1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Amman

Ürdün Uçak Bileti

Ürdün Nüfusu
10 Milyon
Ürdün Başkenti
Amman
Ürdün Resmi Dili
Arapça
Ürdün Zaman Dilimi
GMT +2
Ürdün Para Birimi
Ürdün Dinarı (JOD)
Ortama Yemek Fiyatı
10 EUR
Ürdün Telefon Kodu
+962
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Amman Uçuş Süresi
3 Saat
İstanbul - Amman Uçuş Mesafesi
1.700 Km

En Ucuz Türkiye - Ürdün Uçak Seferleri

Ankara - Amman
Pegasus
23 Şub 2020
İstanbul - Amman
Aegean Airlines
23 Şub 2020
Antalya - Amman
Pegasus
12 Mar 2020
İzmir - Amman
Pegasus
29 Şub 2020
Adana - Amman
Pegasus
04 Mar 2020
25 Şub 2020
İstanbul - Akabe
Türk Hava Yolları
13 Mar 2020
Trabzon - Amman
Türk Hava Yolları
15 Mar 2020
Gaziantep - Amman
Türk Hava Yolları
29 Şub 2020
Konya - Amman
Türk Hava Yolları
17 Şub 2020
Elazığ - Amman
Türk Hava Yolları
01 Mar 2020
Samsun - Amman
Türk Hava Yolları
07 Mar 2020
Kayseri - Amman
Türk Hava Yolları
06 Mar 2020
Hatay - Amman
Türk Hava Yolları
18 Şub 2020

En Ucuz Ürdün Kalkışlı Uçak Seferleri

Amman - Ankara
Pegasus
13 Mar 2020
Amman - Antalya
Pegasus
21 Şub 2020
Amman - İstanbul
Aegean Airlines
26 Şub 2020
Amman - Beyrut
Royal Jordanian Airline
12 Mar 2020
Amman - İzmir
Pegasus
25 Şub 2020
21 Şub 2020
Amman - Cidde
Etihad Airways
10 Mar 2020
Amman - Adana
Pegasus
01 Mar 2020
Amman - Doha
Kuwait Airways
12 Mar 2020
Amman - Saraybosna
Fly Dubaı
10 Mar 2020
Amman - Hatay
Middle East Airlines
19 Şub 2020
Amman - Konya
Egyptair
11 Mar 2020
Amman - Trabzon
Royal Jordanian Airline
23 Şub 2020
Amman - Gaziantep
Royal Jordanian Airline
05 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ürdün'e Nasıl Gidilir?

Ürdün'e direkt uçuşlar, Türkiye'de üç ayrı şehirden icra ediliyor. Bunlardan bir tanesi İstanbul, bir diğeri Ankara ve bir diğeri ise İzmir. Ancak İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan çoğu zaman uçuş mevcut değil. Bunun için İstanbul Havalimanı'ndan yana tercihin kullanılması icap ediyor. Ürdün uçak bileti alındıktan sonra elbette diğer şehirlerden bu illere aktarma yapılması da mümkün olabiliyor.

Ayrıca dış hatlar aktarmalı olarak da bu şehirlere uçulması mümkün, ancak bu aktarmalar yurt dışından icra edileceği için Ürdün ucuz uçak bileti almış olan gezginlerin vize şartlarını kontrol etmesi gerekir. Aksi halde uçağa alınmamaları dahi söz konusu olabiliyor. Ancak transit vize rejimini ayrıca incelemek de büyük önem arz ediyor.

Ürdün'deki iki ayrı şehre uçuşlar mevcut. Bunlardan bir tanesi Akabe, diğeri ise Amman şehri. Akabe'ye uçmak için muhakkak Ürdün uçak bileti THY rezervasyonu yaptırmak lazımdır. Zira diğer hava yolu firmalarının bu şehre direkt uçuşu yok. Esasen Pegasus da yalnızca Amman'a uçuş gerçekleştiriyor. Ancak Amman şehrine Ürdün uçak bileti Pegasus rezervasyonu ile gitmek mümkün olduğu gibi THY ile de bu şehre ulaşmak mümkün.

Gezginler, Ürdün uçak bileti fiyatları mukayesesi yaptıklarında daha ziyade tercihlerini Pegasus'tan yana kullanıyor. Çünkü en uygun fiyatlı biletler genel olarak Pegasus'ta yer alıyor. Biletall.com da her iki hava yolu için Ürdün en ucuz uçak bileti mevcut.

Ürdün Vize Şartları Neler?

