Güney Kore Uçak Bileti

Güney Kore Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Güney Kore Hakkında Bilgiler

Güney Kore Asya'nın gelişmesini sürdüren ve güzel ülkeleri arasında yer alır.

Güney Kore'ye, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Güney Kore Türkiye uçak seferleri çeşitli hava yolu firmaların düzenlediği günlük olarak yaklaşık 25 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı'ndan çok uçuş düzenleyen uçuş firmaları arasında Türk Hava Yolları, Asiana Havayolları, Emirates, Royal Brunei Havayolları, Qantas Hava Yolları, China Southern Havayolları bulunmaktadır. Peki, Güney Kore Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun ise ortalama 11 saattir.

En ucuz Güney Kore uçak bileti Biletal.com'dan , havaalanına gitmeye gerek kalmadan biletlerinizi alınabilmektedir. Böylece zamandan ve enerjiden tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca Biletall.com üzerinden istenilen hava yolu firması için Güney Kore uçak bileti rezervasyon işlemi yaptırmanız da mümkündür.

Seyahat etmek isteyen yolcular, popüler olan hava yolu firması yani Türk Hava Yolları ile seyahat etmek istediklerinde, kullandıkları herhangi bir arama motoruna Güney Kore uçak bileti THY yazmalıdırlar. Böylece online olarak satış yapan birçok bilet firmasının sitesine ulaşabilirler. Site sadece Güney Kore Türkiye uçak bileti fiyatları listesini görüp fiyatları karşılaştırabilir ve verilen hizmetlerle alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

ülkeye Güney Kore uçak bileti imkânından yararlanarak gitmek isteyen kişiler, mutlaka Güney Kore'nin uyguladığı vize şartlarını öğrenmesi gerekiyor.

Güney Kore'ye seyahat edecek kişilerin yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar turistlik geziler için Güney Kore vizesi uygulanmamaktadır. Uygun Güney Kore uçak bileti fiyatları ile gitmek mümkündür.

Güney Kore'de kış mevsimleri bol kar yağışlı ve soğuk geçer. Güney Kore'ye gitmek için uygun aylar Nisan-Mayıs ve Eylül-Kasım ayları olarak tavsiye ediliyor.

Sanayi, teknoloji ve sanat açısından Asya'nın gelişmiş ülkeleri arasına giren Güney Kore, kültür-sanat ve turizm alanlarında da dünyanın önemli yerleri arasında bulunuyor.

Güney Kore'nin Başkenti

Güney Kore'nin başkenti, görsel bir şölen olan ve tarihi dokusuyla ön plana çıkan Seul'dur.

Güney Kore Nüfusu - Güney Kore Resmi Dili

Güney Kore'nin nüfusu 2006 yılında yapılan sayıma göre 51,25 milyonun üzerine çıkmıştır. Güney Kore resmi dil olarak Korece kullanır.

Güney Kore Para Birimi

Güney Kore, para birimi olarak Güney Kore Won'u kullanıyor.

Güney Kore'de Saat Kaç?

Böylece, Güney Kore Türkiye saat farkı +9 saattir. Yani Güney Kore Türkiye'den 9 saat geridedir. Burada saat 21.00 iken Güney Kore'de saat 12.00'dır.

Güney Kore'de Ne Ucuz? Güney Kore'den Gelirken Ne Getirilir?

Güney Kore aynı zamanda dünyanın kozmetik merkezlerinden olduğu için özellikle kozmetik alışverişi konusunda fazla alternatif sunuyor. Güney Kore'de çok uygun fiyatlara kozmetik ürünleri alma imkânınız vardır. Bunun dışında dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz pazarlar vardır.

Güney Kore'ye, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Güney Kore uçak bileti ile istediğiniz hava yolu firmasıyla kolay ve ucuz seyahat edebilirsiniz.

Güney Kore'de okyanusa girmek mümkün oluyor. Bu yüzden ulaşım sağlayabileceğiniz oldukça güzel plajları vardır. Bu plajlardan meşhurlarından bir tanesi de, Haeundae plajıdır.

Güney Kore'nin başkenti Seul'de bulunan bir televizyon gözlem kulesidir. 236 metre yüksekliğe sahiptir. Kulenin resmi ismi YTN Seoul Tower'dır ve Namsan'da yer alır. Kesinlikle bir resim çektirmelisiniz.

Güney Kore'ye gittiğiniz zaman tarih ve sanat müzelerini ziyaret edebilirsiniz. Şehrin sanatsal dokusu ilginizi çekecektir.

ülkenin yemek kültürü fazlasıyla zengin ve dünya mutfakları içerisinde de üst sıralarda yerini alır. Yemeklerin oldukça lezzetli olmasının yanı sıra sunumlarındaki sanatsallık da yemeğe ayrı bir hava katıyor.

