Isviçre Uçak Bileti

Isviçre Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Isviçre Hakkında Bilgiler

İsviçre Avrupa'nın gelişmiş ve güzel ülkelerinden birisidir.

İsviçre'ye, İstanbul'un her iki havalimanından birçok havayolu şirketinin düzenlediği İsviçre Türkiye uçak seferleri bulunuyor. İstanbul'dan, İsviçre'ye çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Serbian Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, British Airways, Türk Hava Yolları, Air France, Lufthansa ve Aegean Havayolları'dır.

İsviçre'ye uçuş yapan uçakların İsviçre Türkiye uçuş süresi ise yaklaşık 2 saattir. ülkeye, havayolu ile seyahat yapmak isteyenler, Schengen vize işlemlerini tamamladıktan sonra yolculukları için gerekli olan İsviçre uçak bileti almak için havalimanına ya da bilet satış ofislerine gitmeden Biletall.com'dan kolayca temin edebilirler. Ayrıca yolcular Biletall.com'dan fiyat araştırması yaparak İsviçre Türkiye uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir.

Biletall.com'dan istediğiniz havayolu şirketi için kolayca İsviçre uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir. İsviçre'ye gidecek olan yolcular İsviçre Türkiye saat farkı ve ülke hakkındaki tüm bilgileri Biletall.com'dan öğrenebilirler.

İsviçre'ye sefer düzenleyen popüler havayolu şirketi olan THY ile uçmayı tercih edenler Biletall.com üzerinden İsviçre uçak bileti THY yazdıklarında, online bilet satış ekranına ulaşabilirler. Biletall.com'da tüm havayolu şirketlerinin, İsviçre uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendilerine uygun olanı seçebilirsiniz.

İsviçre'ye ucuz İsviçre uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir. İsviçre, bordo renk pasaport sahibi Türk vatandaşlarından Schengen Vizesi almalarını şart koşmaktadır.

İsviçre'ye değişik amaçlarla seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar İsviçre vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece umumi pasaport sahipleri için istenmektedir.

İsviçre'de kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır. Bu yüzden Biletall.com'dan İsviçre uçak bileti alarak İsviçre'ye seyahat etmek isteyen yolcular, ilkbahar veya yaz mevsiminde ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Ekonomi ve bankacılık açısından Avrupa'nın gelişmiş ülkelerinin başında gelen İsviçre kültür-sanat ve turizm alanlarında da dünyanın önemli merkezleri arasında yer almaktadır.

İsviçre'nin Başkenti

İsviçre'nin başkenti, ekonomi ve bankacılığın da başkenti olarak kabul edilen Bern'dir

İsviçre Nüfusu - İsviçre Resmi Dili

İsviçre'nin nüfusu 8 milyonun üzerindedir. ülkenin dört resmi dili vardır. Bu diller Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romancadır.

İsviçre Para Birim

İsviçre, Avrupa Birliği'ne üye olmadığı için ülkede para birimi olarak İsviçre Frangı kullanılır.

İsviçre'de Saat Kaç?

İsviçre Türkiye saat farkı +2'dir yani ülkemizden iki saat geridedir. Türkiye'de saat 11.00 iken İsviçre'de 09.00'dur.

İsviçre'de Ne Ucuz? İsviçre'den Gelirken Ne Getirilir?

İsviçre çikolata üreticisi olarak ülkeye çikolatadan büyük gelir sağlamaktadır. çikolata üretimi konusunda uzman olan İsviçre bütün dünyada ünlü olan İsviçre çikolataları ile isim yapmıştır. ülkeye gelen misafirler için çikolata alışverişi konusunda da çok fazla alternatif bulunuyor.

İsviçre'ye, Biletall.com'un sunduğu en ucuz İsviçre uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

İsviçre çok yüksek alp dağları ile meşhurdur. ülkede 3000 metreden daha yüksek olan yaklaşık 200 dağı vardır. Ayrıca İsviçre'de, 4000 metrenin üzerinde de 24 dağı daha vardır.

