Suudi Arabistan Uçak Bileti

Suudi Arabistan Hakkında Bilgiler

Suudi Arabistan Krallığı, Arap Yarımadası'nın modern, tarihsel zenginlik ve kültürel açıdan önemli ve büyük ülkelerinden biridir.

Günlük yaklaşık 12 uçuş bulunan Suudi Arabistan'a, günün her saatinde uçmak mümkün olabiliyor. Türkiye'den Suudi Arabistan'a çok uçuş yapan havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlasjet olarak sıralanabilir. Suudi Arabistan'a havayolu üzerinden seyahat etmek isteyen kişiler, bu yolculukları için gerekli olan Suudi Arabistan uçak bileti için herhangi bir havalimanına gitmelerine gerek kalmadan Biletall.com'dan rahatlıkla biletlerini temin edebilirler. Ayrıca Biletall.com'da birçok havayolu şirketine ait Suudi Arabistan uçak bileti rezervasyon işlemlerini de rahatlıkla yapabiliyor.

Dünyanın önemli şehirlerinden biri olan Suudi Arabistan'a yolculuk etmek isteyen kişiler, popüler havayolu şirketlerinden biri olan THY ile seyahat etmek istedikleri zaman, Biletall.com internet sitesine Suudi Arabistan uçak bileti THY yazmaları halinde, online olarak bilet satışı yapılan ekrana ulaşabilirler. Böylece Biletall.com üzerinden tüm havayolu şirketlerine ait Suudi Arabistan uçak bileti fiyatları listelerine de ulaşabilirler.

Bunların dışında, Suudi Arabistan uçak bileti Pegasus şeklinde yapılan tüm aramalarda da Pegasus havayolu şirketine ait tüm uçuş bilgilerine de kolayca ulaşılabilir. (Uçuş yeri, saati ve fiyatlar gibi) Biletall.com'da Suudi Arabistan Türkiye uçak saatleri de tüm ayrıntıları ile görüntülenebilir.

ülkeye, Suudi Arabistan Türkiye uçak bileti fırsatlarından yararlanarak gitmek isteyenler, konu ile ilgili herhangi bir problemle karşılaşmamak için ülke tarafından uygulanan tüm vize şartlarını bilmemeleri büyük yarar sağlar.

Ne amaçla olursa olsun Suudi Arabistan'a seyahat etmek isteyen herkesten, pasaport türüne bakılmadan vize talep edilmektedir. Suudi Arabistan vizesi yalnızca resmi görevle seyahat gerçekleştiren kişilerden talep edilmiyor. Kısa süreli yapılan Suudi Arabistan vize başvuruları, sadece Suudi Arabistan Türkiye temsilciliklerinden yapılabilir.

Suudi Arabistan Türkiye uçak biletleri satın alarak Suudi Arabistan'a turistik amaçla yapılan seyahatlerin özellikle kış aylarında yapılması önerilmektedir.

Arap Yarımadası'nın kalabalık ve gelişmiş ülkelerinden biri olan Suudi Arabistan, şeriat kurallarının geçerli olduğu bir yönetim anlayışına sahiptir. İslam dininin ilk doğduğu topraklar olan Suudi Arabistan'da, yaz aylarındaki sosyal hayat akşam saatlerinden başlamaktadır.

Suudi Arabistan'ın Başkenti

Suudi Arabistan'ın başkenti, ülkenin kalabalık şehri olan Riyad şehridir.

Suudi Arabistan Nüfusu Suudi Arabistan Resmi Dili

Suudi Arabistan'ın nüfusu 31 milyondan fazladır. ülkenin resmi dili ise Arapça'dır.

Suudi Arabistan Para Birimi

Suudi Arabistan'ın para birimi, Suudi Arabistan Riyali'dir.

Suudi Arabistan'da Saat Kaç?

Suudi Arabistan Türkiye saat farkı +3'dür. Ancak Türkiye saati ile Suudi Arabistan saati arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Bunun nedeni, yaz saati uygulamalarının ve diğer saat farklarının bulunmamasıdır.

Suudi Arabistan'da Ne Ucuz? Suudi Arabistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Anavatanı Suudi Arabistan olan hurma, ülkede satışı yapılan ve ülkeyi ziyaret eden kişilerin çok satın aldıkları ürünlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra baharat, altın, kıyafet ve zemzem suyu da çok alınan hediyelik eşyalar arasındadır. iyi Arap parfüm markası olan Attars ve diğer parfüm yağları, Suudi Arabistan Türkiye uçak seferleri sonunda alınabilecek hediyelik eşyalar arasında sayılabilir.

