1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kathmandu Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Sağanak Yağmur
25°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
25°C
18 Temmuz
Perşembe
Sağanak Yağmur
26°C
Para Birimi
Nepal Rupisi (NPR)
Zaman Dilimi
GMT +5
Kathmandu Şehri En İyileri
  • Gelişim Merkezi
  • Durbar Meydanı
  • Dal bhat

En Ucuz Kathmandu Varışlı Uçak Seferleri

25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kathmandu Kalkışlı Uçak Seferleri

Kathmandu - Delhi
Royal Nepal Airlines
06 Ağu 2019
Kathmandu - İstanbul
Qatar Airways
17 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kathmandu Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kathmandu Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kathmandu Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NP
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Nepali
Toplu Taşıma Fiyatı
20 NPR
Yemek Fiyatı
200 NPR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
55 NPR

Kathmandu’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Ucuz Katmandu uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçiler şehrin her mevsimde apayrı bir manzara sunmakta ve her mevsimde apayrı bir yüzünü gösterdiğini bilmesi gerekiyor. İşte bu nedenle Katmandu'ya gitmek için bir mevsim sınırı konulması doğru olmayacaktır.

Buna karşın hiçbir Katmandu, daha doğrusu hiçbir Nepal ziyareti Himalaya dağları ile büyülenmeden tamamlanmış sayılmaz. Hal böyle olunca da bu eşsiz dağların muhakkak kış mevsiminde görülmesi icap eder.

Bundan dolayı bu güzel şehre kış aylarında gidilmemesi için hiçbir sebep yoktur. Katmandu uçak bileti almış olmanın en güzel yanı da Himalayaların sunduğu eşsiz doğal güzelliği seyre dalma fırsatıdır.

Kathmandu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Katmandu uçak bileti almış olan yolcuların havalimanından şehir merkezine ulaşması için iki ayrı seçenekleri vardır. Ne de olsa bu şehirde metro gibi olanakların da yer aldığı aşırı gelişmiş bir ulaşım ağının varlığı söz konusu değildir. Fakat buna rağmen toplu taşıma ağının gelişmemiş olması, dar olduğu anlamını ifade etmez. Hatta tam aksine Katmandu, dünyanın en geniş toplu taşıma ağlarından bir tanesini bünyesinde barındırır. Öyle ki bu güzel şehrin hemen her yerine toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkün olacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 400 NPR

Katmandu havalimanında taksi ile şehir merkezine ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Taksi ile şehir merkezine ulaşmak için yaklaşık 400 NPR ödenmesi icap eder. Bu maksimum fiyattır ve 400 NPR yaklaşık olarak 15 Türk Lirası'na denk düşmektedir. Görüldüğü üzere Nepal'de taksi ücretleri dahi pahalı değildir.

Araç Kiralama

Nepal Katmandu Havalimanında birkaç ayrı firmaya ait araç kiralama ofisleri de mevcuttur. İşte bu ofisler vasıtası ile de araç kiralanması ve şehirde özgürce gezilmesi mümkündür. Aynı zamanda hava yolu firmalarının çeşitli araç kiralama şirketleri ile birtakım ortaklıkları bulunabilir. Bu ortaklıkların takip edilmesi de her zaman için çok daha uygun fiyatlardan araç kiralanmasını mümkün hale getirecektir.

Minibüs

Dolmuş sadece Katmandu Havalimanı için değil, neredeyse tüm Nepal için yaygın bir ulaşım aracıdır. Hal böyle olunca da havalimanı ulaşımında dahi kullanılmaktadır. Her ne kadar taksi ve araç kiralama kadar olmasa dahi dolmuşlar ile de pekala havalimanından şehir merkezine ulaşım mümkün olacaktır.

Kathmandu Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Katmandu havalimanı, ilk olarak çim pist şeklinde inşa edilmiştir. Sonrasında pist Katmandu uçak inişi için beton hale getirilmiş, nihayetinde bu beton pist uzatılarak jet uçakları için de pist uygun hale getirilmiştir. Jet uçaklarının da iniş yapmaya başlaması sonucu bu meydan Nepal'in dünyaya açılan kapısı haline gelmiştir.

