1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Guayaquil Uçak Bileti

Guayaquil Para Birimi
ABD Doları (USD)
Guayaquil Zaman Dilimi
GMT -5
Guayaquil Şehri En İyileri
Ekstrem Sporlar, Malecon 2000, Patates
Guayaquil Hava Durumu (2 Haziran) 30°C Çoğunlukla Bulutlu
Guayaquil Hava Durumu (3 Haziran) 28°C Bulutlu

En Ucuz Guayaquil Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Guayaquil
Air Europa Lineas Aereas
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Guayaquil Kalkışlı Uçak Seferleri

Guayaquil - Miami
American Airlines
23 Haz 2020
Guayaquil - İstanbul
Air Europa Lineas Aereas
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Guayaquil Uçuşu Olan Firmalar

Guayaquil Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Guayaquil Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Guayaquil Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
EC
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,30 USD
Yemek Fiyatı
3.75 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 USD

Guayaquil’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Guayaquil uçak bileti kullanılarak Guayaquil'e uçmak isteyen kişilerin, en çok dikkat etmeleri gereken konulardan biri de yolculuk ya da ziyaret için en uygun zamanın hangisinin tespit edilmesi gerektiğidir.

Guayaquil şehrindeki hakim iklim tropikal iklim olduğu için, Nisan ayı ile Ocak ayları arasında hava sıcakları bir hayli yüksektir. Ancak, şiddetli yağışların da bu aylarda hüküm sürdüğünü belirtmek gerekir. Aralık ve Mayıs aylarında şehirdeki yağışlar azalma gösterse de, havanın bu aylarda daha kapalı ve serin olduğu görülür.

Yaz aylarında Guayaquil şehrindeki su sporları turizmi oldukça gelişmiş olduğundan, şehre ilk defa gidecek olanların Temmuz, Haziran ve Ağustos aylarını tercih etmeleri önerilmektedir.

Guayaquil Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Guayaquil uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular için, Salinas Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidileceği de önemli bir konudur. Bunun için çeşitli ulaşım araçlarından faydalanılabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 9 USD

Salinas Havalimanı'ndan Guayaquil şehir merkezine gitmek için, genellikle en çok tercih edilen ulaşım aracı şehir otobüsleridir. Düşük ücretli ve fazla koltuk bulundurmayan bu araçlar, 2 saatlik bir yolculuğun ardından ziyaretçileri şehir merkezine ulaştırmaktadır. Otobüslerin kalkış saatleri, havalimanının birçok noktasında bulunan panolarda asılı bulunmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 USD

Salina Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için tercih edilebilen bir başka ulaşım aracı da ticari taksilerdir. Bu taksilerin durakları, havalimanının giriş ve çıkış kapılarında bulunmaktadır. Şehrin istenilen her noktasına ulaşım sağlayan taksiler, oldukça lüks ve konforlu araçlardan oluşmaktadır.

Araç Kiralama

Salina Havalimanı'na iniş yapan yolcular otobüs ve ticari taksiler dışında, iç ve dış hatlar terminallerinde bulunan araç kiralama ofislerine gelerek özel araç kiralama imkanına da sahiptirler. Saatlik ve günlük olarak kiralanabilen bu araçlar, yolculuk ihtiyacının karşılanması için tercih edilen seçeneklerden biridir. Kiralanan araçlarla birlikte, araç sahibinin şoför olarak kalması da talep edilebilir.

Guayaquil Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Guayaquil havayolu ulaşımı için tercih edilebilen en yakın havalimanı Salinas Havalimanı'dır. Guayaquil uçak bileti avantajlarından faydalanarak havayolu üzerinden şehre gitmek isteyen veya şehrin farklı noktalarını ziyaret etmek isteyen yolcular, genellikle bu havalimanını tercih etmektedirler.

Guayaquil Salinas Havalimanının kent merkezine uzaklığı yaklaşık 123 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık 2 saatlik bir ekstra yolculukta sonra gidilebilmektedir.

