1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Dallas

Dallas Uçak Bileti

Dallas Para Birimi
ABD Doları (USD)
Dallas Zaman Dilimi
GMT -5
Dallas Şehri En İyileri
Müzeler, Sixth Floor Müzesi, Street Tacos
Dallas Hava Durumu (25 Mayıs) 24°C Gök Gürültülü Fırtına
Dallas Hava Durumu (26 Mayıs) 24°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Dallas Varışlı Uçak Seferleri

Houston - Dallas
American Airlines
16 Haz 2020
Ankara - Dallas
Deutsche Lufthansa
19 Haz 2020
İstanbul - Dallas
Deutsche Lufthansa
28 May 2020
İzmir - Dallas
Deutsche Lufthansa
14 Haz 2020
Kayseri - Dallas
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Samsun - Dallas
Türk Hava Yolları
25 May 2020
Adana - Dallas
Clickair
07 Haz 2020
Bodrum - Dallas
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Erbil - Dallas
Türk Hava Yolları
27 May 2020
Lagos - Dallas
Royal Air Maroc
09 Haz 2020
Gaziantep - Dallas
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Ordu - Dallas
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Van - Dallas
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Kabil - Dallas
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dallas Kalkışlı Uçak Seferleri

Dallas - New York
Delta Air Lines
30 May 2020
Dallas - İstanbul
Air Canada
04 Haz 2020
Dallas - Ankara
United Airlines
13 Haz 2020
Dallas - Kayseri
Deutsche Lufthansa
01 Haz 2020
Dallas - Accra
American Airlines
31 May 2020
Dallas - Lagos
United Airlines
14 Haz 2020
Dallas - İzmir
United Airlines
30 May 2020
Dallas - Adana
United Airlines
06 Haz 2020
Dallas - Samsun
United Airlines
22 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dallas Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dallas Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Dallas Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Dallas Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 USD

Dallas’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Dallas uçak bileti satın alarak yılın en uygun aylarında gitmek mümkün olabilir. Dallas, bulunduğu konum itibari ile Amerika Birleşik Devletleri'nin en sıcak kentidir. Yaz aylarında kişiler kente gittiğinde bunaltıcı bir hava ile karşılaşır. Ancak buna rağmen yaz aylarında yapılan festivaller sebebiyle yazın bile turist akınına uğruyor.

Dallas kış aylarında da sert bir havaya sahip değildir. Ancak yine de en uygun gezi ayları ilkbahar ve sonbahar dönemleridir. Oldukça keyifli bir gezi söz konusu olabilir. Eğlenceli ve keyifli bir gezi olabilir. Doğal ortamları seven, ilgi duyan kişiler için tercih edilebilecek bir şehirdir. Özellikle sıcak hava severlerin mutlaka tercih etmesi gerekir.

Dallas Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dallas uçak bileti sayesinde havalimanına varışın ardından şehir merkezine ulaşım birçok yoldan sağlanabilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 USD

Dallas Havalimanı'ndan hem şehir merkezine hem de çeşitli otellere ulaşım söz konusu olabiliyor. Bu transfer araçlarını kullanarak yapılan ulaşım belli başlı ücretlere tabi tutuluyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 USD

Taksiler havalimanının belirli bölgelerinden kalkıyor. İster Dallas şehir merkezine ister Fort Worth şehrine gitmek söz konusu olabilir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2,50 USD

Dallas kenti vermiş olduğu demiryolu hizmetleri ile oldukça ünlü bir kenttir. Pazar günleri dışında metro aktif şekilde çalışıyor. Ve Dallas merkeze yaklaşık 20 dakika da ulaşım sağlanıyor

Araç Kiralama

Dallas havalimanında kişilerin yararlanabilmesi için araba kiralama alanları bulunuyor. Araba kiralama konusunda kişilere birçok seçenek sunuluyor. Uygun fiyatlı, kişinin kullanımına uygun araçlar tercih edilebiliyor.

Dallas Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Masaj Salonu
Spa Salonu

Dallas kentine gitmek isteyen kişiler Fort Worth Uluslararası Havalimanı'nı kullanacaktır. Dallas uçak bileti ile bu havalimanı kullanılıyor. İçerisinde kişilerin döviz, ATM, banka işlemlerini karşılamak amacıyla merkezler bulunuyor. Bu merkezlerin yanı sıra ücretsiz WiFi, posta hizmetleri gibi olanaklar da söz konusudur.

