1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Cancun Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Gök Gürültülü Fırtına
28°C
16 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
28°C
17 Temmuz
Çarşamba
Gök Gürültülü Fırtına
28°C
Para Birimi
Meksika Pesosu (MXN)
Zaman Dilimi
GMT -5
Cancun Şehri En İyileri
  • Riviera Maya
  • Calakmul
  • Salbutes

En Ucuz Cancun Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Cancun
Air Europa Lineas Aereas
20 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Cancun Kalkışlı Uçak Seferleri

Cancun - İstanbul
Jetblue Airways
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cancun Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Cancun Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Cancun Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MX
Priz Voltajı ve Tipi
127v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
10 MXN
Yemek Fiyatı
95,77 MXN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
14 MXN

Cancún’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Tropikal iklime sahip olan şehir, en çok bu dönemlerde turist almaktadır. Turistlerin bu zamanlarda şehre gelmesinin sebebi hava ısısının dengelenmesidir. Cancún İstanbul arası uçakla kaç saat diye düşüncelere giren kişilerin aynı zamanda hangi dönemde bilet alması gerektiğini bilmesi gerekir. Haziran aylarında bilet fiyatları düşüş göstermektedir. Cancún İstanbul uçak biletleri bu dönemde alınırsa, yolcuların ekonomik açıdan rahatlaması mümkün hale gelecektir. Cancún İstanbul uçak bileti fiyatları cuma günlerinde ve haziran ayında alındığında daha az masraf ortaya çıkmaktadır. Masrafların azalması, yolcuların şehirde ekonomik açıdan da rahatlamasına sebebiyet verecektir. Temmuz aylarında şehrin en güzel dönemleri yaşanmaktadır.

Cancun Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hava limanından şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcuların çeşitli toplu taşıma araçlarıyla şehir merkezine ulaşması mümkündür. THY gibi firmalarla şehre gelen kişilerin kart veya tek yönlü bilet alması gerekmektedir. Kart alındığı taktirde bir günlük ulaşım kolay bir şekilde sağlanacaktır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 MXN

ADO adlı otobüsler, şehir merkezine ulaşım sağlayan ekonomik ulaşım alternatiflerinden bir tanesidir. Gecenin geç saatine kadar hizmet veren otobüsler, kart ve biletle çalışmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 MXN

Şehirde bulunan metro ve tramvaylar, uzak bölgelere ulaşımı kolay bir şekilde sağlar. En çok tercih edilmesinin nedeni de budur. Uzak bölgelere ulaşım sağlamak isteyen yolcuların metro durakları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. İstasyonlarda bulunan tabelalar bu konuda yardımcı olacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 85 MXN

Yanında yük bulunan yolcuların çoğu taksiyi tercih etmektedir. Taksiler günün 24 saatinde hizmet vermekte ve ulaşım sağlamaktadır. 24 saat hizmet vermesi tercih edilme sebeplerinden bir tanesidir.

Araç Kiralama

Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmaları şehirde rahat gezebilmek için çok sayıda araç kiralama seçeneğini müşterilerine sunmaktadır. Toplu taşımayla uğraşmak istemeyen yolcular araç kiralamakta

Cancun Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Şehirde trafiğin az olması nedeniyle şehir merkezine ulaşım kolaydır. Cancún uçak bileti rezervasyonu yapıp şehre uygun fiyatla gelen yolcuların, şehir merkezine ulaşması için çok sayıda ulaşım alternatifi bulunmaktadır. Ulaşım alternatiflerini kullanabilmek için tek yön bilet almak yeterli olacaktır. Cancún en ucuz uçak bileti ile şehri ziyaret eden turistler, tek yön bileti her ulaşım alternatifinde kullanabilmektedir. Cancún İstanbul uçak bileti alıp, hava limanında zaman geçirmek isteyen kişilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gereken imkanlar sunulmuştur. Hava limanında bulunan yolcuların alışveriş, giyim, ulaşım ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için tüm imkanlar hava limanında bulunmaktadır. Böylelikle yolcular rahat bir şekilde zaman geçirebiliyor ve istediği kadar hava limanında bekleyebiliyor. Bekleme salonlarında İnternet erişimi de bulunuyor.