Salinas Havalimanı'nda iç ve dış hatlar terminali bulunmaktadır. İki farklı terminale sahip olan havalimanının iç hatlar terminalinde, çeşitli döviz büroları, araç kiralama ofisleri, emanet eşya büroları ve sağlık üniteleri bulunmaktadır.

Salinas Havalimanı'nın dış hatlar terminali de, iç hatlar terminalinde olduğu gibi büfe, restaurant, araç kiralama ofisi ve sağlık ünitesi barındırmaktadır.

Guayaquil’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Guayaquil uçak bileti avantajlarından faydalanarak Guayaquil'e gitmek için önemli görülen nedenlerden biri de şehrin yöresel lezzetleridir.
 2. Guayaquil şehri ile özdeşleşen ve dünyaya açılan meyvelerden biri ola muz, dünyanın çoğu ülkesine ihraç edilen bir üründür. 30'dan fazla muz çeşidini bulunduğu şehirde, geçim kaynağının ana unsurunu da bu meyve oluşturmaktadır.
 3. Guayaquil şehri, kıyı şeridinde bulunan bir şehir olduğundan, su sporlarına olan ilgi ve bu sporlara yönelik verilen hizmetlerin de bir hayli fazla olduğu söylenebilir. Özellikle su sporlarına merak duyanlar, Guayaquil şehrine giderek okyanus kıyısında benzersiz su sporlarından yararlanabilmektedirler.
 4. Guayaquil, tarih boyunca İngiliz ve Fransız istilalarına maruz kalmıştır. Bu nedenle, şehirde birçok İngiliz ve Fransız tarihi yapıları bulmak mümkün olabilmektedir.
 5. Kendine has lezzetleri bulunan Guayaquil, Ekvador ülkesinin neredeyse tüm lezzetlerinin buluştuğu bir merkez haline gelmiştir.

Guayaquil Hakkında

Guayaquil şehrinin resmi adı Santiago de Gayaquil'dir. Ekvador'un güneybatısında bulunan ve Guayas adı verilen bölgeni başkenti konumundaki Guayaquil şehri Ekvador ülkesinin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biridir.

Guayaquil şehri, Guayas Nehri'nin güneybatısında bulunan Pasifik Okyanusu kıyısındaki Guayaquil Körfezi'nde yer alır. Guayaquil, daha önceleri yerel halkın yaşadığı küçük bir kasaba iken, 1960'lı yıllardan itibaren göç alan ve sanayisi gittikçe büyüyen bir merkez haline gelmiştir.

Şehrin geçim kaynağını ticaret oluşturur. Bu ticaret, yasal olan ve yasal olmayan şeklinde ikiye ayrılabilir. En önemli geçim kaynakları ise su ürünleri ve tarımdır. Özellikle şehrin lakabı haline gelen "suç şehri" ibaresi, hızla silinmeye başlanmıştır.

Birçok tarihi yapı ve müze bulunduran Guayaquil şehri, bu açıdan turizm açısından da tercih edilebilen şehirler arasındadır. Bölgede hakim iklim tropikal iklimdir. Bu nedenle, Nisan ve Ocak aylarındaki hava sıcaklıkları şiddetli yağışlardan etkilenmektedir.

Guayaquil Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,30 USD
Taksi
0,78 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Guayaquil'de şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen araçlar otobüslerdir. Şehrin tüm noktalarında bu araçlarla gitmek mümkündür. Havalimanına iniş yapan yolcular da, bu araçlardan yararlanarak ulaşımlarını tamamlayabilmektedirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Guayaquil şehrinin en popüler ulaşım aracı Metrovia'dır. Otobüslerde olduğu gibi, şehrin her noktasına gidebilen bu araçlar, belirli duraklara ve güzergahlara sahiptirler. Ücretler doğrudan nakit olarak ya da elektronik kartlarla yapılabilmektedir.

Guayaquil Vize Şartları

Ekvator Vize İstiyor mu?
Hayır
Ekvator Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Ekvator Vize Detayları
Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir.

