Tiflis Uçak Bileti

Tiflis Hakkında Bilgiler

Gürcistan'ın başkenti olan Tiflis şehrinde bir buçuk milyona yakın insan (Gürcü, Ermeni ve Rus) nüfusu yaşamaktadır. Bu nüfus oranı neredeyse Gürcistan nüfusunun yarısına tekamül etmekte. Yerli halkın %95'i Hıristiyanlık inanışına, %4'ü Müslümanlık inanışına, %1'i ise Yahudilik inanışına sahiptir.

Hem Tiflis'te hem de Gürcistan genelinde bizim alıştığımızın aksine direksiyonu sağda bulunan araçlara sıklıkla rastlayabilirsiniz. Ancak şehirdeki trafik akışı sağ şeritten devam ediyor. Ayrıca Gürcistan'da yayın hayatına devam eden televizyon kanallarında Yetenek Sizsiniz, X Factor, O Ses, çarkıfelek gibi bizim alışık olduğumuz televizyon programlarının Gürcistan'a uyarlanmış şekillerini takip etme imkanı yakalayabilirsiniz.

Sigara yasağı ile alakalı kanunlarda henüz buralarda uygulanmıyor. Hemen hemen her ortamda kapalı ortamlarda dahil olmak üzere sigara içiliyor. Havalimanı da buna dâhil! Gürcistan'daki sigara fiyatlarının da ucuz olmasının bunda bir etkisi var tabi ki. Fiyatlara örnek vermek gerekiyorsa; Rothmans 2.2, Winston 2.8, Kent 3, Marlboro ise 4.5 Lari gibi uygun fiyattan satılıyor, 1 Lari'nin şuan 1.85 TL olduğunu belirtirsek oldukça ucuz fiyatlar.

Tiflis Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Tiflis Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tiflis Havalimanı
flight
ba-favicon-white