1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Hamilton Uçak Bileti

Hamilton Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Hamilton Zaman Dilimi
GMT -3
Hamilton Şehri En İyileri
Koala, Whitsunday Adalar, Deniz Ürünleri
Hamilton Hava Durumu (6 Haziran) 24°C Çoğunlukla Bulutlu
Hamilton Hava Durumu (7 Haziran) 20°C Parçalı Bulutlu

Hamilton Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 NZD

Hamilton’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ülkede ve kentte genel itibari ile soğuk iklim hakimdir. En sıcak mevsim ilkbahar olup ortalama sıcaklık 20 derece civarlarındadır. Hamilton en ucuz uçak bileti genelde sıcaklıkların 0 derecenin altına düştüğü ocak aylarındadır. Hamilton İstanbul uçak bileti fiyatları da mevsim değişikliğine göre farklı fiyatlarda olabilmektedir.

Hamilton Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hamilton uçak bileti rezervasyon işlemini tamamladıktan sonra varış noktasına geleceğiniz saate göre diğer iç ulaşım seçeneklerini de gözden geçirmeniz gerekmektedir. İstanbul’dan yola çıkacak yolcular için varış saatinin sağlıklı olarak hesaplanması için Hamilton İstanbul saat farkı da dikkate alınmalıdır. Hamilton İstanbul arası uçakla kaç saat bilgisi için en uzun aktarmalı uçuş dikkate alınmalı ve bu uçuş için yaklaşık 20 saatlik bir süre ayrılmalıdır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 BMD

Belirli süreler ile gündüz saatlerinde havalimanından Hamilton’a toplu taşıma otobüsleri de kalkmaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 BMD

Bu servisler hem iç hatlardan hem de dış hatlardan gelen yolcuları almakta ve Hamilton şehir merkezine doğru götürmektedir. Bermuda’ya gitmek isteyen kişiler ise yine bu havalimanı servislerinin farklı hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirler.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 BMD

Hamilton Havalimanı içinde bulunan taksi bankolarından gideceğiniz yere göre özel taksi tutmanız mümkündür. Taksi ile gideceğiniz yerin kapısına kadar hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz için genelde bu kente ilk defa gelenlerin özel taksi tutması önerilmektedir.

Hamilton Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hamilton havalimanından hem gidiş hem de dönüş için Hamilton uçak bileti THY firmasından alınabilmektedir. Diğer havayolları ile Hamilton uçak bileti fiyatları karşılaştırılarak en ucuz seçenek değerlendirilmelidir.

En küçük başkentlerden biri olan Hamilton’un havalimanı bünyesinde hem iç hem de dış hatlar terminali bulunmaktadır. Bu sebeple de havalimanı şehir merkezinden uzak bir mesafeye ve büyük bir alana inşa edilmiştir

Hamilton’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Hamilton bölgesi hem alan olarak çok küçük bir yer üzerine kurulu olduğundan hem de nüfusu az olduğundan doğal güzellikler konusunda oldukça zengin kalabilen bir bölge olmuştur. Yerleşim alanı olarak kullanılan alan dışında hemen hemen her bölgede ayrı bir doğal güzellik ile karşılaşmak mümkündür. Yerliler her ne kadar turizm üzerinden gelir sağlasa da bölgedeki doğallığın korunmasına daha çok önem vermiş ve birçok yerde gereksiz yapılaşmanın önüne geçilecek önlemler alınmıştır. Hamilton ucuz uçak bileti satın alarak çıkabileceğiniz bu tatilde doğa turizmine doyacaksınız.
  2. Şehrin küçük yapısına rağmen yerleşimin 18.yy’da başlaması sebebi ile birçok müze, kilise ve tarihi okul gibi binalar kent merkezinde yer almaktadır. Bu binalardan bazıları kullanıma devam ederken bazıları ise yalnızca ziyaret amacı ile açılmaktadır. Kentteki müzeler sabah 09.00’dan akşam 18.00’e kadar ziyaret edilebiliyor.
  3. Hamilton ucuz uçak bileti alırken bu kentte sağlayacağınız bir diğer avantajın da İngilizce olduğunu bilmelisiniz. Hem konuşma dili hem de resmi dili İngilizce olan bu ülkede iletişim konusunda sıkıntı yaşamak nerede ise mümkün olmamaktadır.
  4. Bermuda adaları üzerinde yer alan bu kentte merkezi noktalarında olmasa da özel araç, taksi ya da toplu taşıma ile gidilebilecek mesafelerde yüzmek ya da su sporları yaparak keyifli zaman geçirmek için sahiller de bulunmaktadır.
  5. Şehirde doğal ve yeşil kalan alanlardan bazıları botanik bahçelerine çevrilerek burada dünyanın farklı noktalarından getirilen çiçekler ve ağaçlar dikilmiştir. Bu bahçeler hem ailece keyifli zaman geçirmek isteyenlere hem de profesyonel olarak bitkiler ile uğraşan kişilere hitap etmektedir. Aynı zamanda fotoğraf çekmek için uygun mekanlardan birisi olarak gösterilebilir.