Cancún’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehir merkezinde kurulan pazarlar sayesinde herkes alışveriş ihtiyacını ekonomik olarak karşılamaktadır. Cancún ucuz uçak bileti alıp şehre gelen kişilerin, her kategoride alışveriş yapabilmesi mümkündür. Pazarların fazlasıyla geniş bir kitleye hitap etmesi, şehre gelen turistleri şaşırtmaktadır.
  2. Şehri tanımanın en iyi yollarından bir tanesi şehir içi turlara katılmaktır. Cancún uçak bileti için THY firmasını tercih edip, şehri ziyaret edecek olan kişilerin şehir içi turlarla dolaşması daha verimli olacaktır. Turlar, kolay ulaşılmayan bölgeleri de ziyaret etmektedir.
  3. Müzik, Sanat, Karnaval ve çeşitli festivaller her yıl düzenlenmektedir. Festivaller, şehrin sahip olduğu kültürü yansıtmaktadır.
  4. Şehrin kuruluş döneminden bu yana varlığını sürdüren tarihi mekanlar bulunmaktadır. En ucuz Cancún uçak bileti alıp, şehirde tarihi mekanları dolaşmak isteyen kişilerin yeterince araştırma yapması gerekmektedir. Yapılan araştırmalar gezinin anlam ve önemini ön plana çıkartacaktır.
  5. Meksika mutfağı dillere destandır ve bu lezzetlerle tanışabilmek için restoranları ziyaret etmek yeterlidir. Cancún uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yaparken, şehri gezecek olan kişilerin Meksika mutfağı hakkında araştırma yapması gerekir. Tercih edilecek olan yemekler araştırma eşliğinde yapılırsa damak tadına uygun olan yemekler daha kolay bulunacaktır.

Cancun Hakkında

Bir kıyı şehri olan Cancún, Meksika'nın Karayipleri’nde bulunmaktadır. Riviera Maya adlı turistik bölgede bulunan Cancún, her yıl turist akınına uğramaktadır. Cancun uçak bileti alarak, şehre gelip mükemmel bir tatil yapmak isteyen turistler diledikleri gibi bir tatil geçirmişlerdir. Kıyı şehri olması ve denize yakın olması, şehrin en bilindik özelliklerinden bir tanesidir. Şehrin turizm açısından gelişmesi, turistlerin Cancún uçak bileti almasını sağlamaktadır. Cancún uçak bileti almak isteyen turistler aylar öncesinde gezi planı yapmaktadır. Oluşturulan planda şehrin tarihi mekanlarını gezmek de bulunmaktadır. Turizm açısından gelişmiş olması, kıyıdaki otellerin kalitesini de arttırmaktadır. Böylelikle şehre gelen turistler konaklama problemi de yaşamamaktadır. Şehirdeki ulaşım, ekonomi, ticaret ve çok sayıda turistleri etkileyen etkenler gelişmiş olduğundan dolayı şehre gelen kim olursa olsun bahsedilen konularda problem yaşamamaktadır.

Cancun Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
10 MXN
Taksi
5 MXN/Km
Tramvay
10 MXN
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Uygun fiyatla şehrin her bölgesine ulaşım sağlayan otobüsler, en popüler ulaşım araçlarıdır. Geç saatlerde bile ulaşım sağlanabilmektedir. Kullanabilmek için tek yön bilet veya kartın yolcularda bulunması gerekmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay, metro ve taksi gibi ulaşım araçları ikincil popülariteye sahiptir. Şehrin uzak bölgelerine ulaşım sağlamak isteyenlerin ve yanında fazlasıyla ağır yük bulunan kişilerin tercih ettiği ulaşım araçları olduğunu söylemek gerekir.

