1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Hanoi Uçak Bileti

Hanoi Para Birimi
Vietnam Dongu (VND)
Hanoi Zaman Dilimi
GMT +7
Hanoi Şehri En İyileri
Doğal Güzellikler, Hoan Kiem Gölü, Bung Thang
Hanoi Hava Durumu (30 Mayıs) 34°C Açık
Hanoi Hava Durumu (31 Mayıs) 35°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Hanoi Varışlı Uçak Seferleri

Şangay - Hanoi
Air Macau
12 Haz 2020
20 Haz 2020
Denpasar Bali - Hanoi
Philippine Airlines
01 Haz 2020
Ankara - Hanoi
Qatar Airways
28 Haz 2020
Adana - Hanoi
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
Samsun - Hanoi
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Lefkoşa - Hanoi
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Antalya - Hanoi
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Kayseri - Hanoi
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Sivas - Hanoi
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
İzmir - Hanoi
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Bangkok - Hanoi
Air Macau
21 Haz 2020
Beyrut - Hanoi
Middle East Airlines
14 Haz 2020
Bağdat - Hanoi
Fly Dubaı
07 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Hanoi Kalkışlı Uçak Seferleri

Hanoi - Hong Kong
Pacific Airlines
14 Haz 2020
Hanoi - Bangkok
Pacific Airlines
12 Haz 2020
Hanoi - Şangay
Air Macau
16 Haz 2020
Hanoi - Ankara
Singapore Airlines
08 Haz 2020
Hanoi - Chiang Mai
Eva Airways
12 Haz 2020
Hanoi - Kayseri
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Hanoi - Gaziantep
Qatar Airways
30 May 2020
Hanoi - Adana
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Hanoi - Hatay
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Hanoi - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Hanoi - İstanbul
Philippine Airlines
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hanoi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Hanoi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Hanoi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
VN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Vietnamca
Toplu Taşıma Fiyatı
7.000 VND
Yemek Fiyatı
40.000 VND
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10.000 VND

Hanoi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Hanoi uçak bileti alarak seyahat planlayan yolcuları iklim konusunda bazı sürprizler karşılayabilir. Genel olarak sıcak ve nemli bir iklime sahip olan kentte, yağış ve kar görülmesi neredeyse imkansızdır. Nadiren de olsa Nisan aylarında yağmur yağdığı görülür. Yılın her ayında ziyaret edilebilen kentte belirleyici unsur, uçak bileti fiyatları olmaktadır. Bilet fiyatları ucuzdan pahalıya doğru sırasıyla; Nisan, Kasım, Ekim, Aralık, Mayıs, Haziran, Ağustos, Eylül, Ocak, Şubat, Mart, Temmuz şeklinde belirlenmiştir.

Hanoi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hanoi uçak bileti ile Hanoi Uluslararası Havalimanı'na yolculuk yapacak olan misafirlerin şehir merkezine ulaşım sağlamaları hem mesafe anlamında hem de ulaşım araçları bulunması anlamında gayet kolaydır. Şehir merkezine olan uzaklık 45 km'dir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 32.000 VND

Çıkış terminallerinden 300 metre kadar yürüyerek ulaşım sağladığınız duraklardan 7 ve 17 numaralı otobüslere binerek şehir merkezine geçiş yapabilirsiniz.
Minibüs

Ortalama Fiyatı: 32.000 VND

Minibüsle yolculuk yapmak isteyen yolcuların Quang Trung’da bulunan Vietnam Airlines ofisi önünden kalkan minibüslere binebilirler.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 520.000 VND

Honai Uluslararası Havalimanı önünde bulunan taksi duraklarından hızlı ve ekonomik bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Kilometre başına hesaplanan ücretler normal tarife üzerinden 12.000 Vietnam Dongu olarak belirlenmiştir.
Araç Kiralama
Küçük bir kente göre oldukça gelişmiş ulaşım olanaklarına sahip olmasına rağmen, daha konforlu bir seçenek isterseniz, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama ofislerinden uygun fiyatlarla araç temini yapabilirsiniz.

