Hindistan Uçak Bileti

Hindistan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Hindistan Hakkında Bilgiler

Güney Asya konumunda yer alan Hindistan yüz ölçümü olarak dünyanın büyük yedinci büyük ülkesidir.

Hindistan'a Atatürk Havalimanı ya da Sabiha Gökçen'den çeşitli uçak firmalarının düzenlemiş olduğu seferler bulunmaktadır. Ancak bu uçuşların tamamı aktarmalı olarak yapılmaktadır. Hindistan Türkiye uçak seferleri yapan firmalardan bazıları şunlardır;

  • THY
  • Etihad
  • Emirates
  • Gulf Air
  • Oman Air
  • Singapore Airlines
  • Qatar
  • Air İndia

Biletall.com'un kullanıcılarına sunduğu uygun Hindistan Türkiye uçak bileti fiyatları ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Biletall.com'un hizmetlerinden ve kampanyalarından faydalanarak havaalanı ya da uçak bileti satış ofislerine uğramadan, oturduğunuz yerden biletinizi alabilirsiniz.

Hindistan Türkiye uçak saatleri, Hindistan uçak bileti rezervasyonu ve Hindistan hakkında tüm detaylı bilgilere de Biletall.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hindistan ucuz uçak bileti ile bu harikulade ülkeye gitmek isteyenler, vize ve diğer istenilen belgeler hakkında detaylı bilgiyi Biletall.com'dan alabilirler. Türk vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için Hindistan vizesi alması gerekiyor.

Hindistan, ülkeye giriş yapacak Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Kısa süreli yani tatil amaçlı ziyaretlerde turistik vize alınması gerekiyor. Daha uzun süreli ya da farklı maksatlarda kalabilmek için Hindistan Ticari Vizesi alınması şarttır.

Hindistan'da muson iklimi hakim olmaktadır. ülkenin tamamında genel olarak sıcaklıklar fazladır. Bu sebeple Hindistan'ı ziyaret etmeyi düşünenler için uygun zaman olarak nisan ayı ortaları önerilir. Hindistan'a kış mevsiminde ise mevsim şartlarından dolayı gidilmesi önerilmemektedir.

Geçmişten günümüze kadar Hindistan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve çok fazla ırktan insan barındıran bir ülkedir. Farklı birçok medeniyet olmasından dolayı da tarihi eserleri ve yapıları bir hayli fazladır. ülke ekonomisi oldukça iyi bir konumda olmakla birlikte önemli ticaret merkezlerinden de birisidir. Bunun yanında teknoloji alanında da büyük yol kat etmiş sayılı ülkelerdendir.

Hindistan'ın Başkenti

Hindistan'ın gelişmiş şehirlerinden birisi olan Yeni Delhi Hindistan'ın başkentidir.

Hindistan Nüfusu - Hindistan Resmi Dili

ülke oldukça fazla büyük bir alana sahiptir. Yaşayan insan sayısı ise 1 milyarın üzerindedir. ülkede farklı uluslardan birçok insan yaşamakta ve yaygın konuşulan diller Hintçe ve İngilizce'dir.

Hindistan Para Birimi

Hindistan'da geçerli olan para birimi Hindistan Rupisi'dir.

Hindistan'da Saat Kaç?

Hindistan Türkiye saat farkı yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika olmaktadır. Yani şu an Türkiye'de saat 08:00 iken Hindistan'da ise 10:30 şeklindedir.

Hindistan'da Ne Ucuz? Hindistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Hindistan muson iklim kuşağında yaşayan bir ülke olmasından dolayı kahvesi çok meşhurdur. Birçok farklı tatta ve lezzette kahveler bulabilmek mümkündür. Aynı şekilde teknolojik aletler de ülkemize göre daha makul fiyatlardadır. Bunun yanında kişiler geleneksel Hint kıyafetlerini de getirebilir. Hindistan çeşitli ve rengarenk ipek kumaşları ile ünlüdür.

Hindistan'a, en ucuz Hindistan uçak bileti ile havayolu üzerinden gelmeyi düşünenler, uzun yolcuğa değecek şu unsurları göz önüne alabilirler.

Geçmişten günümüze kadar birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hindistan farklı farklı mimariye sahip birçok tarihi eser ile turistleri karşılamaktadır. Antik krallıklar hanlıklar tarih boyunca hüküm sürdüğünden dolayı şehrin hemen hemen her yerinde kaleler, saraylar, camiler, tapınaklar, anıtlar ve antik kalıntılar bulunuyor. Bu eserlerin koruma altına alınması için UNESCO tam 33 eseri denetimi altına almıştır.

