Pakistan Uçak Bileti

Pakistan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Pakistan Hakkında Bilgiler

Pakistan, Umman denizine kıyısı olan gelişmiş bir güney Asya ülkesidir.

Pakistan'a, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 20 firma tarafından günlük ortalama 38 sefer yapılıyor. İstanbul Pakistan arasında çok uçuş yapan hava yolu şirketleri; British Airways, Royal Dutch Airlines, Türk Hava Yolları, Saudia, Qatar Airways, Etihad Airways, Emirates ve Egyptair olarak sıralanabilir. Pakistan'dan Türkiye'ye gelecekler Biletall.com'a girerek Pakistan Türkiye uçak seferleri hakkında bilgilere ulaşabilirler. Pakistan'ın uluslararası İslamabad Havalimanı'ndan kalkan ve tarifeli sefer yapan hava yolu şirketleri ile Pakistan Türkiye uçuş süresi ise 8 saat civarında gerçekleşiyor.

Pakistan'a hava yolu seyahati ile yolculuk yapmak isteyenlerin, Pakistan uçak bileti almak için Biletall.com'a girmeleri yeterlidir. Biletall.com üzerinden daha ileri tarihler için Pakistan uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir.

Pakistan'a hava yolu ile seyahat etmeyi planlayanlar Biletall.com'da sıkça Pakistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu soruyorlar. Biletall.com internet sitesine girerek, Pakistan Türkiye uçak saatleri ile ilgili güncel bilgilere ulaşılabilir.

Pakistan Türkiye rotasını kullanacak yolcular için uygun Pakistan Türkiye uçak bileti fiyatları da Biletall.com'da firma bazında listelenmiş olarak bulunur. Listeden seçim yapılarak uygun Pakistan Türkiye uçak bileti Biletall.com'dan temin edilebilir.

Biletall.com'un Pakistan ucuz uçak bileti fırsatları ile Pakistan'a seyahat edecekler, vize işlemlerine az 15 gün önceden başlamalıdır.

Pakistan Türkiye'den gelecek misafirlerden sadece bordo pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

Biletall.com'un indirimli Pakistan uçak bileti fiyatları ile Pakistan'a gidecek misafirler, gidecekleri bölgenin hava durumuna uygun seyahat zamanı seçmelidirler. Genel olarak ise ilkbahar mevsimi her yer için uygun zaman oluyor.

Pakistan İslam Cumhuriyeti Hindistan, İran, Afganistan ve çin'in yanında bulunan güney Asya'da bir ülkedir. 212 milyondan fazla nüfusu olan Pakistan, dünyanın nüfusu kalabalık altıncı ülkesidir. Dünyada 796.095 kilometrekarelik yüz ölçümü ile aynı zamanda büyük 36. büyük ülkesidir. Pakistan, nükleer güce sahip dünyanın ilk İslam ülkesidir. ülke dünyanın büyük kanal tabanlı sulama sistemine sahiptir.

Guinness Rekorlar Kitabı listesinde yer alan Pakistanlı Edhi Vakfının işletmesini yaptığı dünyanın büyük ambulans ağına sahiptir. “Roh” olarak da bilinen şeker kamışı suyu Pakistan'ın ulusal içeceğidir. Pakistan'daki “Khewra Tuz Madeni”, dünyanın ikinci büyük ve eski tuz madenidir. ülke, Sindh eyaletinde bulunan dünyadaki tek verimli çöle sahiptir. Pakistan nüfusunun %96,4'lük kısmı Müslüman'dır, geri kalanı Hindular ve Hıristiyanlar'dan oluşur.

Pakistan aynı zamanda dünyanın büyük tek kubbe camisine de ev sahipliği yapıyor. Pakistan aynı zamanda dünyanın büyük cerrahi alet üreticisi ve ihracatçısıdır. Bu aletlerin neredeyse % 99'u Sialkot'ta üretilmektedir, bunun yanı sıra dünyanın dördüncü büyük pamuk üreticisi ülkesidir. Tekstil, çimento, gübre, çelik, şeker, elektrik ürünleri ve gemi yapımı Pakistan'daki başlıca sektörlerdir.

