1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The Spirit of Australia"
Qantas

Qantas Qantas Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1921
Firma Kısaltması
QFA
Firma Merkezi
Queensland
IATA Kodu
QF
Uçtuğu Şehir Sayısı
4
Çağrı Merkezi
+1 800 227 45 00
Uçak Sayısı
128
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Qantas Popüler Uçak Seferleri

Sidney - Ankara
Uçak Bileti
09 Ağu 2020
Wellington - Dublin
Uçak Bileti
05 Ağu 2020
Perth - İstanbul
Uçak Bileti
08 Ağu 2020
Brisbane - İstanbul
Uçak Bileti
16 Tem 2020
Melburn - Kuala Lumpur
Uçak Bileti
13 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Qantas En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Qantas Hakkında

Qantas, dünya üzerindeki en köklü ve en prestijli hava yolu firmalarından bir tanesidir. Aynı zamanda marka prestijini ön planda tutmakta ve her zaman için yolcularına üstün hizmet ile üstün konfor vaat etmektedir.

Avustralya başta olmak üzere dünya üzerindeki pek çok kıtaya ve pek çok kıtanın pek çok yerine uçuş icra etmede en başarılı hava yolu şirketleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte Qantas, filosunu ve uçuş ağını da her geçen gün daha zengin hale getirmektedir.

Qantas uçak bileti için Biletall.com’u ziyaret etmiş olan yolcular, gitmeyi planladıkları istikamet hakkında da bilgi sahibi olabilmektedirler. Ne de olsa Biletall.com tarafından pek çok yere ait gezi rehberleri ve şehirler hakkında bilgilendirmeler de önerilmektedir.

Qantas uçak bileti fiyatları her zaman için en uygun fiyatları ile Biletall.com’da yer almaktadır. Uçak biletleri ile alakalı kampanya dönemlerinde de yine en makul fiyatlı biletleri Biletall.com’da bulabilmek mümkün olabilmektedir.

Qantas’ın denetimi her daim tamdır. Bundan dolayı herhangi bir güvenlik zafiyeti hiçbir zaman söz konusu olmayacaktır. Keza uçakları da düzenli olarak bakıma alınmakta ve daima alanında en başarılı, en deneyimli personeller ile çalışılmaktadır.

Uçtuğu noktaları artırmak adına Qantas, bazı hava yolu firmaları ile ortak uçuşlar da icra etmektedir. Bu bağlamda codeshare olarak başta Avrupa ve Asya olmak üzere çok sayıda noktaya uçuşlar mevcuttur.

Qantas uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapmakta olan gezginler, birden fazla kabin seçeneğine sahip olacaklardır. Bunlar arasında en seçkin olanları ise Business Class ve First Class’tır. Bu sayede uçuşlar çok daha keyifli ve konforlu hale getirilebilmektedir.

Qantas Hava Yolları son derece geniş bir filoya sahiptir. Öyle ki bu filo içerisinde yer almakta olan uçakların pek çoğu uzun menzilli uçma özelliğini barındırmaktadır.

Qantas, pek çok otorite tarafından sayısız ödüle layık görülmektedir. Aynı zamanda firma tarafından sunulmakta olan ikramlar da bu ödülü hak eden unsurlar arasında bulunmaktadır.

Yolcularını her daim memnun etmeyi amaçlamakta olan firma, Qantas en ucuz uçak bileti sahiplerine ayrıcalıklı yolculuğu uçuşun her saniyesinde bariz şekilde tattıracaktır.

Qantas Online Check - in

Qantas, yolcuları için online check-in yapma imkanını uçuştan yirmi dört saat öncesinden itibaren sunmaktadır. Uçuşa 90 dakika kala online check-in sona ermektedir.

İnternet üzerinden ve mobil uygulamadan yapılabilen check-in, Qantas uçak bileti fiyatları ve koltuk seçimi gibi birtakım ek hizmetler detaylı bir şekilde ifade edilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Qantas Hava Yolları tarafından yolculara check-in sırasında koltuk seçimi imkanı tanınmaktadır. Buna ek olarak koltuk seçimlerinde acil çıkış kapısı ve benzeri fazladan diz mesafesi barındıran alanlar ek ücrete tabi olabilmektedir. Yemek seçimleri ile alakalı da pek çok seçenek mevcuttur ve yolcuların özel talepleri bu alanda dikkate alınmaktadır. Uçuş sınıfı her ne olursa olsun, yolculara dini inanışları, hastalıkları ve benzeri sebeplerden dolayı; aynı zamanda bebek ve çocuklar için özel yemekler sunulabilmektedir. Ancak talepte bulunulmaması durumunda yolculara standart ikram servisi uygulanmaktadır.

