Hamburg Uçak Bileti

Hamburg Hakkında Bilgiler

Almanya'nın ikinci kalabalık şehri olan Hamburg, aynı zamanda Avrupa'da ki ikinci büyük limana sahiptir. 1.200 yıllık tarihi geçmişi olan Hamburg, bir kanal şehridir. Nüfusu yaklaşık olarak 1.900,000 civarındadır. Tarih boyu Orta ve Kuzey Avrupa ticaretine geçiş güzergahı olarak hizmet vermiştir.

Bu özelliğinden dolayı II. Dünya Savaşında karşıt ülkeler tarafından hedef bölge olarak belirlenerek; şehir bombalanarak tahrip edilmiştir. Savaş sonrası, tahrip edilen binalar aslına uygun olarak yeniden inşa edilmiştir.

Avrupa'nın gelişmiş şehirlerinden olan Hamburg; aynı zamanda Avrupa'da çok köprü bulunan yerleşim yeridir. Şehir, 2.302 adet köprüye ev sahipliği yapmaktadır.

Hamburg'un resmi dili Almanca'dır. Fakat ülkede İngilizce öğrenimi oldukça yaygındır. Hamburg'u ziyaret etmek isterseniz tercih etmeniz gereken uygun zaman; Mayıs ve Eylül ayları arasıdır. çünkü şehir bu aylarda ideal sıcaklıkta olur. Bu aylarda şehri ziyaret ettirmek isterseniz; şehrin ziyaretçi sayısının yüksek olduğu zamanlar olacağı için önceden rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olur. Şehirde her bütçeye uygun konaklama seçeneği vardır.

Hamburg'un gece hayatı oldukça hareketlidir. Şehirde farklı müzik türlerinde hizmet veren birçok bar bulunur.

Hamburg Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Hamburg Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hamburg Havalimanı
Hamburg Finkenwerder Havalimanı
flight
ba-favicon-white