Manila Uçak Bileti

Manila Hakkında Bilgiler

Manila Filipinler Cumhuriyeti'nin hem başkenti hem de ticaret limanı bulunmasından dolayı kalabalık şehridir. 1571 yılına kadar Müslümanların yönetiminde olan bu şehre adım atmanızdan itibaren yüksek gökdelenler, çarpık kentleşme, hava kirliliği göze çarpsa da şehirde tarihi bakımdan çok güzel yerler bulunmaktadır.

Daha sonra İspanyol yönetimine giren bu şehir, 1898 yılında ise ABD yönetimine bırakılmıştır. 2. dünya savaşı sırasında Japon' ların saldırısı sonucu büyük zarar görmüştür. 2 dünya savaşı sonrası ise bağımsızlığını ilan eden Filipinler günümüzde Cumhuriyet ile yönetilmektedir.

13 Milyon nüfusa sahip ülkede tarihi zenginlikler oldukça çoktur. Tek düze olmayan şehirde zengin ve fakir halkı bir arada görmeniz mümkün olmaktadır. Halk arasında büyük uçurumların yaşandığı Manila'da gecekondu ve büyük gökdelenler iç içedir.

Manila'da yaşayan yerli halkın çoğu katolik'tir ve katedraller oldukça çoktur. Her yıl katolikler için yapılan festival bile bulunmaktadır. Şehirde yaşayan yerli halk Filipince ve İngilizce konuşmaktadır. Bu nedenle ziyaretiniz sırasında sıkıntı yaşamadan şehri gezmeniz mümkün olmaktadır.

Manila Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Manila Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ninoy Aquino Havalimanı
Sangley Point NAS Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white