Hamilton Hakkında

Birleşik Krallığa ait olan bu toprak parçası Atlas Okyanusu’nun batı kısmında yer alan Bermuda adalarının başkentidir. Az nüfusu ile dünyanın en küçük başkentleri arasında yer almaktadır. 1790 yılında kurulan bu küçük ve az nüfuslu kent yalnızca 70 hektar alan üzerine kurulmuştur. Şehirde bir adet havalimanı vardır. Bu havalimanı da dünyanın her yerinden uçuş kabul etmekte ve uluslararası bir havalimanı olarak hizmet vermektedir. Bu kadar küçük bir kentin tatil ve turizm beldesi haline gelmesinde son zamanlarda internet üzerinde yapılan gezi programlarının etkisi büyüktür. Aynı zamanda kentte resmi dilin İngilizce olması da buranın tatil için tercih edilme sebebi olmuştur. Hamilton uçak bileti almak isteyen kişilerin ulaşım yollarını iyi öğrenmesi ve sadece başkent Hamilton için değil aynı zamanda bağlı bulunduğu Bermuda adaları için de detaylı araştırma yapması gerekmektedir.

Kentin bir diğer özelliği de bulunduğu kıtada olduğu gibi burada da soğuk kuzey ikliminin hakim olmasıdır. Kentte hemen hemen 2 mevsim yaşanmaktadır. Kış mevsimi oldukça uzun geçer ve çoğu ay sıcaklıklar 0 derecenin altında olduğundan burada kayak turizminin gelişmesine de katkı sağlamıştır. Hamilton’da birçok doğal vadi bulunduğu için kışın kar altında kalan bu açık alanların neredeyse her yerinde kayak yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra profesyonel anlamda hizmet veren kayak merkezleri de kent yakınlarında bulunmaktadır.

Hamilton Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 BMD
Taksi
2,50 BMD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirin küçük bir alanda olması sebebi ile turistler için en uygun ulaşım aracı özel taksilerdir. Yerleşik halk kendine ait araba ya da motosikletler ile ulaşım sağladığından otobüs trafiği fazla olmamaktadır. Hamilton’dan Bermuda ve diğer kent merkezlerine ulaşım sağlamak için ise otobüs ve minibüs hatları kullanılabilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirdeki diğer ulaşım aracı yolların sakin olması ve şehirin küçük bir alanda olması sebebi ile özel araçlar ve taksilerdir.

Hamilton Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

Hamilton’da Gezilecek Yerler

Ocean Discovery Centre
Bermuda National Gallery
Horseshoe Bay Beach
Bermuda Botanic Garden
Gibbs Hill Lighthouse
Denizin İçindeymiş Gibi Ocean Discovery Center

Bu mekanın özelliği gerek renkler, gerek dekorasyon ve gerekse tema ile misafirlerin kendini sanki denizin altındaymış gibi hissettirmesidir. Restoran olarak hizmet veren mekan bu özelliği ile öne çıkar. Aynı zamanda yemekleri içinde sunduğu birbirinden ilginç deniz ürünleri restoranın beğenilen menülerindendir.

Sanatseverler İçin National Gallery

Ünlü ressamların eserlerinin yer aldığı bu galeride zaman zaman resmin ve fotoğraf sergileri ve satışları da yapılabilmektedir.

Denize Girmeden Olmaz Horseshoe Beach

Bermuda sahillerinde yer alan bu uzun plaj ilkbaharın sıcak aylarında tercih edilmektedir.

Yeşille Uyanın Bermuda Botanic Garden

Bermuda ve Hamilton arasında yer alan bu gizli bahçede birçok endemik bitki türünü bulmanız da mümkündür.