Ürdün Vize İstiyor mu?
Hayır
Ürdün Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Ürdün Vize Şartları

Şüphe yok ki seyahat edenlerin Ürdün uçak bileti rezervasyon işlemlerinden evvel muhakkak vize şartlarını kontrol etmesi gerekiyor. Ancak Ürdün'ün vize istemeyen ülkeler arasında yer alması bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Ürdün, iki ülke arasında imzalanmış olan anlaşma gereği doksan güne kadar olan seyahatlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir şekilde vize uygulaması icra etmiyor. Elbette bu her türlü pasaport için geçerli.

Ürdün, vizesiz gidilen ülkeler arasında yer aldığı için herhangi bir ücret ödenmesi de gerekmiyor. Bu sayede en ucuz Ürdün uçak bileti fırsatının maliyeti daha da düşüyor.

Ürdün’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ürdün'de yaz mevsimi çok sıcak geçer. Hal böyle olunca da bu ülkenin daha ziyade sonbahar aylarında ziyaret edilmesi tavsiye edilir. Ancak ülkeyi kar altında görmek isteyenler pek tabii kış mevsimlerinde de ziyarette bulunabilir.

Ürdün Hakkında Bilgiler

Ürdün, Orta Doğu'nun güvenli kalesi olarak bilinen bir ülkedir. Ülkede güvenlik açısından bir sorun bulunmaması ve pek çok güzelliğe sahip olması da bu ülkeyi ziyarete değer kılıyor.

Ürdün'ün Başkenti

Ürdün'ün başkenti, muhakkak görülmeye ve yaşanmaya değer olan Amman'dır.

Ürdün Nüfusu – Ürdün Resmi Dili

Ürdün'ün nüfusu yaklaşık 10 milyondur. Ülkede konuşulan ve kullanılan resmi dil ise Arapçadır.

Ürdün Para Birimi

Ülkedeki para birimi, Ürdün Dinar’ıdır.

Ürdün'de Saat Kaç?

Ürdün Türkiye saat farkı yoktur. Örnek olarak şu anda saat 02.00 ise aynı yerel saat Ürdün için de söz konusu olacaktır.

Ürdün'de Ne Ucuz? Ürdün'den Gelirken Ne Getirilir?

Ürdün esas olarak pek de ucuz bir ülke sayılmaz. Buna ek olarak Ürdün'de hediyelik eşya olarak Lut Gölü'nden elde edilmiş tuzdan imal edilen eşyalar ve mineral bakımından zengin olan çeşitli sabunlar getirilebilir. Ancak, Ürdün Türkiye uçak bileti satın alan kişiler bu eşyaları taşımak adına yeterli bagaj haklarının olduğundan emin olmalıdır. Öte yandan Ürdün Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevap en az üç saat olduğundan dolayı da bozulabilecek olan ürünlerin getirilmesi sırasında dikkatli olunmalıdır.

Ürdün Nerede?

Ürdün’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Vizesiz Seyahat
• Tarihi Güzellikler
• Eşsiz Doğası
• Lezzetli Yemekleri
• Sıcakkanlı Halkı
  1. Ürdün'e seyahat etmek isteyen gezginler, vize almak zorunda olmadıklarından son derece kolay bir şekilde bavullarını toplayarak yola koyulabilirler. Ancak vizesiz dolaşım süresi 90 gündür.
  2. Ürdün'de tarihe dair pek çok detay mevcuttur. İşte bu detaylar arasında Petra Antik Kenti de bulunur. Tarihin bir kısmı ise ülkeyi keşfederken dikkat çekecektir.
  3. Ürdün, hem topraklarının renginden hem de kayaç yapısından dolayı adeta yağlı boya tablolarını andıran doğal güzelliklere sahiptir. Öte yandan ülkede yer alan şelaleler de görülmeye ve fotoğraflanmaya değerdir. Ürdün Türkiye uçak biletleri de bu mükemmelliğin görülmesine imkân tanıyacaktır.
  4. Ürdün'de Türk mutfağına son derece yakın olan pek çok yemek vardır. İşte Türk gezginler, bir yandan bu yemeklerin tadına bakabilir ve bir yandan da yemeklerin kendi ülkeleri ile benzerlik arz etmesinden dolayı rahatlığın tadını çıkarabilir.
  5. Ürdün halkı, klasik Orta Doğu anlayışı gereği son derece sıcakkanlı ve misafirperverdir. Aynı zamanda Ürdün'de yaşayan halk eğlenmeyi de çok iyi bilir. Bu yönden pek çok kez espriler ve şakalar yaparlar. Bu durum da elbette gülümseme oluşturmak adına yeterli olacaktır.

Ürdün’ün En Güzel Şehirleri

Ürdün her ne kadar çok büyük bir ülke olmasa dahi gezip görmek adına çok sayıda değere sahiptir. Biletall.com sayesinde bu ülkeye ulaşım için gerekli olan Ürdün Türkiye uçak seferleri görüntülenebilir ve uygun bulunan seferden bilet alınabilir.

