1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Arnavutluk
Uçak Bileti

Nüfus
2 Milyon 876 Bin
Başkent
Tiran
Para Birimi
Arnavutluk Leki (ALL)
Zaman Dilimi
GMT +1
Telefon Kodu
+355
Resmi Dil
Arnavutça
Ort. Yemek Fiyatı
40 ALL
Ort. İçecek Fiyatı
15 ALL
İstanbul - Tiran Uçuş Süresi
1 Saat 4 Dk
İstanbul - Tiran Uçuş Mesafesi
939 Km

En Ucuz Türkiye - Arnavutluk Uçak Seferleri

Antalya - Tiran
Pegasus
20 Ağu 2019
Ankara - Tiran
Pegasus
02 Ağu 2019
17 Ağu 2019
İzmir - Tiran
Pegasus
05 Ağu 2019
Kayseri - Tiran
Pegasus
17 Ağu 2019
Samsun - Tiran
Pegasus
31 Tem 2019
23 Tem 2019
Adana - Tiran
Pegasus
07 Ağu 2019
25 Tem 2019

En Ucuz Arnavutluk Kalkışlı Uçak Seferleri

12 Ağu 2019
Tiran - Roma
Alitalia Linee Aeree Italiane
31 Tem 2019
Tiran - Atina
Aegean Airlines
25 Tem 2019
Tiran - Ankara
Pegasus
29 Tem 2019
Tiran - İzmir
Pegasus
21 Ağu 2019
Tiran - Samsun
Pegasus
23 Tem 2019
Tiran - Zagreb
Air Serbia
03 Ağu 2019
Tiran - Kayseri
Pegasus
25 Tem 2019
Tiran - Minsk
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Arnavutluk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Arnavutluk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Arnavutluk'a Nasıl Gidilir?

Arnavutluk'un başkenti olan Tiran’a İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan günlük aktarmasız olarak yaklaşık 3 farklı uçuş bulunuyor. Bu uçuşlar firmalara göre farklılık göstermektedir. Uçuşlar için farklı şehirlerden kalkış noktası da belirli mevsimlerde görülebiliyor. Farklı firmalar, Arnavutluk ucuz uçak bileti için son dakika fiyatları düşürebiliyor. Türk Hava Yolları ülkenin başkenti olan Tiran'a uçuş seferleri düzenlemektedir.

Aktarmasız olarak yapılan seferlerin ortalama uzunluğu 2 saat sürüyor. Bilet fiyatları farklılık gösterdiği için bazı kampanyaların bulunmasıyla birlikte gidiş dönüş fırsatları da daha avantajlı olarak tercih edilmektedir. THY firması günlük 1 ya da 2 sefer düzenlerken Arnavutluk'un merkezi Tiran'a direkt uçabiliyor.

Arnavutluk Vize Şartları Neler?

Arnavutluk Vize İstiyor mu?
Hayır
Arnavutluk Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Arnavutluk Vize Şartları

90 gün boyunca vize istemeyen Arnavutluk, umumi ve hususi pasaport sahiplerinin kolaylıkla ülkeye giriş çıkış yapmalarına yardımcı oluyor.

Arnavutluk için vize istenmiyor ve bu nedenle de vize şartlarından muaf bir şekilde 90 gün ikamet izninin dışına çıkılmadan pasaport ile seyahat etme imkânınız bulunuyor. Umumi pasaport sahipleri için bu durum daha kolay olarak yapılabiliyor. Bu durumda da en ucuz Arnavutluk uçak bileti araştırılarak ve farklı firmaların karşılaştırılmasını Biletall.com’dan yapılarak seyahat edilebilir.

Arnavutluk’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

En ucuz olan ay aralık ayıdır. Ancak, aralık ayında kışlar sert geçtiği için daha çok yaz aylarında tercih edebilirsiniz. Fiyat farkı çok olmamasına rağmen gidilecek önemli yerleri bulunur. Bu nedenle de genellikle bahar havasını andıran mayıs ayı tercih edilebilir. En iyi ayda seyahat edebilmek için, Arnavutluk uçak bileti rezervasyon imkanından da yararlanabilirsiniz. Bu sayede uygun fiyatlı ve en güzel zamanda, seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.