Pakistan'ın Başkenti

Pakistan'ın başkenti İslamabad'dır.

Pakistan Nüfusu - Pakistan Resmi Dili

Pakistan'ın nüfusu 194 milyondur ve ülkenin resmi dilleri Urduca ve İngilizcedir.

Pakistan Para Birimi

Pakistan'ın para birimi Pakistan Rupisi'dir.

Pakistan'da Saat Kaç?

Türkiye Pakistan'dan 2 saat daha geridedir ve Pakistan Türkiye saat farkı +2'dir. Türkiye'de saat 10.00 iken Pakistan'da 12.00'dır.

Pakistan'da Ne Ucuz? Pakistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Pakistan'dan özellikle el dokuması halı ve kilimler alınıyor. Fiyatları ise diğer ülkelere göre oldukça ucuz.

Pakistan'a, Biletall.com'un sağladığı en ucuz Pakistan uçak bileti ile seyahat edenler, unutulmaz bir seyahat deneyimini yaşıyorlar.

2013 yılında meydana gelen depremden dolayı oluşan dünyanın yeni adası çok fazla ziyaretçi çekmektedir.

Dünyanın büyük insan yapımı olan ormanı, belediyenin buharlı trenine binilerek keyifli bir şekilde gezilebilir.

Faisal camii, Pakistan'ın büyük ve mimari olarak da güzel camisidir. Buraya her yıl yüz binlerce turist sırf ibadet için bile gelmektedir.

Sadece ailelerin gezmesine izin verilen bu parkta ulaşım genellikle teleferiklerle sağlanıyor.

Satpara Gölü, Skardu Vadisi'ne su sağlayan Gilgit-Baltistan Skardu'nun yakınlarında doğal bir göldür. Muhteşem manzarasının yanında doğa sporları için de ideal bir konumdadır.

Biletall.com'un sağladığı Pakistan Türkiye uçak biletleri indirimleri sayesinde Pakistan'a yolculuk yapacakların bilgilenmesi maksadı ile Biletall.com'da ülke ile ilgili lüzumlu bilgiler bulunuyor.

İslamabad

Pakistan'ın başkenti olan İslamabad, Güney Asya bölgesinin güzel şehirlerinden biridir. Geniş, ağaçlıklı sokaklar, şehrin çeşitli sektörlerini ve bölgelerini süslüyor ve bu sayede erişilebilir hale geliyor. ünlü şehir plancıları Doxiadis Associates tarafından titizlikle planlanmış bir şehir olan İslamabad, nüfus, ekonomi ve kentsel gelişim açısından hızlı büyüyen şehirdir. İslamabad dünyanın her yerinden ve Pakistan'dan farklı insanlardan oluşan bir kombinasyona sahiptir. Dünyanın diğer birçok başkenti gibi, İslamabad birçok alanın geleneklerini birleştiriyor ve böylece herkes için kültürel fırsat sağlıyor. Pazarlar ve alışveriş alanları, farklı kültürel değerlerin temasını temsil ediyor.

Karayolu taşımacılığı, Pakistan'ın ulaşım sisteminin bel kemiğidir. Toplam karayolu ağının yüzde 3.65'i olan 9.574 km uzunluğundaki Ulusal Karayolu ve Otoyol ağı, Pakistan'ın toplam trafiğinin yüzde 80'ini taşıyor. Şehir dünyanın temiz başkentleri arasında üst sıralardadır ve doğal güzellikleri ile tarihi yerleri çok sayıda yabancı turist çekmektedir.