Guayaquil’de Gezilecek Yerler

Malecon 2000
Guayaquil Katedrali
Antropoloji ve Çağdaş Sanat Müzesi
Nehirle Simgilenen Mekan: Malecon 2000

Malecon 2000, aslında Guayaquil şehrinin tam ortasından geçen Guayas Nehri'nin kıyısındaki geniş kaldırımlı yola verilen bir isimdir. Tamamen limana bakan bu yol, yalnızca yabancı turistlerin değil, yerli halkın da dinlenmek, sosyalleşmek ve keyifli vakit geçirmek için ziyaret ettikleri bir lokasyondur. Yaklaşık 2.5 kilometrelik bir uzuluğa sahip olan Maleco 2000, şehrin tüm anıtlarının bulunduğu bir yerde bulunmaktadır.

Uluslararası Bir Katedral: Guayaquil Katedrali

Metropolitan Katedrali olarak da bilinen bu katedral, uluslararası statüye sahip bir konumda bulunmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmektedir. Guayaquil şehrinin merkezinde bulunan katedral, şehrin ilk kurulduğu yıllarda yapılmış olan bir yapıdır. 1692 yılında çıkan bir yangın sonucu tamamen tahrip olan Guayaquil Katedrali, 1924 yılında yapılan restorasyon çalışmaları sonucunda yeniden inşa edilmiştir. Guayaquil Katedrali, şehrin en güzide kültür miraslarından biri olarak kabul edilerek, turist çekim merkezlerinden biri olarak koruma altına alınmıştır.

Antropoloji ve Çağdaş Sanat Müzesi

Bölge halkı tarafından kısaca MAAC olarak adlandırılan Antropoloji ve Çağdaş Sanat Müzesi, kentsel dönüşüm bölgesi olarak ilan edilerek yenilenmiştir. 2003 yılında ziyarete açılan bu müze, 50.000'in üzerinde kültürel Ekvador sanat eserinin sergilendiği bir müzedir. Sergilenen ürünler arasında, modern sanat eserlerinden arkeolojik parçalara kadar geniş bir yelpazede ürün bulunmaktadır.

Guayaquil’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Patates
Tropikal Meyveleri
Deniz Ürünleri
Çoban Çorbası
Kobay (Cuy) Guayaquil İle Bütünleşen Bir Ürün: Patates

Yemek türleri oldukça fazla olan Guayaquil şehrinde, sığır eti ve tavuk eti gibi yemeklerin yanında mutlaka patates ile yapılan bir ek yemek servis edilmektedir. Guayaquil mutfağında patatesin yeri oldukça önemlidir. Şehirde yetişen en az 100 çeşit patates bulunmaktadır. Patatesin vatanı olarak kabul edilen Guayaquil şehrinde, sokak yiyeceği olarak da patatesin yoğun olarak yapıldığı görülmektedir. Guayaquil uçak bileti ile şehre gelenlerin bu lezzeti tatmaları öneriliyor.

Meyve

Ekvador ülkesinin bilhassa alçak bölgeleri, meyve çeşitliliği açısından son derece zengindir. Bölgesel egzotik meyvelerin yanı sıra domates ve portakal arası kabul edilen Guanabana, Naranjilla, Papaya ve Maracuya isimli meyveler meşhurdur. Özellikle ülke ile özdeşleşen muzun unutulmaması gerekir.

Deniz Ürünleri

Guayaquil şehri, okyanus kıyısında buluna bir şehir olduğu için deniz ürünleri açısından oldukça zengin bir menüye sahiptir. Özellikle, ıstakoz ve karidesin en lezzetlileri burada bulunmaktadır.

Bölgesel Bir Lezzet: Çoban Çorbası

Ekvador ülkesinin genelinde çorbanın en çok tüketilen yemek olduğu söylenebilir. Avokado, mısır ve patatesten yapılan çoban çorbası ülkenin en lezzetli çorbasıdır.

