1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Cherished Experience"
Hainan Airlines

Hainan Airlines Hainan Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1993
Firma Kısaltması
CHH
Firma Merkezi
Haikou
IATA Kodu
HU
Uçtuğu Şehir Sayısı
1
Çağrı Merkezi
+86 (898) 9 53 39
Uçak Sayısı
300
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Hainan Airlines Popüler Uçak Seferleri

Changsha - İstanbul
Uçak Bileti
10 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hainan Airlines En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Hainan Airlines En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Hainan Airlines Hakkında

Hainan Airlines Havayolu Firması, Çin’deki 4. büyük havayolu firması olup, 25 yıldır güvenli operasyonları ile 6 milyon saat uçuş ile kendini ispatlamıştır. JACDEC tarafından ödül almıştır. Filosu 300 uçaktan oluşup, uluslararası kalite standartlarına ulaşmış bir havayoludur. 2011 yılında başlayan kaliteli hizmet ve yenilik anlayışı ile 7 yıl boyunca SKYTRAX tarafından 5 yıldız almıştır. Ayrıca Çin’den dünyanın ilk 10 havayolu firması kategorisinde tektir. 1993 yılından beri 24 ülke içinde terminalleri ve tüm Asya, Avrupa, Güney Pasifik ve Amerika kıtasını kapsayan 220 şehre seferler düzenlemektedir. Toplamda 1800 noktaya uçuş yapmaktadır.

Hainan Airlines Havayolu Firması logosu, Çin mitolojisinden esinlenerek yaratılmış olup, tarihi mistik bir kuşu simgelemektedir. Tepesinde ay ve güneş yer almaktadır. Doğaya rağmen ve doğa ile olmayı simgeleyen bu kuş Çin kültüründe önemli bir yere sahiptir.

Hainan Airlines Online Check - in

Hainan Airlines Havayolu Firması'na ait uçak biletlerinin kullanılabilmesi için havayolu firmasının belirtmiş olduğu süreler içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Hainan Airlines Havayolu Firması Check in işlemi, gişeler üzerinden yapılabildiği gibi online olarak da rahatlıkla yapılabiliyor. Hainan Airlines Havayolu Firması avantajlarından yararlanarak seyahat edecek olan yolcular online check in işlemlerini gerçekleştirmek için sitedeki uygun alanlara bilet bilgilerini girmelidirler. Yolcular soy isimlerini ve bilet (PNR) kodlarını girerek kısa sürede online check in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Hainan Airlines Havayolu Firması check in işlemleri sırasında yolcular istedikleri takdirde seyahat edecekleri koltuk seçimini de online olarak yapabilmektedir. Ayrıca yine check in işlemleriyle birlikte seyahat sırasında istenilen yemeklerin tüketilebilmesi için yemek siparişi de verilebilmektedir.

Hainan Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Hainan Airlines Havayolu Firması, 25 yıldır kendini ispatlamış olup, şu an dünyanın en güvenilir havayolu şirketi olarak hizmet vermektedir. Bugüne kadarki uçuş tecrübeleri göz önüne alındığında uçak seyahatleri için Türk Hava Yolları'nı tercih etmek kaçınılmaz olmaktadır.
 2. Hainan Airlines Havayolu Firması, SKYTRAX tarafından 7 yıldır her yıl 5 yıldız alan bir havayoludur. Bunun yanında en iyi Çin Havayolu ödülü ve en iyi servis ödülü almıştır.
 3. Hainan Airlines Havayolu Firması, 300 den fazla modern uçakları ile dünyanın en büyük uçak filolarından birisine sahip olup, yolcuları için dünyanın 1800 noktasına uçak seferi seçeneği sunmaktadır. Havayolu firması, günün her saati, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı onlarca uçak seferi ile aralıksız olarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 4. Genç ve modern filoda en son teknoloji Boeiing 787-8 and 787-9 uçakları ile transpacific seferleri ve Airbus 330s Avrupa‘ya uçamaktadır. Uçuşlarda güvenlik ve konforun yanında eğlence de ön plana alınmıştır.
 5. Hainan Airlines Havayolu Firması personellerinin tamamı aynı hizmet kalitesi ve anlayışını benimsediği için uçak seyahati ile ilgili sürecin başından sonuna kadar tüm personeller yolcularını memnun etmek adına yapılması gereken tüm hizmetleri vermektedir.
 6. Hainan Airlines Havayolu Firması ile seyahat eden yolcular Miles&Smiles ayrıcalıklarından da yararlanabilmektedir.
 7. Hainan Airlines Havayolu Firması özellikle erken tarihli bilet alımlarında yolcularına ekonomik fiyatlarla uçak yolculuğu deneyimi yaşatmaktadır. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı birçok noktaya erken bilet avantajlarından yararlanarak çok uygun fiyatlarla uçak bileti alınabilmektedir.Hainan Airlines Havayolu Firması yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli besinler aracılığı ile karşılamalarını sağlamaktadır.Hainan Airlines Havayolu Firması engelli yolcuları için özel indirimler sunmaktadır. Ayrıca engelli yolcuların her uçuşta belge göstermelerinin önüne geçmek için Fortune Wings Club Elite MemberKart ile birlikte ortak bir çalışma başlatmıştır.

