1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kochi Uçak Bileti

Kochi Para Birimi
Hindistan Rupisi (INR)
Kochi Zaman Dilimi
GMT +5,5
Kochi Şehri En İyileri
Doğal Güzellikler, Kumarakom Wildlife, Samosa
Kochi Hava Durumu (2 Haziran) 23°C Güneşli
Kochi Hava Durumu (3 Haziran) 24°C Sağanak Yağmur

Kochi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
30 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
40 INR

Kochi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Kochi uçak bileti ile indirimli hava yolculuğu yaparak şehre gelmeyi isteyenler, şehrin hava durumlarını önceden öğrenerek seyahatlerini planlamalıdır.

Kochi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kochi uçak bileti indirimleri ile hava limanına gelen misafirler, değişik vasıtalar tercih ederek şehir merkezine ulaşıyorlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 150 INR

Belediye otobüsleri ile kısa bir bekleme süresi sonunda şehir merkezine ulaşmak mümkün oluyor. Havalimanından ortalama süre: 80 dakika Havalimanından uzaklık: 25 km
Raylı Araçlar
Şehir merkezine trenle gitmek en çok kullanılan yöntemlerin başında bulunuyor.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 400 INR

Pazarlık oranı bulunsa da taksiler şehir merkezine gitmek için çok pahalı ama hızlı bir ulaşım vasıtası oluyor.
Araç Kiralama
hava limanında, şehir merkezine gitmek için uygun araçları bulunan araç kiralama firmaları bulunmaktadır.

Kochi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kochi uçak bileti indirimleri ile hava limanına gelenler, sadece acil ihtiyaçlar için bulunan tesisler faydalanarak, yaklaşık 60 dakika süren seyahatle şehir merkezine ulaşabilirler.

Kochi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Kochi uçak bileti fırsatları ile büyük indirimlerden faydalanarak şehre doğal güzellikleri görmek için gelenler, aradıklarından fazlası ile karşılaşıyorlar.
  2. Tatil için aranılan her şeye sahip olan şehir, bu maksatla oldukça fazla ziyaretçi çekiyor.
  3. Renkli ve muhteşem mimarisi ile şehrin tapınakları da turistlerin ilgisini cezbediyor.
  4. Birçok medeniyetin eserlerini barındıran müzeler gezilerek, şehrin geçmişi hakkında en detaylı bilgiler edinilebilir.
  5. Kıyafet ve ilginç eşyaların yanında yöresel baharatlar da alışverişin önemli parçası haline gelmiştir.

Kochi Hakkında

Hindistan’ın en önemli limanlarından olan Kochi, Kerela eyaletinde bulunuyor.

Şehir birçok küçük köyün birleşmesinden oluşuyor ve işlek bir limana sahip olmasından dolayı ticaret merkezi haline gelmiştir.

1889 yılında kurulan şehir, doğal güzellikleri, eğlence mekanları ve olağanüstü güzellikteki denizi ile tam bir tatil merkezidir. Şehir ayrıca, deniz ürünleri ile de tanınmıştır.

Kochi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
90 INR
Taksi
15 INR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşım vasıtalarından en çok tercih edileni uygun fiyatı ve ulaşım kolaylığından tren oluyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi diğer ulaşım araçları, belediye otobüsleri ve taksi olarak sıralanmaktadır.

Kochi Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Kochi’de Gezilecek Yerler

Pardesi Synagogue
Fort Kochi
Indo-Portuguese Museum
Mattancherry Palace
Kumarakom Wildlife
Sanatsal Bir İbadethane, Pardesi Synagogue

Aslen 1568 yılında inşa edilen bu sinagog, 1662 yılında Portekizliler tarafından kısmen tahrip edilmiş ve iki yıl sonra Hollandalıların Kochi'yi almasıyla yeniden inşa edilmiştir. Süslü bir altın külçeye ve 1762 yılında eklenmiş olan Çin'in Kanton, Çin'e özgü, el boyaması yapılmış, söğüt desenli yer karolarına sahiptir. Belçika avizeleri ve renkli cam lambalarla muhteşem bir şekilde aydınlatılmıştır. Zarif saat kulesi 1760 yılında inşa edilmiştir. Ortodoks ayinlerine göre ayrı ayrı ibadet eden kadınlar için üst katta bir balkon bulunmaktadır. Günümüzde hem ibadet edilen hem de ziyaretçilerin akınına uğrayan sinagog mutlaka gezilmeli.