Hanoi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

İki adet terminali bulunan havalimanında zengin menü çeşitliliğine ve fast food ürünlere yer verilen restoran ve cafeler yer alır. Gelen ve giden yolcu terminallerinde uzman doktor ve hemşirelerin görevlendirildiği revir, bekleme salonları, danışma masası vardır. Terminal çıkış salonlarında araç kiralama ofisi, bilet satış ofisleri, eczane, ATM'ler, para değişim ofisi ve serbest çalışma imkanına sahip alışveriş mağazaları bulunmaktadır.

Hanoi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Hanoi'ye uçak bileti alarak seyahat etmek isteyen yolcular aktarmasız uçuş hakkına sahip olmaktadır.
 2. Geçmişte Vietnam halkının zor zamanlar geçirdiğini ispat edecek şekilde düzenlenmiş olan tarihi bilgiler, yapılar ve eserleri oldukça dikkatinizi çekecektir.
 3. Dağlar ve yükseltilerle çevrili olan kent, yemyeşil ormanları ile vücudunuza bol oksijen girmesine olanak sağlayacaktır.
 4. Muhteşem görüntüleriyle ve akıntı biçimleriyle dikkatleri üzerine çeken Honai şelaleleri, görülmeye değer alanlar içerisinde konumlanmıştır.
 5. Honai kentinde bulunan tarihi yapılar, kente giriş yapar yapmaz karşınıza çıkmaktadır. Heybetli bir görünüşleri olmamasına rağmen kentin ve ülkenin geçmişini gözler önüne sermektedir.

Hanoi Hakkında

Vietnam'ın başkenti olan Honai, 1010 yılından 1802'ye kadar ülkenin politik anlamda en önemli kentleri arasında sayılmaktaydı. Hue şehrinin arka planında kalan Honai, 1902- 1954 yılları arasında Fransız Hindiçin’in başkenti olmayı başarmıştır.

1954 ve 1976 yılları arasında gerçekleşen Vietnam Savaşı'nın başarıyla sonuçlanmasıyla birlikte ülke bağımsızlığını ilan ederek, Honai'yi başkent olarak kullanmaya başlamıştır. 2010 Eylül ayında şehrin kuruluşunun 1000. yılı büyük bir coşkuyla kutlanmıştır.

Kutlamaların anısına 4 km'lik mozaik bir duvar inşası gerçekleştirilmiştir. Şehrin sol tarafından Kızıl Nehir bulunur. Son yıllarda kentte büyük yapıların inşa edilmesi şehrin modern bir görünüşe kavuşmasına ve ekonomik anlamda kalkınmasına olanak sağlamıştır.

Hanoi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
7.000 VND
Taksi
12.000 VND/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hanoi'de kullanılan en popüler ulaşım aracı, motosiklet olmaktadır. 7 milyonluk nüfusa sahip olan ülkede 3 milyonluk kısımda motosiklet olduğu görülür. Aynı zamanda minibüslerde oldukça fazla kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kullanılan diğer ulaşım aracı otobüstür. Ekonomik olmasıyla tercih edilirken, araçların eski olması güvenli yolculuk yapılmasının önüne geçmektedir.

Hanoi Vize Şartları

Vietnam Vize İstiyor mu?
Evet
Vietnam Vize Detayları
Vietnam’da yerleşik bir acente, kuruluş veya vatandaş tarafından ülkeye davet edilmelisiniz aksi takdirde vize almanız imkansıza yakındır. Belirli ücret karşılığında Vietnam'dan davetiye gönderen acentalar vardrı.

Hanoi’de Gezilecek Yerler

Ho Chi Minh Mozolesi
Literatür Tapınağı
Hoan Kiem Gölü
Ba Be Gölü
Ban Gioc Şelalesi
Dünyanın En Çirkinleri Arasında: Ho Chi Minh Mozolesi

Lenin Stalin ve Mao'nun yakın arkadaşı Ho Chi Minh'in anıtının yer aldığı eser, Ba Dinh Meydanı'nda yer alır. Görüntü olarak çok büyük bir özelliğe sahip olmamasına rağmen dünya çapında bilinmektedir. Bunun temel sebebi, 2012 yılında bir Amerikan televizyonunda dünyanın en çirkin 6. eseri damgasını yemesi olmuştur. Giriş ücretinin alınmadığı mekana 08.00 11.00 saatleri arasında ziyaretçi kabulü yapılır.