   

Hainan Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

HU bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

HU, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcular HU ile gerçekleştirdikleri gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı uçuşlarda Economy sınıfını tercih ettiklerinde 20 kg, Business sınıfını tercih ettiklerinde 30 kg bagaj haklarına sahiptir. Yurtiçi uçuşlardaki Promosyon uçuşlarında ise 15 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Bunların dışında HU seyahat güzergahına göre bagaj hakkı belirleyebilmektedir.

Kabin/El Bagajı: HU kabin içinde ise Business sınıfı yolcularına 2 adet 8 kg kapasiteli, Economy sınıfı yolcularına ise 1 adet 8 kg kapasiteli bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda bagaj hakkının aşılması durumunda her bir bavul kilo için o hattaki ekonomik uçuş ücret tarifesinin 1.5% hesaplanarak ücret ödenmesi gerekmektedir.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi seyahat edilecek olan destinasyona göre farklılıklar göstermektedir. ABD hattında bagaj hakkının aşılması durumunda her bir bavul kilo için 200 USD ücret ödenmesi gerekmektedir. İkinci bagaj için 300 USD ücret ödenmesi gerekmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

HU tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise Economy sınıfı yolcuları kabinde 8 kg, check in için 23 kg, Business sınıfı ise kabinde 8 kg, check in için 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

HU, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında HU'ye ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

HU Seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, para çantaları, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Hainan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Hainan Airlines Havayolu Firması yolcularına yiyecek, içecek ikramı anlamında da seyahatleri boyunca ayrıcalıklar tanıyor.

 • Economy Class İkramlar

Hainan Airlines Havayolu Firması Ekonomi sınıfı yolcularına iç hat uçuşlarında farklı salata, aperatif veya meyve, tatlı sunulur ve dış hatlarda 3 kap yemek seçenekleri sunmaktadır. Her menüde 2 Çin ve bir batı yemek seçeneği bulundurulmasına özen gösterilmektedir.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları iç hatlarda ve dış hatlarda da ilk olarak içecekler ile karşılanıyor. Uçak seferi saatine göre sefer süresince lezzetli yemekler ikram edilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

Hainan Airlines seyahatlerinde diyet, alerji ya da inanca göre farklı ve özel yemek siparişi veren yolcularının isteklerini de memnuniyetle karşılamaktadır. Bebek yemeği, deniz ürünleri yemeği, sindirimi kolay yemek ve az yağlı yemek gibi farklı menülerde yemek siparişi verilebilmektedir. Fıstık alerjen gıdalar özellikle ayrı ambalajlanmıştır.

Hainan Airlines : Business Class

Hainan Airlines Havayolu Firması yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmakla birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına daha farklı ve önemli ayrıcalıklar göstermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Masaj özelliğine sahip olan Business Class sınıfındaki koltuklar aynı zamanda180 derece yatar pozisyona getirilebiliyor. Ayrıca koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class sınıfında daha fazladır. USB girişi ile donatılan koltuklar okuma ve yazma için de gerekli ışıklandırma sistemine sahiptir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular havada dünyanın her türlü lezzeti yanında Çin mutfağının eşsiz damak zevkini de tadacaklardır.