Qantas Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. A380 konforunu yaşamak mümkün olabilmektedir.
 2. Geniş uçuş ağı ile neredeyse tüm dünyaya ulaşılabilmektedir.
 3. Aktarmasız uçuşları yolcuları memnun etmektedir.
 4. Eşsiz Business Class ve First Class konforu tadılabilmektedir.
 5. Gurme yemek seçenekleri denenebilmektedir.
 6. Son model uçaklar keyifli olmaktadır.
 7. Dakik seferlerde gecikmeler çok nadiren yaşanmaktadır.

Qantas Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Qantas'ta pek çok hava yolu firması tarafından aşina olunan bir bagaj sistemi tedavüldedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Bagaj hakkı yolculara 30 kilogram olarak tanınmaktadır. Herhangi bir boyut sınırı bariz şekilde bulunmamaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: Yolculara el bagajı olarak 7 kilogram hak tanınmaktadır. Bu bagajın alandaki ölçü cihazına sığması gerekmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Avustralya içi uçuşlarda ödenmesi icap eden tutar, 35 Avustralya Doları'dır.

YURTDIŞI: Uluslararası uçuşlarda ödenmesi gereken tutar değişmektedir. Her 5 kg için 70 Avustralya Doları ile 280 Avustralya Doları arasında bir ücret söz konusu olmaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp ya da hasarlı bagajlar için yer hizmetleri görevlilerine haber verilmesi icap etmektedir. Qantas yer hizmetleri görevlileri, kayıp bagajları en kısa süre içerisinde yolcu için bulmaya çalışacak, bulunamaması halinde ise tutanak tutulması söz konusu olacaktır. Buna ek olarak kayıp bagajların bulunamaması durumunda yolcuların zararları uluslararası sivil havacılık düzenlemeleri uyarınca tazmin edilecektir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj konusunda kısıtlamalar arasında ilk olarak lityum içerikli piller gelmektedir. Lityum içerikli pillerin mutlak suretle kabin bagajında taşınması gerekmektedir. Buna ek olarak kabin bagajındaki uluslararası prosedürlere uygun olan sıvı kısıtlamalarına da dikkat edilmesi ve gerekirse limiti aşmakta olan sıvıların uçak altı bagajında taşınması gerekmektedir. Ayrıca hangi tip bagajda olursa olsun yanıcı ve patlayıcı maddelerin taşınmasına müsaade edilmemektedir. Keza radyoaktif maddeler de taşınamamaktadır.

Qantas Yiyecek, İçecek ve İkram

Qantas, ikram konusunda son derece başarılı bir firmadır. Öyle ki tüm ikramları maharetli şeflerin ellerinde hazırlanmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında yer alan ikramlar uçuşun süresine ve uçuş saatine göre değişkenlik arz etmektedir. Söz misali sabah uçuşlarında kahvaltı servis edilirken, ileri saatlerde icra edilen bir uçuşta daha ziyade sıcak ve soğuk yemek seçenekleri mevcut olmaktadır.

 Business Class İkramlar

Business Class yolcularına yemekler özel tasarımlı yemek takımları ile sunulmaktadır. Her biri Avustralya mutfağının eşsiz lezzetlerinden meydana gelen seçenekler son derece geniş bir şekilde yolculara arz edilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Qantas, yolcularının özel yemek taleplerini her daim dikkate almaktadır. Öyle ki bu yemek seçenekleri arasında köşe mutfağından helal menüye kadar sayısız seçenek mevcuttur.

Qantas: Business Class

Qantas, Business Class yolcularına sayısız ek hizmet ve en üst seviyede konfor vaat etmektedir.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafeleri 85 cm ile 1 m 95 cm arasında değişkenlik arz etmektedir. Buna ek olarak yatak şeklini alabilen koltuklar da bulunmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Özel tasarımlı yemek takımlarında günün içerisinde bulunulan periyoduna uygun, dondurulmuş şeklinden hazırlanmayan yemekler sunulmaktadır.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Qantas Hava Yolları, Business Class ve First Class yolcularına konforlu salonlar sunmak ile birlikte bu salonlar neredeyse dünyanın her yerinde mevcuttur. Ancak Qantas’a ait olanlar daha ziyade Avustralya topraklarında yer almaktadır.

Qantas Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Amerika, Avrupa, Asya ve Okyanusya başta olmak üzere dünya üzerinde sayısız noktaya uçuş icra etmekte olan Qantas biletleri, Biletall.com’dan temin edilebilmektedir. Aynı zamanda belirli dönemlerde düzenlenmekte olan kampanyalar da Biletall.com marifeti ile görüntülenebilmektedir. Bu sayede Qantas konforunu yaşamak için yolcular bilet işlemlerini son derece güvenli bir şekilde Biletall.com’dan icra edebilmektedir.

 Qantas Seferleri

Pek çok kıtaya yılın her günü karşılıklı seferler icra edilmektedir. Qantas uçak seferleri Amerika ve Avrupa dahil sayısız noktaya ulaşım sağlamaktadır. Aynı zamanda uçuş saatleri, yerel saat farklılıklarından dolayı yolcuları mağdur etmeyecek şekilde düzenlenmektedir.

