1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Pakistan
Uçak Bileti

Nüfus
194 Milyon
Başkent
İslamabad
Para Birimi
Pakistan Rupisi (PKR)
Zaman Dilimi
GMT +5
Telefon Kodu
+92
Resmi Dil
Urduca, İngilizce
Ort. Yemek Fiyatı
12 TL
Ort. İçecek Fiyatı
6 TL
İstanbul - İslamabad Uçuş Süresi
7 Saat
İstanbul - İslamabad Uçuş Mesafesi
3.799 Km

En Ucuz Türkiye - Pakistan Uçak Seferleri

İstanbul - Sialkot
Fly Dubaı
27 Tem 2019
19 Tem 2019
22 Tem 2019
23 Tem 2019
17 Tem 2019
Ankara - İslamabad
Qatar Airways
21 Tem 2019
İzmir - Lahor
Atlasglobal
20 Tem 2019
İzmir - İslamabad
Atlasglobal
31 Tem 2019

En Ucuz Pakistan Kalkışlı Uçak Seferleri

17 Tem 2019
Karachi - Ankara
Qatar Airways
09 Ağu 2019
Sialkot - İstanbul
Fly Dubaı
01 Ağu 2019
Lahor - İzmir
Qatar Airways
23 Tem 2019
İslamabad - İzmir
Qatar Airways
06 Ağu 2019
İslamabad - Lefkoşa
Qatar Airways
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Pakistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Pakistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Pakistan’a Nasıl Gidilir?

Pakistan’a, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 20 firma tarafından günlük ortalama 38 sefer yapılıyor. İstanbul Pakistan arasında en çok uçuş yapan hava yolu şirketleri; British Airways, Royal Dutch Airlines, Türk Hava Yolları, Saudia, Qatar Airways, Etihad Airways, Emirates ve Egyptair olarak sıralanabilir. Pakistan’dan Türkiye’ye gelecekler Biletall.com’a girerek Pakistan Türkiye uçak seferleri hakkında bilgilere ulaşabilirler. Pakistan’ın uluslararası İslamabad Havalimanı’ndan kalkan ve tarifeli sefer yapan hava yolu şirketleri ile Pakistan Türkiye uçuş süresi ise 8 saat civarında gerçekleşiyor.

Pakistan’a hava yolu seyahati ile yolculuk yapmak isteyenlerin, Pakistan uçak bileti almak için Biletall.com’a girmeleri yeterlidir. Biletall.com üzerinden daha ileri tarihler için Pakistan uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilir.

Pakistan’a hava yolu ile seyahat etmeyi planlayanlar Biletall.com’da sıkça Pakistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu soruyorlar. Biletall.com internet sitesine girerek, Pakistan Türkiye uçak saatleri ile ilgili güncel bilgilere ulaşılabilir.

Pakistan Türkiye rotasını kullanacak yolcular için en uygun Pakistan Türkiye uçak bileti fiyatları da Biletall.com’da firma bazında listelenmiş olarak bulunur. Listeden seçim yapılarak en uygun Pakistan Türkiye uçak bileti Biletall.com’dan temin edilebilir.

 

Pakistan Vize Şartları Neler?

Pakistan Vize İstiyor mu?
Evet
Pakistan Vize Süresi
30 Gün
Pakistan Vize Ücreti
60 EUR
Pakistan Vize Şartları

Biletall.com’un Pakistan en ucuz uçak bileti fırsatları ile Pakistan’a seyahat edecekler, vize işlemlerine en az 15 gün önceden başlamalıdır.

Pakistan Türkiye’den gelecek misafirlerden sadece bordo pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır.

Pakistan’ın uyguladığı vize ücreti 60 Euro'dur.

Pakistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Biletall.com’un indirimli Pakistan uçak bileti fiyatları ile Pakistan’a gidecek misafirler, gidecekleri bölgenin hava durumuna uygun seyahat zamanı seçmelidirler. Genel olarak ise ilkbahar mevsimi her yer için en uygun zaman oluyor.

