1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Hanoi Uçak Bileti

13 Kasım
Bugün
Gök Gürültülü Fırtına
21°C
14 Kasım
Yarın
Güneşli
26°C
15 Kasım
Cuma
Parçalı Bulutlu
27°C
Para Birimi
Vietnam Dongu (VND)
Zaman Dilimi
GMT +7
Hanoi Şehri En İyileri
  • Doğal Güzellikler
  • Hoan Kiem Gölü
  • Bung Thang

En Ucuz Hanoi Varışlı Uçak Seferleri

Bangkok - Hanoi
Vietnam Airlines
19 Kas 2019
Şangay - Hanoi
Vietnam Airlines
04 Ara 2019
Chiang Mai - Hanoi
Thai Airways
16 Kas 2019
06 Ara 2019
Antalya - Hanoi
Aeroflot Russian Airlines
08 Ara 2019
Adana - Hanoi
Qatar Airways
28 Kas 2019
Ankara - Hanoi
Qatar Airways
01 Ara 2019
İzmir - Hanoi
Qatar Airways
16 Kas 2019
Trabzon - Hanoi
Pegasus
29 Kas 2019
Konya - Hanoi
Pegasus
13 Kas 2019
Samsun - Hanoi
Pegasus
06 Ara 2019
Kayseri - Hanoi
Pegasus
23 Kas 2019
Sivas - Hanoi
Pegasus
07 Ara 2019
Hatay - Hanoi
Türk Hava Yolları
22 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Hanoi Kalkışlı Uçak Seferleri

Hanoi - Bangkok
Vietnam Airlines
04 Ara 2019
Hanoi - Şangay
Air Macau
25 Kas 2019
Hanoi - Chiang Mai
Vietnam Airlines
12 Ara 2019
Hanoi - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
06 Ara 2019
Hanoi - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
01 Ara 2019
Hanoi - Adana
Türk Hava Yolları
05 Ara 2019
Hanoi - Ankara
Türk Hava Yolları
04 Ara 2019
Hanoi - Hatay
Qatar Airways
22 Kas 2019
Hanoi - Kayseri
Qatar Airways
07 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hanoi Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Hanoi Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Hanoi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
VN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Vietnamca
Toplu Taşıma Fiyatı
7.000 VND
Yemek Fiyatı
40.000 VND
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10.000 VND

Hanoi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Hanoi uçak bileti alarak seyahat planlayan yolcuları iklim konusunda bazı sürprizler karşılayabilir. Genel olarak sıcak ve nemli bir iklime sahip olan kentte, yağış ve kar görülmesi neredeyse imkansızdır. Nadiren de olsa Nisan aylarında yağmur yağdığı görülür. Yılın her ayında ziyaret edilebilen kentte belirleyici unsur, uçak bileti fiyatları olmaktadır. Bilet fiyatları ucuzdan pahalıya doğru sırasıyla; Nisan, Kasım, Ekim, Aralık, Mayıs, Haziran, Ağustos, Eylül, Ocak, Şubat, Mart, Temmuz şeklinde belirlenmiştir.

Hanoi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hanoi uçak bileti ile Hanoi Uluslararası Havalimanı'na yolculuk yapacak olan misafirlerin şehir merkezine ulaşım sağlamaları hem mesafe anlamında hem de ulaşım araçları bulunması anlamında gayet kolaydır. Şehir merkezine olan uzaklık 45 km'dir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 32.000 VND

Çıkış terminallerinden 300 metre kadar yürüyerek ulaşım sağladığınız duraklardan 7 ve 17 numaralı otobüslere binerek şehir merkezine geçiş yapabilirsiniz.
Minibüs

Ortalama Fiyatı: 32.000 VND

Minibüsle yolculuk yapmak isteyen yolcuların Quang Trung’da bulunan Vietnam Airlines ofisi önünden kalkan minibüslere binebilirler.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 520.000 VND

Honai Uluslararası Havalimanı önünde bulunan taksi duraklarından hızlı ve ekonomik bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Kilometre başına hesaplanan ücretler normal tarife üzerinden 12.000 Vietnam Dongu olarak belirlenmiştir.
Araç Kiralama
Küçük bir kente göre oldukça gelişmiş ulaşım olanaklarına sahip olmasına rağmen, daha konforlu bir seçenek isterseniz, terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama ofislerinden uygun fiyatlarla araç temini yapabilirsiniz.

