Kargı Otobüs Bileti

Kargı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Karadeniz bölgesinin orta kısmında yer alan çorum, leblebisi ile bilinen bir ildir. Bu kentte tarım, hayvancılık, sanayi ve ticaret oldukça gelişmiştir ve ekonomik olarak zengin bir ildir.

Sayısız turistik mekanın bulunduğu çorum ilinin bir diğer meşhur yiyeceği de Tulum peyniridir. Daha önce Osmancık ve Tosya ilçelerine bağlı olan Kargı çorum'un 14 ilçesinden biridir.

Merkeze yaklaşık 116 km uzaklıkta bulunan bu ilçenin tarihi çok eskilere dayanıyor. Türkler yerleşip yaşamaya başlamadan önce isminin Blaene olduğu söylene bu ilçe tarihi dokusu zengin bir ilçedir.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu ilçede her yerde tarih kokusu almanız mümkündür.

Kargı'ya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kargı otobüs bileti aldıktan sonra bilmelisiniz ki hem tarihi, kültürel değerleri yüksek olan, hem lezzetleriyle sizi büyüleyecek hem de gelişmiş bir ile yolculuk etmeye başlıyorsunuz.

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Kargıda bir çok medeniyetin kalıntısını bulmanız mümkün. Turistik mekanların yanında yemeklerinin lezzeti de ün salmıştır.

Kargı'yı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Kargı Yaylası
  • çorum Leblebisi
  • Hattuşa Boğazkale
  • Laçin Kapılıkaya Anıtsal Kaya Mezarı
  • Ortaköy İncesu Kanyonu

Kargıda Gezilecek Yerler

çorum'un tarihi mekanlarının en fazla olduğu ilçelerinden biri olan Kargıda gezilebilecek onlarca tarihi ve turistik mekan bulunmaktadır.

Saymakla bitmeyecek gezilecek mekanlar arasında, Koyun Köprüsü, Hitit Yolu, Hattuşa Boğazkale, çorum müzesi, çorum kalesi, Mihri Hatun cami, Gavur ambarı, örencik köyü camisi bulunmaktadır.

Kargıda Ne Yenir Neleri Meşhur

çorum'un meşhur leblebisi bu kente gelenlerden ziyade yoldan geçenler tarafından da oldukça bilinen sevilen bir atıştırmalık olarak ülkemizce adını duyurmuştur.

Meşhur Tulum peyniri de denemesi gereken lezzetler arasındadır. Buraya geldiyseniz mutlaka yemeniz gereken yemeklerden bazıları İskilip dolması, Gül Burma, Keşkek, çullama, çatal Aşı, çorum mantısı, yumurtalı patlıcan közlemesidir.

Kargı Otogarları

Kargı Otogarı
* Bilet fiyatları son 7 gün içerisinde biletall.com’dan alınan en ucuz fiyatlı biletin fiyatıdır. Anlık fiyat görüntülemek için lütfen bilet sorgulayın.

Kargı Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white