Eski Kale yeni Turistik Mekan, Fort Kochi

Modern Kochi kıyılarında, Fort Kochi adında mükemmel bir sahil mahallesi bulunuyor. Kerala’nın gelişmekte olan baharat ticareti ile başlayan uzun ve hareketli bir tarihte dünyanın farklı yerlerinden etkilenen, keyifli Arnavut kaldırımlı şeritleri ile olağan üstü güzelliklere sahip bir bölge. Kerala kıyısının en az MÖ 3000'den beri önemli bir baharat ticareti merkezi olduğuna ve Batı Asya ve ötesinde önemli krallıklarla ticari bağlara sahip olduğuna inanılmaktadır ve bölgeden gelen baharatlar büyük talep görüyordu. Günümüzün yeşillik dolu sokakları ile Fort Kochi ve Mattancherry, konaklar, otelleri, güzel kiliseleri, şık kafeleri, ilginç butikleri, renkli grafitileri, sanat galerileri, antika dükkanları, eski mezarlıklar ve kokulu baharat pazarlarıyla, her köşede tarihin bir parçası ile geçmişe doğru bir yürüyüş için mükemmel olanaklar sunuyor.

Birleşik Bir Müze, Indo-Portuguese Museum,

Portekizliler, Kochi tarihi ve kültüründe silinmez bir iz bıraktılar. Fort Kochi'de bulunan Hint-Portekiz Müzesi bu bağı perçinliyor. Bölgenin sanat ve mimarisi üzerindeki etkileri burada tam olarak sergileniyor. Kochi Piskoposu Dr. Joseph Kureethra'nın çabaları, oluşumunda önemli bir rol oynadı ve böylece gelecek kuşaklar Hint-Portekiz Hıristiyan sanatı mirasını öğrenebildi. Müze beş ana bölüme ayrılmıştır; Altar, Hazine, Alay, Sivil Yaşam ve Katedral. Ahşap kilisesinde, Meryem Ana'nın bir sunak parçası görülebilir. Bir çok kilise ve katedral, heykeller, değerli metal objeler ve giysilere katkıda bulunmuştur.

Hollandalılardan Kalan Bir Saray, Mattancherry Palace

Hollanda Sarayı olarak bilinen Mattancherry Palace, Kerala eyaletinde, Kotan'da Mattancherry'de bulunan bir Portekiz sarayıdır. Mattancherry Sarayı'nın yapısı, içeride bulunan içeriğin güzelliğini mükemmel bir şekilde yansıtmaktadır. Kerala'nın göz kamaştırıcı sularının karşısında duran çift katlı saray, yüce mavi gökyüzüne karşı derin bir tezat oluşturur. Önemli bir tarihi anıt olmanın yanı sıra, Mattancherry Sarayı da Kochi kraliyetlerine ait büyüleyici bir gösteriye sahip bir müze olarak önemi ikiye katlanıyor. Kerala'nın büyüleyici tarihi hakkında, yeri doldurulamaz eserler ve bezemelerle ilgili bilgi edinmek için burayı ziyaret etmek gereklidir. Sarayın ihtişamı sadeliğindedir ve asalet için ayrılan tipik Kerala tarzı konaklar da inşa edilmiştir. Sarayın dört ayrı kanadı da bir tapınağa sahip olan merkezi bir avluyu çevrelemektedir. Portreler ve Kochi Rajas sergileri ile duvar resimleri bulunmaktadır. Sıcak renkler ile tempera tekniği kullanılarak boyanmış ve Cochin Rajas'ın bir portre galerisinden ve güzel mitolojik duvar resimlerinden oluşmuştur.