Pakistan Hakkında Bilgiler

Pakistan İslam Cumhuriyeti Hindistan, İran, Afganistan ve Çin'in yanında bulunan güney Asya'da bir ülkedir. 212 milyondan fazla nüfusu olan Pakistan, dünyanın nüfusu en kalabalık altıncı ülkesidir. Dünyada 796.095 kilometrekarelik yüz ölçümü ile aynı zamanda en büyük 36. büyük ülkesidir. Pakistan, nükleer güce sahip dünyanın ilk İslam ülkesidir. Ülke dünyanın en büyük kanal tabanlı sulama sistemine sahiptir.

Guinness Rekorlar Kitabı listesinde yer alan Pakistanlı Edhi Vakfının işletmesini yaptığı dünyanın en büyük ambulans ağına sahiptir. “Roh” olarak da bilinen şeker kamışı suyu Pakistan'ın ulusal içeceğidir. Pakistan'daki “Khewra Tuz Madeni”, dünyanın ikinci en büyük ve en eski tuz madenidir. Ülke, Sindh eyaletinde bulunan dünyadaki tek verimli çöle sahiptir. Pakistan nüfusunun %96,4'lük kısmı Müslüman'dır, geri kalanı Hindular ve Hıristiyanlar'dan oluşur.

Pakistan aynı zamanda dünyanın en büyük tek kubbe camisine de ev sahipliği yapıyor. Pakistan aynı zamanda dünyanın en büyük cerrahi alet üreticisi ve ihracatçısıdır. Bu aletlerin neredeyse % 99'u Sialkot'ta üretilmektedir, bunun yanı sıra dünyanın dördüncü büyük pamuk üreticisi ülkesidir. Tekstil, çimento, gübre, çelik, şeker, elektrik ürünleri ve gemi yapımı Pakistan'daki başlıca sektörlerdir.

Pakistan’ın Başkenti

Pakistan’ın başkenti İslamabad’dır.

Pakistan Nüfusu – Pakistan Resmi Dili

Pakistan’ın nüfusu 194 milyondur ve ülkenin resmi dilleri Urduca ve İngilizcedir.

Pakistan Para Birimi

Pakistan’ın para birimi Pakistan Rupisi'dir.

Pakistan’da Saat Kaç?

Türkiye Pakistan’dan 2 saat daha geridedir ve Pakistan Türkiye saat farkı +2’dir. Türkiye’de saat 10.00 iken Pakistan’da 12.00’dır.

Pakistan’da Ne Ucuz? Pakistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Pakistan’dan özellikle el dokuması halı ve kilimler alınıyor. Fiyatları ise diğer ülkelere göre oldukça ucuz.

Pakistan Nerede?

Pakistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Dünyanın En Yeni Adası
• Changa Manga
• Faisal Mosque
• Karachi Safari Park
• Satpara Lake
  1. 2013 yılında meydana gelen depremden dolayı oluşan dünyanın en yeni adası çok fazla ziyaretçi çekmektedir.
  2. Dünyanın en büyük insan yapımı olan ormanı, belediyenin buharlı trenine binilerek keyifli bir şekilde gezilebilir.
  3. Faisal camii, Pakistan’ın en büyük ve mimari olarak da en güzel camisidir. Buraya her yıl yüz binlerce turist sırf ibadet için bile gelmektedir.
  4. Sadece ailelerin gezmesine izin verilen bu parkta ulaşım genellikle teleferiklerle sağlanıyor.
  5. Satpara Gölü, Skardu Vadisi'ne su sağlayan Gilgit-Baltistan Skardu'nun yakınlarında doğal bir göldür. Muhteşem manzarasının yanında doğa sporları için de ideal bir konumdadır.

Pakistan’ın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’un sağladığı Pakistan Türkiye uçak biletleri indirimleri sayesinde Pakistan’a yolculuk yapacakların bilgilenmesi maksadı ile Biletall.com’da ülke ile ilgili lüzumlu bilgiler bulunuyor.