İlk Üniversite: Literatür Tapınağı

1070 yılında Kral Ly Nhan Tong tarafından inşa ettirilmiş olan Literatür Tapınağı, Konfüçyüs Tapınağı olmakla birlikte, Vietnam'ın ilk üniversitesi olma niteliğini taşır.

İade Edilen Kılıcın Gölü: Hoan Kiem Gölü

Efsanevi bir hikayeye sahip olan gölün ortasında, sembol niteliği taşıyan bir yapı yer alır. Rivayete göre Çin hanedanlığı tarafından sürekli sömürülen Vietnam halkı ayaklanıyor ve sokaklara dökülüyor. Çin hanedanlığı tarafından bastırılan ayaklanmalara her geçen gün bir yenisi daha eklense de bir türlü başarılı olunamıyor. Sonra bir gün Hoan Kiem Gölü'nden çıkan bir kaplumbağa halka kutsal bir kılıç veriyor. Çin Hanedanlığı'na karşı başarı elde edemeyen halk bu olaydan sonra bağımsızlığını kazanıyor ve Hanoi ülkenin başkenti olarak ilan ediliyor.

Yeşillikler İçerisinde Ba Be Gölü

230 kilometrelik bir orman yolculuğundan sonra karşınıza çıkan Ba Be Gölü, muhteşem manzarası ve 8 farklı yerden akan küçük şelaleleri ile görenleri adeta büyülüyor.

Doğa Harikası: Ban Gioc Şelalesi

Başkent Hon'iden tam 9 saatlik bir yolculukla ulaşılan Ban Gioc Şelalesi, güzelliği ve manzarası ile birlikte geçen zamanın boşuna olmadığını kanıtlayacak niteliklere sahiptir. Gündüz saatlerinde az bir yükseltiye sahip olan şelale suyu, akşam saatlerine gelindiğinde katlanarak artar ve suyun sesi kilometrelerce öteden dahi duyulmaktadır.

Hanoi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bung Thang
Banh Xue
Phu
Yumurtalı Kahve
Geleneksel Lezzet: Bung Thang

Sadece Hanoi'ye özgü lezzetlerden biri olan Bung Thang, tavuk suyuna atılan pirinç erişteleriyle ve yanında verilen kızarmış hamurla, damak zevkinizi üst noktalara taşıyacak olan bir çorba türüdür. Kaliteli ve pahalı restoranlardan tutunda, sokaklarda dahi sunulan bu lezzeti denemeniz önemli tavsiye edilmektedir.

Fransız Etkisinde Krep: Banh Xue

Vietnam dilinde Banh Xue, cıslayan ekmek anlamına gelir. Aslında bir kreptir fakat, diğer kreplerden birçok farkı bulunur. Pirinç unu, su, safran baharatı, soya filizleri ve karides parçaları ile çırpılarak tavaya dökülüyor ve arkalı ünlü pişirilerek mükemmel bir lezzet ortaya çıkıyor.

Çorbalı Kahvaltı: Phu

Honai halkının kahvaltılarında tükettiği vazgeçilmez lezzetlerden biri olan Phu, kemik suyunda haşlanmış olan et ve pirinç eriştesiyle taçlandırılan, şifa kaynağı çorbalardandır. Servis edilirken içerisine ciğer parçaları ve çeşitli baharatlar eklenen çorbaya isteğinize göre otlarda serpiştirilmektedir.

Kulağa Garip Gelebilir: Yumurtalı Kahve

Çoğu kişinin yumurtalı kahvede nedir sorularını akıllarına getirdiği yadsınamaz bir gerçektir. Yumurtalı kahvenin Vietnam halkı arasında önemli bir gerçeği vardır. 2. Dünya Savaşı'nda yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan halk, o dönemlerde kahveye aşırı düşkünmüş. Sütlü kahve hastası olan bir garson, hem doygunluk hissi vermesi hem de uyarıcı etki yaratması için, sütle yumurta sarısını çırparak ve kahveye ekleyerek, bu değişik lezzeti ortaya çıkarmıştır.

