Auckland Uçak Bileti

Auckland Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Auckland Hakkında Bilgiler

Yeni Zelanda ya da resmi kullanımıyla Yeni Zelanda Milletler Topluluğu, Güney Büyük Okyanus'ta yer alan bir ada ülkesidir. Meşruti monarşi ve parlamenter demokrasi ile yönetilen Yeni Zelanda'da resmi dil olarak İngilizce kullanılmaktadır. Etnik gruplar bakımından büyük payı Avrupalılar alırken, Maori ve Asyalılar da Yeni Zelanda'da yaşamlarını sürdürmektedir.

Para birimi Yeni Zelanda Doları olan ülkenin, internet sitesi alan adı uzantısı ise .nz'dir. Trafik akışı sol taraftandır. ülkedeki baskın din Hıristiyanlıktır. Ancak toplumun önemli bir kesimi herhangi bir dine bağlı değildir. Azınlık dinleri ise İslamiyet, Hinduizm ve Budizm'dir.

Yeni Zelanda, Türkiye ile ayrı yarımkürelerde bulunduğundan ülkemizde yaz ayları yaşanırken orada kış mevsiminin etkisi görülür. Yeni Zelanda'nın büyük şehri, aynı zamanda gelişmiş şehirlerinden biri olan Auckland şehridir.

Bu şehir, Yeni Zelanda'nın kuzey kısmında konumlanmıştır. Yaklaşık bir buçuk milyonluk bir nüfusa sahiptir ve bu Yeni Zelanda'nın toplam nüfusu göz önüne alındığında çok ciddi bir sayıdır. “Dünya'nın Yaşanabilir Şehirleri” sıralamasında liste başı kentlerden biri olan Auckland'ın birkaç takma adı vardır: Yelkenliler Şehri, SuperCity, Kraliçe Şehri.

Auckland Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Auckland Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Auckland Havalimanı
Mechanics Bay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white