İşte bu hikayeden de anlaşılacağı üzere Katmandu Havalimanı çok da geniş çağlı imkanlar sunması mümkün olmayan bir havalimanıdır. Ancak buna karşın büfe, lokanta ve sağlık ünitesi gibi birtakım temel ihtiyaçlar fazlasıyla karşılanabilir.

Buna ek olarak Katmandu Havalimanı dünyadaki en tehlikeli inişlerin icra edildiği havalimanları arasında gösterilir. Hal böyle olunca da bu hava meydanına iniş esnasında muhakkak kemerler sıkıca bağlanmalı ve topuklu ayakkabılar ile kravat, fular gibi kıyafetler kurtulması kolay bir hale getirilmelidir.

Aynı zamanda Katmandu fazla büyük bir şehir olmadığından dolayı da havalimanından şehir merkezine ulaşım fazla uzun sürmeyecektir.

Kathmandu’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Katmandu uçak bileti kullanıcılarının bilmesi gereken bir konu da şehrin son derece zengin bir tarihi yapıya sahiptir. Gerçekten bu coğrafya, tarihte var olmuş ilk uygarlıklara dahi ev sahipliği yapmış coğrafyadır. Kentte bu tarihi yansıtan çok sayıda öğe, gelenek ve mimari eserler yer alır.
  2. Kathmandu, doğa manzarası bakımından da eşsiz bir yere sahiptir. Gerçekten hem dağların hem de yeşilin bir arada bulunuyor olması bu şehrin güzelliğine güzellik katmıştır. Aynı zamanda su kaynakları da dağlar ve yeşilliği inanılmaz tamamlamıştır.
  3. Bu şehrin en önemli güzelliklerinden bir tanesi de Himalaya Dağları'dır. Himalaya dağlarına hemen her gün Katmandu'dan bir saatlik gezi uçuşları düzenlenmektedir. Bu uçak ile gezilen yerler arasında Everest Tepesi de yer almaktadır. Bunun yanı sıra uçak gün doğumu sırasında havalanmaktadır ve bu uçuş sırasında doğa en güzel manzaralarını sergilemektedir.
  4. Nepal, dünyanın en ucuz ülkeleri arasında yer alır. Yani Türkiye'den elde edilen gelir ile Katmandu şehrine uzun ve keyifli bir tatil yapılabilir. Bunun yanı sıra Katmandu'da en lüks otellerde dahi son derece uygun fiyatlar ile konaklamak mümkün olabilir. Aynı zamanda uygun fiyatlı bu otellerin pek çoğu dört ya da beş yıldıza sahiptir. Keza uygun fiyatlar ile lezzetli yemeklerin de tadına bakılabilir.
  5. Nepal, kültürel açıdan da keşfedilmesi gereken bir ülkedir. Öyle ki, bu ülkede net bir kültür birliği yoktur. Çok sayıda kültür iç içe yaşamaktadır. Ancak buna rağmen bir din birliğinin halihazırda sağlanmış olması da son derece ilgi çekicidir.

Kathmandu Hakkında

Kathmandu ya da Türkçe adı ile söylemek icap ederse Katmandu, Nepal'in başkentidir. Bu başkent, ciddi manada gezilip görülmeye değerdir. Bunun yanı sıra ülkede hayat çok ucuz olduğundan dolayı da az parayla çok şeyler yapmanın mümkün olduğu nadir şehirlerarasında yer alır.

Buna ek olarak Katmandu, Nepal'in başkenti olmasıyla birlikte aynı zamanda en büyük şehridir. Şehir hem başlıca ekonomik etkinlik olarak turizmi görmesi hem de yaklaşık iki bin yıl evveline dek uzanan köklü bir tarihe sahip olması yönünden pek çok turistin memnun kalarak ayrıldığı bir yerdir.

Nepal, Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Ancak bu vize, konsolosluklara giderek ya da sayısız prosedürün işletilmesi ile alınan türden bir vize değildir. Yaklaşık yirmi beş dolar karşılığında havalimanında doldurulacak olan kısa bir form neticesinde bu vizenin alınması söz konusu olacaktır.