İsviçre'nin gezilecek yerleri açısından misafirlerine çok fazla seçenek sunan güzel şehri Basel'dir. Basel şehrinde ziyaretçi alan birçok kültürel mekanları vardır. Bu tarihi mekanlar içinde çok ziyaret alan Basel Manastırı (Katedrali) oluyor. Bu Manastır şehrin simgesi haline gelmiştir.

İsviçre'nin ana ihraç malı çikolatası dünyaca ünlüdür. İsviçre çikolata üretimi yapan ülkeler arasında ilk sıraları aldığı gibi çok çikolata üreten ülke olarak da kişi başına yıllık 9 kilo çikolata düşmektedir. İlk defa İsviçre'de üretilen sütlü çikolata İsviçre'nin anavatanıdır.

İsviçre, Batı Avrupa yemek kültüründen esinlenen bir mutfaktır. İsviçre diğer Avrupa mutfaklarından da alıntılar taşımaktadır. İsviçre coğrafi durumu nedeni ile hayvancılık ve süt üretimi çok olan bir ülkedir. İsviçre vadilerinde yetiştirilen hayvanlardan elde edilen yöresel sütlerden yaklaşık olarak 400 yakın peynir çeşidi üretilir. ülkede üretilen bu yöresel peynirler İsviçre mutfağında neredeyse bütün yemeklerde yer alır.

İsviçre devletin temelini oluşturan konfederasyonun kuruluşu 13. yüzyılın sonunda gerçekleşip 1291 yılında Uri, Schwyz ve Unterwalden kantonlarından oluşan üç orman kantonu temsilcileri bir Federal Beyanname'nin altına imza atmışlardır.

Biletall.com'dan ulaşabileceğiniz İsviçre ucuz uçak bileti aramaları yaparak uygun bilet bulabilirler. Biletall.com'da İsviçre Türkiye uçak biletleri sorgulamasında biletler hakkında bilgileri listelenmektedir.

En uygun İsviçre uçak bileti biletlerini alan kişiler ile birlikte İsviçre'ye ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir.

Bern

İsviçre'nin başkenti olan Bern şehri İsviçre'nin büyük illerinden olup İsviçre'nin ve Bern Kantonu'nun başkentidir. Bern şehrinin nüfus sayısı yaklaşık 130.000'den fazladır. Başkentin ana dil Almancadır. Ancak şehrin pek çoğu Almanca konuşmaktadır. Bunun yanı sıra azınlık olarak da İtalyanca ve Fransızca da konuşulmaktadır.

Bern'ne gelen misafirlere görülmesi gereken yerler olarak; İsviçre Parlamento Binası, Saat Kulesi, Bern Katedrali, Kafigtrum Hapishane Kulesi, Parlamento Meydanı, Paul Klee Galerisi, Einstein Evi, Ayı Parkı ve Eski Şehir tavsiye edilmektedir.

Zürih

Zürih İsviçre'nin büyük şehri olup büyük bir gölün kenarında kurulmuştur. Şehrin çevresi ormanlarla kaplı tepeleri ile bir tablo görünümünü oluşturur. Şehrin yüzölçümünün yarısı ormanlardan oluşur.

İsviçre'nin başkenti Bern olmasına rağmen İsviçre denilince ilk akla Zürih şehri gelir. Bunun sebebi bu şehrin doğal güzellikleri acısından daha çok turist ağırlamasındandır. Yaşam kalitesinin çok yüksek olduğu kentte görülmesi gereken yerler olarak; göl üzerinde yapılan göl turlarına katılarak kenarında bulunana tarihi yapıları bozulmamış olan evleri seyretmek, Zürih katedrali, şehrin merkezinde bulunan kiliseleri, her adım başında bulunan çeşme başlarındaki heykelleri mutlaka görmeleri tavsiye edilmektedir.

Cenevre

İsviçre'nin güney batısında ve Fransa sınırı yakınında bulunan Cenevre, holdinglerin ve milletlerarası kuruluş merkezi olarak dünyanın büyük finans şehridir. Yaşam kalitesinin yüksek olduğu kentlerden olan Cenevre'nin nüfusu yaklaşık 1,6 milyon civarındadır. Cenevre'nin görülecek yerleri olarak tavsiye edilenler arasında; Cenevre Gölü, Jet d'eau Fıskiyesi, St Pierre Katedrali, çiçek saati, Uluslararası Kızıl Haç Müzesi, Reform Anıtı gibi daha pek çok yer bulunuyor.