İslamabad

Pakistan'ın başkenti olan İslamabad, Güney Asya bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Geniş, ağaçlıklı sokaklar, şehrin çeşitli sektörlerini ve bölgelerini süslüyor ve bu sayede erişilebilir hale geliyor. Ünlü şehir plancıları Doxiadis Associates tarafından titizlikle planlanmış bir şehir olan İslamabad, nüfus, ekonomi ve kentsel gelişim açısından en hızlı büyüyen şehirdir. İslamabad dünyanın her yerinden ve Pakistan'dan farklı insanlardan oluşan bir kombinasyona sahiptir. Dünyanın diğer birçok başkenti gibi, İslamabad birçok alanın geleneklerini birleştiriyor ve böylece herkes için kültürel fırsat sağlıyor. Pazarlar ve alışveriş alanları, farklı kültürel değerlerin temasını temsil ediyor.

Karayolu taşımacılığı, Pakistan'ın ulaşım sisteminin bel kemiğidir. Toplam karayolu ağının yüzde 3.65'i olan 9.574 km uzunluğundaki Ulusal Karayolu ve Otoyol ağı, Pakistan'ın toplam trafiğinin yüzde 80'ini taşıyor. Şehir dünyanın en temiz başkentleri arasında üst sıralardadır ve doğal güzellikleri ile tarihi yerleri çok sayıda yabancı turist çekmektedir.

Karaçi

Karaçi, Sind eyaletinin başkenti ve Pakistan'ın en büyük şehridir. İndus Nehri Deltası'nın kuzeybatısındaki Umman Denizi kıyısında yer alan mega şehir, sermaye ve kültürel, ekonomik, eğitim ve politik merkezi olmanın yanı sıra en büyük limanıdır. Karaçi İhracat İşleme Bölgesi, SİTE, Korangi, Kuzey Bypass Sanayi Bölgesi, Bin Qasim ve Kuzey Karaçi gibi büyük sanayi bölgelerine sahiptir. Başlıca endüstri alanları tekstil, ilaç, çelik ve otomobildir. Karaçi, Pakistan'ın bazı önemli kültür kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Karaçi’nin, zengin mimari yapılara sahip zengin bir koleksiyonu bulunuyor ve birçok modern yüksek katlı bina yapım aşamasındadır. Karaçi'deki gece hayatının tüm Pakistan'ın en iyisi olduğuna inanılıyor. Karaçi ayrıca ışık şehri ve asla uyumayan şehir olarak bilinir. Hemen hemen her gün eğlence etkinlikleri, moda gösterileri, konserler ve hatta yerel kafelerde küçük konserler düzenleniyor.

Lahor

Lahor, Pakistan'ın en büyük ikinci şehri ve Pencap'ın eyalet başkentidir. Tarihsel olarak, yaklaşık 2000 yaşında olduğu söylenir. Batı ve Viktorya mimarlık stilleri ile geleneksel Babür'ü güzelce birleştiren İngiliz yönetimi sırasında Lahor'da birçok etkileyici bina ortaya çıkarıldı.1849'da Pencap'ı işgal eden İngilizler, Lahor'un eski görünümünü yeniden canlandırdılar. Tarih, kurumlar, yiyecek, giyim, sinema, müzik, moda ve liberal bir toplum yaşam tarzı, ülkenin dört bir yanından birçok kişiyi bu şehre çekmektedir. Ulusal At ve Sığır Gösterisi, Fortress Stadyumunda ilkbaharda düzenlenen en ünlü yıllık festivallerden biridir. Hafta boyunca süren aktiviteler arasında bir hayvancılık gösterimi, at ve deve dansları, çadır pegging, Pakistan'ın tüm bölgelerinden gelen renkli halk oyunları, kitle-grup gösterileri ve akşamları dövme gösterileri yer alıyor.

Pakistan’da Gezilecek Yerler

Pakistan’a, Biletall.com’un sağladığı indirimlerle ucuz Pakistan uçak bileti alıp gelenler için ziyaret süresinin yetmeyeceği kadar çok gezilecek yerler mevcuttur.

Pakistan’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Ülkede deniz turizmi için gelenleri hayran bırakan birçok sahil ve plaj bulunuyor. Hawkes Körfezi ve Cennet noktası arasında yer alan Fransız Plajı, Pasni'den 5 saat uzaklıkta bulunan en büyük offshore adası olan Astola ve rahatlamak ve güneşlenmek için mükemmel bir sahil olan Sandspit, ülkenin belli başlı plajlarıdır.