Aynı zamanda uygun ölçü ve formatta fotoğrafın da bulundurulması vize için ekstra fotoğraf ücreti ödenmesine gerek kalmayacağı yönünden gereklidir.

Kathmandu Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 NPR
Taksi
60 NPR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kathmandu'da en popüler şehir içi ulaşım aracı dolmuşlardır. Zira bu dolmuşlar şehir içinde ulaşımı sağladıkları gibi banliyöler arasında da ulaşıma destek olurlar. İşte tam olarak bundan dolayı ulaşımda dolmuşlar kadar tercih edilesi ikinci bir toplu taşıma seçeneği yoktur. Ancak toplu taşımanın Nepal'de her zaman için çok kalabalık olduğu da unutulmamalıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kathmandu'daki diğer şehir içi ulaşım araçları arasında ise otobüs, taksiler ve üç tekerlekli motosikletler gösterilebilir. Bu şehirde trafik çok sıkışık ve karışık olduğundan dolayı üç tekerlekli motosikletler pekala kullanılabilecektir.

Kathmandu Vize Şartları

Nepal Vize İstiyor mu?
Evet
Nepal Vize Süresi
15 Gün
Nepal Vize Ücreti
25 USD
Nepal Vize Detayları
Kapıda vize uygulaması vardır. Vize ücretleri 15 gün 25 $, 30 gün 40 $ ve 90 gün 100 $ olarak üç farklı şekilde ücretlendirilmiştir.

Kathmandu’da Gezilecek Yerler

Himalaya Dağları
Katmandu Vadisi
Thamel
Swayambhunath
Doğa Tüm İhtişamı ile Karşınızda: Himalaya Dağları

Himalaya Dağları'na her sabah gün doğumu ile ki Nepal'de bu sabah 6.30 anlamına gelir, küçük bir pervaneli uçak havalanmaktadır. Katmandu Havalimanından kalkan bu uçak, Everest'in de içerisinde olduğu bir saatlik bir Himalaya turu ile izleyenleri adeta büyülemektedir. Hem uçmayı hem de keşfetmeyi sevenler için bu bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Doğa ile Tarih İç İçe: Katmandu Vadisi

Katmandu Vadisi, belki de Nepal'in en çok turist çeken yeridir. Ne de olsa bu vadi başkent Katmandu'nun doğal güzelliği ile tarihinin iç içe bulunduğu ender yerler arasındadır. Hal böyle olunca da bu vadiye her gün turlar organize edilmekte ve bu turlar yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Katmandu'nun Eğlenceli Yanı: Thamel

Katmandu denildiği zaman şüphesiz ki akla ilk olarak gece hayatı ve uzun süren eğlencelerden farklı şeyler gelir. Ancak bu şehirde eğlence ile gece hayatı da yok değildir. İşte bu iki unsurun yer aldığı yer de Thamel'dir.

Gezmek Okumaktan Daha Kolay: Swayambhunath

Swayambhunath, Katmandu'nun simgesel yapıları arasında yer alır. Hem renkli görüntüsü hem de ilginç mimarisi ile dikkat çeker. Swayambhunath, Katmandu'da yer alan bir budist tapınağıdır.

Kathmandu’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Chatamar
Lamb Pakuwa
Skiarni
Alu Tareko
Pizza Aşıklarının Yüzünü Güldürecek Lezzet: Chatamar

Pizza severlerin muhakkak denemesi gereken bir lezzet olan Chatamar, tamamıyla yerel malzemelerden imal ediliyor. Aynı zamanda üzerindeki peynir de bu yemeğin lezzetine lezzet katıyor. Katmandu uçak bileti kullanan kişilerin bu hizmeti tercih etmesi tavsiye ediliyor.

Kuzu Etinin Farklı Bir Boyutu: Lamb Pakuwa

Bu lezzet esasında Türk usulü tandır ile benzer yanlara sahip. Ne de olsa her ikisi de ağır ağır pişiriliyor. İşte bu yemek de kuzu etinden imal ediliyor ve Nepal mutfağında muhakkak tadılması gereken lezzetler arasında ilk sıradaki yerini alıyor.