Biletall.com'da yaptığınız Güney Kore Türkiye uçak biletleri aramalar sonucunda uygun fiyata uçak biletlerinin yanında, Güney Kore'yi ziyaret etmek isteyenler ise detaylı bilgilere ulaşabilecektir.

Seul

Güney Kore'nin başkenti olan Seul, dünyanın kalabalık 13. şehri olarak yer alır. Bu şehrin nüfusu 10 milyonu geçmiş durumda bulunuyor. Seul'de bulunan ve UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş yapılar vardır. Ulaşım imkanlarında sağlanan kolaylıklar ile Seul'de her şehre ve her bölgeye kolayca ulaşılabiliyor. Böylece, Güney Kore ucuz uçak bileti ile yolculuk yapabiliyorsunuz.

Seul'ün bir diğer özelliği ise nehir limanı olmasıdır. Bu önemi sayesinde Güney Kore'nin başkenti olarak seçilmiştir. Liman şehri olması ekonomisine oldukça katkı sağlar. Alışveriş severlerinde bayılacağı bir yer olan Seul, sunduğu sınırsız eğlence ve gece hayatı sayesinde de insanları kendisine çeker.

Busan

Busan Güney Kore'nin İkinci büyük metropol şehridir. Bir liman şehri olan Busan'da dağlar ve okyanus birbirine karışmış durumdadır. Buda görenlere eşsiz bir manzara sunar. Şehirde deniz yemekleri ve plajları oldukça meşhurdur. Gidenlerin mutlaka denemesi gerekir. Güney Kore yarımadasının Güneydoğusunda yer alır.

İncheon

Güney Kore'nin kuzeybatısında bulunan İncheon, Güney Kore'nin metropol şehirleri arasında yer alır. İncheon ülkenin önemli liman şehridir ve ekonominin büyük kısmı bu şehirden karşılanır.

İncheon şehrinde 2014 yılında Asya Oyunlarına ev sahipliği de yapmıştır. Şehirde Seul metrosuyla bağlantılı metro bulunur. Bilişim, lojistik ve turizm merkezlerinden meydana gelen Incheon Serbest Ekonomik Bölgesi bulunur. Burası bir liman şehri olduğu için taze deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz.

ülkeye, Güney Kore Türkiye uçak bileti avantajlarından yararlanarak gelen turistler burada ki eşsiz manzaralara hayran kalacaktır. Unutulamayan anlar yaşayacak ve olağanüstü vakit geçirebilecekler.

Güney Kore'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Güney Kore'ye deniz turizmi nedeniyle seyahat eden kişiler, Busan şehrine mutlaka uğramalıdır. Bu şehrin plajları oldukça meşhurdur ve burada gelen kişiler internetten gördükleri plajların resimlerinin gerçeği yanında ne kadar sönük olduğunu anlayacak. Busan şehri Güney Kore'nin deniz turizmi konusunda başı çeker. Burada bulunan plajlar oldukça güzeldir ve gelenlere hem plaj keyfi hem de muhteşem doğal güzellikler yaşatır. Buraya Güney Kore uçak bileti fiyatları ile gelmek mümkündür.

Güney Kore'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Güney Kore'ye gidecek kişiler alışveriş konusunda oldukça şanslı denilebilir. Kozmetik ürünleriyle meşhur olan ülkeden kozmetik ürünleri alınabilir. Yöresel eşyaları ve kıyafetleri hala satılan Güney Kore'den bu eşyalardan alabilirsiniz. Yongsan Elektronik Pazarı Güney Kore'de bulunan büyük teknoloji pazarıdır ve teknolojik eşyaları burada bulmak mümkündür. Insadong da ise Güney Kore'nin tarihi ve sanat eşyaları satılır. Dongdaemun, Güney Kore'nin büyük pazarıdır. ülkeyi ifade eden karakteristik ürünler de bu pazar da turistler tarafından çok talep alır. Myeongdong, Jung semtinde yer alır ve bu bölgede yerli ve yabancı markaların mağazaları bulunur. Namdaemun ise Myeongdong yakınlarında yer alan bir pazardır.

Güney Kore'nin Doğal Güzellikleri

Güney Kore'nin doğal güzellikleri oldukça fazladır. Okyanusta bulunan ve yarımada şeklinde olan ülke doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. Busan şehrinde dağın ve okyanusun birbirine karışmasını görmek mümkündür. Jirisan'a gidip burada tapınağı görebilir ve eşsiz dağ manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Manjanggul mağarasına giderek burayı da ziyaret edebilirsiniz. Sarkıtların bulunduğu yanardağ mağarasını gezmek oldukça zevklidir.

Güney Kore'de Gezilecek Tarihi Yerler

Güney Kore'de gezilecek tarihi yapılar çok fazladır. Güney Kore kültürüne ve tarihine sahip çıkan bir ülkedir. Bu yüzden tarihi yapılarını ilk gün oldukları gibi dikkatle korumuştur. Haeinsa, Güney Kore de Kore Budizmi'nin baş tapınağıdır. Seokguram, Bulguksa Tapınağı Kompleksi'nin bir parçasıdır. Güney Kore'de bu yapıya hermitaj denir. Jongmyo, Joseon Hanedanlığı zamanında ölen kral ve kraliçe için yaptırılmıştır. Güney Kore'nin başkentinde bulunur. Burası bir Konfüçyüs tapınağıdır. Tapınak UNESCO Dünya Mirası Listesine 1995 yılında girmiştir.

