Şangay Uçak Bileti

Şangay Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Şangay Hakkında Bilgiler

çin Halk Cumhuriyeti'nin en önemli liman kenti olan Şangay eyalet sistemine sahip olup 9 bölgeden oluşmaktadır. çok kültürlü bir şehir olan Şangay çin'in hem modern hem de geleneksel yüzünü göstermektedir. Dünya'nın da sekizinci en büyük şehridir.

1930'lu yıllarda liman şehri haline gelmiş olan Şangay 6000 yıl önce yerleşim yılı haline gelmiştir. Farklı hanedanlıklar tarafından yönetilmiş olan şehrin şuan ki nüfusu 25 milyon üzerindedir.

Son derece canlı ve kompozit bir şehir olan Şangay, geniş caddeleri, gökdelenleri ve alışveriş merkezleri ile metropol havası vermektedir.

Şangay'da bulunan yerli halk çince lehçesi Mandarin ve bu bölgeye özgü Shanghainese dillerini konuşmaktadır. çin de başka dil konuşan birine rastlamak mümkün olmayabilir. İngilizce konuşan bir çinli'ye rastlamanız oldukça zordur. Bu nedenle gitmek istediğiniz yerler için isimleri ezberlemeniz gerekmektedir. örneğin çok fazla şubesi bulunan Starbucks'ı sorarsanız pek cevap alamayabilirsiniz. Bunun için ''Şın-baa-kı" demeniz gerekmektedir.

Şangay Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Şangay Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hongqiao Havalimanı
Pudong Havalimanı
flight
ba-favicon-white