Arnavutluk Hakkında Bilgiler

Arnavutluk kültürel açıdan Türkiye'nin Avrupa bölgesine benzer özelliklerini içerisinde barındırır. Bu nedenle de teknolojik gelişmelerde ve sanayide de benzerlik gösterdiği söylenebilir.

Arnavutluk Başkenti

Arnavutluk’un başkenti, içerisinde birbirinden farklı tarihi mirası barındıran ve mesafesinin orta konumda bulunmasıyla kolaylık sağlayan Tiran şehridir.

Arnavutluk Nüfusu - Arnavutluk Resmi Dili

Yapılan en son sayıma göre 2016 yılında 2.8 milyon olan Arnavutluk nüfusu giderek artış göstermiştir. Resmi olarak konuşulan dil Arnavutça olarak bilinir. Ancak İngilizce de evrensel dil olarak kullanılabilir.

Arnavutluk Para Birimi

Para birimi olarak Arnavut Leki kullanılır. Ülkenin kendine özel ve bağımsız para birimi vardır.

Arnavutluk'ta Saat Kaç?

GMT +2 olarak gözlemlenen saat kullanıldığı için Türkiye ile arasındaki saat farkı 1 saat olarak görülür. Arnavutluk Türkiye saatinden bir saat daha geridedir. Türkiye'de saat 09:00 iken Arnavutluk'ta saat 08:00'ı gösterir.

Arnavutluk'ta Ne Ucuz, Arnavutluk'tan Gelirken Ne Getirilir?

El sanatlarının yaygın olduğu Arnavutluk'tan dönerken işlemeli havlu, örtü ve nakışlı kumaşlar ya da elbiseler getirilebilir. Ahşap pipolar da Arnavutluk için oldukça anlamlı ve güzel bir hediyelik eşya olabilir. Fiyat olarak para biriminin Türkiye'den daha ucuz olması nedeniyle de fiyatlar aşağı yukarı aynı olarak görülür.

Arnavutluk Nerede?

Arnavutluk’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Yaz Tatili Planlaması
• Motifli ve Nakışlı El sanatları
• Yiyecek ve İçecek Kültürü
• Geleneksel Yapı ve Eşyalar
• Tiran
  1. Yaz tatili için yapılacak tarihi seyahatler genel olarak sıklıkla tercih edilir. Maldivleri aratmayan plajları ve eşsiz güzellikleri de beraberinde getirir. Bu nedenle hem yaz tatili değerlendirilmiş olup hem de plajların tadı doyasıya çıkarılmış oluyor. 
  2. El emeklerinin geniş yer kapladığı Arnavutluk, el sanatları hediyelik eşyaları ve değerli ahşap işlemeleriyle görülmesi gereken yerlerden biri olmayı başarıyor.
  3. Yiyecek ve içecek kültürü olarak benzer konumda yer almasına rağmen, çeşit çeşit börekleri ve tatlılarıyla da gelenekleri yansıtılarak harikulade bir karın doyurma yapılabiliyor. Tadı damaklarda kalacak lezzetler görülmeye değer.
  4. Arnavutluk'ta atılan her adımın altında yüklü miras olan tarihinin olduğu görülüyor. Sokakları kaldırımları ve hediyelik eşyalarla geleneğin en geniş hali her yerde görülebiliyor.
  5. Başkent olan Tiran, muhteşem güzellikleriyle adeta dünyanın sekizinci harikası arasına girebilecek güzellikte. Tarihi yapıların yanı sıra modern ve kültürel esintilerle Tiran gezilip görülmesi gereken bir yer konumunda bulunuyor.

Arnavutluk’un En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan Arnavutluk uçak bileti alarak görebileceğiniz birçok nadide şehir olmaktadır.

Tiran

Dajti Dağı’nın doruklarında kurulmuş olan Tiran şehri başkent olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra doğal güzellikleri de içinde barındıran ve merkezi konumda bulunan bu yer, ülkenin her yerine hâkim konumda bulunuyor. Görülmesi ve ilk ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Tiran, İskender Bey Heykeli, Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi ile de dikkatleri üstüne çekerek turistik bir yer olmayı başarıyor. Doğa yapısının bozulmadan bakir topraklarının korunmasıyla da temiz hava ciğerlerinize işlerken tarihin kokusunu da alınabilmektedir. Enver Hoca Piramidinin zirvesinden de muhteşem manzaralar sizleri bekliyor. Havaalanının Tiran şehrinde yer alması da Arnavutluk Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu akıllara getiriyor. 1 saatlik uçak yolculuğunun ardından bu mükemmel şehre varılabiliyor.

