1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Macau Uçak Bileti

Macau Para Birimi
Macau Patakası (MOP)
Macau Zaman Dilimi
GMT +8
Macau Şehri En İyileri
Lüks Binalar, Macau Kalesi, Yumurtalı Turta

En Ucuz Macau Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Macau
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Macau Kalkışlı Uçak Seferleri

Macau - Kuala Lumpur
Philippine Airlines
03 Tem 2020
Macau - Frankfurt
Air Macau
16 Haz 2020
Macau - İstanbul
Air Macau
28 Haz 2020
Macau - Münih
Korean Air
17 Haz 2020
Macau - Dusseldorf
Shanghai Airlines
30 Haz 2020
Macau - Sao Paulo
Air Macau
20 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Macau Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Macau Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BR
Priz Voltajı ve Tipi
127v / 220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 MOP
Yemek Fiyatı
20 BRL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 MOP

Macau’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Sonbahar aylarında mükemmel bir tatil fırsatı sunan şehrin, her bölgesinin bu aylarda açık olduğunu söylemek gerekir. Diğer aylarda genellikle fırtınalı ve yağışlı havanın hakim olması, bazı turistik bölgelerin kapanmasına sebebiyet vermektedir. Hava durumunun diğer aylarda kötü olması turizm açılışının da ertelenmesine sebebiyet vermektedir. Macau İstanbul uçak biletleri alınacaksa mutlaka eylül ayında alınmalıdır. Bunun sebebi ise eylül ayında uygun fiyatlı biletlerin bulunmasından kaynaklanmaktadır. Ekim aylarında muhteşem bir havanın ön plana çıkacağını söylemek gerekir. Macau İstanbul uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yapıldığında sonbahar mevsiminin en uygun fiyatları sunduğu görülecektir. Sonbahar aylarında gidildiğinde sıcaklığın dengeli olduğu görülecektir. Sıcaklığın dengelenmesi gün boyu rahat giyinmeye sebebiyet verecektir. Macau İstanbul uçak seferleri sırasında gidilecek olan turistik bölgelerin hangi saatlerde ziyaretçi kabul ettiğine de göz atılmalıdır. Şehirde sonbahar mevsimi boyunca rahatlıkla sosyal yaşam sürdürülebilir.

Macau Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Macau hava limanından, şehir merkezine ulaşabilmek için çeşitli ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Bu alternatiflerin en başında otobüs ve feribot gelmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 MOP

Hava limanında bulunan 36 numaralı Newera adlı otobüsler, şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Yaklaşık 25 dakika içerisinde hava limanından, şehir merkezine ulaşımı sağlar.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 4 MOP

Şehir içerisinde bulunan ulaşım araçları, Macau'nun her bölgesine ulaşım sağlamaktadır. 3 MOP ile 5 MOP arasında değişiklik gösteren fiyatlar söz konusudur. Newera ve çeşitli otobüs çeşitleri ulaşım sağlamaktadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 150 MOP

Hava limanından, şehir merkezine gidebilmek için taksi kullananların bir hayli fazladan ücret ödemesi gerekiyor. Toplu taşıma araçlarından daha yüksek maliyete sahip olması, fiyatın yüksekliğine sebebiyet vermektedir. Taksiler konforlu bir şekilde ulaşım sağlamaktadır.
Araç Kiralama
Hava limanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarıyla anlaşarak, bütçeye uygun arabalar kiralanabilir. Birden fazla firmanın bulunması, yolcuların farklı alternatiflere ulaşmasına ve fiyat karşılaştırması yapmasına yardımcı olmaktadır.

Macau Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hava limanında bekleyen yolcuların rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği çeşitli mekanlar bulunuyor. Alışveriş salonlarında ihtiyaçlar karşılanabilir veya restoranlarda farklı tatlarla tanışılabilir. Macau İstanbul uçak bileti alarak hava limanına gelen kişilerin, aynı zamanda şehir merkezine ulaşım sağlayabilmesi oldukça kolaydır. Çok sayıda otobüs, şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Feribotlarla şehir merkezine ulaşmak ve deniz manzarasıyla ülkenin manzarasına göz atmak mümkündür.

