1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Grozni Uçak Bileti

Grozni Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Grozni Zaman Dilimi
GMT +3
Grozni Şehri En İyileri
Tarihi Alanlar, Ulusal Çeçenistan Müzesi, Smetana
Grozni Hava Durumu (2 Haziran) 27°C Açık
Grozni Hava Durumu (3 Haziran) 30°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Grozni Varışlı Uçak Seferleri

01 Tem 2020
Moskova - Grozni
Aeroflot Russian Airlines
22 Haz 2020
18 Haz 2020
Ordu - Grozni
Pegasus
04 Haz 2020
Adana - Grozni
Pegasus
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Grozni Kalkışlı Uçak Seferleri

28 Haz 2020
Grozni - Samsun
Pegasus
18 Haz 2020
Grozni - Ankara
Pegasus
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Grozni Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Grozni Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Grozni Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
40 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 RUB

Grozni’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Grozni uçak bileti almak isteyen kişiler kolaylıkla uçak bileti alabilir. Ancak uçak bileti alırken zamanlamayı iyi yapmak önemlidir. Kesinlikle kış aylarında gitmek tavsiye edilmiyor. Çünkü Grozni şehri başta olmak üzere Rusya baştan aşağı oldukça soğuk oluyor. Özellikle soğuktan pek haz etmeyen kişiler Grozni'ye bu aylarda gitmemelidir. Karlı ve dondurucu soğuk şehre hakim olmaktadır.

Grozni'ye gitmek için en uygun mevsim yazdır. Daha gezilebilir, turistik alanlar daha rahat görülebilirdir. Bu açıdan Grozni yaz mevsimleri için uygun olan bir şehir konumunda yer alıyor.

Grozni Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Grozni uçak bileti aldıktan sonra havalimanına ulaşılır. Sonrasında havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak da oldukça kolaydır.

Minibüs

Minibüsler Grozni Uluslararası Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için oldukça kolay tercih edilecek ulaşım araçlarıdır. Çeşitli otobüsleri kullanarak havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ve hızla ulaşım sağlanabilir. Grozni'de toplu taşıma ücretleri uygun fiyatlı olduğu için kişiler herhangi bir problem yaşamaz.

Taksi

Ulaşımın daha konforlu ve rahat olmasını isteyen kişilerin tercihi taksi olabilir. Otobüs gibi toplu taşımalardan daha pahalı olabilir. Ancak kullanılabilir bir ulaşım aracıdır. Hızlı ve konforlu olması tercih edilmesi için yeterlidir.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralamak için birçok araba markası bulunur. Kişi şehirde ulaşımı sağlamak ve gezmek için kendine uygun olan aracı buradan bularak kiralama yapabilir. Araç kiraladıktan sonra sadece havalimanından şehir merkezine olan ulaşım değil bütün şehri gezmek de kolaylıkla sağlanır. Ancak araç kiralama havaalanından sadece turistler için yapılıyor. Halk kendisi için genelde araç kiralama yapamayabiliyor.

Havalimanı Servisleri

Bazı oteller anlaşmalı oldukları için kişileri havalimanından alıp otele ulaşımını sağlayabilir. Konaklama bittikten sonra da bir sorun oluşmadan otelden havalimanına ulaşım sağlanır. Ancak otel ayarlarken bu hizmeti verip vermedikleri sorgulanmalıdır. B

Grozni Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Grozni uçak bileti sayesinde havalimanına inildiğinde kişileri birçok imkan bekliyor. İste Grozni'ye gelindiğinde ister ayrılanacağı zaman birçok hizmet kişilere sunuluyor. Öncelikle kişilerin beslenme ihtiyacı olduğu zamanlarda kafe ve restoranlar kişilere yardımcı olacaktır. Hem geleneksel yemekleri hem de klasik yemekleri tüketmek mümkün olabilir. Sadece yemek yemek için değil bir şeyler içmek uçağı beklemek için de bu kafe ve restoranlar tercih edilebilir.