Hanoi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

İki adet terminali bulunan havalimanında zengin menü çeşitliliğine ve fast food ürünlere yer verilen restoran ve cafeler yer alır. Gelen ve giden yolcu terminallerinde uzman doktor ve hemşirelerin görevlendirildiği revir, bekleme salonları, danışma masası vardır. Terminal çıkış salonlarında araç kiralama ofisi, bilet satış ofisleri, eczane, ATM'ler, para değişim ofisi ve serbest çalışma imkanına sahip alışveriş mağazaları bulunmaktadır.

Hanoi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Hanoi'ye uçak bileti alarak seyahat etmek isteyen yolcular aktarmasız uçuş hakkına sahip olmaktadır.
  2. Geçmişte Vietnam halkının zor zamanlar geçirdiğini ispat edecek şekilde düzenlenmiş olan tarihi bilgiler, yapılar ve eserleri oldukça dikkatinizi çekecektir.
  3. Dağlar ve yükseltilerle çevrili olan kent, yemyeşil ormanları ile vücudunuza bol oksijen girmesine olanak sağlayacaktır.
  4. Muhteşem görüntüleriyle ve akıntı biçimleriyle dikkatleri üzerine çeken Honai şelaleleri, görülmeye değer alanlar içerisinde konumlanmıştır.
  5. Honai kentinde bulunan tarihi yapılar, kente giriş yapar yapmaz karşınıza çıkmaktadır. Heybetli bir görünüşleri olmamasına rağmen kentin ve ülkenin geçmişini gözler önüne sermektedir.

Hanoi Hakkında

Vietnam'ın başkenti olan Honai, 1010 yılından 1802'ye kadar ülkenin politik anlamda en önemli kentleri arasında sayılmaktaydı. Hue şehrinin arka planında kalan Honai, 1902- 1954 yılları arasında Fransız Hindiçin’in başkenti olmayı başarmıştır.

1954 ve 1976 yılları arasında gerçekleşen Vietnam Savaşı'nın başarıyla sonuçlanmasıyla birlikte ülke bağımsızlığını ilan ederek, Honai'yi başkent olarak kullanmaya başlamıştır. 2010 Eylül ayında şehrin kuruluşunun 1000. yılı büyük bir coşkuyla kutlanmıştır.

Kutlamaların anısına 4 km'lik mozaik bir duvar inşası gerçekleştirilmiştir. Şehrin sol tarafından Kızıl Nehir bulunur. Son yıllarda kentte büyük yapıların inşa edilmesi şehrin modern bir görünüşe kavuşmasına ve ekonomik anlamda kalkınmasına olanak sağlamıştır.

Hanoi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
7.000 VND
Taksi
12.000 VND/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hanoi'de kullanılan en popüler ulaşım aracı, motosiklet olmaktadır. 7 milyonluk nüfusa sahip olan ülkede 3 milyonluk kısımda motosiklet olduğu görülür. Aynı zamanda minibüslerde oldukça fazla kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kullanılan diğer ulaşım aracı otobüstür. Ekonomik olmasıyla tercih edilirken, araçların eski olması güvenli yolculuk yapılmasının önüne geçmektedir.

Hanoi Vize Şartları

Vietnam Vize İstiyor mu?
Evet
Vietnam Vize Detayları
Vietnam’da yerleşik bir acente, kuruluş veya vatandaş tarafından ülkeye davet edilmelisiniz aksi takdirde vize almanız imkansıza yakındır. Belirli ücret karşılığında Vietnam'dan davetiye gönderen acentalar vardrı.