 Qantas Rezervasyon

Bu hava yolu firması için Biletall.com üzerinden rezervasyon yapabilmek için sadece Türkiye’de bulunmaya lüzum yoktur. Pek tabii dünya üzerindeki her yerden Biletall.com’a ulaşılarak Qantas uçak biletleri son derece makul fiyatlar üzerinden temin edilebilmektedir.

 Qantas Bilet Al

İnternet üzerinden bilet almanın hem en kolay hem de en güvenli yolu tartışmasız Biletall.com’dur. Güvenli ödeme seçenekleri ile ödeme icra edilmekte ve hemen ardından yolculara bir rezervasyon numarası sunulmaktadır. Biletall.com tarafından en uygun fiyatların sunulmakta olduğunu da ayrıca ifade etmek gerekmektedir.

Qantas Bilet İptal/İade Prosedürü

Qantas Hava Yolları, her tipte bilet için ayrı bir iptal ve iade prosedürü izlemektedir. Söz misali Business Class ve First Class biletleri kural olarak esnek iken, yarı esnek ve promosyon biletlerde belli meblağların iptal ve değişiklik bedeli olarak kesilmesi gerekebilmektedir. Ancak uçuş iptali ya da gecikmesi gibi hususlarda ücretin tamamı yolculara iade edilmektedir.

Qantas Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

 Uçuş sınıflarına göre koltuklar değişkenlik arz etmektedir. Business Class koltuklarında koltuk aralıkları zaman zaman iki metreye kadar yaklaşabilmekte hatta yataklı koltuklar bulunmaktadır. Ekonomi sınıfında ise koltuk aralıkları 77 ve 85 cm arasında değişkenlik arz etmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

İki yaşından küçük çocuklar, ek bilet satın alınmasına gerek olmadan Qantas ile seyahat edebilmektedir. İki yaşını doldurmamış bebek yolcular için emniyet kemeri ve can yeleği gibi ekipmanlar kabin ekibi tarafından sağlanmaktadır. Ancak çocuklar iki yaşını doldurmuş ise ayrı bir koltuk rezervasyonu icap edecektir. Bu durumda bebeğin “infant” olarak nitelendirilmesi de mümkün olamamaktadır.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcular, hamileliklerinin 28. ve 35. haftaları arasında iseler özel bir doktor rapor ile uçuşlara kabul edilebilmektedirler. Ancak hamle yolcular hamileliklerinin 35. haftasını da tamamlamış iseler herhangi bir şekilde uçağa kabul edilmeleri de söz konusu olamayacaktır. 28 haftadan önceki evrelerde ise kural olarak herhangi bir ek belgeye lüzum olmaksızın hamile yolcular uçağa kabul edilmektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

 Qantas tarafından hasta ve engelli yolculara özel hizmet sunulmaktadır. Ancak hasta ve engelli yolcuların bunu önceden talep etmesi gerekmektedir. Bunun için de bilet rezervasyonu sırasında bu talebin iletilmesi icap etmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Qantas Hava Yolları, kabin içerisinde evcil hayvan olarak ne köpek ne de kedi kabul etmektedir. Ancak bu evcil hayvanların pek tabii kargo bölümünde seyahat edebilmesi mümkün olabilmektedir. Kargo bölümünde seyahat etmekte olan evcil hayvanlar ancak belirli cinslere mensup olmalıdırlar. Bunun haricinde kabul görmeyen cinsler arasında yer almakta olan bir köpek cinsi hiçbir şekilde uçağa alınmamaktadır. Aynı şekilde evcil hayvanları kabul etmeyen bazı ülkelere icra edilen uçuşlarda da evcil hayvanların taşınabilmesi mümkün olmamaktadır.

 Seyahat Sigortası

Yolculuğa başlamadan önce can ve mal güvenliği için sigortalama işlemleri vardır. Bu durum yolcuların kendi seçimlerine bırakılmıştır.

Qantas Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Sidney - Ankara 4.107,97 TL 28 Saat 30 Dakika
Wellington - Dublin 4.821,76 TL 27 Saat
Perth - İstanbul 5.513,97 TL 52 Saat
Brisbane - İstanbul 5.968,83 TL 18 Saat
Melburn - Kuala Lumpur 32.605,78 TL 31 Saat 25 Dakika

Qantas Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Qantas uçak bileti ne kadar?

  Qantas firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Sidney - Ankara olup, bilet fiyatı 4.107,97 TL'dir.
 • Qantas kaç yılında kuruldu?

  1921 yılında kurulmuştur.
 • Qantas firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Queensland şehrindedir.
 • Qantas IATA kodu nedir?

  QF uluslar arası IATA kodudur.
 • Qantas çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 800 227 45 00

Qantas Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (49)
İyi (42)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%54
%46
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
91 Değerlendirme
G*** D***
22 Mart Cuma
veganların düşünülmesi çok güzel
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Qantas sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Qantas Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 02:36:25 )

Sidney, (SYD)
SYD
AU
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857