Hollanda Uçak Bileti

Hollanda Hakkında Bilgiler

Hollanda tarihi çok eski zamanlara dayanan, her bölgesi ayrı bir güzelliğe sahip bir batı Avrupa ülkesidir.

Hollanda'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları ve Pegasus olmak üzere birçok havayolu firmasının uçuşları bulunmaktadır.

Hollanda'ya uçuş düzenleyen bazı havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Tarom, Atlas Global, Lufthansa, Air EURpa, KLM, Aegean, British Airways, Aeroflot, Adria, Pegasus, AirSerbia, TapPortugal ve Air France…

Hollanda Türkiye uçuş süresi ise havayolu firmalarına göre değişmekle beraber ortalama 4 saat sürüyor.

Hollanda'ya gitmek için havayolu ulaşımını seçenler, Schengen vizesini aldıktan sonra Hollanda uçak bileti için havalimanına ya da bilet satış ofislerine giderek zaman kaybetmeden, Biletall.com üzerinden biletlerini kısa sürede ve çok kolay bir şekilde alabilirler. Ayrıca Biletall.com üzerinden Hollanda uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılmaktadır.

Hollanda'ya THY ile uçmak isteyenler Biletall.com'a giriş yaparak Hollanda uçak bileti THY fiyatlarını ve uçuş sürelerini detaylı bir şekilde görebilir. Bununla birlikte diğer havayolu firmalarının da Hollanda uçak bileti fiyatları ve uçuş süreleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşılmaktadır.

Biletall.com ile Hollanda Türkiye arası uçakla kaç saat, Hollanda'da gezilecek yerler, konaklama seçenekleri gibi ülke hakkındaki tüm bilgilere detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Biletall.com'un uyguladığı özel indirimler ile Hollanda Türkiye uçak bileti alabilirsiniz. Sizlere uygun ve kolay hizmeti sunmayı prensip edinen Biletall.com ile ayrıca Hollanda Türkiye uçak bileti fiyatları ve uçuş sürelerini karşılaştırabilirsiniz.

özel indirimleri ve çeşitli kampanyaları ile Biletall.com üzerinden Hollanda ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Hollanda'yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına vize uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Hollanda'ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarından sadece bordo (umuma mahsus) yolculardan Hollanda vizesi istenmektedir. Diğer tüm pasaport sahiplerinden ise 90 güne kadar yapılacak ziyaretler için vize istenmemektedir.

ülkenin yaz aylarında bunaltıcı nem olmaktadır, bu yüzden ülkeyi ziyaret emek için uygun zaman ilkbahar ve mayıs ayı olarak kabul edilmektedir.

Hollanda, Batı Avrupa'da 12 vilayet ve 3 Karayip adasından oluşan küçük bir ülkedir. Hollanda'nın ünlü olduğu birçok şey vardır. Bunlardan biri arazisinin %6'sının deniz seviyesinin altında olmasıdır. Bunun için de Hollanda'nın adı alçak araziler anlamına gelmektedir. ülke, anayasal monarşi ve parlamenter demokrasi ile yönetilmektedir. Hollanda'da 35.000 kilometre bisiklet yolu vardır.

Hollanda Başkenti

Hollanda'nın başkenti ve meşhur şehri Amsterdam'dır.

Hollanda Nüfusu - Hollanda Resmi Dili

Hollanda'nın nüfusu 17 milyondur ve ülkenin Felemenkçe, İngilizce, Papiamento ve Frizce olmak üzere 4 adet resmi dili bulunuyor.

Hollanda Para Birimi

Hollanda diğer Avrupa birliği ülkeleri gibi Euro kullanmaktadır.

Hollanda'da Saat Kaç?

Daha batıda olduğundan dolayı Hollanda Türkiye saat farkı +1'dir. Yani Türkiye'den bir saat geridedir. Türkiye'de saat 12:00 iken Hollanda'da 11:00'dir.

Hollanda'da Ne Ucuz? Hollanda'dan Gelirken Ne Getirilir?

Hollanda'nın birçok şeyi meşhur ve uygun fiyatlara bunların alınması da mümkün. özellikle değişik bitkilerden yapılmış çaylar ve yöresel tahta ayakkabılar çok getirilen malzemeler arasında bulunuyor.

Biletall.com'dan alacağınız ucuz Hollanda uçak bileti ile tasarruf edebilirsiniz. Bu muhteşem ülkeyi görmek için sizlere çeşitli sebepler sunuyoruz.

