1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kolombiya
Uçak Bileti

Nüfus
50 Milyon
Başkent
Bogota
Para Birimi
Kolombiya Pesosu (COP)
Zaman Dilimi
GMT -5
Telefon Kodu
+57
Resmi Dil
İspanyolca
Ort. Yemek Fiyatı
10.000 COP
Ort. İçecek Fiyatı
8.500 COP
İstanbul - Bogota Uçuş Süresi
15 Saat
İstanbul - Bogota Uçuş Mesafesi
10.760 Km

En Ucuz Türkiye - Kolombiya Uçak Seferleri

16 Ağu 2019
İstanbul - Cali
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2019
17 Ağu 2019
Ankara - Medellin
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Ankara - Bogota
Türk Hava Yolları
30 Tem 2019
İstanbul - Pereira
Air Europa Lineas Aereas
04 Ağu 2019
İstanbul - Armenia
Türk Hava Yolları
04 Ağu 2019
Adana - Bogota
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2019
Antalya - Bogota
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
04 Ağu 2019

En Ucuz Kolombiya Kalkışlı Uçak Seferleri

Bogota - Lima
Avıanca
08 Ağu 2019
Bogota - Madrid
Air Europa Lineas Aereas
27 Tem 2019
03 Ağu 2019
Bogota - Ankara
Deutsche Lufthansa
26 Tem 2019
Bogota - Adana
Air Europa Lineas Aereas
10 Ağu 2019
Medellin - Adana
Air Europa Lineas Aereas
23 Tem 2019
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kolombiya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kolombiya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kolombiya’ya Nasıl Gidilir?

Kolombiya’ya İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden birkaç havayolu şirketi ile beraber günde en az üç sefer düzenlenebiliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kolombiya’ya birden fazla havayolu firması sefer düzenlerken Türk Hava Yolları, Lufthansa, KLM, Iberia ve JetBlue Havayolları en çok tercih edilen havayolu firmaları arasından yer alıyor. Tatilciler Kolombiya’ya havayolu taşımacılığı ile seyahat etmek istedikleri takdirde gereken ilk şey Kolombiya ucuz uçak bileti için havalimanına kadar zahmet etmeden Biletall.com’dan kolaylıkla bulmak mümkündür.

Ayrıca Biletall.com’dan Kolombiya uçak bileti rezervasyon seçeneği de kullanılabiliyor. Kolombiya’ya uçmak isteyenler en sık tercih edilen Türk Hava Yolları için Kolombiya uçak bileti THY ile sorunsuz bir şekilde uçuşlarını gerçekleştirebilir.

Biletall.com’da her türlü uçak bileti bulunurken Kolombiya Türkiye uçak seferleri ve uçuş saatlerinin yanı sıra Kolombiya Türkiye uçak saatleri hakkında bilgiye dahi bu firma üzerinden erişebilmesi mümkündür.

Kolombiya Vize Şartları Neler?

Kolombiya Vize İstiyor mu?
Evet
Kolombiya Vize Ücreti
160 USD
Kolombiya Vize Şartları

Kolombiya vizesi için Kolombiya’ya gitmek isteyenlerin ve kampanyalarından faydalanmak isteyenler için hiçbir problemle karşılaşmamak adına vize hakkında her türlü bilgi detayına kadar bilinmelidir.

Kolombiya’ya farklı amaçlardan kaynaklanarak siyah, gri, yeşil pasaporta sahip kişiler 90 günü aşmadıkça hiçbir şekilde vize uygulanmıyor. Vize yalnızca umumi pasaportlarda geçerli kılıyor.

Kolombiya’ya giriş için Kolombiya vizesi fiyatı olarak yaklaşık 160 dolar ödeme alınıyor.

Kolombiya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Kolombiya’da tropikal bir iklim hâkimken iç kesimlere doğru gidildikçe ılımanlık artış gösteriyor. Bunlar göz önüne alındığında yaz aylarında burayı seyahat etmek daha iyi olur.

Kolombiya Hakkında Bilgiler

Dünyanın en iyi ikinci kahve üretici ülkesi olan Kolombiya’da oldukça değerli zümrütlerde topraklarında barındırıyor. Kültür anlamda da fazla geride olmayan Kolombiya Shakira, Danna Garcia gibi dünya çapında sanatçıları da bulunduruyor.

Kolombiya’nın Başkenti

Kolombiya’nın başkenti turistik açıdan önemli olan Bogota’dır.

Kolombiya Nüfusu- Kolombiya Resmi Dili

Kolombiya’da yapılan son sayımlara göre 50 milyonluk bir nüfus bulunurken resmi dil olarak da İspanyolca kullanılıyor.

Kolombiya’nın Para Birimi

Kolombiya ‘da para birimi olarak Kolombiya Pesosu kullanılıyor.

Kolombiya’da Saat Kaç?

