Kuala Lumpur Uçak Bileti

Kuala Lumpur Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Kuala Lumpur Hakkında Bilgiler

Kuala Lumpur, Malezya'da bulunan finans ve kültürün başkenti olarak sayılmaktadır. Malezya, federal sistem ile yönetilen ve iki tane başkenti olan bir ülkedir. Putraja adlı şehri, Malezya'nın idari başkenti olarak tanımlanmaktadır. Kuala Lumpur'un kelime anlamı, iki nehrin kesişmiş olduğu çamurlu kavşaktır. Kuala Lumpur, Malezya'da bulunan Malay Yarımadası'ndaki toprağı üzerinde yer alır.

Kuala Lumpur, dünya üzerindeki turizm ve finans sahasındaki en mühim kentlerden birisidir. 1980'li senelerden beri yapılan atılımlar sonucu bu kentin metropole dönüştürülmesi, Malezya açısından oldukça iyi olmuştur. Kuala Lumpur'da bulunan birçok etnik köken ve değişik kültürlü insanın toplu bir şekilde yaşaması çokça dilin konuşulmasına ve kentin değerinin artmasına neden olmuştur.

Kuala Lumpur, yalnızca finans piyasasındaki kuvvetinden değil, birden fazla kültüre ev sahipliği yapmasından ötürü gerçek bir metropol sahibi unvanını kazanmıştır.

Kuala Lumpur'un, oldukça farklı atmosferinden ötürü burayı gezen birçok turist oldukça hoşnut bir biçimde ayrılmaktadır. Yalnızca Asya kültürüne değil daha birçok kültüre ev sahipliği yaptığından, herkesin kendine özgü bir şeyler bulması mümkün ve kesindir.

Kuala Lumpur Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Kuala Lumpur Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kuala Lumpur Havalimanı
Subang-Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sentral Railway Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white