Cancun Vize Şartları

Meksika Vize İstiyor mu?
Hayır
Meksika Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Meksika Vize Detayları
Havayolu ile Meksika'ya gidecek vatandaşlarımızın kısa seyahatlerinde internet üzerinden 30 günlük ücretsiz vize alabilirler.

Cancún’da Gezilecek Yerler

Calakmul
Gran Museo Del Mundo Maya
Parque Las Palapas
Templo De San Juan
Cancún Plajları
Maya Döneminden Kalan En Büyük Şehir: Calakmul

1931 yılında keşfedilen eski şehirde elli binden fazla insanın yaşadığı bilinmektedir. Şehrin sahip olduğu manzara, yeşilliklerle kaplıdır. Tüm bunların yanı sıra bölgede bulunan taşlar, eskiye ait olan yaşamı yansıtmaktadır.

Maya Kültürünü Yapıtlarıyla Anlatan: Gran Museo Del Mundo Maya

Maya kültürünü yansıtan müzede şehrin eski dönemlerine ait yapıtlar bulunmaktadır. Şehrin tarihi ve kültürü hakkında bilgi almak için ziyaret edilecek en ideal mekanlardan biridir. Ayrıca yapıtların yıllar boyunca varlığını sürdürmesi, şehir halkının saygısını ön plana çıkarmaktadır.

Yerel Halkın Buluşma Noktası: Parque de las Palapas

Binlerce işletmenin bulunduğu bu bölgede akşamları büyük yoğunluk yaşanmaktadır. Şehrin kalbi olarak nitelendirilen bu bölgede zaman geçirmek halk tarafından keyifli olarak nitelendirilmektedir.

Muhteşem Mimariye Sahip Olan: Templo de San Juan

Halk tarafından ilgi ve saygı gören bu kilise mükemmel bir mimariye sahiptir. İç mekan dekorasyonundan, geçmişi hakkındaki bilgiler bir araya getirilince ne kadar mükemmel bir yapıt olduğu ortaya çıkmaktadır.

Turizmin Kalbi: Cancún Plajları

Turistlerin en çok zaman geçirdiği bu bölge, turizmin kalbi olarak nitelendirilmektedir. Sahip olduğu manzara ve konum sayesinde çok sayıda kişinin burada fazla zaman geçirdiğini söylemek gerekir. Bölgede otel, eğlence merkezi ve çeşitli aktivitelerin gerçekleştirilebileceği mekanlar bulunmaktadır.

Cancún’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cancún Deniz Ürünleri
Ceviche
Kibbis
Marquesitas

Meksika yemek kültürünü kendi bünyesinde bulunduran şehirde mükemmel lezzet sunan yemekler bulunmaktadır.  Cancún İstanbul uçuş süresi esnasında Meksika yemek kültürünü araştırmak gerekir. Yemek kültürünün araştırılması turistlerin kendi damak zevklerine uygun yemekleri bulmalarına yardımcı olacaktır.

Şehrin En Çok Tercih Edilen Yemekleri: Cancún Deniz Ürünleri

Kalamar, karides, balık ve çeşitli deniz ürünleri en çok tercih edilen yemekler arasındadır. Özellikle akşam yemeklerinde sofralarda bulunan bu yemekler, tüm restoranlarda farklı şekillerde servis edilmektedir.

Karayip Kıyılarının Vazgeçilmez Yemeği: Ceviche

Çiğ balık, domates ve çeşitli sebzelerle hazırlanan yemek, mısır cipsleri ile servis edilmektedir. Lezzeti ön plana çıkaran baharatlar ve yanında bulunan soslar, yemeği daha iyi bir hale getirmektedir. Restoranların birçoğunda farklı yapılış tekniği uygulanmaktadır.

Cancún'un En Çok Tercih Edilen Aperatif Yiyeceği: Kibbis

Hamurun çeşitli baharatlarla ve soslarla pişirilmesi sonucu yuvarlak bir şekilde hazırlanması yemeğin görünümünü ön plana çıkarmaktadır. Hamurun içinde hiçbir şey bulunmamaktadır fakat şehrin özel baharatlarıyla hazırlandığından dolayı mükemmel bir lezzete sahip olduğunu söylemek gerekir.