Pakistan’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ülkenin tüm büyük şehirleri alışveriş için uygun olsa da, en önemli alışveriş merkezleri İslamabad, Karaçi ve Lahor’da bulunuyor. Sokak pazarlarının en büyüğü ise Haydarabat’ta bulunuyor. Ülkeden en çok alınan malzemelerin başında ise el dokuması halılar geliyor.

Pakistan’ın Doğal Güzellikleri

Pakistan’ın birçok bölgesi doğal güzelliklerle dolu olmasına rağmen en güzelleri genellikle Kaşmir bölgesinde bulunuyor. Bunları; Neelum Valley, Hunza Valley, Swat Valley ve Kalash Valley olarak sayabiliriz.

Pakistan’da Gezilecek Tarihi Yerler

Ülkeye tarihi bir gezi maksadı ile gelenler için ilginç eser ve kalıntıların bulunduğu çak sayıda bölge bulunmaktadır. Bunlar; Mohenjo-Daro, Lahore Fort and the Shalamar Gardens, Takht-i-Bahi ve Minar-e-Pakistan olarak sıralanabilir.

Pakistan Gezi Rehberi

Pakistan’a gelecek olan misafirler, seyahat edecekleri bölgelere geniş ve modern ulaşım araçları gidebiliyorlar. Pakistan'ın büyük şehirlerinin çoğunda, özellikle havalimanlarından şehir merkezlerine ulaşım sağlayan çok fazla taksiler bulunuyor. 24 saat hizmet veren taksi firmaları makul fiyatlı ve oldukça verimli bir ulaşım aracıdır.

Araba kiralama acenteleri Karaçi, Lahor ve Rawalpindi gibi daha büyük merkezlerde hizmet vermektedir. Büyük otellerin çoğu da, misafirleri için araç organize etmektedir.

Ulusal demiryolu şirketi, ülke çapında kapsamlı bir ağ işleten Pakistan demiryoludur. Ana hat Karaçi'den Lahor'a (20 saat), Rawalpindi'ye (28 saat) ve Peşaver'e (32 saat) kadar uzanmaktadır. Yolcular ayrıca gündüz veya gece yolculuklarını trenlerle gerçekleştirebiliyorlar. Biletler tüm yerel otobüs istasyonlarından satın alınabilir, üç yaşından küçük çocuklar ücretsiz seyahat edebilir ve 11 yaşın altındaki çocuklar yarı fiyatına ödeme yapabilirler.

En popüler şehirlerarası otobüs seyahat şirketi, Karaçi ve Lahor arasındaki yol da dahil olmak üzere, büyük şehirlerin çoğu arasında düzenli hizmet veren Sammi Daewoo Express'tir. Otobüslerin çoğu saat başı hareket ettiklerinden rezervasyona gerek duyulmuyor.

Pakistan'da 151 adet havaalanı vardır ve ülkenin ulaşımında hava yolu seyahatleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle önemli gezi rotaları için tur otobüsleri de hizmet vermektedir.

Pakistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biryani
Chicken Tikka
Channa Chaat
Aloo Keema

Pakistan’a Biletall.com’da ki indirimli Pakistan uçak bileti fiyatları ile seyahat edenler, muhteşem yöresel yemeklerin tadına varabiliyorlar.

Sarı Pirinçten Gelen Lezzet, Biryani

Biryani, lezzetli sarı pirinç ve tavuk ya da sığır eti karışımıdır. Pirinç, rengini inanılmaz baharatlar ve baharatlar ile birleştirerek inanılmaz bir lezzet katıyor.

Ülkenin Milli Yemeği, Chicken Tikka

Tavuk tikka, hem tadı hem de besin değeri için Pakistan'daki en popüler yiyeceklerden biridir. Geleneksel baharatlarda pişirilen tavuklar ilginç ama güzel bir tada dönüşüyor.

Hem Acı Hem de Tatlı Nohut, Channa Chaat

Ülkemizdeki nohut gibi pişirilmesine rağmen, içine konulan baharatlardan dolayı hem acı hem de tatlı bir lezzeti var.