Elbasan

Arnavut sınırları içerisinde kalabalık olan 3. yer olarak görülüyor. Bu şehrin özelliği ise, Osmanlı zamanından kalma evlerini ve tarihi yapısını hala koruyor olmasıdır. Kiremitli ve yuvarlak evler bu kültürü en iyi anlatan tarihi binalar arasında görülüyor. Bu nedenle de Elbasan Şehri hem sakin hem de yapının bozulmamış olmasıyla Anadolu kentini anımsatmaktadır. Namazgah, Nazire Camii ve Kral Camii de bu bölgenin en çok turist çeken ve yapıları bozulmadan Osmanlıyı yansıtan eserleri arasında yer almaktadır. Elbasan kentinin tarihinin yanı sıra Elbasan Tava ile de meşhur yemeği mutlaka yenmelidir.

Berat

Adeta Safranbolu edasının bulunduğu Berat şehri, tarihi yapısı ve evleriyle dikkat çekmektedir. Sıra sıra dağların tepesine kurulmuş olan ve mükemmel manzarasıyla göz kamaştıran evleriyle, pek çok kişinin görmek istediği bir yer… 2400 yıldan beri kendini korumayı başarmış olan bu şehir sokakları ve evlerinin yanı sıra, Kurşunlu Cami, Ulusal Etnografya Müzesi, Halveti Tekkesi, Saat Cami ve Bekarlar Cami ile de gezilir görülmesi gereken bir konumda bulunuyor.

Arnavutluk’da Gezilecek Yerler

Arnavutluk ziyareti için hem tarih hem de doğal güzellikler gelen herkes için önemli etkenler olarak görülüyor. Bu nedenle de gidiş dönüş masraflarının en aza indirilerek daha çok gezme fırsatı yakalanmaktadır.

Arnavutluk'ta Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Yaz tatilini sahillerde değerlendirmek isteyenler için sakin ve sessiz Arnavutluk kıyıları görülüyor. Arnavutluk kıyılarının hem tarihi hem de doğal oluşu ilgi çekerek daha fazla kişiye ulaşım imkânı vermektedir. Adriyatik denizi ve İyonya Denizi, Arnavutluk içerisinde yer alan adeta küçük Maldivler olarak anılan yerlerden birkaçı olarak ziyarete açık. Yaz aylarında farklılık arayanlar için ilk durak noktası haline gelerek uygun fiyatlı balkan turları da kolaylıkla yapılmış oluyor. Bu iki denizin yanı sıra, Ksamil kıyısı da en önemli ve beyaz kumun bulunduğu yerler arasında görülebilmektedir.

Arnavutluk'tan Ne Alınır, Alışveriş Yapılacak Yerler?

Arnavutluk her adımında tarihi yansıttığı için pek çok nakışlı ve işlemeli el emeği ürünler alınabilir. Bunların yanı sıra ahşap oymaları ve boyamaları da göz önünde bulunan diğer eşyalar arasındadır. Alışveriş için Tiran başta olmak üzere tüm şehirlerinden pek çok tarihi eşya alınabilir.

Arnavutluk'un Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikler denilince Balkanların cenneti olan Arnavutluk akıllara gelmektedir. Ülkenin yüzde 80'i doğal ve tarihi güzelliklerini koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Bu nedenle bakir ormanlar ve dağın tepesinde bulunan şehirler ziyaret edilebilir.

Arnavutluk'ta Gezilecek Tarihi Yerler

Tarih kokan ülkenin her şehrinde ayrı bir tarihi güzellik bulunuyor. Osmanlıdan beri kültürünü koruyan ve gerek binaları gerekse doğal güzellikleriyle her sokak tarihe çıkmaktadır. Tarihi müzeler ve camiler de bu alanda önemli bir yer kaplamaktadır.

Arnavutluk Gezi Rehberi

Arnavutluk gidilmesi ve görülmesi gereken tarihi içinde bulunduruyor. Her alanda tatil fırsatının değerlendirilmesi de, en ucuz Arnavutluk uçak bileti seçeneklerine bakılmasını sağlamaktadır. Genel olarak fiyatların değişkenliği hava şartlarına bağlı olarak ve tatilin amacına bağlı olarak yapılmaktadır.

