1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Lion Air Lion Air Uçak Bileti

"We make people fly"
Lion Air

Lion Air Hakkında Bilgiler

Kuruluş Tarihi
1999
Firma Kısaltması
Lion
Firma Merkezi
Jakarta
IATA Kodu
SL
Çağrı Merkezi
+6221 6379 80 00
Uçak Sayısı
114
Ortalama Kullanıcı Puanı
5/5

Lion Air Hakkında

Lion Air Group 1999 yılının ekim ayında kurulmuş olan bir hava yolu firmasıdır. Rusdi ve Kusnan Kirana kardeşler tarafından oluşturulmuştur. 2000 yılında ise Jakarta ve Denpasar arasında ilk uçuşunu yapmıştır. Kiralık bir Boeing 737-200 uçağı ile bu uçuşu gerçekleştirmiştir. Endonezya ülkesi sınırları içerisinde en düşük maliyetli hava yolu firmalarından biridir. İlk başlarda kiralık uçaklarla uçuşlar gerçekleştirmiştir.

2011 yılında ise uçak alımı konusunda rekor kırmıştır. Kaliteli ve yeni model uçakları satın almıştır. Ulaştırma Bakanlığı tarafından denetim altına alınan bir hava yolu firmasıdır. Pilotlar, kabin memurları, uçaklar düzenli şekilde denetlenmektedir. Bu sayede sağlıklı ve güvenilir uçuş hizmetleri müşterilere sunmuş olmaktadır. Sahip olduğu geniş uçak filosu ile birçok noktaya aktarmasız uçuş sağlamaktadır.

Lion Air uçak bileti temin etmenin en kolay yollarından biri Biletall.com'a başvurmaktır. Lion Air Group firmasına ait olan biletleri almak isteyen kişiler Biletall.com'u kullanarak bu alışverişi sağlayabilmektedir.

Lion Air uçak bileti fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Ancak uygun fiyatlı bilet alabilme imkanı da bulunmaktadır. Bu uygun fiyatlı bilet rezervasyonu yaptırmanın en kolay yollarından biri ise Biletall.com'a başvurmaktır. Sonrasında biletler erkenden kolaylıkla alınabilmektedir.

Havayolu firmasının aldığı birtakım ödülleri bulunmaktadır. Ancak şuanda gelişmekte olan bir hava yolu firması olduğu için yenilenme evresindedir. Git gide kaliteli bir hale gelmektedir. Yurt içi ve yurt dışı seferleri bulunmaktadır. Toplam 126 noktaya ulaşım sağlamaktadır.

Lion Air uçak bileti rezervasyon yaptırabilmek için ise Biletall.com'a girmek gerekmektedir. Erkenden rezervasyon yaptırmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle biletler daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Duruma göre klasik ya da business sınıflarından rezervasyon yaptırılabilir. Hem eğlenceli hem de ihtiyaçların karşılandığı bir uçak yolculuğu müşterileri beklemektedir. Kabin görevlileri de yolcular ile fazlasıyla ilgilenmektedir.

Kara ulaşımı için de farklı alternatiflere sahiptir. Ulaşım konusunda havalimanından şehir merkezine gidişlerde de destek olmaktadır. Servis hizmetleri veren bir hava yolu firmasıdır. Bu hizmet gidilen şehre göre değişiklik gösterebilir ancak genelde kara yolu hizmetleri de veren bir firmadır. Hızlı ve kolay uçak yolculuğu sağlamaktadır.

Lion Air en ucuz uçak bileti almak herkesin isteği ve talebidir. Bunun için erken rezervasyon yaptırılabilir, indirimli biletler takip edilebilir. Biletall.com sayesinde bu tarz hizmetlerden yararlanılabilmektedir. Her gün, günün her saati bilet alınabilme imkanı sunmaktadır. Endonezya'nın en iyi uçuş firmalarından biridir.

Lion Air Online Check - in

Lion Air uçuş firması ile check-in işlemlerini tamamlamak da oldukça kolaydır. Check-in yapmanın birçok alternatifi bulunmaktadır. Uçuşa 24 saat kala check-in yaptırılabilmektedir.

Lion Air uçak bileti fiyatları konusunda ayrıntılı bilgi edinmek isteyen kişiler Biletall.com'a başvurabilmektedir. Ayrıca online menü, online yer ayırtma, online kabin incelemesi gibi birçok durum hakkında da ayrıntılı bilgi elde edilebilmektedir.

Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online Check-in yaptırmak birçok açıdan oldukça avantajlı olmaktadır. Özellikle de havaalanına gitmeden önce kişi içini rahatlatmış olur. Ayrıca bazı yolculuklar için geçerli olan online yoldan koltuk siparişi ve yemek tercihi alternatifleri bulunmaktadır. Online Check-in yapamayacak bazı kişiler bulunmaktadır. 18 yaşından küçük yolcular, engelli ve hasta yolcular bu seçeneği kullanarak check-in yapamaz. Ancak uçuştan en az 2 saat önce mutlaka havalimanına gidilerek check-in yaptırılmalıdır. Koltuk seçimi o sırada da yapılabilmektedir.

Lion Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

  1. Oldukça konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır.
  2. Müşteri hizmetleri, kabin görevlileri oldukça ilgilidir. Sorun yaşandığında anında müdahale yapılmaktadır.
  3. Aktarmasız uçtuğu nokta sayısı fazladır.
  4. Uçuş planlamalarını doğru şekilde yapmaktadır. Gecikme, rötar çok fazla olmamaktadır.
  5. Yiyecek ve içecek servisi konusunda profesyonel bir hizmet vermektedir.
  6. Uçak filosu içerisinde son model ve kaliteli uçaklar bulunmaktadır.
  7. Uçuşlarında Business Class alternatifleri bulundurmaktadır.

Lion Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Genelde klasik bir bagaj hakkı ve ücretlendirme sistemini barındırmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Hava yolu firması tarafından belirlenen bagaj hakkı 15 kg şeklindedir. Business için değişmektedir.

KABİN/ EL BAGAJI: Kabin bagajı ise 5 kg şeklinde belirlenmiştir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurt içi uçuşlarda kesin bir ücret yoktur.

YURTDIŞI: Bagaj ücretleri gidilecek olan ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 40 dolardır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bagajlar yolculara ulaştırılırken birtakım nedenlerden dolayı sorunlar yaşanabilmektedir. Bagaj hasarlı olabilir, kaybolabilir, eksik gelebilir veya geç teslim edilebilir. Bu gibi durumlar yaşandığı takdirde mutlaka müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir. Müşteri hizmetleri bagaj ile ilgili her türlü işlemleri yapabilmektedir. Bagaj ulaşımı konusunda yardımcı olmaktadır. Eğer kayıpsa ya da hasarlıysa tutanak tutulmaktadır. Böylece bagajın durumu ile profesyonelce ilgilenilmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları yolcuların hem can hem de mal güvenliği için yapılmaktadır. Uçak kalkmadan önce bu tarz kısıtlamalardan yolcular haberdar edilmektedir. Yanıcı, delici, kesici ve radyoaktif ürünler kesinlikle uçağa sokulmamaktadır. Medikal olması dışında tüp tarzı ürünler uçağa alınmamaktadır. Zaten uçağa girişlerde güvenlik görevlileri gerekli kontrolleri yapmaktadır. Ancak yolcuların da bu konuda dikkatli olması gerekmektedir.

Lion Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Lion Air içerisinde birçok yiyecek, içecek ve ikramlar yer almaktadır. Yolculara sağlıklı şekilde sunulmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Yapılacak yolculuğa göre içecek, yiyecek ve ikramlar sunulmaktadır. Kısa yolculuklar için atıştırmalıklar verilirken uzun yolculuklarda özel menüler oluşturulmaktadır. Bu özel menüler geleneksel yiyecek mantığı ile oluşturulmaktadır.

 Business Class İkramlar

Ek olarak kuruyemiş, meyve gibi ikramlar bulunmaktadır. Ücretsiz olabileceği gibi ücretli ikramlar da bulunmaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi de yapılmaktadır. Özel içecekler ve atıştırmalıklar nakit ile ödenerek alınabilmektedir.

Lion Air: Premium

Lion Air firmasının Business Class seçeneği vardır. Premium olarak adlandırılmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Business Class seçeneğinin sahip olduğu koltuk diz mesafesi bulunmaktadır. 24.5 inç olarak oluşturulmaktadır. Ayrıca koltuklar rahat ve geniştir.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek, içecek ve ikramlar da Premiumlara özel verilmektedir. Hem ücretsiz hem de ücretli şekilde verilmektedir.

 CIP Salonu/ CIP Lounge

Business Class sahibi olan kişiler uçağı beklerken CIP salonlarına geçebilir. Keyifle bekleyebilmektedir.