Amman

Amman, Ürdün'ün başkenti olmasının yanı sıra gezilecek çok sayıda yere sahiptir. Ne de olsa birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir şehirdir. İşte bu şehirde çok sayıda yokuş bulunmakla beraber çok sayıda tarihi eser de vardır. Bu tarihi eserler arasında en çok bilinenleri ise Amman Kalesi ile Amman Roma Tiyatrosu'dur.

Amman müzeler bakımından da görülmeye değer bir şehirdir. Her ne kadar müze sayısı çok fazla olmasa dahi gezginler belli başlı müzeleri ziyaret edebilir ve ülkeyi çok daha yakından tanıma fırsatı elde edebilir.

Akabe

Akabe, Ürdün'ün en önemli şehirlerinden bir diğeridir. Aynı zamanda bu kent İslam Tarihi açısından da son derece önemlidir. Ne de olsa İslam tarihine yön vermiş olan olay Akabe Biatları burada yapılmıştır. Aynı zamanda başkent haricinde ülke kültürü tanıyabilecekleri bir yer görmek isteyenler de bu şehri ziyaret edebilir. Ne de olsa Petra Antik kenti gibi dünyanın yedi harikasından biri olan değeri barındıran şehir burasıdır.

Ceraş

Ceraş da Ürdün'de görülmeye değer olan bir diğer şehirdir. Bu şehirde gezginler Antik Yunan ve Roma dönemlerinden kalma eserleri ziyaret edebilirler. Aynı zamanda şehre ait tören kapıları ve görkemli sütunların yer aldığı çok sayıda cadde de bu şehrin görülmesi gereken değerleri arasında yer alır.

Ürdün’de Gezilecek Yerler

Gezginler, Ürdün Türkiye uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yapıp biletlerini aldıktan sonra ilk olarak bu ülkede keşfetmeye değer nelerin olduğuna bakacaktır.

Ürdün'de Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

Ürdün, denize kıyısı bulunan bir ülke değildir. Hal böyle olunca da bu ülkede deniz turizmi yapılması mümkün olmaz.

Ürdün'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ürdün'de alışveriş yapmak için en makbul olan yerler Akabe ve Amman'dır. Bu iki şehrin haricinde gezginlerin geniş alışveriş imkanları bulması her zaman mümkün olmayabilir. Hal böyle olunca da alışveriş planlarını bu iki şehre bırakmak icap eder. Ürdün'den alınacak en güzel şeyler ise genel olarak Lut Gölü'ndeki tuzdan elde edilmiş olan materyaller ve mineralce zengin sabunlardır. Aynı zamanda baharatlar ve tekstil ürünleri de Ürdün'den satın alınabilecekler arasında bulunur.

Ürdün'ün Doğal Güzellikleri

Ürdün, doğal güzellik bakımından adeta usta bir ressamın tablosunu andıran görüntüler sunar. İşte bu görüntüler de gezginleri büyülemek adına fazlasıyla yeterli olur. Aynı zamanda bu görüntüler arasında daha ziyade toprağın ve kayaçların rengi olan kızıl tonları ağır basar. Lut Gölü ise Ürdün'ün başlı başına bir doğal güzelliğidir.

Ürdün'de Gezilecek Tarihi Yerler

Ürdün'de tarih turizmi dendiği zaman şüphe yok ki ilk olarak akla gelen Akabe'de yer alan Petra Antik Kenti'dir. Petra Antik Kenti, aynı zamanda dünyanın yeni yedi harikası arasında da kendisine yer bulmuştur. İşte bu kenti akşam saatlerinde ziyaret etmek de bambaşka görsel şölenlere sahne olacaktır. Buna ek olarak Amman'daki tarihi yerler de görülmeye değerdir. Amman, Roma Uygarlığı'ndan kalma çok sayıda eser barındırır. İşte bunlardan bir tanesi de Roma Tiyatrosu'dur.

Ürdün Gezi Rehberi

Ürdün yolculukları genel olarak Akabe ya da Amman'da başlayacaktır. Bu yolculukların başlamasının ardından gezginler daha farklı şehirlere geçmek ister, başka bir deyiş ile şehirler arası yolculuk yapmak isterlerse en mantıklı yöntem otobüs olacaktır. Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapmakta olan çok sayıda otobüs mevcuttur. Aynı zamanda araç kiralamış olan gezginlerin kendi kullandıkları araçları ile de şehirler arasında yolculuk yapmaları mümkün olacaktır.