Alışveriş yapmak için havalimanı Duty Free merkezleri yer alıyor. Ayrıca uçağı beklerken acıkmalara karşılık çeşitli restoranlar, büfeler ve kafeler vardır. Bagaj kayıp, emanet hizmetleri de bu havalimanında veriliyor.

Dallas'tan ayrılmadan veya Dallas'a yeni ulaşım sağladıktan sonra masaj ve spa hizmetlerinden kişiler yararlanmak isteyebilir. Ayrıca bu merkezlerde kişiler için manikür ve pedikür salonları da bulunuyor. Bu tarz hizmetler genelde haftanın her günü ve her saati veriliyor. Aciliyetin yanı sıra sırf keyif yapmak için de bu hizmetlerden yararlanılabilir.

Ayakkabı boyama imkanı da havalimanı içerisinde veriliyor. Bunun yanı sıra küçük kiliseler ve farklı dinlerin ibadethaneleri Dallas havalimanında bulunuyor. Havalimanı genel olarak temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik hizmetler verse de aynı zamanda lüks ihtiyaçları da karşılıyor.

Dallas’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dallas uçak bileti alınır alınmaz şehre ayak basıldığında mutlaka gece hayatına bir göz atılmalıdır. Özellikle gece eğlencelerinden hoşlanan kişiler hareketli bir gece geçirebilir. Çünkü Dallas'ta güneş batsa bile eğlence devam eder. Sadece çılgın eğlenceler değil romantik akşamlara da ev sahipliği yapan bir şehirdir.
 2. Şüphesiz ki Dallas'ın öne çıkmasına en çok etki eden faktörlerden biri de mutfağıdır. Çünkü Dallas içerisinde hem Meksika hem de Amerika mutfağını barındırır. Meksika'nın çeşitli baharatları ve sosları etle buluştuğunda ortaya harika lezzetler çıkar. Barbekü kültürü de oldukça yaygındır. Bunun dışında Amerika'nın fast food kültürü de Dallas'ta sık sıkboğazına düşkün kişilerin karşısına çıkar.
 3. Dallas bir şehir olarak bile tek başına alışveriş merkezidir. İçerisinde 1930'lu yıllardan bu yana birbirinden renkli alışveriş alanları oluşturuluyor. Keyifli ve birçok seçenek arasında alışveriş yapmak mümkün olabiliyor. Alışveriş alanları da turistlerin ilgisini çekiyor.
 4. Dallas'ta hem kültürel hem de eğlenceli festivaller yapılıyor. Çikolata Festivali, Sanat Festivali, Gitar Festivali bunlardan yalnızca birkaçıdır.
 5. Dallas köklü ve uzun bir tarihe sahiptir. Üzerinde İspanyol ve Amerikan izleri taşır. Bunları en iyi yansıtan ve turistlere aktaran faktörler ise birbirinden zengin müzelerdir. Bu açıdan gitmişken mutlaka müzeler ve tarihi yapılar gezilmelidir. Böylece Dallas hakkında geniş bir bilgiye sahip olunur.

Dallas Hakkında

Oldukça büyük bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinin en büyük 3. kenti Dallas oluyor. Teksas'ın en büyük 3. şehri iken Amerika'nın da en büyük 9. şehridir. Şehir kendini birçok özelliği ile öne çıkarabiliyor. Özellikle pamuk yetiştiriciliği ve petrol çıkarması açısından tarih boyunca öne çıkan bir şehir olmuştur. Bunun yanı sıra son yüzyıllarda da demiryolu hattının genişliği ile ilgi çekiyor. Kalabalık bir nüfusu bulunan şehirde modernlik ve tarihi alanlar birleşiyor. Bu açıdan turistik gezilerin rahatlıkla yapılabileceği uygun bir şehir niteliği taşıyor.

Dallas 16. yüzyıla kadar İspanya sömürgesinde olduğu için şehirde İspanyolca çok yaygın kullanılan bir dildir. Ancak ağırlıklı olarak İngilizce konuşuluyor. Kayıtlarda resmi bir dili ise bulunmuyor. Dallas kentine en yakın Türk konsolosluğu ise Houston şehrindedir. Yani Dallas'ta özel bir konsolosluk bulunmuyor.