Güney Kore Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok yere ev sahipliği yapan Güney Kore de ulaşım imkânı da fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm bölgelere kolayca ulaşım imkânı elde edebilirsiniz. Güney Kore de ulaşım; otobüs, metro ve ray sistemleri olmak üzere üç ana hattan oluşmaktadır. Ulaşım için tek kullanımlık biletler alabileceğiniz gibi günlük olarak kullanmak içinde biletler alabilirsiniz. Şehirde deniz ulaşımı ve taksi de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Güney Kore'nin ünlü şehri olan Seul'e ulaşmak için birçok ulaşım aracını bulunuyor. Güney Kore'nin herhangi bir kentinden, direkt olarak Seul'e uçak ile Güney Kore Türkiye uçak bileti ile ulaşım sağlanabilir. Ulaşım için 2 farklı Seul havaalanı bulunuyor. Bu sayede kolayca Seul'e ulaşım sağlayarak rahat bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

Tarihi bir liman kenti olan Busan, deniz kenarında kuruludur ve ulaşımı da oldukça rahattır. Geniş toplu taşıma ağına sahip olan kentte, ulaşım için otobüs, tramvay ve taksi gibi araçları kullanabiliyorsunuz. Denizi olan şehirde ayrıca deniz yolculuğu da yapabilirsiniz.

Güney Kore'nin önemli şehirlerinden biri olan İncheon, Güney Kore liman şehri olarak bilinen ünlü şehridir. İncheon'e ulaşım için oldukça fazla seçenekler mevcuttur.

Güney Kore'de şehirler arasında ulaşımı sağlayabileceğiniz oldukça geniş bir tren ağına sahiptir. Güney Kore'de şehirler arasında ulaşım tren ile oldukça kolay bir şekilde sağlanıyor. Gün içerisin de bile pek çok yere tren ile kısa sürede ulaşım sağlayarak pek çok yer görmeniz mümkün olmaktadır.

Güney Kore'nin tüm şehirlerini rahatlıkla gezmek için iyi seçeneğiniz ise araç kiralama seçeneğidir. Harika yolları ve birbirinden mükemmel şehirleri, Güney Kore araç kiralama seçeneği ile kolayca keşfedebilirsiniz. Uygun ulaşım seçenekleri için birçok araç kiralama şirketi hizmet vermektedir.

Şehirde ulaşım adına herhangi bir sorun yaşamadan gezmeniz mümkün oluyor. Dünyanın büyük ulaşım ağı Güney Kore'de bulunur. Hem yer altı hem deniz hem de karayolu taşımacılığı ile ulaşım sağlana bilindiği gibi raylı sistem ile ulaşımı da kolayca sağlanabiliyor.

Mutfağı oldukça farklı ve zengin olan bu ülkeye, Güney Kore Türkiye uçak bileti alarak giden kişiler bu ülkede eşsiz lezzetlerinde tadını deneyimleyecek.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Kore Barbeküsü

Bu yemek özellikle turistler tarafından sıkça tercih ediliyor. Batı damak zevkine de oldukça uygun olan bir yemektir. Zaten Güney Kore'de birçok yemeğin içerisine kırmızı et katılır.

Et Yemeyenler İçin, Yosun çorbası

Et yemeği istemeyenler Güney Kore'de zorlanabilir. çünkü çoğu yemeğin içerisinde et bulunuyor. Yine de yosun çorbası gibi yemekler tercih edilebilir.

Muhteşem Bir Sokak Lezzeti, Dak Kkochi

Genelde sokakta satılan ve Güney Kore'de çok tercih edilen bir lezzettir. Türkiye'de tavuk şişe benzerdir.

Turşu Severlere, Kimchi

Türkiye'de turşu severler Güney Kore'de memnun olacaktır. Türkiye de lahana turşusuna benzeyen bu yiyeceği beğeneceklerdir.

Güney Kore'de Yenecek Güzel Yemekler

Güney Kore'de yenecek güzel yemekler kesinlikle deniz ürünleri ve et yemekleri olacaktır. Zaten ülkede ki besinlerin büyük çoğunluğunu bu ikili oluşturur.

Güney Kore Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Güney Kore Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ulsan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gimpo Havalimanı
Incheon Havalimanı
Gimhae Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pohang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Muan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yeosu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gwangju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sokcho Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gangneung Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jeju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Seoul Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Osan Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Daegu Ab Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yecheon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cheongju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sacheon Air Base Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wonju Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mokpo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kunsan Air Base Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yangyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Seogwipo Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chuja Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Suwon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white