Basit ama Lezzetli, Aloo Keema

Basit yapılışı ve çok güzel lezzetinden dolayı, bu yemek Pakistan'da hemen hemen her evde servis edilmektedir. Patatesler ile kıyılmış kuzu ya da tavuk etinin mükemmel bir karışımıdır.

Börekte Son Nokta, Samosas

Yeşil biber, soğan ve patatesten (istenirse et) yapılan bu muhteşem üçgen şeklindeki börekler özellikle kahvaltı için ideal.

Pakistan’da Yenecek En Güzel Yemekler

Et yemeklerinde zengin bir mutfağa sahip olan ülkede, en çok beğenilen yemeklerin başında pirinçle doldurulan ve Sajji adını alan kuzu geliyor.

Pakistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sialkot 1.966,61 TL 25 Saat 5 Dakika
İstanbul - Faisalabad 1.991,17 TL 23 Saat 50 Dakika
İstanbul - Karachi 2.007,56 TL 7 Saat 50 Dakika
İstanbul - İslamabad 2.083,35 TL 13 Saat 15 Dakika
İstanbul - Peshawar 2.208,35 TL 13 Saat 10 Dakika
İstanbul - Lahor 2.276,49 TL 22 Saat 45 Dakika
Gaziantep - Faisalabad 2.346,25 TL 21 Saat 45 Dakika
Ankara - İslamabad 2.449,15 TL 10 Saat 5 Dakika
İzmir - Lahor 2.485,64 TL 34 Saat 30 Dakika
Pekin - İslamabad 2.537,27 TL 13 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Pakistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
24 Eylül 2018
Dünyanın pek çok yerine seyahat etmeyi seviyoruz. Bazen popüler yerleri tercih ederken bazen de keşfedilmemiş sakin yerleri arıyoruz. Seyahat edebileceğimiz pek çok güzel alternatif var. Bunların yanı
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
13 Ocak 2018
Festivaller yılın hangi zamanında yapılırsa yapılsın, insanları birleştirir, eğlendirir ve renkli görüntülere sahne olur. Yazın sıcacık havasında yapılan festivallerin coşkusu ayrı bir tat verirken kı
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
Dünyada Ziyaret Edebileceğiniz 10 Ucuz Şehir
18 Temmuz 2016
1-TUNUS, TUNUS: Akdeniz’in incisi Tunus ülkesinin aynı adlı başkenti Tunus, yapılan araştırmalar ve anketler neticesinde Dünya’daki en ucuz şehirlerin arasında başı çekmektedir. Turizm sektöründe

Pakistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Sialkot
Muhteşem bir yer kesinlikle gidilmesi gereken biryer
Lahor
Farklı hayvanlar ve doğa yapısı gördüm gerçekten aşık olmamak elde değil
Karachi
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi ,herşey için teşekkür ederiz
İslamabad
Herşey o kadar farklı ve güzelki geri dönmek istemiyorsunuz
Sialkot
Burayı çok merak ediyorum en kısa sürede gideceğim
Lahor
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
Karachi
Gerçekten güzel ve güvenilir bir şehir muhteşem ötesi
İslamabad
Burası için çok yazı okumuştum bakalım gittiğim de görebilecek miyim beklentimi karşılayacak mı
Sialkot
Gerçekten farklı bi büyüsü ve doğası var kesin gidin
Lahor
Kalitei yemekleri var bol etli, biz türklere yakın bir kültürleri var
Karachi
Balayı tatili için burayı tercih etmiştik, gerçekten güzeldi.
İslamabad
Buraya motosikletler ile gitmiştik, 1 hafta kaldık çok güzeldi her sokağını gezdik dolaştık
Sialkot
Herşey çok güzeldi yağmur yağdı ama olsun
Lahor
İnsanları biraz değişik gibi ama yine de güzel insanlar
Karachi
Birbirinden güzel insan tanıdım yolculuk boyunca güzel ve keyifli bir haftasonu oldu benim için
2
24
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Pakistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:40:29
İzmir, (ADB)
ADB
TR
Lahor, (LHE)
LHE
PK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948