ülkede yaz tatili yapmak isteyenler için muhteşem kumsallı sahiller ve tertemiz deniz bulunuyor, ülkenin sonbaharı ise fotoğrafı çekilerek tablo olabilecek kadar güzeldir.

ülkede bulunan birbirinden farklı ve güzel Ortaçağ'dan kalma yel değirmenleri halen ihtişamlarını koruyor ve çalışır durumda.

ülkenin tarihi binaları sanki daha yeni yapılmış gibi sağlam ve kullanılır durumdadır.

Hollanda'da eğlence sınır tanımıyor, her yaş ve zevke hitap eden eğlence çeşitleri kesintisiz ve dozu artarak devam ediyor.

ülkede sembol haline gelen lalelerin her çeşidini bulmak mümkün oluyor. Her sokağı süsleyen laleler, uçsuz bucaksız tarlalarda canlı bir resim gibi duruyor.

Biletall.com kullanıcılarına en ucuz Hollanda uçak bileti garantisini sunmaktadır. Hollanda'yı ziyaret etmek isteyenler, ülke hakkındaki tüm bilgilere Biletall.com vasıtası ile ulaşabilirler.

Amsterdam

Hollanda hükumetinin merkezi Lahey'de olmasına rağmen başkenti Amsterdam'dır. Şehir aynı zamanda 851.000'den fazla nüfusu ile ülkenin büyük şehridir ve yılda 3,5 milyondan fazla ziyaretçisi ile çok ziyaret edilen bölgesidir. Şehirde 100 km. toplam uzunluğunda 165 adet kanal ve bu kanalların üzerinde 1281 adet köprü vardır. Amsterdam'ın Singelgracht içindeki 17. yüzyıla ait halka alanı, 2010 yılında UNESCO Dünya Mirası listesinin bir parçası olmuştur. Şehir eğlencesi ile de çok ünlüdür ve 1515 bar ve kafeye sahiptir. Şehirde çok kullanılan ulaşım aracı bisiklettir ve bir milyona yakın bisiklet kullanılmaktadır. Şehir doğal güzellikleri ile de ilgi çekmektedir.

Rotterdam

ülkenin güzel liman şehri olan Rotterdam festivalleri ile ünlüdür, harika bir gece hayatı sunar ve haftada 7 gün açık olan çok sayıda mağazaya sahiptir. Ayrıca, Rotterdam, şehir genelinde bulabileceğiniz modern mimarisiyle tanınır. Erasmus Köprüsü ve Küp evleri bu modern endüstriyel tasarımın harika örnekleridir. Rotterdam'daki tüm turistik yerlere hızlı ve ucuz toplu taşıma sistemi ile ulaşılabilir. Rotterdam ayrıca Rotterdam Hayvanat Bahçesi'nde büyük bir akvaryuma, Euromast panorama kulesine, antik Vapur ss Rotterdam ve Spido liman turlarına ev sahipliği yapmaktadır. Liman kentinde ayrıca, Boijmans - Van Beuningen ve Dünya Sanatları Müzesi gibi dünya çapında müzeler bulunuyor.

Eindhoven

Kent, 88.84 km² yüz ölçümüne ve 227.000 nüfusa sahiptir. Eindhoven sayısız mağaza, bar, restoran ve terasa sahip hareketli bir şehirdir. Sanat, tasarım ve kültür bu şehrin önemli özelliğidir. Şehir tasarım konusunda da dünyaca ünlü bir yere sahiptir. Şehirdeki Wilhelminaplein'in geleneksel kahverengi pubları bir terasta öğleden sonra geçirmek veya geceleri canlı müzik yapmak için idealdir. Eindhoven bazen ‘ışık şehri' olarak adlandırılır. Bu onuru, 1891'de burada kurulan ampul ve elektronik devi Philips'e borçludur. Bu konuda yapılan özel bir proje ile düzinelerce uluslararası ışık sanatçısının şehirdeki güzel ışık tesisatlarını sergiledikleri Glow Eindhoven isimli yıllık festival düzenlenir.

ülkeye, Hollanda ucuz uçak bileti fırsatları ile gelecek olanlar için hayran kalacakları çok fazla gezilecek yer bulunuyor.

Hollanda'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Hollanda deniz turizmi için gelecekler için ideal bir yerdir. Kumsalları inci gibi kumlardan oluşmuştur ve serin denizinin tadını çıkarırken, sahil boyunca uzanan eğlence ve dinlenme mekanlarından da faydalanılabilir.