Hint kültüründe misafir oldukça fazla sevilmekte, eve gelen misafir ev sahibinin tanrısı olarak inanılmaktadır. Hindistan halkı yeryüzüne saygı gösterilmek için gönderildiklerine inanmakta ve bu yüzden hayvanlara, bitkilere ve ağaçlara özel bir itina göstermektedir. Kibarlık ve anlayış timsali bir ırktır.

Hint mutfağı oldukça farklı lezzetleri içinde barındırmaktadır. Baharatlar ve değişik lezzetler fazlaca yoğundur. Mutfak Hintliler için çok özen gösterilen ve vazgeçilmez bir tutku halindedir. Kuzey bölgelerinde yağlı ve baharatlı yemekler ünlü iken; güney bölgelerinde Güneydoğu Asya iklimden dolayı daha çok pirinç ve deniz ürünleri bulmak mümkün.

Hindistan'da dağlık alanlarda kış mevsiminde kayak macerası, Hint fillerinin devasa görüntüleri, Bengal kaplanları ile macera dolu bir şehir olarak nitelendirilse yerinde olur.

Tarihten günümüze kadar gelmiş olan nadide eserlerden birisidir. Yamuna Nehri kısmında bulunan Tac Mahal her giden seyyahın defterinde gidilecek yerler arasında ilk sırada olması gereken bir alandır.

Biletall.com'dan ulaşabileceğiniz Hindistan Türkiye uçak biletleri ile birlikte Hindistan'ı ziyaret etmek isteyenler aşağıdaki şehirleri mutlaka görmelidir;

Varanas

Hindistan'ın eyaletlerinden birisidir. Hindistan halkı için kutsal sayılan Ganj Nehri kenarına kurulmuştur. Bu yüzden dolayı yılın hemen hemen her gününde ziyaretçi akınına uğramaktadır. Aynı zamanda dünyanın eski yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Mimari yapısı ile de oldukça eski olan şehirde oldukça düzensiz ve pis bir görüntü hakimdir. Ganj nehri ölülerin bedenlerin yakılıp atıldığı bir nehirdir. Bu açıdan dolayı Varanasi de oldukça pis bir görüntü hakimdir.

Yeni Delhi

Yeni Delhi Hindistan'ın başkentidir. Aynı zamanda festivallerin, mimarinin ve alışverişin merkezi olarak anılmaktadır. Deniz ve körfezlerin hemen yanına kurulmuş olan şehir oldukça genç bir mimariye ve bakıma sahiptir. Ticaretin ve resmi yazışma işlerinin de yapıldığı şehirlerden birisidir. ülke Hindistan iklim özelliklerinden biraz uzaklaşmakta kışları kurak yazları ise 40 derecelerde seyreden bir sıcaklık ile karşılamaktadır.

Bombay

Hindistan'ın büyük dünyanın ise büyük ilk 10 şehri arasındadır. Bombay da halkın büyük bir bölümü yaşamaktadır. ülkenin batısında bulunan şehir yoğun endüstri ve ticaretin ana merkezlerinden birisidir. önemli bir konuma sahip olan şehirde Süveyş kanalının açılması ile beraber çok daha fazla bir yoğunluk hakim olmuş ve göç almaya başlamıştır. Ancak buna rağmen gecekondu yerleşim alanı çok fazla ve şehirde yaşayan halkın alım gücü ise oldukça düşüktür.

ülkeye, Hindistan Türkiye uçak bileti avantajları ile gelenler, Hindistan'da sayısız gezip görülecek yerle birlikte birçok aktiviteye de katılabilir.

Hindistan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Hindistan'da deniz turizminde başta gelen alanlardan birisi Kerala'dır. Yeşil ve mavinin birbiri ile buluşmasının dansı olarak tabir edilecek muhteşem bir alandır. Kaju ağaçları, upuzun bir sahil şeridi ve çeşitli meyve ağaçları ile şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için bulunmaz nimettir.

Hindistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Alışveriş yapılacak yerler içinde başlıca alan Yeni Delhi'dir. Kişiler buradan ipek ve rengarenk kumaşları ucuz bir şekilde alabilme imkanına sahiptir. Aynı zamanda tropik bir iklime sahip olmasından dolayı oldukça farklı lezzetlerde meyvelerde alabilirler.

Hindistan'ın Doğal Güzellikleri

Hindistan doğal güzellikleri açısından oldukça zengindir. Ganj nehri, altın tapınak ve birçok saraylar ve hanlar bunların güzel kanıtıdır. Su ve mavi alanında oldukça fazla bir seçeneğe sahiptir. Tam bir su cenneti olarak nitelendirilebilir.

Hindistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Medeniyetler beşiği olan Hindistan'da birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Bunlar içerisinde önemlisi ise dönemin kralı şah Cihan'ın eşi için yaptırmış olduğu anıt mezar olan Taç Mahaldir. Gelen her ziyaretçi için büyüleyici bir görüntüsü bulunmaktadır.