Suudi Arabistan'a Biletall.com sayesinde alınan en ucuz Suudi Arabistan uçak bileti ile gitmek isteyen kişiler, hem ekonomik hem de oldukça hızlı bir seyahat gerçekleştirmiş olurlar.

Gerek İslamiyet'in sembolü olması ve gerekse de Arap Yarımadasının önemli ülkelerinden biri olması nedeniyle, Suudi Arabistan'ın çok köklü bir tarihi bulunuyor. özellikle ülkenin her köşesinde zengin tarihsel kalıntılar rahatlıkla görülebiliyor.

İslam'ın 5 temel şartından biri olan Hac vazifesi, Suudi Arabistan ülkesinde bulunan Mekke şehrinde yerine getiriliyor. Ayrıca, ülkenin önemli şehirlerinden olan ve Hz. Muhammed'in vefat ettiği şehir olan Medine de Suudi Arabistan'da bulunuyor.

Arap mutfağı, özellikle Türk mutfağı ile oldukça benzerdir. belirgin farkın kullanılan baharat ve yağlar olduğu söylenebilir. özellikle Araplar'da kaşık, çatal kullanımı gelişmemiştir. Bu nedenle tüm yemekler tepsilerde servis edilir ve yemekler elle yenilir.

Kültürel ve tarihi zenginliğini çeşitli festivallerle yansıtmayı başaran Suudi Arabistan, el sanatlarının sergilendiği ve yerel dansların yapıldığı geniş çaplı festivallere ev sahipliği yapıyor.

Biletall.com'dan alınabilen Suudi Arabistan ucuz uçak bileti sayesinde Suudi Arabistan'a seyahat etmek isteyen kişiler, ülke hakkındaki tüm detaylı bilgilere de buradan ulaşabilirler. Ayrıca Suudi Arabistan Türkiye arası uçakla kaç saat olduğu şeklinde soruların cevaplarını da kolayca öğrenilebilir. Buna ek olarak Suudi Arabistan Türkiye uçak bileti fiyatları arasında gerekli karşılaştırmalar yapılarak uygun bilet satın alınabilir.

Mekke

Suudi Arabistan'ın önemli ve büyük şehirlerinden biri olan Mekke şehri, Arap Yarımadası'nda yer alan Hicaz bölgesinde, Kızıldeniz'in de doğusunda yer almaktadır. İslam dininin kutsal şehirlerinden biri olan Mekke, İslam Peygamberi olan Hz. Muhammed'in doğduğu yer olarak da bilinmektedir.

Taif

Mekke bölgesinin kalabalık şehirlerinden bir diğeri de Taif şehridir. Yaklaşık olarak 600.000 kişilik nüfusa sahip olan Taif şehri, Mekke'nin güneydoğusunda bulunuyor. Tarımsal açıdan oldukça zengin topraklara sahip olan Taif, iklimsel olarak da ülkenin ferah şehirlerinden biridir. Al Rudaf Doğa Parkı, Taif Gül Bahçesi ve Mitna Vadisi gibi popüler mekanlara ev sahipliği yapan Taif, özellikle yabancı turistlerin gözde şehirlerinden biridir.

Medine

Hicaz bölgesinde konumlanan Medine şehri, İslam coğrafyasının kutsal ve önemli şehirlerinden biridir. Her yıl yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen Medine şehri, Hicretten önce Yesrib adı ile anılmaktaydı. İslam dininin yeryüzüne yayıldığı ilk şehir olarak bilinen Medine şehri, Orta Doğu'nun da popüler seyahat noktalarının başında gelmektedir.

ülkeye Suudi Arabistan ucuz uçak bileti alarak giden kişiler, beklentilerini tam olarak karşılayabilecek bir manzara ile karşılaşabilirler. Zira Suudi Arabistan gerek köklü tarihi ve kültürel zenginliği ile gerekse de doğal ve tarihi güzellikleri ile tüm Arap Yarımadası'nda bulunan ülkelere nazaran hep bir adım önde olmaktadır.

Suudi Arabistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Suudi Arabistan'ın batısında bulunan Kızıldeniz, deniz turizmi açısından ülkenin önemli alanlarından biridir. Yaklaşık 200 km uzunluğunda bir sahil şeridi bulunan Kızıldeniz, petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle turizmin ön plana çıkarılmak istenmesi nedeniyle popüler bir hale gelmiş durumda. özellikle kadınlara yönelik yapılan kıyafet kısıtlamalarının kaldırıldığı Kızıldeniz sahillerinde, özgürce deniz turizminden yararlanmak mümkün.

