Aybastı Otobüs Bileti

Aybastı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ordu ilinin denize uzak olan iç bölgelerinde bulunan bir ilçesi olan Aybastı ilçesi, genel olarak Türkmen ve çepni halkından meydana gelmektedir. Eğer sessiz, sakin ve doğa ile iç içe bir tatil yapmak istiyorsanız Aybastı sizin için doğru bir yer olacaktır.

çünkü eşsiz doğa güzelliklerinin yanı sıra Aybastı, oldukça sessiz, sakin ve kafa dinlenebilecek, insana huzur veren bir ortamdır. Eğer size huzur veren bir doğa tatili yapmak istiyorsanız Ordu'ya bilet almanız sizin için doğrusu olacaktır.

Aybastı Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ordu'nun Aybastı ilçesine gitmek için öncelikle Ordu'ya otobüs bileti almanız gerekmektedir. Aybastı ilçesi Ordu merkezine yaklaşık olarak 52 kilometre uzaklığındadır bu da hususi araç ile bir buçuk saat civarında olmaktadır. Dar yolları olan Aybastı'ya Ordu Merkezden köy arabaları ile ya da hususi araçlar ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Aybastı'yı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

Aybastı, Karadeniz'in güzel şehirlerinden birisi olan Ordu'nun ilçesi olmakla birlikte bu ilçeyi gezmek için elbette birçok nenden vardır.

  • öncelikle Aybastı, doğa ile insanı buluşturan eşsiz bir yerdir.
  • Aynı zamanda doğanın insana sunduğu tüm güzellikleri canlı olarak sizlere yaşatabilmesi de Aybastı'yı gezmeniz için güzel nedenlerden birisidir.
  • Tarihi mekanları oldukça ilgi çekicidir.
  • Karadeniz'in sıcakkanlı insanları yardımseverdir.
  • Kültürel bir gezi için ideal bir bölgedir.

Aybastı Gezilecek Yerler

Aybastı'da gezilebilecek yerler denildiğinde akla ilk olarak gelen yer Perşembe yaylası olmaktadır. Aybastı ilçesine 17 kilometre uzaklıkta olan Perşembe yaylası; içinde barındırdığı menderesler ile eşsiz bir doğa harikası olmaktadır.

Aybastı'nın gezilecek yeri olan Perşembe yaylası, sadece içinde bulunan menderesler ile sınırlı değildir aynı zamanda bu yaylada Kümbetler, Karga tepesi, çiseli şelalesi gibi gezilecek daha birçok yer bulunmaktadır.

Aybastı'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

ülkemizin her bölgesinin hatta ilinin meşhur olduğu bir şeyler vardır. Ordu, fındık ve biraz da çay üretimi bakımından meşhur bir ildir. Dolayısıyla da Aybastı'da fındık oldukça meşhur bir hasat ürünü olmaktadır.

Hatta zaman zaman Aybastı'da fındık zamanları düzenlenerek şenlikler de yapılmaktadır. Bu nedenle de Aybastı'nın öncelikle fındığı hem üretim hem de tüketim açısından oldukça meşhur olmaktadır.

Ayrıca özellikle Perşembe yaylasında yapılan güreşler de oynanış bakımından bölgeye has olmaktadır.

Aybastı Otogarları

Aybastı Otogarı

Aybastı Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white