Hava limanında bekleyen yolcuların sessiz dinleme salonlarında kablosuz ağ ile internet erişimi sağlaması mümkün hale getirilmiştir. Sessiz dinlenme salonlarında yolcular istediği kadar vakit geçirebilir. Konaklama seçeneklerine önceden göz atılması, kişinin zor duruma düşmesine engel olacaktır.

Macau’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Ülkenin birçok bölgesinde tatil yapabilmek için bütçenin biraz güçlü olması gerekir. Macau ucuz uçak bileti alıp, uygun bir tatil yapabilmek için şehrin ideal olduğunu söylemek gerekir. Kişisel ihtiyaçların ekonomik açıdan rahat karşılanması da mümkündür.
 2. Şehir içerisinde bulunan kumarhaneler, eğlence merkezleri sosyal yaşamı olumlu düzeyde etkilemektedir. Sosyal yaşam kalitesini arttırmak ve ucuz bilet için Biletall.com’dan bütün Macau uçak bileti fiyatları karşılaştırılabilir. Eğlence merkezleri günün her saatinde hizmet vermektedir.
 3. 18. Lotus Çiçeği festivaliyle ön plana çıkan Macau, her yıl bu festivali düzenlemektedir. Festivale katılmak ve güzel zaman geçirmek için Macau uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yapılmalıdır. Tarihler denk getirilirse festivallere katılmak mümkündür. A-ma, festivali de eğlenceli olarak ön plana çıkmakta ve halkın beklediği festivallerden biri olarak bilinmektedir.
 4. Şehir içerisinde bulunan turistik bölgeler ve tarihi mekanlar, günün belli saatlerinde ziyarete açıktır. Şehrin önemini anlamak için ziyaret edilebilmektedir. Unutulmayacak bir anıyı hafızaya kaydetmek için mutlaka bu bölgelerin ziyaret edilmesi gerekiyor.
 5. Macau mutfağına özel birçok yemek bulunmaktadır. Bu yemekler sadece şehrin sınırları içerisinde bulunmakta ve diğer bölgelerde yapılmaya çalışılsa bile lezzetli olmadığı söylenmektedir. En ucuz Macau uçak bileti alınarak bu lezzetlerle tanışmak mümkündür. Ayrıca restoran fiyatlarının uygun olması, insanların bütçesini olumsuz etkilememektedir.

Macau Hakkında

Hong Kong'un batısında ve özel yönetim bölgesinde bulunan Macau, kıyıya yakın olmasıyla ön plana çıkıyor. Kıyıya yakın olması ve sınırları içerisinde turistik bölgeleri bulundurması, turizm akışını hızlandırıyor. Macau uçak bileti alarak, şehirde eğlenceli bir tatil geçirebilmek mümkün. Portekiz kültüründen etkilenen şehrin, dili Patau olarak bilinmektedir. Birçok kişinin bu kültürden etkilenmesi, farklı insan tiplerinin şehir içerisinde bulunmasına sebebiyet vermektedir.

Macau ekonomisi kumarhanelere bağlı olduğundan, şehir sınırları içerisinde çok sayıda kumarhane bulunur. Eğlenceli vakit geçirebilmek için çeşitli kulüpler ve sosyal faaliyetler yürüten bölgeler de bulunmaktadır. Macau uçak bileti alarak, farklı kültürleri araştırabilir ve bu insanların nasıl etkilendiğini görebilmeniz mümkündür. Macau tropikal bir iklime sahip olduğundan kış aylarında bile güneşi görebilmek mümkündür. Sonbahar aylarında havanın dengelenmesiyle birçok kişinin turizm ayının başlangıcı olduğunu söylemesi de olağan bir durumdur.

Macau uçak bileti alarak, turistik bölgelerde geziler yapılabilir ve ekonomik açıdan rahat olunabilir. Birçok tatil beldesinde fiyatlar yükselirken, Macau bölgesinde biraz daha uygun fiyatlarla hizmet verilmektedir. Şehir sınırları içerisinde her kesime uygun konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Şehrin gelişmesi ve turizme uygun olması, her yıl 5 milyon civarında turistin şehri ziyaret etmesine sebebiyet vermektedir.