Kobay (Cuy)

Özellikle çeşitli baharatlar ve acı biberle yapılan kobay yemeği, şehri ziyaret eden misafirlerin mutlaka tatmaları gereken bir lezzettir.

Konaklama İçin Guayaquil Otel Seçenekleri

Ucuz Guayaquil uçak bileti ile şehri iş ya da gezi amacıyla ziyaret edenler, konaklama konusunda oldukça geniş seçeneklerle karşılaşmaktadırlar.

Continental Hotel Guayaquil
En ünlü trustik bölgeler, yemek alternatifleri ve butikler arasında yer alan Continental Hotel, şehrin etrafını dolaşmak isteyenler için oldukça ideal. Otelde, kuaför salonu, kapalı spor salonu ve yüzme havuzu, ücretsiz otopark ve internet hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca, zengin bir yöresel mutfağa sahiptir. Otel restaurantında yöresel lezzetlerin yanı sıra, uluslararası mutfaklara ait lezzetleri de denemek mümkün.
Chile Y 10 De Agosto
Unipark Hotel
Guayaquil şehrinin en önemli otellerinden biri olarak kabul edilen ve yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdikleri otellerden biridir. Otelin, havalimanına ve şehir merkezine ücretsiz servisleri bulunmaktadır.
Clemente Ballen 406 Y Chile
Courtyard By Marriott Guayaquil
Çatı terası ve limuzin servisi olanağı buluna Courtyard Bay Marriott oteli, tüm odaları klimalı ve ultra konforludur. Misafirlere, çamaşır yıkama hizmeti, kütüphane, ücretsiz servis ve açık büfe kahvaltı imkanı sunan otel, modern bir tesis içinde bulunmaktadır.
Av Francisco de Orellana 236

Guayaquil Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Guayaquil 5.151,95 TL 27 Saat 30 Dakika

Guayaquil Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Guayaquil uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Europa Lineas Aereas, American Airlines.
 • Guayaquil yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Guayaquil varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Guayaquil olup, bilet fiyatı 5.151,95 TL'dir.
 • Guayaquil şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Guayaquil ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
24 Ocak 2020
Seksen Günde Devr-i Alem'i Örnek Alalım! Hatırlamayanlar için Seksen Günde Devr-i Alem: Phileas Fogg hayalının her saniyesini planlar ve dakik olmanın her koşulun üstesinden gelebileceğine İna
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
09 Ekim 2019
2019 yılında salı gününe denk gelen 29 Ekim, birçokları için Pazartesi gününü de izin alıp 4 günlük tatil yapmak anlamına geliyor. Peki 29 Ekim tatilini nasıl değerlendirebiliriz derseniz her zevke uy
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
04 Ekim 2019
Her mevsim ayrı güzel olan şehrimiz Antalya, gezilecek-görülecek yerler bakımından çok zengin! Önemli tarihi yapıları, nefes kesen doğası ve muhteşem sahilleri ile Antalya gezisi planlayanlar bu şehir
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
05 Temmuz 2019
Kesinlikle gitmek istediğiniz yerleri listeleyin. Bazen her şey bir kağıt ve bir kalemi elinize almanızla başlar. Bir yere gitmeden önce şurayı da görmek istiyorum orayı da görmek istiyorum dersiniz

Guayaquil Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
87 Değerlendirme
S*** V***
5 Kasım Salı
Çoluk çocuk hep birlikte gittik oldukça eğlenceli bir gezi oldu bizim için
Ş*** E***
15 Mart Cuma
Herkesin seveceği bir yer değil belki ama eşim ve ben çok sevdik
F*** S*** S***
11 Ekim Perşembe
İnsanları çok farklı, yemekleri çok farklı herşey çok farklı
A*** O*** K***
28 Haziran Perşembe
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
G*** E***
13 Temmuz Cumartesi
Arada bir gidiyoruz mutlaka insanları çok hoşumuza gidiyor
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Guayaquil Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:47:49 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Guayaquil, (GYE)
GYE
EC

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699