Karaçi

Karaçi, Sind eyaletinin başkenti ve Pakistan'ın büyük şehridir. İndus Nehri Deltası'nın kuzeybatısındaki Umman Denizi kıyısında yer alan mega şehir, sermaye ve kültürel, ekonomik, eğitim ve politik merkezi olmanın yanı sıra büyük limanıdır. Karaçi İhracat İşleme Bölgesi, SİTE, Korangi, Kuzey Bypass Sanayi Bölgesi, Bin Qasim ve Kuzey Karaçi gibi büyük sanayi bölgelerine sahiptir. Başlıca endüstri alanları tekstil, ilaç, çelik ve otomobildir. Karaçi, Pakistan'ın bazı önemli kültür kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Karaçi'nin, zengin mimari yapılara sahip zengin bir koleksiyonu bulunuyor ve birçok modern yüksek katlı bina yapım aşamasındadır. Karaçi'deki gece hayatının tüm Pakistan'ın iyisi olduğuna inanılıyor. Karaçi ayrıca ışık şehri ve asla uyumayan şehir olarak bilinir. Hemen hemen her gün eğlence etkinlikleri, moda gösterileri, konserler ve hatta yerel kafelerde küçük konserler düzenleniyor.

Lahor

Lahor, Pakistan'ın büyük ikinci şehri ve Pencap'ın eyalet başkentidir. Tarihsel olarak, yaklaşık 2000 yaşında olduğu söylenir. Batı ve Viktorya mimarlık stilleri ile geleneksel Babür'ü güzelce birleştiren İngiliz yönetimi sırasında Lahor'da birçok etkileyici bina ortaya çıkarıldı.1849'da Pencap'ı işgal eden İngilizler, Lahor'un eski görünümünü yeniden canlandırdılar. Tarih, kurumlar, yiyecek, giyim, sinema, müzik, moda ve liberal bir toplum yaşam tarzı, ülkenin dört bir yanından birçok kişiyi bu şehre çekmektedir. Ulusal At ve Sığır Gösterisi, Fortress Stadyumunda ilkbaharda düzenlenen ünlü yıllık festivallerden biridir. Hafta boyunca süren aktiviteler arasında bir hayvancılık gösterimi, at ve deve dansları, çadır pegging, Pakistan'ın tüm bölgelerinden gelen renkli halk oyunları, kitle-grup gösterileri ve akşamları dövme gösterileri yer alıyor.

Pakistan'a, Biletall.com'un sağladığı indirimlerle ucuz Pakistan uçak bileti alıp gelenler için ziyaret süresinin yetmeyeceği kadar çok gezilecek yerler mevcuttur.

Pakistan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

ülkede deniz turizmi için gelenleri hayran bırakan birçok sahil ve plaj bulunuyor. Hawkes Körfezi ve Cennet noktası arasında yer alan Fransız Plajı, Pasni'den 5 saat uzaklıkta bulunan büyük offshore adası olan Astola ve rahatlamak ve güneşlenmek için mükemmel bir sahil olan Sandspit, ülkenin belli başlı plajlarıdır.

Pakistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

ülkenin tüm büyük şehirleri alışveriş için uygun olsa da, önemli alışveriş merkezleri İslamabad, Karaçi ve Lahor'da bulunuyor. Sokak pazarlarının büyüğü ise Haydarabat'ta bulunuyor. ülkeden çok alınan malzemelerin başında ise el dokuması halılar geliyor.

Pakistan'ın Doğal Güzellikleri

Pakistan'ın birçok bölgesi doğal güzelliklerle dolu olmasına rağmen güzelleri genellikle Kaşmir bölgesinde bulunuyor. Bunları; Neelum Valley, Hunza Valley, Swat Valley ve Kalash Valley olarak sayabiliriz.

Pakistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

ülkeye tarihi bir gezi maksadı ile gelenler için ilginç eser ve kalıntıların bulunduğu çak sayıda bölge bulunmaktadır. Bunlar; Mohenjo-Daro, Lahore Fort and the Shalamar Gardens, Takht-i-Bahi ve Minar-e-Pakistan olarak sıralanabilir.

Pakistan Gezi Rehberi

Pakistan'a gelecek olan misafirler, seyahat edecekleri bölgelere geniş ve modern ulaşım araçları gidebiliyorlar. Pakistan'ın büyük şehirlerinin çoğunda, özellikle havalimanlarından şehir merkezlerine ulaşım sağlayan çok fazla taksiler bulunuyor. 24 saat hizmet veren taksi firmaları makul fiyatlı ve oldukça verimli bir ulaşım aracıdır.