Medeniyetin Işığı Gibbs Hill Lighthouse

Dört yanı deniz ile çevrili bir kentin olmazsa olmazı deniz fenerine Hamilton’da da rastlamanız mümkün olmaktadır.

Hamilton’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Quebec Poutine
Ginger Beef
Bacon Strata
Tütsülenmiş Et

Hamilton İstanbul uçak biletleri alınıp şehre gelindikten sonra bir diğer mevzu da burada ne yeneceğidir. Bu yemeklerden birkaçını sizler için aşağıda derledik:

Kızartma Tadında:Quebec Poutine

Patates kızartmasının peynir sosları ile servis edilen halidir.

Zencefilli Lezzet: Ginger Beef

Sığır eti, sirke, zencefil ve süs biberleri ile hazırlanan bir yemektir.

Jambonun Bir Başka Şekli: Bacon Strata

Dilimlenmiş ve tütsülenmiş jambondan oluşan bu yemek yardımcı olarak kullanılır.

Dumanı Üstünde: Tütsülenmiş Et

Sandviç arasına konularak servis edilen etler uzun süre tütsülendirilip aromalandırılmaktadır.

Patates Keki: Pate Chinois

Haşlanmış patateslerden ve mısırlardan yapılan bu yemek kat kat göründüğü için keke benzer.

Tüm bu yöresel yemeklerin yanı sıra balıkçılığın gelişmiş olması kentte balık ve diğer deniz ürünlerinin yapıldığı irili ufaklı birçok restoranın varlığını sağlamıştır. Alt segmentten üst segmente birçok restoranda bu lezzetleri tadabilir ve paketli ürünlerinden de yanınızda götürmek üzere satın alabilirsiniz.

Konaklama İçin Hamilton Otel Seçenekleri

Hamilton İstanbul uçak saatleri dikkate alınarak yapacağınız otel rezervasyonu size şehirde kolaylık sağlayacaktır. Hamilton İstanbul uçak seferleri seçerken gündüz saatlerinde iniş yapmı

The Oxford House
Otelin şık iç dekorasyonu ve odaların büyüklüğü tercih sebebi olmaktadır.
20 Woodbourne Avanue, Pembroke HM08, Bermuda, Kanada
Hamilton Princess & Beach Club
4 yıldızlı otel uzun sahili ile beach keyfini yaşamak isteyen misafirlere hizmet vermektedir.
76 Pitts Bay Rd, HM08,Bermuda, Kanada
Valley Cottages & Apartments, Paget, Bermuda
Otel odalarında uzun süre konaklama için hazırlanmış birçok küçük ev aleti, mutfak ve yemek araç gereçleri bulunmaktadır.
2, Simons Ln, Bermuda, Kanada

Hamilton Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Hamilton şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hamilton ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
21 Mart 2020
Doğu Anadolu Bölgesi’nin dağlar ve platolarla kaplı şehri Erzincan, doğasına aşık olacağınız bir ilimiz. Dağ ve platolar bana yetmez derseniz bu şehrin 20’de 1’inin yaylalarla kaplı olduğunu söyleyeli
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
13 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 694 Km Yolculuk Süresi: 12 Saat Konya Mavi Tren Nedir? Konya Mavi Tren; İzmir(Basmane)’den başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Konya
Karesi Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Karesi Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
09 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Balıkesir Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 4 Saat 28 Dakika Karesi Ekspresi Nedir? Karesi Ekspresi; İzmir Balıkesir tren ekspreslerinden birsidir. Başlang
Engelsiz Seyahat: Engelliler için Seyahat İpuçları
Engelsiz Seyahat: Engelliler için Seyahat İpuçları
19 Şubat 2020
Sakın umutsuzluğa kapılma! Bu yazımızla, engel olarak düşündüğünüz şeyler için birlikte çözümler üretip, önerilerimizi sizin için sunacağız. Şimdi başlayalım. Önceden planlayın. Bir seyahat için de

Hamilton Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (77)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%81
%19
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
T*** Ç***
25 Eylül Çarşamba
tavsiye ederim güzel biyer
H*** D***
29 Temmuz Pazartesi
mutlaka gelinmeli buraya
S*** Ç***
8 Kasım Cuma
en güzel yer burası
T*** K***
5 Nisan Cuma
tam gezmelik yerler
2
4
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hamilton Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:28:38 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699