Macau Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 MOP
Taksi
15 MOP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Macau'da en popüler ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler şehrin her kısmına rahatlıkla ulaşım sağlıyor. Uygun fiyatlarla hizmet vermesi, birçok kişinin tercihine neden oluyor. Ayrıca şehirde rahatlıkla gezmek isteyen kişilerin otobüslerle ulaşım sağlamaması mümkün değil.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Feribotlarla şehir içi ulaşımı sağlamak mümkün. Feribotlar, insanları manzarayla baş başa bırakıyor. Diğer ulaşım araçlarından biri ise taksidir. Taksiler konforlu bir ulaşım sağlasa da, fiyatları oldukça yüksektir.

Macau Vize Şartları

Brezilya Vize İstiyor mu?
Hayır
Brezilya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Brezilya Vize Detayları
90 Günlük izin sadece turistik tek giriş için gereklidir.

Macau’da Gezilecek Yerler

Aziz Paulo Katedrali Harabesi
Macau Müzesi
Kulesi
Monte Hisarı
A-Ma Tapınağı
Uzak Doğuda İnşa Edilen İlk Katolik İbadethanesi: Aziz Paulo Katedrali Harabesi

1835 yılından sonra harabeye dönüşen katedral, birçok kişi tarafından ilgi görüyor. Harabeye dönüşmesinin sebebi o yıllarda yangın çıkmasından kaynaklanıyor. Birçok turistin ilgisini çeken eski ibadethane, belli saatler içerisinde ziyaretçi kabul ediyor.

300 Yıl Boyunca Varlığını Sürdüren Bina: Macau Müzesi

Yüzlerce yıl boyunca varlığını sürdüren bina, 1998 yılından itibaren hizmet veriyor. Macau'nun kuruluşundan, bugüne kadar bulunan tüm tarihi yapıtlar sergiye sunuluyor. Macau tarihine göz atmak için bu binayı ziyaret etmek yeterli.

Macau Manzarasını 360 Dereceyle Gösteren: Macau Kulesi

Sinema, spor alanı, restoran gibi hizmetlerin kule içerisinde verilmesi birçok kişinin ziyaret etmesine sebebiyet veriyor. Kule, Macau'nun her kısmını 360 dereceyle gösterebiliyor. Manzarayı izlerken mükemmel bir tatla tanışmak mümkün.

Hisar Manzarasını Tarihi Yapıtlarla Donatan: Monte Hisarı

Hisar seferi yaparak, mükemmel bir zaman geçirmek mümkün. Macau müzesi ile bağlı olan hisarda, istenildiği kadar zaman geçirilebiliyor. Mükemmel bir anı olarak hafızanıza kaydetmeniz ve fotoğraf çekmeniz için ideal bir mekan.

Macau'nun En Eski Budist Tapınağı: A-ma Tapınağı

17.yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren tapınak, balıkçılar tarafından büyük ilgi görüyor. Tapınağın eşsiz görüntüsü tüm turistlerin ilgisini çekiyor. En eski yapıtlardan biri olarak bilinmesi, merak oluşturuyor.

Macau’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pato De Cabidela
Tuzlu Morina Balığı
Caldo Verde
Feiojada

Macau bölgesinde Portekiz yöresine ait birçok yemek bulunmaktadır. Macau İstanbul uçak saatleri sırasında bu yemeklerin akla gelmemesi mümkün değildir. Bölgede bulunan çeşitli restoranlarda bu yemeklere ulaşabilmek mümkündür:

Hindistan Cevizi Sütüyle Yapılan: Pato de Cabidela

Portekiz yöresine ait olan yemek içerisinde çok sayıda malzeme bulunmaktadır. Özel baharatlarla ve Hindistan cevizi sütüyle yapılan ördek yemeği; birçok kişi tarafından sevilmektedir.