Hindistan Gezi Rehberi

ülke birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapması ve önemli ticaret merkezlerinden birisi olması nedeniyle çok fazla kalabalık bir nüfusa sahiptir. Bu durumda trafiği olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak bunu çözümleyebilmek için şehir içinde minibüsler bulunmaktadır. Şehir içi ulaşımda bisikletler ve motor bisiklet oldukça önemli bir yere sahiptir. Rikşalar, otorikşalar, taksiler, metrolar ve otobüs ulaşımı rahatlatmaya çalışmaktadır.

Hindistan yemekleri oldukça farklı lezzetlere ve tatlara sahiptir. Baharat ağırlıklı ve et çok fazla kullanılmaz. Bunun yanında temizlik ve hijyen açısından da endişe duyarak biraz yemek konusunda zorlanabilir ve aç kalabilirsiniz.

Sokak Yemeklerinden Birisi çapati

Sokak satıcılarının hemen hemen hepsinde bulunan bir yemek çeşididir. Bizim ülkemizdeki gözlemeye benzeyen bir hali vardır. Ancak ondan daha az pişmiş ve daha ince açılmış olan bir hamur söz konusudur.

Milli Yemekleri Thali

Hindistan kültürünün milli yemeğidir. Bir bölmeli Tabldot tepsi içerisinde gelir. Bu yemekler genelde çorba, bir sebze yemeği, pirinç pilavı ve sulu patatesten oluşmaktadır. Oldukça da ucuza karnınızı doyurabileceğiniz ve bizim kültürümüze yakın olan tatların bulunduğu bir yemek konseptidir.

Doyurucu Bir Lezzet Tandorii

Bizim kültürümüzde bildiğimiz tavuk kızartma şeklinde gelen yemektir. Ancak farkı ise yapımı aşamasında kullanılan soslar ve baharatlar oldukça lezzetli ve aynı zamanda çok ucuz bir besindir. Kişilerin kullanmış oldukları tavuğu terbiye yöntemi de ayrı bir lezzet kazandırmaktadır.

Birbirinden Lezzetli Deniz Mahsulleri

Hindistan tam bir deniz ve okyanus ülkesi olmasından dolayı deniz ürünleri konusunda da oldukça şanslıdır. Denizden çıkarılan kocaman kalamar ve palamut balıklarının ızgara üzerinde pişirilmesi ve sunulması aşaması ise lezzetine lezzet katmaktadır. Deniz mahsullerini yeme fırsatınız olursa eğer bu lezzeti tatmanız önerilir. Oldukça da ucuz bir fiyata sahiptir. Yaklaşık olarak 30 40 rupiye doyma imkanına sahip olabilirsiniz. Hindistan'da hayvanlara çok büyük bir saygı olmasından dolayı çok fazla kırmızı et ürünü bulmak zordur. Ancak lüks restoranlarda et menülerin bulabilme şansınız mevcuttur.

Hindistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Hindistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Srinagar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shimla Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shillong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Birsa Munda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Raipur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Port Blair Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dr Ambedkar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lucknow Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jaipur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Imphal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hyderabad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Indira Gandhi Havalimanı
Dehradun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Daman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chandigarh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Netaji Subhash Chandra Bose Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chhatrapati Shivaji Havalimanı
Bhopal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aurangabad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Agra Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Agartala Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ahmedabad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Akola Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bilaspur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bhuj Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Belgaum Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vadodara Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bhavnagar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Goa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Devi Ahilyabai Holkar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jabalpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jamnagar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kandla Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khajuraho Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kolhapur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Keshod Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nasik Road Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pune Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Porbandar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rajkot Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sholapur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Surat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Udaipur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aizawl Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bagdogra Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bhubaneshwar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cooch Behar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dhanbad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jamshedpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jorhat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kailashahar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Silchar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lilabari Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dibrugarh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Patna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rourkela Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vishakhapatnam Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Allahabad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Amritsar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Varanasi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kullu Manali Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gwalior Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jodhpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jaisalmer Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jammu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kanpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kota Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ludhiana Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Leh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pathankot Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pantnagar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Satna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Agatti Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bangalore Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yelahanka AFB Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bellary Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vijayawada Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Coimbatore Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Calicut Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cuddapah Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Madurai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mangalore Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chennai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pondicherry Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rajahmundry Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tirupati Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Trichy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Thiruvananthapuram Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Diu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hubli Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lokpriya Gopinath Bordoloi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dimapur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tezpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nanded Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kangra Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gorakhpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mysore Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Along Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bhatinda Air Force Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bikaner Havaalanı Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Car Nicobar Air Force Base Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Daparizo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jagdalpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kamalpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khowai havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Latur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Muzzafarpur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pasighat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Purnea Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sri Sathya Sai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ratnagiri Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rupsi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tezu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Thanjavur Air Force Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tuticorin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
WarangalHavalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zero Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white