Şehirden ayrılmadan önce son kez alışveriş yapmak havaalanı alışveriş merkezlerinde mümkün oluyor. Kişi hem kendine alışveriş yapabilir hem de sevdiklerine hediye alma imkanına sahip olacaktır. Bu nedenle bu tarz alışveriş merkezleri tercih edilir. Alışveriş ya da yemek ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra acil yardım merkezleri de burada bulunuyor. Kişiler herhangi bir sağlık problemi yaşarsa bu bölgelerde anında yardım ediliyor. 7/24 hizmet veren alanlardır.

Bagaj taşımacılığı, kayıp bagajlar ile ilgilenme, bagajların ulaşımını sağlamak havalimanında verilen hizmetlerdir. Kişiler bu açıdan herhangi bir mağduriyet yaşamaz. İletişim için çeşitli telefonlar, WiFi hizmetleri bu havalimanlarında veriliyor. Ayrıca para işlemleri konusunda kişiler yarı yolda kalmıyor. ara çevirmek için çeşitli dövizler, para çekmek için ATM'ler ve bankalar yer alıyor. Havalimanı çok kullanışlı bir merkezdir. Kişiler herhangi bir sorununu havalimanında halledebilirler.

Grozni’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Grozni uçak bileti alıp şehre gitmek için birçok sebep bulunuyor. İlki savaş kalıntılarıdır. Grozni şehri içerisinde tarih boyunca birçok savaş meydana gelmiştir. Bu savaşlar dolayısıyla birçok kalıntı oluşmuştur. Kafkas Savaşı, Rus- Çeçen Savaşı bu savaşlardandır. Şehirde birçok ize rastlamak mümkündür.
 2. Şehir Sunja Nehri kıyısına kurulmuştur. Şehre oldukça farklı bir hava katan bu nehir doğal güzellikleri sunuyor. Etrafındaki yeşillikler ile oldukça ilgi çekiyor. Doğal güzelliklere ihtiyacı olan herkes buralara uğrayabilir.
 3. Şehir birçok kültüre ve savaşa ev sahipliği yapmıştır. Şehirde eski camileri görmek mümkün olabileceği gibi eski kiliseleri ve tapınakları görmek de mümkün olur. Oldukça ilgi çekici olan bu yerler mutlaka görülmesi gerekilen alanlardır.
 4. Şehrin doğal dokusu kendini oldukça belli ediyor. Eski taş evleri bile doğallığı ve sıradanlığı güzel hale getiriyor. Çeşitli parklar dinlenmek isteyen herkesin seçeneği olabilir.
 5. Çeçenistan ve Rusya mutfağı karışımı bir mutfağa sahiptir. Genellikle protein ve balık ağırlıklı beslendikleri görülüyor. Kahvaltıda Groznililerin sık sık havyar yediğine rastlamak mümkün olacaktır. Lezzetinin yanı sıra sunumları da farklı ve ilgi çekicidir.

Grozni Hakkında

Rusya ülkesinde yer alan Çeçen Cumhuriyeti'nin başkenti olarak Grozni biliniyor. Grozni Sunja Nehri'nin kıyısında kurulmuş olan bir şehirdir. Şehrin adı Rus çarı olan Korkunç İvan anısına Grozni verilmiştir. Eskiden adı Süncekale ve Cevherkale olarak bilinirdi. Şehirde yaklaşık 300 bine yakın kişi yaşamaktadır. Yüzölçümü ise 324.16 kilometre kare şeklindedir.

Grozni kenti Kafkas Savaşı'nda bir askeri üs olarak kullanılmıştır. Savunmada pek çok yararı olan bu şehirde zaman içerisinde petrol ve doğal gaz rezervlerine rastlanmıştır. Bu rezervler bulunduktan sonra şehir daha fazla değer görmüş, maddi sıkıntılardan uzaklaşmış ve yabancı yatırımcılar buraya yönelmiştir. Savaş bittikten sonra yavaş yavaş şehir ekonomik olarak da rahatlamaya başlamıştır. Bu açıdan Grozni ekonomisi gelişmiş bir şehirdir.

Şehre ulaşım sağlamak isteyenler Grozni Havalimanını kullanabilirler. Şehrin savaş tarihini görmek isteyenler buraya uğrayabilir. İçerisinde camiiler, tapınaklar, müzeler, parklar ve anıtlar bulunuyor. Şehre uğrandığında ayrıca mutfağına girmek de hoş olabilir. Burada gece hayatı da ilgi çekicidir Genel olarak muhafazakar bir kent olsa da gece eğlenceleri için tercih edilebilir. Şehirde Müslümanlar, Ortodokslar ve budistler yaşıyor.