Vitamin Deposu Olarak Bilinen Tatlı: Marquesitas

Krepin içerisine çeşitli meyveler konulmakta ve kişinin isteklerine göre çikolata soslarıyla servis edilmektedir. Kişi isterse peynir ve diğer tatlı yiyeceklerle yapılmasını sağlayabilir. Sıcak hazırlanan bu tatlı en çok sevilen tatlılardan biridir.

Kızartılmış Lavaşla Hazırlanan Mükemmel Yemek: Panuchos y Salbutes

Kızartılmış lavaş içerisinde konulan tavuk veya et yemeğin lezzetini oluşturmaktadır. Et veya tavuğun üzerine konulan çeşitli sebzeler, ayrı bir tat oluşturuyor. Doyurucu ve mükemmel bir tada sahip olması herkes tarafından tercih edilmesine sebebiyet veriyor.

Konaklama İçin Cancun Otel Seçenekleri

Kıyı bölgesinde bulunan oteller genellikle daha çok tercih edilmektedir. Cancún İstanbul uçak saatleri ile uyumlu hizmet veren oteller, müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmek adına çalış

The Westin Lagunamar Ocean Resort Villas & Spa

Havuz, SPA, spor salonu, otel barı ve çeşitli hizmetleri en kaliteli şekilde sunan beş yıldızlı otel; en çok tercih edilen otellerden biridir. Otelin hizmetleri kusursuz bir şekilde sunması müşterilerin memnun kalmasını sağlamaktadır. Fiyatları 1250 ile 1400 TL arasında değişmektedir.

Blvd Kukulcan KM 12.5, Lot 18, Zona Hotelera, 77500, Cancun, Meksika
Royal Service At Paradisus Cancun Grand Deluxe

Mükemmel manzara eşliğinde otele girmek ve bu manzaraya karşı uyanmak müşterilerin en çok dile getirdiği konulardan biridir. Odalara 24 saat boyunca oda hizmetinin verilmesi ve hijyen hassasiyeti müşterileri memnun etmektedir. Fiyatları 1900 ile 2400 TL arasında değişiyor.

Boulevard Kukulkan Km 16.5, 77500, Cancun, Meksika
Emporio Cancún

Uygun fiyat, yüksek kalite hizmet standardına sahip olan otel; en çok tercih edilen otellerden biridir. Sunduğu hizmetler ile fiyatının mükemmel bir durumda olması, turistlerin tercih etmesini sağlamaktadır.

BLV. Kukulcan Retorno Gucumatz. Lote 49 Int. 4 Segunda Etapa, 77500, Cancun, Meksika

Cancun Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Cancun 5.916,66 TL 19 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Cancun ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi
Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
02 Ocak 2019
Kışın gerçek renklerini belli ettiği şu günlerde hepimiz karlı fotoğraf görmeye az çok alıştık. Peki, sevmeyenlere bile kışı sevdiren mükemmelliği, bembeyaz bir örtü gibi görüntüsü ile en güzel manzar
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
20 Eylül 2018
Seyahate çıkmak çoğu insan için vazgeçilmez bir tutku. Yeni yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek en güzel deneyimlerden biri. Seyahatlerde fotoğraf çekilmeyi hepimiz çok seviyoruz. Gittiğimiz yerde
Hesaplı Bir Tatil İçin 10 İpucu!
Hesaplı Bir Tatil İçin 10 İpucu!
27 Temmuz 2018
Tatil dünyası, eşsiz güzellikleriyle, ilginç doğa manzaralarıyla, sınırsız eğlenceleriyle, tarihi mirasıyla ve yepyeni arkadaşlık fırsatlarıyla sizleri bekliyor. Yıl boyunca iple çektiğiniz tatil döne

Cancun Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cancun Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 04:35:47
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cancun, (CUN)
CUN
MX

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948