Bir cennet Beldesi, Kumarakom Wildlife

Kumarakom Doğal Hayatı Koruma Alanı ve Kuş Cenneti, Vembanand Gölü'nün kıyısında yer almaktadır. Hem sularda hem de burada yaşadıkları yerlerin şiddetli soğukluğundan sığınmak için buraya gelen yerli ve göçmen olan renkli kuş çeşitliliği ve çokluğu ile bilinir. Yerel çeşitler arasında su kuşları, Cuckoos ve baykuşlar yer alırken, göçmenler arasında sıkça rastlanabilecek nadir Sibirya Vinçleri bulunmaktadır. Yaban hayatı koruma alanı ayrıca, 101 hektarlık yemyeşil ormanları ve 50 yaşındaki Baker konağının etrafındaki yapay gölü daha önce küçük bir hükümet oteli olarak hizmet veren Kumarakom turizm kompleksine de ev sahipliği yapmaktadır. Otellerin Taj grubu bu kompleksi turistlerin beğenisine uygun şekilde ihtişam ve tarzla zevkli bir şekilde yeniledi. Motorbot kiralamak için buraya gelinmeli ve mülteci Sibirya Vinçleri ile birlikte Su Kuğuları, Cuckoos, Baykuşlar, Akbalıkçıllar, Kahramanlar ve Su Ördekler gibi tüylü sakinlere daha yakından bakılmalıdır. Bir ornitolog cenneti ve uzun bir doğa yürüyüşü için harika bir yer, kuşları doğal habitatlarında izlemek için en iyi yerdir ve hatta yeni bir kuş türünü tespit etme şansı olabilir. Kumarakom Kuş Cennetini ziyaret etmek için en iyi mevsim haziran-ağustos ayları arasındadır. Ancak, öncelikle göçmen kuşlar görmek için, Kasım-Şubat arası en iyi zaman oluyor.

Kochi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Dal
Briyani
Paneer ve Palak Paneer
Samosa
Mercimek Çorbasına Benzeyen Tat, Dal

Kochi uçak bileti indirimleri ile şehre gelenler, ülkemizdeki mercimek çorbasına benzeyen ve pirinç karıştırılarak yemek olarak tüketilen bir lezzet olan bu yemeğe yabancı olmayacaklardır.

Bir Çeşit Etli Pilav, Briyani

Pilav gibi ince pirinçten yapılan yemeğe, sebze, kuzu eti veya tavuk eklenerek, yöresel baharatlarla tatlandırılıyor.

Peynirden Gelen Değişik Bir Tat, Paneer ve Palak Paneer

Aslında yöresel peynirin ismi olan Paneer ve Palak Paneer, ıspanak yemeğinin içine katılarak yeniyor ve harika bir tat oluşuyor.

Muhteşem Bir Börek, Samosa

Şehrin sokaklarında da yaygın olarak bulunan bu börek, fırında veya kızartılarak yapılıyor ve içine mercimek, patates, kıyma, tavuk, fasulye ve soğanlar tek tek veya komple konarak oluşturuluyor.

Değişik Bir Tavuk yemeği, Tandoori Chicken

Yöresel baharatlarla harmanlanarak, çok yüksek sıcaklıktaki fırında pişirilen tavuk butları genellikle yoğurtla ikram ediliyor.

Konaklama İçin Kochi Otel Seçenekleri

Ucuz Kochi uçak bileti indirimleri ile şehre gelenlerin konaklama konusunda değişik alternatifleri bulunuyor.