Hainan Airlines : Fortune Wings Club Elite MemberKart

Fortune Wings Club Platinum Card, Gold Card and Silver Card olarak, Elit Üye Kartları vardır.

30,000 baz puanı ile ya da 20 segment toplanınca 12 ya içinde bir üst karta geçilir.

50,000 veya 40 segment toplanınca ise Gold üyeliğe geçiş yapılır.100,000 veya 80 segment Platinium üyelik hakkı kazandırır. Fortune Wings Elite üyeliği kaliteli ve sonsuz indirim olanakları ile keyifli uçuşlar sunar.

Hainan Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan Hainan Airlines Havayolu Firması bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 1800 noktaya sefer düzenlenmektedir.

 

 • Hainan Airlines Seferleri: Hainan Airlines Havayolu Firması her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Havayolu şirketi Avrupa ülkelerinin tümüne ve dünya üzerinde toplam ülkenin farklı noktalarına düzenli olarak sefer düzenlemektedir.
 •  Hainan Airlines Rezervasyon: Hainan Airlines Havayolu Firması'na ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak rezervasyon yapılabilmektedir.
 • Hainan Airlines Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de Biletall.com üzerinden online bir şekilde alınabilmektedir.

Hainan Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Hainan Airlines Havayolu Firması'na ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havayolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %10 kesinti ile iade alır. Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %30 kesinti yapılmaktadır. Ancak tüm koşullarda yolculara biletleme servis ücreti iade edilmemektedir. Yurtdışı uçuşlar için iptal ve iade işlemi yapılmamakta,sadece vergi ücreti iade edilmektedir.

Economy Esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 1-2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır. Dış hat uçuşlarına ait biletlerde ise iade ve iptal işlemi yapılmamakta, ancak yolculara vergi bedelleri iade edilmektedir.

Hainan Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Boeing uçaklarının tüm konforuna sahip temiz ve yenilenmiş dekora sahiptir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ekstra ücret ödeyerek taşınması yasak olmayan hayvanları özelliğine göre kabin ya da kargo bölümünde taşınmasını sağlayabilmektedirler.

 • Seyahat Sigortası

Hainan Airlines Havayolu Firması ile seyahat eden yolcular havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu Sigorta avantajlarından yararlanarak seyahat sırasında beklenmeyen durumlar için ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir. Ayrıca tüm yolcuları kapsayan bir otomatik sigorta ile seyahat etme avantajını vermektedir. Kaza halinde bilet sözleşmesinde yazılı olan kişi başı sigorta bedeli taahhüt edilmiştir.

Hainan Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Changsha - İstanbul 43.426,48 TL 30 Saat 55 Dakika

Hainan Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Hainan Airlines uçak bileti ne kadar?

  Hainan Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Changsha - İstanbul olup, bilet fiyatı 43.426,48 TL'dir.
 • Hainan Airlines kaç yılında kuruldu?

  1993 yılında kurulmuştur.
 • Hainan Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Haikou şehrindedir.
 • Hainan Airlines IATA kodu nedir?

  HU uluslar arası IATA kodudur.
 • Hainan Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +86 (898) 9 53 39

Hainan Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (77)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
H*** Y***
24 Kasım Cumartesi
Koridorlara laf edenler var anlamıyorum evin salonunu mu bekliyorsunuz
D*** Ü***
4 Ekim Perşembe
Olumsuz yorum yapanları anlamıyorum, herşey çok güzeldi teşekkürler.
E*** D***
4 Ekim Perşembe
Koltuklardan biraz şikayetçi oldum ama çok rahatsız etmiyorlar
G*** T***
27 Ağustos Pazartesi
Firma kötü diyemem ama iyi de diyemem yine de siz deneyin kendiniz görün
G*** N***
10 Ağustos Cuma
Firmanın kalitesini konuşmaya gerek yok. Hizmeti kalitesi tartışılmaz
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Hainan Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Hainan Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 03:09:31 )

Changsha, (CSX)
CSX
CN
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158