Şehir oldukça eski bir şehirdir. İçerisinde iki farklı üniversite bulunuyor ancak genelde dışarıdan çok fazla öğrenci almıyor. Çeçenistan savaştan sonra iyi bir ekonomiye sahip olsa da hala pahalı olarak adlandırılan bir şehirdir. Özellikle konut ihtiyacını karşılamak için kişiler çok para harcayabiliyor.

Grozni Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde yaygın olarak minibüs kullanılıyor. Rusya'nın genelinde ulaşım gelişmiş olsa da Grozni küçük bir kent olduğu için ulaşımında sadece minibüs yeterli olabiliyor. Bu nedenle en popüler ve en sık kullanılan ulaşım aracı minibüs olarak görülüyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Minibüs dışında kullanılan ulaşım aracı taksidir. Şehirde sadece taksi kullanımı bazı bölgelerde yaygındır. Özellikle gece geç saatlerde taksi daha yaygın şekilde kullanılan bir ulaşım aracıdır. Konforlu ve hızlıdır. Şehirde trafik olmadığı için çok fazla ulaşım problemi söz konusu olmaz. Bu nedenle taksi sık sık tercih edilen bir ulaşım aracı seçeneği oluyor.

Grozni Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Grozni’de Gezilecek Yerler

Ahmet Kadirov Camii
Ulusal Çeçenistan Müzesi
Akhmad Kadyrov Müzesi
Archangel Michael Kilisesi
Arsonov Camii
Çeçenistan'ın Kalbi: Ahmet Kadirov Camii

Rusya'nın en büyük camii konumunda olan Ahmet Kadirov Camii bu yüzden Çeçenistan'ın kalbi olarak adlandırılıyor. Adını Çeçen liderinden almıştır. Tarihi eserler konusunda yapılan bir yarışmada birinci olmuştur. Görsel olarak İstanbul'da ki Sultan Ahmet Camii'ne benziyor.

Geleneksel Binada: Ulusal Çeçenistan Müzesi

Müze oldukça ilgi çeken bir yerdir. Binası Çeçen kültürüne özgü şekilde yapılmıştır. Çeçen halkının kültürü ve yapısı hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler bu müzeye uğrayabilir. Zoolojik, entomolojik, kumaşlar, silahlar ve botanik açıdan birçok ürün sergileniyor.

Ahmet Kadyrov Anısına: Akhmad Kadyrov Müzesi

Unutulmaz liderleri adına tasarlamış oldukları bu müze oldukça ilgi çekicidir. İki katlı bir yapıdan oluşuyor. Mermer, altın ve kristal kaplı bir müzedir. Burada oldukça modern izlerden oluşan bir sergi bulunuyor. Sergiyi görmek isteyenler buraya uğruyor.

Ortodoks Kilisesi: Archangel Michael Kilisesi

Savaşta oldukça zarar gören kilise yeniden restore edilmiştir. Bu kilise de birçok yardım programı yapılıyor. Mutlaka gidilmelidir.

Arsanov Camii

Çeçenistan'ın başkenti olan Grozni'de bulunan Arsanov Camii'de eski ve gezilmesi gerekilen bir yerdir. Oldukça güzel ve hoş bir görüntüye sahip olması sebebiyle sık sık ziyaret ediliyor.

Grozni’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Rus Kahvaltısı
Shchi
Smetana
Baharatlar Rus Kahvaltısı

Grozni uçak bileti alındıktan sonra mutlaka Grozni mutfağı da keşfedilmelidir. Rusya'da ve Grozni'de kahvaltı kültürü oldukça gelişmiş ve yaygın bir durumdur. Bol yumurtalı, reçel, kahve, süt, çay, ekmek çeşitlerinden oluşan kahvaltı sık sık tercih ediliyor.

Shchi

Bu bir tür çorbadır. İçerisinde beyaz lahana ile balık bulunuyor. Balıklı lahanalı bu çorba kişilere oldukça lezzetli geliyor.