ülkeye, İsviçre ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, Alp Dağları'nın beklentilerinin çok üstünde olan manzarası ile karşılaşacaklar. Olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anılarla geri döneceklerini garanti edebiliriz.

İsviçre'de Göl Gezintisi Yapmak İçin Nerelere Gidilir?

İsviçre'nin misafirlerinin göl gezileri yapılan aktiviteler İsviçre'nin üç büyük ilinde mümkün. ülkeye sadece göl gezileri için gelen misafirlerin çok beğenecekleri göl gezileri ilk başta Zürih Gölüdür. Zürih Gölü'nün, Limmat Nehri'yle birleştiği noktada kurulmuş olup Avrupa'nın temiz şehirlerinden birisidir.

Basel şehri, doğal güzelliğe sahip olan göl gezilerinin yapıldığı diğer bir şehridir. İsviçre'nin üçüncü büyük şehri olan Basel Ren Nehri kıyısında olup coğrafi konumu muhteşem güzelliğe sahip olan kent, kasaba sakinliği aynı zamanda kent yaşamını buluştuğu bir İsviçre şehridir. Ren Nehir kıyısının iki yanına iki farklı bölümden oluşan tarihi dokuları, nehrin iki yakasını birleştiren köprüleri ancak göl gazileri ile görülecek güzel şehirdir.

Dünyanın pahalı şehirleri arasında olan Cenevre şehri Leman Gölü'nün kıyısında yer almaktadır. Göl etrafındaki lüks yapıları göl gezileri yapılarak güzel hali ile görülebilir.

İsviçre'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İsviçre'ye gelenlerin çok aldıkları elbette ki İsviçre çikolatalarıdır. Ancak İsviçre'nin çok çeşitli peynirlerine ülkeye gelen misafirlerin alabilecekleri arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra İsviçre'nin büyük illerine gezmeye gelen turistler İsviçre'nin yöresel ürünleri arasında çok ünlü olan ulusal içecekleri de hediyelik eşya olarak alınmaktadır.

İsviçre'de bulunan büyük alışveriş merkezlerinin ve şık mağazalarının vitrinlerinde süslü lüks eşyalar, mücevherler ve son moda kıyafetlerde bulunuyor. Ancak bu tür eşyalar çok pahalı olduğu için turistler bu konu hakkında bütçe hesabı yapmaları tavsiye ediliyor.

İsviçre'de Gezilecek Tarihi Yerler

İsviçre'de gezilecek tarihi mekanları ülkeye gelen misafirleri büyülemektedir. İsviçre'nin önemli olan tarihi mekanlarının arasında; gölün kenarında eşsiz bir manzaraya sahip olan ve zamanında yaşayan şairlerin zincirlenerek cezalandırıldığı Chillon Şatosu, şehri savunma amacı ile yaptırılmış olup sekizgen girişi ile dikkat çeken hediyelik eşyası satan mağazaların sıralandığı Şapel köprüsü ve çok da kitap severlere tavsiye edilen mimari güzelliği ile ve kültürel zenginliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Abbey kütüphanesidir.

İsviçre Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok tarihi mekâna ev eşsiz güzelliğe sahip gölleri ün kazanan İsviçre'de ulaşım imkânı da oldukça gelişmiş durumdadır. ülkeye gelenler, gezmek ve görmek istedikleri tüm bölgelere rahatlıkla ulaşım imkânı bulabilirler. İsviçre'de kullanılan toplu taşıma araçları arasında; otobüs, metro, ray sistemler ve taksiler bulunuyor. Bu tür toplu taşıma araçları için misafirlerin kullanabileceği için tek kullanımlık biletler satılmaktadır. İsviçre'de yapılan göl gezileri için nakit ücretli tekne gezileri de bulunuyor.