Bölgede ulaşım için en sık kullanılan araçlar otobüsler ve taksiler olmaktadır. Otobüsler ne çok konforlu ne çok kötü olmaktadır. Tek kişilik otobüs bileti 40 Leki gibi uygun bir ücrete sahiptir.

Taksi fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Herhangi bir sürpriz ile karşılaşmadan önce pazarlık yapmanız önerilmektedir.

Arnavutluk’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fergese
Kaymaçina
Petla
Arnavut Çullaması

Arnavutluk mutfağı, Türk mutfağına oldukça benzemektedir. Bu yüzden buraya gelecek kişilerin yabancılık çekmeyecektir.

Arnavutların Vazgeçilmezi; Fergese

Fergese Arnavut ciğerinin biraz daha sulu yemek tarzında servis edilen halidir. Oldukça lezzetli ve denemeye değer.

Tatlıların Tatlısı; Kaymaçina

Krem karamel benzeri olan oldukça lezzetli bir tatlıdır.

Krep mi börek mi bilinmeyen, Petla

Lazanya ve krep karışımı gibi duran bir börek çeşididir. Oldukça ünlü ve geleneksel bir tat bırakır.

Patlıcandan Gelen Lezzet; Arnavut Çullaması

Bir tür oturtmayı andıran ve gelenekselliğiyle dikkat çeken Arnavut çullaması gidilince mutlaka yenmesi gereken yemekler arasında yerini almış durumda.

Güzel Şehrin Güzel Yemeği, Elbasan Tava

Arnavutluk'un bir şehri olan Elbasın'ın en meşhur yemeğidir. Elbasan tava bir çeşit kebabı andırıyor ve fırında ya da kapalı ocaklarda bekletilerek pişirilmektedir. En güzel ve denenmesi gereken herkesin beğendiği yemeklerden biri olarak görülüyor.

Arnavutluk Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Tiran 472,00 TL 2 Saat
Ankara - Tiran 501,00 TL 1 Saat 50 Dakika
İstanbul - Tiran 512,00 TL 1 Saat 45 Dakika
Verona - Tiran 605,50 TL 3 Saat 55 Dakika
Atina - Tiran 606,01 TL 1 Saat 15 Dakika
Trabzon - Tiran 664,00 TL 2 Saat 30 Dakika
İzmir - Tiran 765,00 TL 5 Saat 55 Dakika
Kayseri - Tiran 846,00 TL 6 Saat 15 Dakika
Samsun - Tiran 879,95 TL 12 Saat 15 Dakika
Balıkesir - Tiran 887,30 TL 10 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Arnavutluk ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
06 Aralık 2018
Yeni yıl yavaş yavaş yaklaşırken tüm Dünya’da kutlama hazırlıklarına başlandı. Peki siz bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Eğer henüz vermediyseniz yılbaşında gidebilece
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından
Ağustos Ayında Gidilebilecek En İyi Yurt Dışı Tatil Rotaları
Ağustos Ayında Gidilebilecek En İyi Yurt Dışı Tatil Rotaları
15 Ağustos 2017
Yurt dışında tatile gitmek, yeni yerler görüp, yeni insanlarla tanışmak çok zevkli bir iş olsa gerek. Ülkemizdeki çoğu tatil bölgesini çoktan gömüşseniz ve yurt dışı tecrübesi yaşamak istiyorsanız “Ya
İstanbul'da Vefa Bozacısı
İstanbul'da Vefa Bozacısı
25 Temmuz 2017
Boza, darı irmiği, su ve şekerden üretilen alkolsüz, hafif mayalı bir içecektir. Bilinen en eski Türk içeceğinden biri olan boza, özellikle kış aylarında tüketilir. Bir de Ramazan kışa denk geldiyse t

Arnavutluk Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Tiran
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık sevgilim ile birlikte
Tiran
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
Tiran
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
Tiran
Gerçekten insanları ve yemekleri çok güzel deneyin derim
Tiran
Farklı insanlar ve kültürler tanıdık güzel oldu bizim için.
Tiran
Gerçekten gezilesi yerler, biz çok keyif aldık kız arkadaşım ile birlikte
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Arnavutluk Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 02:30:46
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tiran, (TIA)
TIA
AL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948