Lion Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışına ve yurt içine çeşitli şekilde uçuş hizmetleri verilmektedir. Günün her saati bilet bulabilme alternatifi de bulunmaktadır. Bu nedenle Biletall.com ile biletler aranabilir, alınabilir. Ayrıca uçuşların güvenilir şekilde yapılması da sağlanmaktadır. Hava yollarına uygun güzergahlar belirlenmektedir, uçak filoları gidilecek mesafeye göre ayarlanmaktadır.

 Lion Air Seferleri

Her daim bilet bulabilme imkanını sunan Lion Air uçuş firması, turistlerin genel tercihidir. Uçuş yapılacak ülkenin yerel saatine göre uçuş saatleri ayarlanmaktadır. Böylece sorunsuz bir uçuş hizmeti gerçekleştirilmektedir. Ayrıca uygun stratejiler uygulanarak uçuş sağlanmaktadır. Lion Air uçak seferleri takip edildiği takdirde en uygun biletler bulunabilmektedir.

 Lion Air Rezervasyon

Yurt dışından gelerek Lion Air firmasının uçuş sağladığı bölgelere ulaşmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey bilet rezervasyonu sağlamaktır. Biletall.com bilet rezervasyonu konusunda hızlıdır ve ayrıntılı bilgileri barındırmaktadır.

 Lion Air Bilet Al

Lion Air firmasından bilet almak oldukça kolaydır. Bilet alınmak isteniyorsa tercih edilecek en uygun yol Biletall.com'dur. Hem de online yoldan bilet alma seçeneklerini sunmaktadır. Genel bir inceleme sonrasında uygun görülen bilet kolaylıkla satın alınabilmektedir.

Lion Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Biletleri iptal ettirmek ya da iade etmek oldukça kolaydır. Ancak müşteri hizmetlerine mutlaka danışmak gerekmektedir. Biletler başka biletler ile takas edilebilmektedir. Business Class biletlerine sahip kişiler ücretsiz şekilde takas yapabilmektedir. İptal konusunda da kişiler bilet fiyatını direkt olarak alamayabilir. Belli bir oranda geri ödeme yapılmaktadır. Bu durumlara dikkat edilmelidir.

Lion Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk özellikleri farklılık gösterebilmektedir. Ekonomi sınıfı için ayrı business için ayrı olabilir. Veya uçuşu gerçekleştiren uçağa göre de koltuk özellikleri değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genelde ekonomi sınıfı kullananlar 19 inç, Premium kullananlar 24.5 inç koltuk mesafesine sahip olur. Ayrıca koltuklar oldukça rahattır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcuların uçuş hizmeti alma durumu yaşlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Öncelikle 7 günlük çocuklar uçağa alınmamaktadır. Bunun dışında 5 yaşına kadar mutlaka çocukların ebeveynleri ile uçağa binmeleri gerekmektedir. 5- 11 yaş arasındaki çocuklar ise kiralanan bir refakatçi eşliği ile uçağa binebilmektedir. Verilen belirli bir ücret karşılığında kabin görevlileri çocuklara refakat edebilmektedir. Bunun dışında çocuklara zaten tüm görevliler göz kulak olmaktadır.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcuların uçağa binebilmesi için belli başlı kurallar bulunmaktadır. Hamilelik şüphesi olan yolcular kesinlikle uçağa binmemelidir. Ya da önlem alarak binilmelidir. 28 ile 35. haftada gebe olanlar doktor raporu ile uçağa binmelidir. Sağlık raporunun olması gerekmektedir. 35. haftadan sonra uçağa hamile kadınlar binmemelidir çünkü doğum riski bulunmaktadır.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Eğer hasta ve engelli yolcular öncesinde firmayı bilgilendirirse oldukça sağlıklı yolculuk geçirirler. Ücretsiz şekilde destek olunur, önlemler alınır. Gerekli olan tüm araçlar hasta ve engelli yolcular için sağlanmaktadır. Sorun yaşamazlar.

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar da uçağa alınabilmektedir. Ancak kabin ücreti ödenmelidir. Hayvanın alınmış sağlık raporu, aşı kartı ve hayvan pasaportu olmalıdır. Ayrıca 14 kg'yi geçmemelidir. İkiden fazla hayvan kesinlikle alınmamaktadır.

Seyahat Sigortası

Her yolcu uçağa binmeden önce hem can hem de mal varlığını korumak için seyahat sigortası yaptırabilmektedir.

Lion Air İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (1)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
1 Değerlendirme
L*** K***
28 Eylül Cumartesi
hosteslerin güler yüzü çok iyi
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Lion Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Lion Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 25.01.2020 02:18:54 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788