Konaklama İçin Hanoi Otel Seçenekleri

Ucuz Hanoi uçak bileti ile seyahat nedeniniz ne olursa olsun yaz ve kış kaliteli konaklama seçenekleriyle, huzurlu bir seyahat geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Melia Hanoi Otel
5 yıldızlı hizmet olanaklarına sahip olan Melia Hanoi Otel Trang Tien Plaza ve Dostluk Kültür Sarayı yakınındadır. Hanoi Havalimanı'na olan uzaklığı 21,7 km olmakla birlikte, ziyaret edilecek olan tarihi mekanlara ve doğal güzelliklere oldukça yakındır.
44B Ly Thuong Kiet, Tran Hung Dao, Hoan Kiem, Hanoi Vietnam
Hanoi Pearl Otel
4 yıldızlı hizmet veren tesis ücretsiz güneşlenme, gece kulübü, havuz seçenekleriyle rağbet görmektedir. Şehir merkezine 4 km, havalimanına 21 km uzaklıkta olan otelden, gezilecek yerlere ulaşım 500 metreyi geçmeden sağlanmaktadır.
6 Bao Khanh, Hang Trong, Hanoi City, Hanoi Vietnam
Thaison Palace Hotel
2012 yılında restore edilerek yeniden hizmete açılan Thaison Palace Hotel, 3 yıldızlı hizmet olanakları sunmaktadır. Hanoi Bai Uluslararası Havalimanı'na 21,1 km, şehir merkezine 1 km, Ho Chi Minh Mozelesi'ne 2.3 km, Vietnam National Tuong Su Kuklası Tiyatrosu'na 6 km mesafede yer alır. Ayrıca otel turistlik yerlere 10 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmıştır.
7-9 Hang Voi, French Quarter, Hoan Kiem, Hanoi Vietnam

Hanoi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Hanoi 2.265,36 TL 16 Saat 10 Dakika
Ankara - Hanoi 3.526,15 TL 13 Saat 55 Dakika
Adana - Hanoi 4.541,30 TL 17 Saat 50 Dakika
Samsun - Hanoi 4.824,19 TL 17 Saat 25 Dakika
Lefkoşa - Hanoi 4.864,78 TL 14 Saat 30 Dakika
Antalya - Hanoi 4.889,24 TL 38 Saat 15 Dakika
Kayseri - Hanoi 5.130,01 TL 12 Saat 35 Dakika
Sivas - Hanoi 6.061,98 TL 17 Saat 30 Dakika

Hanoi Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Hanoi uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Oman Air, Philippine Airlines, Qatar Airways, Singapore Airlines, Türk Hava Yolları, Vietnam Airlines.
 • Hanoi yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Hanoi varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Şangay - Hanoi olup, bilet fiyatı 1.874,50 TL'dir.
 • Hanoi şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hanoi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
02 Aralık 2019
Birçok yapısında Osmanlı izleri görünen Bilecik, küçük bir şehrimiz olarak bilinse de tek günde bitirilemeyecek kadar çok önemli yapıya sahip! Bilecik’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
11 Ağustos 2017
Egzotik kelimesinin tam olarak karşılığını bulacağı, dünyanın farklı yerlerinden farklı destinasyonlar yazımızda. Yazımızı okuyun ve egzotik bir tatil için hazırlanın. Halong Körfezi – Vietnam B
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Hanoi Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (25)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
95 Değerlendirme
G*** S***
3 Ekim Çarşamba
İnsanları biraz ürkütücü gibi görünse de gerçekten çok sevecenler
N*** B*** E***
2 Ekim Salı
Muazzam güzellikte bir şehir. Arkadaşım ile birlikte gitmiştik
Ö*** S*** K***
12 Eylül Çarşamba
İnsanları çok farklı. Biraz daha iyi olabilirdi aslında geçirdiğimiz zaman
S*** Y***
19 Ekim Cuma
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık. Teşekkür ederiz
D*** G***
14 Eylül Cuma
Herşey çok keyifliydi tur ile giitmiştik keyif aldık
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hanoi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.05.2020 02:39:32 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hanoi, (HAN)
HAN
VN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678