Holiday Inn Cochin
Otel, Kerala'nın ticari başkenti olarak bilinen kozmopolit Cochin şehrinde yer almaktadır. Holiday Inn Cochin, Cochin Uluslararası Hava alanına (CIAL) 40 dakikalık mesafede bulunan beş yıldızlı bir oteldir. Infopark, Kakkanad ve Smart City'den 3 kilometre mesafede elverişli bir konuma sahiptir. Holiday Inn Cochin, çağdaş tasarımlı 212 geniş oda ve süite sahiptir. Bu özellikler arasında ergonomik sandalyeli Work Smart alanı, hızlı internet bağlantısı, iPod yuvası, çay / kahve makinesi ve iş ve tatil amaçlı seyahat edenler için temel ihtiyaç olan oda içi kasa bulunmaktadır. Konuklar sağlık kulübünde egzersiz rejimini koruyabilir, jakuzide, buharda ve saunada gençleşebilir veya sonsuzluk havuzuna dalarak gevşeyebilir.
33/1739 A, Chakkaraparambu Junction, National Highway Bypass, Vennala
The Gateway Hotel Marine Drive, Ernakulam
Ernakulam’ın en işlek ticaret merkezinin tam merkezinde yer alan Gateway Hotel Marine Drive, 7/24 verimli hizmet ile birlikte Ernakulam'daki en iyi olanaklarla donatılmış odalar sunmaktadır. Muhteşem deniz manzarasına sahip olan otel, Kerala'daki en iyi 5 yıldızlı otellerden biri, işin zevkle buluştuğu yerdir.
Shanmugham Road, Marine Drive
Keys Select Hotel Kochi
Kochi uçak bileti indirimleri ile şehre gelen misafirlerin en çok tercih ettiği Keys Hotel, Kochi 4 yıldızlı bir oteldir. Ernakulam Junction (South) Railway Station (5 km) yakınındadır. Buradaki konuklar, Ernakulathappan Shiva Tapınağı (5 km), Paradesi Sinagogu (8 km), Hollanda Sarayı (8 km), Santa Cruz Katedrali Bazilikası Kilisesi (10 km) ve Fort Kochi (10 km) gibi popüler turistik yerleri ziyaret edebilirler. Otel, klima, oturma odası, dahili telefon, direkt telefon, data portu, çay / kahve makinesi, maden suyu, buzdolabı, ütü ve ütü masası, elektronik kasa ve ekli banyo gibi olanaklarla donatılmış 151 iyi döşenmiş ve çağdaş odaya sahiptir. Otel spor salonu, internet, telefonla doktor, servis, oyun odası, seyahat masası, konferans salonları, otopark gibi olanaklar sunmaktadır.
Pandit Karuppan Road, Shanthi Nagar, Behind Folklore Museum, Thevara

Kochi Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Kochi şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kochi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
25 Mart 2020
Bu yazımızda tüm Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 salgının yaşandığı bu günlerde çocukların evlerinden çıkmadan gezebilecekleri müzeleri derledik. Bu müzelerden birkaçı çocukların evde yapabileceğ
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
06 Mart 2019
Mart ayında dünyada birbirinden farklı ve birbirinden keyifli etkinlikler gerçekleşiyor. İster müzik dinlemek isteyin, isterseniz yeni bir kültür tanımak, isterseniz spor yapmak, mart ayında herkes iç
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
Yurtdışında 7 Egzotik Tatil Beldesi
11 Ağustos 2017
Egzotik kelimesinin tam olarak karşılığını bulacağı, dünyanın farklı yerlerinden farklı destinasyonlar yazımızda. Yazımızı okuyun ve egzotik bir tatil için hazırlanın. Halong Körfezi – Vietnam B
Türkiye’de Gastronomi Turu Rotası
Türkiye’de Gastronomi Turu Rotası
01 Nisan 2016
Kültür ve yemek arasındaki detayları inceleyen bir bilim dalı olan gastronomi, yenilebilir her şeyin kendine has detayına iner. Yemeklerin sağlık alt yapısından başlayarak sofraya gelene kadar geçtiği

Kochi Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%60
%40
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
83 Değerlendirme
İ*** S***
17 Ekim Çarşamba
Tur ile gitmiştik, biz çok keyif aldık gerçekten güzeldi teşekkür ederiz
K*** G***
17 Eylül Pazartesi
İnsanları çok farklı, yemekleri çok farklı herşey çok farklı
G*** Ö***
17 Ağustos Cuma
Buraya motosikletler ile gitmiştik, 1 hafta kaldık çok güzeldi her sokağını gezdik dolaştık
A*** C***
20 Haziran Çarşamba
Sokakları birbirinden güzel her sokağında farklı bir heyecan
F*** B*** V***
19 Ekim Cuma
Kendi yemek sorununuzu çözebilirseniz gerçekten çok güzeldi
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kochi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:18:44 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699