Suudi Arabistan'da Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Başkent Riyad ve diğer tüm şehirlerde çok sayıda alışveriş merkezleri, yerel mağazalar ve pazar alanları bulunmaktadır. Fiyatların hac mevsiminde iki katına çıktığı göz önüne alınarak harcamaların yapılması fayda sağlar. özellikle Mekke ve Medine'de bulunan yerel çarşılarda tespih, hurma ve seccade takımlarının yanı sıra ülkenin ünlü parfümlerinden alınabilir.

Suudi Arabistan Doğal Güzellikleri

Suudi Arabistan'ın hemen hemen tüm bölgelerinin doğal güzelliklerle kaplı olduğu söylenebilir. Zengin tarihi ve İslam coğrafyası için önemi düşünüldüğünde, Arabistan topraklarındaki yapılaşmanın çok fazla olmadığı söylenebilir. özellikle Mekke, Medine, Taif ve Cidde gibi şehirler, doğal güzellikler açısından yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Suudi Arabistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Suudi Arabistan, gezilecek yerler bakımından zengin tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Mekke şehrinin merkezinde yer alan Kâbe, Mescid-Nebevi ve Kube Mescidi gibi yerler, ülkenin ve dünyanın tarihi mekanları arasında gelmektedir. Mekke şehrinde bulunan Mescid-i Haram ve Riyad şehrinde bulunan Masmak Kalesi'nin yanı sıra, Medine şehrinde bulunan Baki Mezarlığı son derece tarihi ve özel mekanlar olarak kabul edilmektedir.

Suudi Arabistan Gezi Rehberi

Ziyaret edilebilecek ve gezilecek onlarca farklı mekâna ev sahipliği yapmakta olan Suudi Arabistan, şehirci ulaşımda da son derece gelişmiş bir sisteme sahiptir. ülkeyi ziyaret eden kişiler, gezmek ve görmek istedikleri her yere modern ulaşım araçlarından yararlanarak kolayca ulaşım sağlayabilmektedirler.

Suudi Arabistan'ın önemli şehirlerinden biri olan ve Hac vazifesinin de yerine getirildiği yerlerden biri olan Mekke şehrine ulaşım sağlayabilmek için, otobüs ve ray sistemli araçlardan yararlanılabilmektedir.

Zengin bir mutfağa sahip olan Suudi Arabistan'ı, Suudi Arabistan Türkiye uçuş süresi sonunda ziyaret eden kişiler, zengin yemek menülerinden faydalanabilirler.

Yöresel Bir Lezzet, Kabsah

Safran pirinç üzerine konulan kuzu tandır yemeği olarak bilinen Kabsah, Suudi Arabistan'a gitmişken mutlaka tadılması gereken bir lezzettir.

Popüler bir Suudi Yemeği, AlMatzeez

Genelde yumuşak hamur dokusu oluşturmak için buğday unu, tuz ve su karışımından yapılan bu yemek, salça ve et ilave edilerek servis edilmektedir.

Arap Garnitürü, Jereesh

Suudi Arabistan'da garnitür olarak tüketilen Jereesh, kabuksuz tahıl tanecikleri ile tavuk ya da etin tavada pişirilmesi ile hazırlanır.

Merkezi Bir Yemek, Al Gursan

Daha çok Riyad şehrinde yaşayanlar tarafından yapılan ve tüketilen Al Gursan yemeğinin ana malzemelerini su un ve tuz oluşturmaktadır. Elde edilen hamura sebze ve etin de eklenmesi ile servise hazır hale getirilir.

Eşsiz Bir Lezzet, Saleeg

Cidde bölgesinde daha çok tercih edilen Saleeg, et suyu ile hazırlanan bir pilava verilen isimdir. Pilavın üzerine ızgarada pişmiş tavuk ya da deve eti oturtularak servis edilir.

Suudi Arabistan'da Yenecek Güzel Yemekler

Suudi Arabistan'da yemek kültürünün temelini etli yemekler ve pilav oluşturmaktadır. çatal, kaşık kullanımının yaygın olmadığı ülkede yemekler elle yenilmektedir.

Suudi Arabistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Suudi Arabistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
King Khaled Havalimanı
Arar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
King Fahd Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Abha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Al Ahsa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Al Baha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bisha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
King Abdulaziz Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
King Abdullah Bin Abdulaziz Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gassim Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guriat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hail Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
King Abdulaziz Havalimanı
King Khaled Military City Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Prince Mohammad Bin Abdulaziz Havalimanı
Nejran Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qaisumah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rafha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sharurah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sulayel Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Taif Havalimanı
Turaif Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wejh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yenbo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wadi Al Dawasir Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Al-Jawf Domestic Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dawadmi Domestic Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Prince Abdul Majeed Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
SABTCO BUS STATION Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hafr Albatin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khamis Mushait Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white