Tarihi alanların yanı sıra doğal güzellikleri ile de öne çıktığı görülüyor. Botanik ve hayvanat bahçeleri, alışveriş merkezleri Dallas'ta oldukça yaygındır. Ayrıca Dünya'da kişi başına en çok alışveriş merkezi düşen kent olarak ilgi çeker.

Dallas Fotoğraf Galerisi

Dallas Nerede?

Dallas Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 USD
Taksi
1,12 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Dallas demiryolları ile oldukça ünlü bir kenttir. Şehir içinde her yere hızlı bir şekilde gitmek söz konusu oluyor. Bu nedenle sık sık demiryolu tercih edilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler pahalı olduğu için sık kullanılmıyor. Otobüs hatlarının da yeterli olmaması kullanımını sık hale getirmiyor.

Dallas Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Dallas’da Gezilecek Yerler

Sixth Floor Müzesi
Reuinon Kulesi
Dallas Sanat Müzesi
Dallas Hayvanat Bahçesi
South Fork Çiftliği
Başkan Kennedy'in Trajik Ölümünün Ev Sahibi: Sixth Floor Müzesi

Lee Harvey Oswald'ın Kennedy'e ateş açmış olduğu katın tamamı John F. Kennedy müzesi haline getirilmiştir. Nişancının pusu kurmuş olduğu yeri ve tüfeği bu alanda görmek mümkündür. Ayrıca ortam tamamen kişileri o döneme götürüyor. 1960'lı yıllara gitmek isteyen herkesin tercihi olabilir.

Şehri Tepeden Görmeye Yardımcı Olan: Reuinon Kulesi

Bütün şehri 360 derece tepeden görmeye destek olan bir kuledir. Dış görünüşü bile oldukça şıktır. Gelişmiş teleskoplar, çözünürlüğü yüksek olan kameralarla şehri en ince ayrıntısına kadar izlemek mümkün oluyor. Mutlaka deneyimlenmesi gerekiyor. Ayrıca bu mekanda yemek yemekte mümkündür. Noel hariç her gün açık bir kuledir.

Modern Ve Tarihi Sanatın Birleştiği Yer: Dallas Sanat Müzesi

Neredeyse 24.000'den fazla esere ev sahipliği yapan Dallas Sanat Müzesi keyifli ve kültürel anlara ev sahipliği yapıyor. Avrupa'dan gelen eserler de bu müzede sergileniyor. Antik Roma, Yunan ve Mısır döneminden kalma birtakım eserlerde kişilere sunuluyor. Gezi boyunca sıkılma gibi bir problem söz konusu olmuyor.

Çeşitli Hayvan Türlerine Ev Sahipliği Yapan: Dallas Hayvanat Bahçesi

Teksas eyaletinin en büyük hayvanat bahçesidir. İçerisinde 2.000'e yakın egzotik hayvan bulunuyor. Zürafadan aslana, attan keçiye kadar birçok hayvan çeşidini burada görmek söz konusu oluyor. Burada serbest düşüş, bungee jumping yapmak oldukça keyiflidir. Yetişkinler için 15 dolar, çocuklar ise 10 dolar giriş ücreti oluyor.

Ünlü Dallas Dizisinin Çekildiği Yer: South Fork Çiftliği

Uzun zaman hem Amerika'da hem de Dünya'da büyük bir yankı uyandıran Dallas dizisinin çekildiği yerdir. Oldukça keyifli bir turistik gezi burada yapılabiliyor. Karakterlere özel yapılan kıyafetler ve çeşitli objeler burada sergileniyor. Kişiler kendilerini 80'lerin Dallas'ında hissedebilir. Noel ve Şükran günleri haricinde her gün açıktır. Giriş ücreti ise 15 dolar.

Dallas’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Street Tacos
Chicken Fried Steak
Shrimp Grits
Lobster Fajitas Street Tacos

Dallas uçak bileti aldıktan sonra şehre iner inmez kişilerin denemesi gereken bir lezzettir. Lavaş benzeri bir yuvarlak ekmeğin arasına tavuk ya da dana eti koyuluyor. Çeşitli sebze ve soslar ile tatlandırılıyor.

Chicken Fried Steak

Tavuk eti kızartılıyor. Kızartılmasının ardından gravy sos ile sunuluyor. Tavuk etinin her halini seven kişiler için tercih edilebilecek bir tattır.