Kolombiya Türkiye saat farkı 7 saattir. Türkiye’de saat 20.00 ise Kolombiya’da saat 13.00’dır.

Kolombiya’da Ne Ucuz? Kolombiya’dan Gelirken Ne Getirilir?

Kolombiya’da birçok ürünü ucuz bulmak mümkünken bazı ürünlerin fiyatları da gayet idealdir. Kolombiya’dan gelirken kesinlikle kahve getirmek oldukça doğru bir karar olacaktır. Kahve konusunda oldukça iyi yere sahip Kolombiya’da kahve fiyatları da oldukça uygundur.

 

Kolombiya Nerede?

Kolombiya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Muhteşem Plajlar
• Kahve Diyarı
• Harika Lezzetler
• Renkli Festivaller
• Macera Alanları Ve Doğa Sporları
  1. Kolombiya Pasifik kıyıları ve Karayipler başta olmak üzere 300’ün üzerinde plaja sahiptir.
  2. Kolombiya kahve pazarı denilince akla ilk gelen ülkeler arasındadır. Kolombiya’ya gelmişken kahve içmeden ve dönüşte almadan gitmemek gerekiyor. Ayrıca burada kahve tarlalarında çalışan işçiler görülebilir daha detaylı bilgilerde alınabilir.
  3. Her ülkenin kendine has birçok yemeği bulunmasının yanı sıra Kolombiya’da da bu durum kendini koruyor niteliktedir. Özellikle kavrulmuş karınca bu bölgede yoğun ilgiyle karşılanabiliyor. Ayrıca Hindistan cevizi sütünden yapılmış soslar ve yanında deniz ürünleriyle oldukça farklı yemekleri bulunuyor. Ancak üzülmeye gerek yok çünkü bu yemekler dışında fastfood ve benzeri yemek yerleri de vardır.
  4. Rio Karnavalı kadar meşhur olmasa da burada yapılan festivaller oldukça ilgi görüyor. Carnaval de Barranquilla adıyla anılan bu festivaller farklı farklı kabileleri de bir arada tutuyor.
  5. Adrenalin salgılama kapsamında oldukça tercih edilen Kolombiya’da birçok denizler aracılığıyla tüplü dalışlar ya da yamaç paraşütü yapılabilir. Ayrıca nadir girilmiş ormanlarda trekking yapmak da bunun cabası. Bisiklet ve binicilikte de yine sıkça tercih edilen yerler arasındadır.

Kolombiya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan alınan En ucuz Kolombiya uçak bileti ile birçok uygun seçeneklerle ve ayrıca Kolombiya hakkında da detaylı bilgiler öğrenebilmek mümkündür.

Bogota

Kolombiya en ucuz uçak bileti kapsamında Kolombiya’nın başkenti olan Bogota turistler tarafından da en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. 8 Milyona yakın nüfusuyla Güney Amerika Kıtası’nın en hızlı gelişen yerlerinden bir tanesidir. Kolombiya’nın ana noktası olan Bogota’da birçok üniversite, lise, abide, müze gibi alanlara da oldukça rastlamak mümkündür. Ayrıca Bogota’nın Miami ve Seul olmak üzere iki tane de kardeş şehri bulunuyor.

Medellin

Kolombiya Türkiye uçak bileti kullanan kişiler tarafından tercih edilebilecek yerlerden biride Medellin olmaktadır. Medellin Kolombiya’nın kuzey kesimlerinde yer almasının yanı sıra Antioquia ilinin de bir kentidir. Ilıman bir vadi içerisinde Porce adındaki ırmağın kıyı kesimlerinde konumlanıyor. Rakımı 1538 metre olan Medellin Bogota’dan sonraki en büyük şehirlerden bir tanesidir. 20. Yüzyılın sonlarına doğru da ticaretini oldukça geliştiren bir kenttir.

Cartagena

Cartagena eski zamanlarda sömürge limanı olarak kullanılan bir yerdi. Birçok devlet tarafından kuşatılsa da 19. Yüzyılın başlarında bağımsızlığını ilan etti. Tarih açısından oldukça önemli olan Cartagena Bogota ve Medellin’den sonra en çok tatilcisi bulunan Kolombiya’nın bir kentidir. Büyük bir lagünün içine kurulan şehir etrafında birçok plaj da barındırıyor.

Kolombiya’da Gezilecek Yerler

Kolombiya Türkiye uçak bileti fiyatları olarak avantaj arayıp da gelenler, beklentilerinin daha da üstünde bir güzellikle kavuşacaktır. Dolu dolu geçecek olan Kolombiya’da birden çok aktivite yer alıyor.

Kolombiya’da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Kolombiya’ya deniz seyahatleri için gelen kişiler kesinlikle doğru adrese gelmişlerdir. Birbirinden güzel plajları da bulunan Kolombiya’da birçok deniz şehri de bulunuyor. Bu şehirlerin başında Cartagena, Karayip Sahili ve Santa Marta geliyor.