Patatesin Konuştuğu Yemek: Alu Tareko

Patatesin baharatlandırılması ile bu yemek hazırlanıyor. Aynı zamanda lezzetine lezzet katan birtakım özel soslar ile servis ediliyor. Vejetaryen olanlar ya da yurt dışında etten uzak durmaya çalışanlar için ise son derece zengin ve doyurucu bir lezzet olarak varlığını koruyor.

Baharatlı Tatlı: Skiarni

Bu tatlı esasında sütlü bir tatlı. İçerisinde meyve de yer alıyor ancak bu meyvelerin büyük çoğunluğu baharatlar ile daha zengin tatlara ulaştırılıyor. Her ne kadar meyve ile baharatı bir arada düşünmek güç de olsa bu tatlının tadına doyum olmuyor.

Konaklama İçin Kathmandu Otel Seçenekleri

Katmandu uçak yolculuğu sonrasında belki de gezginleri en çok mutlu edecek olan şey bu şehirdeki otellerin neredeyse tamamının şehir merkezinde yer alması ve havalimanına son derece yakın olmasıdır.

Hotel Florid

Hotel Florid, hem uygun fiyatları hem de şehir merkezindeki konumu ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda odalarının temizliği ve şirin dekorasyonu da pek çok gezgin tarafından beğenilmiş.

Z St, Kathmandu 44600, Nepal
Hotel Atlantic

Hotel Atlantic de uygun fiyatı ve şehir merkezindeki konumu ile dikkat çeken tesisler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra pek çok zaman oda fiyatına dahil olan lezzetli kahvaltıları da gezginlerin pek çoğu tarafından beğeniyle karşılanmış.

Tridevi Marg, Thamel, Kathmandu 44600, Nepal
Hotel Lily

Hotel Lily, kentin en sevimli ve en konforlu otelleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda pahalı olmayan fiyatı ile de bu tesis hayli yoğun dikkat çekiyor.

Z Street, Kathmandu 44600, Nepal

Kathmandu Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Delhi - Kathmandu 631,94 TL 1 Saat 45 Dakika
İstanbul - Kathmandu 1.946,67 TL 18 Saat 10 Dakika
Bodrum - Kathmandu 2.191,76 TL 16 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kathmandu ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
20 Mart 2019
4.545 milyar yaşında olduğu tahmin edilen gezegenimiz, tarih boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların inşa ettikleri yapıların en bilinenleri Dünyanın 7 Harikası listesinde b
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
13 Şubat 2019
Televizyon ve sinema sektöründeki ünlülerin büyük çoğunluğu Los Angeles ve New York'ta yaşamaktadır ancak bunların büyük çoğunluğu o şehirlerde büyümedi. Amerika’nın tüm şehirlerini ve oranın en ünlü
En Büyük Yaz Eğlencesi: Türkiye'deki En Keyifli 5 Aqua Park
En Büyük Yaz Eğlencesi: Türkiye'deki En Keyifli 5 Aqua Park
28 Temmuz 2018
Sıcak yaz aylarına merhaba dediğimiz bu günlerde, hem su sporlarının tadını çıkarmak hem de sınırsız eğlence ile tatilini taçlandırmak isteyenlere ülkemizin en geniş olanaklarına sahip su parklarını s

Kathmandu Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
On numara bir şehir, anlatmaya gerek yok gezmek dolaşmak lazım
Okuldan vizeler arasında kaçmıştık ev arkadaşım ile güzel oldu
Yapılcak en güzel şey, buraya bilet alma ve gtmek olur.
Çok farklı bir şehir ve çok farklı bir yapısı var gerçekten gidilip görülmesi gerekn
Kamp için gitmiştik güzel ve keyifli geçmişti. Teşekkürler.
Bir kerede olsa yurtdışına çıkın gidin ve burayı görün
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kathmandu Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:45:25
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kathmandu, (KTM)
KTM
NP

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948