Ürdün'de herhangi bir metro ya da raylı şehir içi ulaşım ağı mevcut değil. Bundan dolayı gezginlerin yegâne seçeneği kara yolu ulaşımı. Ancak taksiler bu ülkede nispeten uygun fiyatlı. Şöyle ki, gezginlerin gidecekleri yer çok uzak değil ise sadece iki ya da üç dinara gidilecek olan yere ulaşılması mümkün olacaktır. Aynı zamanda gezginler şehir içindeki otobüslerden de istifade edebilirler. Bu otobüslerin fiyatları da yarım dinar ve çeyrek dinar arasında değişkenlik arz eder.

Ürdün’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fattoush Salatası
Maklube
Humus
Mansaf

Ürdün mutfağı, Türk mutfağına yakın oluşu ve son derece lezzetli yemekler barındırması ile gezginlerin gönlünde adeta taht kuracaktır.

 Pideli ve Bol Malzemeli

Fattuş salatası, bol malzeme içermesi ve fırınlanmış, küçük küçük doğranmış pidelerden imal edilen bir salatadır. Ana malzemelerinden birinin de domates olduğunu söylemek mümkündür.

Maklube

Aslında bu yemek hem tavuk hem de etten yapılır. İçerisinde fazla miktarda pilav, et ve baharat yer alır. Fiyatı bir miktar pahalı olmak ile beraber genelde iki kişilik porsiyon olarak servis edilir.

Nohutun Girmediği Yer Yok

Orta Doğu mutfağının olmazsa olmazlarından bir tanesi de humustur. Humusun ana maddesi nohuttur. Nohutun haşlanması ve ezilmesinden sonra birtakım baharatlar ile tatlandırılması sonucu elde edilir.

Kuzu Etinin En Güzel Hallerinden

Bu yemek genel olarak Safran ile hazırlanıyor. Pilav ve haşlanmış et olmasına rağmen tadı oldukça güzel. Daha ziyade kuzu eti tercih ediliyor. Biraz ağır bir yemek olduğunu ifade etmek de mümkün.

Dönerin Farklı Hali

Shawarma da hem tavuk hem de etten imal edilebiliyor. Aynı zamanda bu yemeğin dürüm ile birebir aynı olması da söz konusu. Ancak içerisinde sarımsaklı bir sos bulunuyor be dürüm ızgaraya basılıyor. Yani Arap usulü döner denmesi makul.

Ürdün'de Yenecek En Güzel Yemekler

Ürdün'de gezginler çok sayıda yemek seçeneğine sahiptir. İşte bunlardan bir tanesi de Fattoush salatası. Buna ek olarak Maklube, Humus, Mansaf ve Shawarma da pek tabii tercih edilebilir.

 

Ürdün Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Larnaca - Amman 551,95 TL 4 Saat 55 Dakika
Ankara - Amman 671,90 TL 1 Saat 55 Dakika
İstanbul - Amman 689,33 TL 10 Saat 15 Dakika
Beyrut - Amman 697,49 TL 1 Saat 50 Dakika
Antalya - Amman 771,90 TL 1 Saat 30 Dakika
İzmir - Amman 896,00 TL 5 Saat 25 Dakika
Adana - Amman 911,85 TL 8 Saat 55 Dakika
Lefkoşa - Amman 1.011,90 TL 13 Saat 5 Dakika
Berlin - Amman 1.037,18 TL 8 Saat 15 Dakika
Dubai - Amman 1.106,49 TL 10 Saat 5 Dakika
Sofya - Amman 1.129,13 TL 7 Saat 25 Dakika
Kahire - Amman 1.170,80 TL 1 Saat 20 Dakika
Dusseldorf - Amman 1.221,74 TL 12 Saat 10 Dakika
Riyad - Amman 1.306,72 TL 5 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ürdün ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
11 Aralık 2019
Seyahat zevklerinizin, önceki yıllara göre geliştiği 30'lu yaşlar otantik bir tatil yapmak için en güzel zamanlar! 20'li yaşlara göre bütçeniz daha fazla, 40'lı yaşlara göre de enerjiniz! Bu sebeple h
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
20 Mart 2019
4.545 milyar yaşında olduğu tahmin edilen gezegenimiz, tarih boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların inşa ettikleri yapıların en bilinenleri Dünyanın 7 Harikası listesinde b
Dünyanın En Önemli 10 Antik Kenti
Dünyanın En Önemli 10 Antik Kenti
09 Eylül 2017
Dünyanın birçok noktasına antik kentler bulunuyor. Bu antik kentler tarihe tanıklık etmiş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmaları ile ön planda yer alıyor. Farklı medeniyetleri tanımak ve ya

Ürdün Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

D*** Y***
17 Ekim Çarşamba
Amman
Bir daha gider miyim oralara bilmiyorum ama iyi ki gitmişim diyorum
U*** C*** O***
9 Ekim Salı
Amman
tarihi seviyorsanız gidip görmelisiniz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ürdün Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.02.2020 04:44:40 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Amman, (AMM)
AMM
JO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=60507
/
60507