Kolombiya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kolombiya kahve ve benzer tarım ürünleri kapsamında oldukça gelişmişlik gösterdiğinden dolayı mutlaka yeteri kadar kahve alınmalıdır. Ayrıca değeri yüksek olarak gözükse de burada zümrütler oldukça bulunuyor. Bu ürünlere de erişebilmek oldukça kolaydır. Ayrıca Kolombiya’da birçok lüks alışveriş merkezleri de bulunuyor. Kahve fiyatları da Kolombiya’da oldukça fazla bir miktar değildir.

Kolombiya’nın Doğal Güzellikleri

Kolombiya’dan çok Güney Amerika kıtasındaki birçok ülkede oldukça fazla doğal güzellik bulunuyor. Kolombiya’da ise en bilindik doğal güzelliği Cano Cristales’tir. La Macerena Milli Parkı’nda yer alan bu güzellik halk arasında cennetten kaçan nehir olarak anılıyor. Senede yalnızca Haziran ve Kasım ayları arasında su içindeki parlak kırmızı algler çiçek açar ve nehre oldukça mükemmel bir görünüm sağlar. Ayrıca Kolombiya’da Eje Ambiental, Monserrate Tepesi, Jose Celestino Mutis Botanik Bahçesi gibi daha birçok doğal güzellik barındırıyor.

Kolombiya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Birçok güzelliğinin yanı sıra tarihi açıdan da oldukça önemli bir yer tutuyor. Birbirinden güzel tarihi yerleri bulunan Kolombiya’da Walled City ve Mount Monserrate en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Bunların dışında Kolombiya’da Las Lajas Tapınağı, The peak forestry reserve, plaza mayor, Inmaculada Cocepcion Catedral ve daha onlarca tarihi mekân yer alıyor.

Kolombiya Gezi Rehberi

Kolombiya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu için de 15 cevabı verilmesinden sonra Kolombiya’da gezilecek birçok yer olmasına karşın ulaşım konusunda da oldukça gelişmiş olunmasa da bulunuyor. Ancak otobüs biletlerinin fiyatları da pek uygun olmuyor. Kolombiya’da otobüslerin dışında taksi, SITP, transmilenio gibi üç farklı yoldan ulaşım sağlanabiliyor. Güvenilirlik açısından da en çok tercih edilen taksi, şoförlerle fiyat konusunda anlaşıldığı takdirde uygun fiyatta da ulaşımını sağlamak mümkündür. Kolombiya’da otobüslerin yanı sıra transmilenio adındaki toplu taşıma aracı en fazla tercih edilen toplu taşıma aracıdır. Metrobüsün daha da gelişmiş hali olarak da söyleyebilmek mümkündür. Halk tarafından fazla tercih edildiğinden dolayı da birçok hattı bulunuyor. SITP ulaşım imkânı ise transmilenionun bir alt dalı olarak hizmete açılmıştır.

Daha sonra Kolombiya’nın deniz yolu olarak da birçok limanından ulaşım sağlanabiliyor. Cartagena ve Santa Marta başta olmak üzere Karayip sahilinde de birkaç denizyolu ulaşım aracı bulunuyor. Kolombiya’da otobüs fiyatları 21.000 Kolombiya pesosu (6 dolar) ederken, taksi ile ulaşım da 35.000 Kolombiya pesosu (13 dolar) ediyor. Bunların dışında Kolombiya’da ulaşım olarak en sık tercih edilen transmilenio fiyatları ise yaklaşık 1700 Kolombiya pesosu (0.90 dolar) tutuyor.

Kolombiya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Aijaco
Arepa
Tamales Con Molidos
Bagre Ne Salsa

Kolombiya’da bu mükemmel yemekleri tatmak için Kolombiya Türkiye uçuş süresi yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bunun için de Biletall.com’dan Kolombiya Türkiye uçak biletleri seçeneğinin tıkladıktan sonra seyahat için hazırlıklara başlanılabilir.

Mısır, Patates ve Tavuklu Aijaco

Kolombiya’da da çorba öğünler adına oldukça önem taşıyor. Bazı zamanlarda yemekten önce az çorba anlamına gelen sopita ifadesi de kullanılabiliyor. Bu çorbanın ana maddesi tavuktur. Ancak bu çorbanın önemli olan özelliği her çorba gibi sıvı değil tavuk budunu içine koyuyorlar. Ardından mısır koçanı ve patates de ekliyorlar.

Sınırsız Malzemeli Arepa

Arepa yemeği mısırdan yapılan bir çeşit yemektir. Türkiye’deki tombik ekmek görüntüsünü de barındıran Arepanın lezzeti de ayrı bir konu. Arepa tam olarak bir yemek anlamını ifade emiyorsa da atıştırmalık olarak birebir yiyecek olarak görülebilir. Peynirden ete, reçele kadar her şey konulabiliyor.