Hanoi’de Gezilecek Yerler

Ho Chi Minh Mozolesi
Literatür Tapınağı
Hoan Kiem Gölü
Ba Be Gölü
Ban Gioc Şelalesi
Dünyanın En Çirkinleri Arasında: Ho Chi Minh Mozolesi

Lenin Stalin ve Mao'nun yakın arkadaşı Ho Chi Minh'in anıtının yer aldığı eser, Ba Dinh Meydanı'nda yer alır. Görüntü olarak çok büyük bir özelliğe sahip olmamasına rağmen dünya çapında bilinmektedir. Bunun temel sebebi, 2012 yılında bir Amerikan televizyonunda dünyanın en çirkin 6. eseri damgasını yemesi olmuştur. Giriş ücretinin alınmadığı mekana 08.00 11.00 saatleri arasında ziyaretçi kabulü yapılır.

İlk Üniversite: Literatür Tapınağı

1070 yılında Kral Ly Nhan Tong tarafından inşa ettirilmiş olan Literatür Tapınağı, Konfüçyüs Tapınağı olmakla birlikte, Vietnam'ın ilk üniversitesi olma niteliğini taşır.

İade Edilen Kılıcın Gölü: Hoan Kiem Gölü

Efsanevi bir hikayeye sahip olan gölün ortasında, sembol niteliği taşıyan bir yapı yer alır. Rivayete göre Çin hanedanlığı tarafından sürekli sömürülen Vietnam halkı ayaklanıyor ve sokaklara dökülüyor. Çin hanedanlığı tarafından bastırılan ayaklanmalara her geçen gün bir yenisi daha eklense de bir türlü başarılı olunamıyor. Sonra bir gün Hoan Kiem Gölü'nden çıkan bir kaplumbağa halka kutsal bir kılıç veriyor. Çin Hanedanlığı'na karşı başarı elde edemeyen halk bu olaydan sonra bağımsızlığını kazanıyor ve Hanoi ülkenin başkenti olarak ilan ediliyor.

Yeşillikler İçerisinde Ba Be Gölü

230 kilometrelik bir orman yolculuğundan sonra karşınıza çıkan Ba Be Gölü, muhteşem manzarası ve 8 farklı yerden akan küçük şelaleleri ile görenleri adeta büyülüyor.

Doğa Harikası: Ban Gioc Şelalesi

Başkent Hon'iden tam 9 saatlik bir yolculukla ulaşılan Ban Gioc Şelalesi, güzelliği ve manzarası ile birlikte geçen zamanın boşuna olmadığını kanıtlayacak niteliklere sahiptir. Gündüz saatlerinde az bir yükseltiye sahip olan şelale suyu, akşam saatlerine gelindiğinde katlanarak artar ve suyun sesi kilometrelerce öteden dahi duyulmaktadır.

Hanoi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bung Thang
Banh Xue
Phu
Yumurtalı Kahve
Geleneksel Lezzet: Bung Thang

Sadece Hanoi'ye özgü lezzetlerden biri olan Bung Thang, tavuk suyuna atılan pirinç erişteleriyle ve yanında verilen kızarmış hamurla, damak zevkinizi üst noktalara taşıyacak olan bir çorba türüdür. Kaliteli ve pahalı restoranlardan tutunda, sokaklarda dahi sunulan bu lezzeti denemeniz önemli tavsiye edilmektedir.

Fransız Etkisinde Krep: Banh Xue

Vietnam dilinde Banh Xue, cıslayan ekmek anlamına gelir. Aslında bir kreptir fakat, diğer kreplerden birçok farkı bulunur. Pirinç unu, su, safran baharatı, soya filizleri ve karides parçaları ile çırpılarak tavaya dökülüyor ve arkalı ünlü pişirilerek mükemmel bir lezzet ortaya çıkıyor.

Çorbalı Kahvaltı: Phu

Honai halkının kahvaltılarında tükettiği vazgeçilmez lezzetlerden biri olan Phu, kemik suyunda haşlanmış olan et ve pirinç eriştesiyle taçlandırılan, şifa kaynağı çorbalardandır. Servis edilirken içerisine ciğer parçaları ve çeşitli baharatlar eklenen çorbaya isteğinize göre otlarda serpiştirilmektedir.