Tuzla ve Özel Baharatlarla Hazırlanan: Tuzlu Morina Balığı

 Balığın eşsiz lezzetinin baharatlarla kaplanması, ortaya büyük bir lezzet çıkarmaktadır. Bölgede bulunan restoranların en popüler yemeklerinden biri olarak bilinmektedir. Doyurucu olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Acılı Sosis ve Patatesle Hazırlanan: Caldo Verde

Çorbanın acılı olması ve patatesle hazırlanması, diğer yemeklerden farklı bir lezzet oluşturduğunun göstergesidir. Aynı zamanda çorbanın içerisinde lahana gibi sebzelerde bulunmaktadır.

Bölgenin En Özel Barbunya Yemeği: Feiojada

Çeşitli baharatlarla ve özel karışımlarla hazırlanan barbunya yemeği, en doyurucu yemekler arasında bulunmaktadır. Uygun fiyatıyla restoranlarda bulunması, birçok kişinin tercih etmesine sebebiyet vermiştir.

Soslu Afrika Tavuğu: Galina a Africana

Özel soslarla hazırlanan tavuğun, birçok yemekten daha çok sevildiğini söylemek gerek. Sosların içerisinde acının bulunması müşterinin tercihine göre değişmektedir. Yemeği acısız bir şekilde hazırlamak mümkündür.

Konaklama İçin Macau Otel Seçenekleri

Macau bölgesinde bulunan birçok otel 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Macau İstanbul saat farkı düşünülmeden otel tercihinde bulunulabiliyor. Ayrıca otellerin merkezi konumda olması, turistlerin şehirde da

The Venetian Macao
Şehir merkezine yakın olan otellerden biri olarak hizmet vermektedir. Alışveriş merkezi, toplantı salonu gibi ayrıcalıkları sunan otelin aynı zamanda SPA, havuz, otel barı, İnternet gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın olması, sosyal yaşama bağlılığı arttırmaktadır. Fiyatları 1050 ile 1300 TL arasında değişim gösteriyor.
Estrada da Baía de N. Senhora, 820007, Makao, Çin
Sheraton Macao Cotai Central
Hava limanına yakınlığıyla bilinen beş yıldızlı otel, konforlu bir konaklama seçeneği sunuyor. Havuz, SPA, İnternet, spor salonu gibi hizmetleri vermesi; birçok kişinin bu oteli tercih etmesine sebebiyet vermektedir. Fiyatları 880 ile 1100 TL arasında değişiklik gösteriyor.
Cotai Strip, Taipa, Makao, Çin
Studio City Hotel Macau
Otelin sunduğu konfor ve elit yaşam standardına ulaştırması, en bilindik özelliklerinden biridir. Ayrıca otel içerisinde havuzun bulunması, müşterilerin rahat bir şekilde yüzme keyfine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Fiyatları 800 ile 1200 TL arasında değişim gösteriyor.
Cotai, 0000, Makao, Çin

Macau Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Macau 6.262,89 TL 30 Saat
Helsinki - Macau 11.232,62 TL 36 Saat 40 Dakika

Macau Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Macau uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Klm, Korean Air, Philippine Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Macau yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Macau varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Macau olup, bilet fiyatı 6.262,89 TL'dir.
 • Macau şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Macau ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
İspanya'da Yapılacaklar! Bunları Yapmadan Dönmeyin!
İspanya'da Yapılacaklar! Bunları Yapmadan Dönmeyin!
19 Ağustos 2019
Yurt dışı turlarının en vazgeçilmezlerinden biri İspanya turudur. İspanya hava durumu yılın tüm zamanlarında neredeyse sıcak olduğundan, insanları cana yakın olduğundan ve her köşesi görsel bir şölen
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Hangi havayolları internetten bilet satıyor?
Hangi havayolları internetten bilet satıyor?
15 Ekim 2015
İnternetten bilet satışı yapmak, pek çok firmanın ilk aklına gelen çözümleri arasında yer alıyor artık. Özellikle söz konusu uçak ile seyahat etmek olunca, internetten satın alınan bilet sayısı ol

Macau Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (82)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
88 Değerlendirme
N*** K***
23 Ekim Çarşamba
tarihi değeri olan bir yer
G*** G***
6 Kasım Çarşamba
sokakları falan çok güzel
F*** S***
19 Nisan Cuma
gitmeyi çok istiyorum
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Macau Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 03:15:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Macau, (MFM)
MFM
MO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699