Shrimp Grits

Karides severlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir lezzettir. Pastırma ve peynir ile hazırlanan sos üzerine karidesler koyuluyor. Ardından çeşitli baharatlar ile süsleniyor. Yerel halkın ve turistlerin vazgeçemediği bir tattır.

Lobster Fajitas

Normalde dana eti ve tavuk eti ile yapılan fajitas Dallas'ta ıstakoz ile yapılıyor. Istakozun içerisi pilav tarzı bir iç ile dolduruluyor. Aynı zamanda yanına eklenen sos ile tadı Meksika yemeklerine benziyor.

Konaklama İçin Dallas Otel Seçenekleri

Ucuz Dallas uçak bileti ile şehre gidildikten sonra kalınması uygun olan birtakım oteller bulunuyor.

Wyndham Garden Dallas North
Dallas'ta kalınabilecek uygun bir oteldir. Havaalanı servisi, ücretsiz otopark, yüzme havuzu, sigara içilmeyen odalar, fitness merkezi, bar ve ATM'ler bu otelde bulunuyor. Temiz ve keyifli bir alanı kişilere sunuyor.
2645 Lyndon B Johnson Freeway, Dallas
Hawthorn Suites Dallas Love Field
Evcil hayvanlar için uygun bir oteldir. Bunun yanı sıra sigara içilmeyen odalar, ücretsiz otopark, ücretsiz WiFi internet bağı hizmetleri bulunuyor. Gruplar için de uygun bir oteldir. Ücretsiz kahvaltı servisi veriyor.
7900 Brookriver Drive, Dallas
Hotel Crescent Court
Evcil hayvanlara uygun bir oteldir. Spa ve sağlık merkezi barındıran bir oteldir. Otoparkı, barı ve yüzme havuzu bulunuyor. Otelde de keyifli anlar geçirmek mümkün oluyor.
400 Crescent Court, Uptown Dallas, Dallas

Dallas Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Dallas 1.532,32 TL 22 Saat 55 Dakika
İstanbul - Dallas 1.662,52 TL 23 Saat 58 Dakika
İzmir - Dallas 2.067,16 TL 19 Saat 34 Dakika
Kayseri - Dallas 4.871,79 TL 40 Saat 40 Dakika
Samsun - Dallas 5.262,44 TL 38 Saat 25 Dakika
Adana - Dallas 5.399,54 TL 19 Saat 20 Dakika
Bodrum - Dallas 5.581,40 TL 24 Saat
Gaziantep - Dallas 7.789,36 TL 44 Saat 18 Dakika

Dallas Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Dallas uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Canada, American Airlines, Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Dallas yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Dallas varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Houston - Dallas olup, bilet fiyatı 955,48 TL'dir.
 • Dallas şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dallas ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
Dünyadaki En Yaratıcı Heykeller
Dünyadaki En Yaratıcı Heykeller
01 Şubat 2017
İnsanlar artık sadece bir yerlerde tatil yapmak için gezmiyor. Dünyayı tanımak birçok kişinin en büyük tutkularından biri haline gelmiş durumda. Yurt dışına ya da başka bir şehre gittiğinizde her gün
Dünya'nın En İyi 15 Butik Oteli
Dünya'nın En İyi 15 Butik Oteli
13 Mayıs 2016
Son yıllarda büyük otellerden ve her şey dahil sistemden uzaklaşmaya başlayan insanlar için butik oteller en güzel kaçış noktalarıdır. Kişiye özel hizmet politikası ile son derece kaliteli servisler s

Dallas Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (79)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
88 Değerlendirme
N*** P***
5 Ağustos Pazar
Üzerinden geçmiştim hep bir kere gitme fırsatım olur inşallah
Ö*** A***
31 Temmuz Salı
Bu kadar güüzel olacağını beklemiyordum muhteşem bir güzelliği var şehrin
A*** Y***
26 Temmuz Perşembe
Bir daha gitmek istemeyeceğim bir yer bir kere gittim gördüm yeter.
A*** K***
23 Temmuz Pazartesi
Buraya yerleşmeye karar verdik. Gerçekten çok güzel bir yer
E*** E***
4 Kasım Pazar
Kültürü , sokakları herşeyi çok farklı imkanlar çok güzel
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dallas Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:15:46 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dallas, (Tümü)
DFWT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678