Hollanda'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Hollanda alışveriş için de uygun fırsatlar sunuyor. özellikle Amsterdam'da bulunan semt pazarları, bit pazarları, köylü pazarları, yöresel kıyafet ve eşyaların satıldığı sokakları ve çiçek pazarları ile her çeşit peynirin bulunduğu marketlerle ünlüdür. Yöresel eşyalar hediye olarak alınacak güzel hediyelerdendir.

Hollanda'nın Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikleri benzersiz olan ülkenin büyük ulusal parkı olan Hoge Veluwe Milli Parkı, lale bahçeleri, 19 adet yel değirmeni ve gölü ile muhteşem doğaya sahip olan Kinderdijk köyü ve 9000 hektarlık alanı ile Biesbosch milli parkı görülmeye değer yerlerdendir.

Hollanda'da Gezilecek Tarihi Yerler

Hollanda'nın neredeyse her şehrinde ve hatta her sokağında birçok tarihi iz bulunuyor. Bunların başında Roma imparatorluğu dönemine ait sayısız eserlerin bulunduğu Utrecht, 1665 yılında yapılan muhteşem görünümü ile Amsterdam Kraliyet Sarayı, Aziz Martin Katedrali ve tarihi binaları ile Delft bölgesi geliyor.

Hollanda Gezi Rehberi

Hollanda ulaşım sorunlarını çözmüş ve çeşitlendirmiş ülkelerdendir. ülke gezilecek yerlerin çokluğu kadar buralara ulaşım imkanları ile de turistlere birçok imkan sunmaktadır. ülkenin önemli ulaşım aracı olarak bisiklet kullanılmakta ve milyonlarca kişi mesafe ne olursa olsun bisikletle seyahat etmektedir. ülkede bisiklet kullananların araç kullananlardan daha çok hakları bulunuyor ve bisiklet yolu olmayan ilçe nerdeyse kalmamış durumdadır.

ülke küçük bir ülke olduğundan dolayı, tren kullanılarak bir baştan bir başa ülke gezilebilir. Tren ağı gelişmiş olan ülkede çok fazla sayıda da istasyon bulunuyor.

ülkenin bir başka ucuz ve popüler ulaşım aracı da otobüstür. ülkenin her yerine ulaşım sağlayan modern otobüslerin tek olumsuz yönü ise ulaşımın trene nazaran daha uzun sürmesidir.

Hollanda'da hava yolu ulaşımı da çok gelişmiştir. Amsterdam'daki dünyanın sayılı hava limanlarından olan Schiphol'un yanı sıra, Rotterdam, The Hague, Eindhoven ve Maastricht Aachen hava alanları da bulunuyor.

ülkeye Biletall.com'dan bilet satın alarak gelenler, Hollanda'ya özgü birçok değişik lezzetleri tadabilirler.

Uzakdoğu'dan Gelen Lezzet, Risttafel

Tadı çok acı olan ve özel soslar ile yapılan pilavın ana vatanı ise Uzak doğu. Acıya alışık olanların kaçırmaması gereken bir yemek.

Mutlaka Doyacaksınız, Broodjes

ülkenin tüm sokaklarında yaygın olarak satılan bu sandviçlerin özelliği istenilen boyutlarda hazırlanması, içine konulan malzemelerin çeşitliliği ve bol soslu olması.

Patates Püresini Böyle Yemediniz, Stamppot

Et yemeklerinin ve sosis kızartmalarının yanında mutlaka verilen patates püresine sebzeler (özellikle lahana) de eklenerek daha lezzetli bir tat olması sağlanıyor.

Kış Aylarının vazgeçilmez çorbası, Pompoensoep

özellikle kış aylarında mutlaka ana menüde bulunan ve bal kabağından yapılan çorba, daha ılık olarak diğer mevsimlerde de tüketiliyor.

ülkenin Milli Yemeği, Ringa Balığı

Kahvaltıda bile tüketilen Ringa balığı, tüm restoranlardaki menülerin başında yer alıyor.

Hollanda'da Yenecek Güzel Yemekler

Hollanda'da yenecek güzel yemeklerin başında deniz ürünleri, patates kızartması ve pilav çeşitleri geliyor. Ayrıca sokak sandviçleri de çok beğeniliyor.

Hollanda Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Hollanda Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Maastricht Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leeuwarden Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Eelde Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Schiphol Havalimanı
Eindhoven Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
De Kooy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rotterdam Havalimanı Taksi, Otobüs, Metro, Uber
Soesterberg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Twenthe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Valkenburg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Woensdrecht Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Roosevelt Field Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lelystad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hague Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Volkel Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white