Araba kiralama acenteleri Karaçi, Lahor ve Rawalpindi gibi daha büyük merkezlerde hizmet vermektedir. Büyük otellerin çoğu da, misafirleri için araç organize etmektedir.

Ulusal demiryolu şirketi, ülke çapında kapsamlı bir ağ işleten Pakistan demiryoludur. Ana hat Karaçi'den Lahor'a (20 saat), Rawalpindi'ye (28 saat) ve Peşaver'e (32 saat) kadar uzanmaktadır. Yolcular ayrıca gündüz veya gece yolculuklarını trenlerle gerçekleştirebiliyorlar. Biletler tüm yerel otobüs istasyonlarından satın alınabilir, üç yaşından küçük çocuklar ücretsiz seyahat edebilir ve 11 yaşın altındaki çocuklar yarı fiyatına ödeme yapabilirler.

En popüler şehirlerarası otobüs seyahat şirketi, Karaçi ve Lahor arasındaki yol da dahil olmak üzere, büyük şehirlerin çoğu arasında düzenli hizmet veren Sammi Daewoo Express'tir. Otobüslerin çoğu saat başı hareket ettiklerinden rezervasyona gerek duyulmuyor.

Pakistan'da 151 adet havaalanı vardır ve ülkenin ulaşımında hava yolu seyahatleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle önemli gezi rotaları için tur otobüsleri de hizmet vermektedir.

Pakistan'a Biletall.com'da ki indirimli Pakistan uçak bileti fiyatları ile seyahat edenler, muhteşem yöresel yemeklerin tadına varabiliyorlar.

Sarı Pirinçten Gelen Lezzet, Biryani

Biryani, lezzetli sarı pirinç ve tavuk ya da sığır eti karışımıdır. Pirinç, rengini inanılmaz baharatlar ve baharatlar ile birleştirerek inanılmaz bir lezzet katıyor.

ülkenin Milli Yemeği, Chicken Tikka

Tavuk tikka, hem tadı hem de besin değeri için Pakistan'daki popüler yiyeceklerden biridir. Geleneksel baharatlarda pişirilen tavuklar ilginç ama güzel bir tada dönüşüyor.

Hem Acı Hem de Tatlı Nohut, Channa Chaat

ülkemizdeki nohut gibi pişirilmesine rağmen, içine konulan baharatlardan dolayı hem acı hem de tatlı bir lezzeti var.

Basit ama Lezzetli, Aloo Keema

Basit yapılışı ve çok güzel lezzetinden dolayı, bu yemek Pakistan'da hemen hemen her evde servis edilmektedir. Patatesler ile kıyılmış kuzu ya da tavuk etinin mükemmel bir karışımıdır.

Börekte Son Nokta, Samosas

Yeşil biber, soğan ve patatesten (istenirse et) yapılan bu muhteşem üçgen şeklindeki börekler özellikle kahvaltı için ideal.

Pakistan'da Yenecek Güzel Yemekler

Et yemeklerinde zengin bir mutfağa sahip olan ülkede, çok beğenilen yemeklerin başında pirinçle doldurulan ve Sajji adını alan kuzu geliyor.

Pakistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Pakistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Rawalakot Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhob Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Turbat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sukkur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sialkot Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Saidu Sharif Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Quetta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Peshawar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Parachinar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Panjgur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nawabshah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Muzaffarabad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Multan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Allama Iqbal Havalimanı
Jinnah Havalimanı
Chaklala Havalimanı
Gwadar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gilgit Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Faisalabad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dera Ghazi Khan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dalbandin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chitral Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bannu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bahawalpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khuzdar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Moenjodaro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pasni Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sheikh Zayed Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sui Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Talhar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sehwan Sharif Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skardu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ormara Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiwani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dera Ismael Khan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sargodha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bhagatanwala Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white