Kulağa Garip Gelebilir: Yumurtalı Kahve

Çoğu kişinin yumurtalı kahvede nedir sorularını akıllarına getirdiği yadsınamaz bir gerçektir. Yumurtalı kahvenin Vietnam halkı arasında önemli bir gerçeği vardır. 2. Dünya Savaşı'nda yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan halk, o dönemlerde kahveye aşırı düşkünmüş. Sütlü kahve hastası olan bir garson, hem doygunluk hissi vermesi hem de uyarıcı etki yaratması için, sütle yumurta sarısını çırparak ve kahveye ekleyerek, bu değişik lezzeti ortaya çıkarmıştır.

Konaklama İçin Hanoi Otel Seçenekleri

Ucuz Hanoi uçak bileti ile seyahat nedeniniz ne olursa olsun yaz ve kış kaliteli konaklama seçenekleriyle, huzurlu bir seyahat geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Melia Hanoi Otel
5 yıldızlı hizmet olanaklarına sahip olan Melia Hanoi Otel Trang Tien Plaza ve Dostluk Kültür Sarayı yakınındadır. Hanoi Havalimanı'na olan uzaklığı 21,7 km olmakla birlikte, ziyaret edilecek olan tarihi mekanlara ve doğal güzelliklere oldukça yakındır.
44B Ly Thuong Kiet, Tran Hung Dao, Hoan Kiem, Hanoi Vietnam
Hanoi Pearl Otel
4 yıldızlı hizmet veren tesis ücretsiz güneşlenme, gece kulübü, havuz seçenekleriyle rağbet görmektedir. Şehir merkezine 4 km, havalimanına 21 km uzaklıkta olan otelden, gezilecek yerlere ulaşım 500 metreyi geçmeden sağlanmaktadır.
6 Bao Khanh, Hang Trong, Hanoi City, Hanoi Vietnam
Thaison Palace Hotel
2012 yılında restore edilerek yeniden hizmete açılan Thaison Palace Hotel, 3 yıldızlı hizmet olanakları sunmaktadır. Hanoi Bai Uluslararası Havalimanı'na 21,1 km, şehir merkezine 1 km, Ho Chi Minh Mozelesi'ne 2.3 km, Vietnam National Tuong Su Kuklası Tiyatrosu'na 6 km mesafede yer alır. Ayrıca otel turistlik yerlere 10 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmıştır.
7-9 Hang Voi, French Quarter, Hoan Kiem, Hanoi Vietnam

Hanoi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Hong Kong - Hanoi 678,97 TL 2 Saat
Bangkok - Hanoi 724,59 TL 2 Saat
Denpasar Bali - Hanoi 1.003,29 TL 17 Saat 45 Dakika
Şangay - Hanoi 1.320,96 TL 3 Saat 55 Dakika
Seul - Hanoi 1.323,04 TL 4 Saat 55 Dakika
Chiang Mai - Hanoi 1.479,59 TL 5 Saat 40 Dakika
İstanbul - Hanoi 2.222,11 TL 16 Saat 10 Dakika
Antalya - Hanoi 2.922,90 TL 27 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hanoi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
11 Ocak 2019
Yılbaşı Gecesi'nde dışarıda olmak bazıları için işkence gibi olabilir. Pahalı, kalabalık ve harika bir gün olması için üzerinde çok fazla baskı var ancak yeni yıla evde oturarak girmek herkese göre de
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
06 Aralık 2018
29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla ve büyük bir törenle açılan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, Dünya’daki en büyük ha
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
11 Ağustos 2017
Egzotik kelimesinin tam olarak karşılığını bulacağı, dünyanın farklı yerlerinden farklı destinasyonlar yazımızda. Yazımızı okuyun ve egzotik bir tatil için hazırlanın. Halong Körfezi – Vietnam B
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Hanoi Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
S*** Y***
19 Ekim Cuma
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık. Teşekkür ederiz
G*** S***
3 Ekim Çarşamba
İnsanları biraz ürkütücü gibi görünse de gerçekten çok sevecenler
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hanoi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 13.11.2019 02:45:25 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hanoi, (HAN)
HAN
VN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038