İsviçre'nin büyük illeri olan Bern, Basel ve Zürih şehrine ulaşmak için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. İsviçre'nin büyük kentlerine ile hava yolu ile ulaşım sağlanabilir. İsviçre'ye ulaşım için 7 farklı İsviçre havaalanı bulunuyor. Bu sayede kolaylıkla İsviçre'ye ulaşım sağlanabiliyor.

İsviçre'nin bütün şehirlerini rahatlıkla gezmek için iyi seçeneklerden biriside araç kiralama seçeneğidir. İsviçre'de araç kiralama seçeneği oldukça sık kullanılan ulaşım araçlarından birisidir. Konforlu olması ve ülkeye gelen misafirlerin rahatça istedikleri şehirlerde geziler yapmaları acısından iyi ulaşım seçeneğidir. İsviçre'de bulunan araç kiralama şirketleri misafirlere hem uygun hem de rahat ulaşım hizmeti vermektedir.

İsviçre'de ulaşım sıkıntısı yaşamayan misafirler sorunsuz bir şekilde görmek istedikleri yerlere gidebilirler. İsviçre'nin büyük illerinde raylı sistem araçları ile otobüs gibi ulaşım araçları çok kullanılan ulaşım araçlarındandır. Bunun yanı sıra şehir içlerinde ulaşım hizmeti veren taksilerde kullanılıyor. Göller çevresine yerleşmiş olan İsviçre illerinde de feribotlar ulaşım hizmeti vermektedir. Ayrıca alp dağlarına çıkmak isteyen misafirler de teleferik sistemini kullanabilirler.

Mutfağı dünyaca ünlü olan İsviçre'ye en ucuz İsviçre uçak bileti alarak gelenlerin, tatlarının damağında kalacağı birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Geschnitzeltes Kalbfleish

Geschnitzeltes kalbfleish isimli et yemeği dilimler halinde sunulan kremalı dana etinden yapılıyor. Bern tabağı olarak da bilinen bu yemeğin içerisine sığır eti, sosis ve lahana turşusu ya da taze fasulye ve patates eklenerek pişiriliyor.

Bu Salatada Her Şey Var, Sebzeli İsviçre Makarna Salatası

İsviçre'de yapılan salataların arasında çok tüketilen salata olarak haşlanmış makarnaya ve ya spagettiye kabak ve havuç eklenerek yapılan salatadır. Ayrıca bu salataya İsviçre peynirlerinden ve krema da konuluyor.

Et Yemeyenler İçin, Brezel

İsviçre'nin hamur işi yemeklerinden olan Brezel biraz simidi andıran şekli ile çikolatalı, şekerli, vanilyalı çeşitleri olan tatlı olarak kahvaltı sofralarında değişik bir seçenektir.

Böylesini Denemediniz, Bratwürst

İsviçre'nin Almanca konuşan şehri Zürih'e gelen misafirlere ısrarla Bratwürst yemeğini yemeleri öneriliyor. çok da sosis sevenlerin çok beğenecekleri bu yemek farklı şekillerde pişirilmiş olan tavuk, dana etinden yapılmış olan sosisler, yanında garnitür ve patates ile servis ediliyor.

Dünyanın Güzel Yemeği, İsviçre Usulü Peynirli Fondü

İsviçre mutfağının ünlü yemeği olan Peynirli Fondü birkaç çeşit peynirim eritilerek servis edilmesidir.

İsviçreliler sofraya getirilen küçük ocaklar üstünde genelliklede Gruyere ve Emmental peynirinin minik bir tavada eritip ekmek ve haşlanmış patates dilimlerini bir çubuk yardımı ile bandırarak tüketiyorlar.

İsviçre'de Yenecek Güzel Yemekler

İsviçre'nin yemeklerini güzelleri ve ünlüleri olanlardan bazı öne çıkan yöresel İsviçre yemekleri arasında patatesli morina balığı, Cordon bleu, patates rosti, Dana Emense ile Zürcher Geschnetzeltes yemekleri bulunuyor.

Isviçre Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Isviçre Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Zurich Havalimanı
Neuchatel Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lugano Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Air Base Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bern Belp Havalimanı
Cenevre Cointrin Havalimanı
Sion Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
St Gallen Altenrhein Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Samedan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Locarno Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Buochs Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı
Ascona Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white