Smetana

Neredeyse her çorbada ve yemeklerde kullanılan bir sostur. Bu sos içerisinde tereyağı ve ekşi krema kullanılıyor. Bu soslar Türk mutfağı ile benzerlik gösterse de daha ekşi bir sostur.

Baharatlar

Rus mutfağında balıklar yaygın olduğu kadar çeşitli baharat kullanımı da yaygın oluyor. Oldukça lezzetli ve bol baharatlı yiyeceklere rastlamak mümkündür.

Konaklama İçin Grozni Otel Seçenekleri

Ucuz Grozni uçak bileti aldıktan sonra şehre ulaşıldığında kalacak birçok otel bulunuyor.

Hotel Hollywood
Otel kişiler tarafından çok iyi bulunuyor. Ücretsiz WiFi imkanlarının yanı sıra sigara kullanımı söz konusu olmayan otel odaları bulunuyor. Restoranı ve otoparkı da vardır.
Obezdnaja d.1, Grozny 364000, Rusya
Nohcho Star
Kahvaltı dahil bir oteldir. Ayrıca havaalanı ulaşım hizmeti bulunuyor. Ücretsiz WiFi ve ücretsiz otopark hizmeti bulunuyor. Oda servisi bulunan bu otel 3 yıldızlıdır.
Mirzoyeva st., 15, Grozny 364027, Rusya
Hotel Grozny City
Otelde ücretsiz WiFi ve ücretsiz otopark imkanı bulunuyor. Klima, havuz, sigara içilmeyen odalar, havaalanı ulaşım hizmeti veriliyor.
Kadyrova Ave., 1/16, Grozny 1433, Rusya

Grozni Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Grozni 595,90 TL 2 Saat 25 Dakika
Antalya - Grozni 1.015,90 TL 12 Saat 15 Dakika
Ordu - Grozni 1.046,73 TL 6 Saat 15 Dakika
Adana - Grozni 1.060,65 TL 12 Saat 5 Dakika
Moskova - Grozni 649,20 TL 2 Saat 35 Dakika

Grozni Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Grozni uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aeroflot Russian Airlines, Pegasus, Utaır Avıatıon Jsc.
 • Grozni yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Grozni varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Grozni olup, bilet fiyatı 595,90 TL'dir.
 • Grozni şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Grozni ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Evdeyken Koronavirüs İle İlgili İzlenebilecek Belgeseller
Evdeyken Koronavirüs İle İlgili İzlenebilecek Belgeseller
25 Mart 2020
Aralık ayında Çin’de ortaya çıkmasından sonra tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 koronavirüs pandemisi, birçoğumuzun evden çalışmasına ve hepimizin zorunda olmadıkça evden çıkmadan hayatını sürdü
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
22 Ocak 2020
Hafta sonlarının en zevkli aktivitesi, günün en önemli öğünü ve sohbetin en tatlı yeri! Her yemeğin, her öğünün yeri ve önemi ayrı ama kahvaltının gönlümüzde ayrı bir yeri olduğunu söylesek kimse itir
Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
28 Kasım 2019
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve zengin bir tarihe sahip olan Batman, manastırları, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile keyifli bir gezi vaat ediyor. Batman’da görülecek yer çok fazla! Batm
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?
03 Haziran 2019
Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman? Hem devlet sektöründe hem de özel sektörde çalışan hemen herkesin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan Bayramı tatili bu sene 24 Mayıs 2020. Gününe denk gelmekte. To

Grozni Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (53)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%58
%42
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
92 Değerlendirme
A*** E*** S***
20 Eylül Perşembe
Herşey o kadar güzel ve sade ki geri dönmek istemeyeceksiniz gerçekten
K*** C*** A***
16 Temmuz Pazartesi
Bu kadar güzel bir yapıya ve doğaya sahip başka biryer ben görmedim
S*** K***
7 Temmuz Cumartesi
Sokakları çok farklı tarihi dokuyu seven varsa kesin gitmeli
İ*** E***
11 Ağustos Cumartesi
Evlenme teklifini yapacağım yeri buldum çok güzel bir yer
A*** H*** G***
24 Ekim Çarşamba
Bi daha ki hafta gidiyoruz, gerçekten güzel mi göreceğiz
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Grozni Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:28:05 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Grozni, (GRV)
GRV
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699