Pazar Günlerinin Vazgeçilmezi Tamales Con Molidos

Kolombiya sokaklarında Pazar günleri bu yiyeceği satan birçok kişi görmek mümkündür. Muz yapraklarının içine konulan et, mısır, baklagil ürünleri paket şekline getirildikten sonra yenebilen yiyecekler arasındadır.

Yanında Pilavla Bagre En Salsa

Bagre tatlı suda yaşayan bir balık türüdür. Bu balık türüyle yapılan yemeklerde oldukça popülerdir. Yanında pilavla da tadına doyum olmuyor.

Kuzunun Asılması Carne A La Llanera

Et severlerin yemeden gitmek istemeyeceği bir yemektir. Bütün kuzuyu ateş üzerine koyup pişirdikten sonra keyifle yenen yemeklerden birisidir.

Kolombiya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Panama - Bogota 904,80 TL 1 Saat 35 Dakika
Havana - Medellin 1.145,35 TL 9 Saat
Lima - Bogota 1.699,67 TL 24 Saat 57 Dakika
Monterrey - Cali 2.404,32 TL 7 Saat 12 Dakika
Madrid - Bogota 4.798,31 TL 17 Saat 25 Dakika
İstanbul - Medellin 5.267,20 TL 39 Saat 41 Dakika
Barselona - Bogota 5.697,87 TL 30 Saat 50 Dakika
İstanbul - Cali 5.799,59 TL 31 Saat 10 Dakika
İstanbul - El Yopal 5.803,35 TL 31 Saat 38 Dakika
Münih - Bogota 6.125,52 TL 27 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kolombiya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
14 Aralık 2018
Yeni yıla girerken haberlere bakarsak kutlama yöntemlerinin genelde aynı olduğunu görürüz, havai fişeklerle, eğlence ile dolu bir gece. Eğlence kısmı ülkeden ülkeye sabit kalsa da yeni yılı kutlama şe
Kahve Yemen’den mi Geliyor? Sizin İçin Araştırdık. İşte Kahveleriyle Ünlü Ülkeler
Kahve Yemen’den mi Geliyor? Sizin İçin Araştırdık. İşte Kahveleriyle Ünlü Ülkeler
02 Haziran 2018
Kahve Yemen’den gelir sözü aslında gerçeği yansıtmıyor. Çünkü kahve, geçmişte ilk olarak Habeşistan tarafından kullanılmaya başlandı. Günümüz Etiyopya’sı olan Habeşistan’da bu kahveler, içecek olarak
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
Türkiye’den ve Dünyadan Şubat Ayında Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller
13 Ocak 2018
Festivaller yılın hangi zamanında yapılırsa yapılsın, insanları birleştirir, eğlendirir ve renkli görüntülere sahne olur. Yazın sıcacık havasında yapılan festivallerin coşkusu ayrı bir tat verirken kı
Yeni Yıl Kutlamalarıyla Kültürünü Yansıtan 6 Ülke
Yeni Yıl Kutlamalarıyla Kültürünü Yansıtan 6 Ülke
11 Aralık 2017
Geride bırakılan yıl en güzel anılarla dolu da olsa, kötü anıları da hatırlatsa, yeni yıl hep heyecanla ve umutla karşılanmıştır. Yeni bir yıla giriyor olmak, doğal olarak değişimi çağrıştırmaktadır.

Kolombiya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Medellin
Parasız gidilecek yerler arasında bence. Paranız olmasa da aç kalmıyorsunuz
Bogota
Maç için gitmiştik, ilk defa gittiğimiz bir yer insanları biraz yobaz gibi ama olsun
Medellin
Herşeye rağmen çok güzeldi. Biz çok keyif aldık, güzel bir şehir
Bogota
Ülke gezmeyi ve yeni yerler görmeyi sevenler için birebir
Medellin
Farklılık arayanlar kesnlikle gitmeli, güzel gezilecek çok yeri var
Bogota
Bilim ve araştırma ruhunuz fazlaysa kesin buraya gidin
Medellin
Balayı tatili için buradan otel ayarladım bakalım nasıl olacak
Bogota
Bu konuda gerçekten tereddütteydim ama gittim pişman değilim
Medellin
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzel biir doğası ve yerleşimi var
Bogota
Biraz ıslantık ama hep televizyonlardan gördüğüm şehri canlı görmek ayrı bir güzel
Medellin
Tarihi ve mimarisi çok farklı farklı bir gizemi var gidilebilir
Bogota
Anlatmak kelimeler burası için gerçekten kifayetsiz kalır, gidin ve görün
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kolombiya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:57:08
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bogota, (BOG)
BOG
CO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948