Avusturya Uçak Bileti

Avusturya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Avusturya Hakkında Bilgiler

Avrupa Birliği ülkelerinden birisi olan Avusturya tam bir tarih kokusunu içinde barındıran ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

Müziğin ve huzurun başkenti olarak nitelendirilen Avusturya'ya Türkiye'den hemen hemen birçok hava yolu şirketi ile rahat bir şekilde uçak bileti bulmak mümkündür. Bu konuda hizmet veren haya yolu ile alakalı ucuz seçenekleri görebilmek adına bütün hava yolu firmalarını karşılaştırmak yerinde olacaktır. Avusturya uçak bileti şeklinde bir arama yaparak Biletall.com'dan tüm firmalar ile tek tek karşılaştırma yapılabilir.

Türkiye'den hava yolu ile gidebilmek için tek gidiş noktası İstanbul olarak belirlenmiştir. Biletall.com'dan uçak bileti alarak gerekli evrak kontrollerinden sonra Schengen vizesi alarak Avusturya'ya ulaşım sağlayabilirler. Veya daha önceden Avusturya uçak bileti rezervasyon yaptırarak, bileti satın alıp check-in alanında gerekli işlemlerin ardında uçuş yapabilirler.

Avusturya'ya hava yolu imkanını kullanacak Avusturya uçak bileti alarak gitmek isteyen kişilerin şehirde bir sıkıntı yaşamadan rahat bir şekilde hareket edebilmesi açısından şehrin almış olduğu önlemlerden biri olan Schengen vize şartını yerine getirmeleri gereklidir.

Avusturya'ya girmek isteyen kişilerin ülkenin kendi huzurunu bozmaması açısından istemiş olduğu vize şartlarını yerine getirmesi gereklidir. Kişiler ister seyahat, ister eğitim, isterse de sağlık gibi hangi sebeple giderse gitsin bu durum her birey için şarttır.

Avusturya da Alp dağlarından dolayı yükselti çok fazladır. Bu açıdan dolayı kış mevsiminde hava sıcaklıkları yaklaşık olarak -10 dereceye kadar düşüş göstermektedir. Kişilerin yaz mevsiminde seyahat etmeleri önerilebilir.

Avrupa'nın köklü tarihine sahip olan ve Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde bulunan bir ülkedir. österreich yani kelime anlamı ile Doğu İmparatorluğu anlamındadır. Yönetim şekli olarak demokrasi hakimdir. Avrupa ülkeleri arasında zengin olan ve kişi başına milli gelirin fazla olduğu ülkelerden birisidir.

Avusturya'nın Başkenti

Avusturya'nın başkenti Viyana ise müzik şehri olarak nitelenmekte ve çeşitli etkinlikler ile dolu bir yaşam sunmaktadır.

Avusturya Nüfusu - Avusturya Resmi Dili

Avusturya'nın nüfusu 8,747 milyonun üzerindedir. ülkenin resmi dili ise Almanca'dır.

Avusturya Para Birim

Avrupa birliğine üye olan bir ülke olmasından dolayı para birimi Euro'dur.

Avusturya'da Saat Kaç?

Avusturya Türkiye saat farkı 1 saattir. Avusturya Türkiye'den bir saat daha geridedir. Türkiye'de şuan saat 12.00 ise Avusturya'da da saat şuan 11.00 olarak örnek verilebilir.

Avusturya'da Ne Ucuz? Avusturya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Avusturya Belçika ve İsviçre kadar bir üne sahip olmasa da çikolataları ile adından söz ettiren bir ülkedir. Burada satılan çikolata ürünlerinden ülkenize götürme imkânı bulabilirsiniz. ünlü çikolataları ise Mozart ve zotter adındaki çikolatalardır. Bunun yanında sirke ve kurabiyeleri de meşhurdur. Manner kurabiyeleri ile Gegenbauer sirkesi de meşhur olan hediyelikler arasında değerlendirilebilir.

Avusturya'ya, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Avusturya uçak bileti ile seyahat imkânı bulan kişilerin mutlaka gitmesi ve görmesi gereken önemli yerler vardır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

Avusturya'nın başkenti olan ve adından çokça söz ettiren Viyana'nın ünlü yemeği olan Viyana şnitzeli gidildiği zaman yemeden dönülmemesi gereken eşsiz ve muazzam bir lezzettir. çıtır çıtır tadı ve sunumu ile kişilerin iştahlarını kabartacak türdendir.

Geçmişten günümüze kadar birçok ırk ve medeniyeti içinde barındıran Avusturya kültürel mirası açısından da birçok yapı ile kişilere kapısını açmaktadır. Yaz tatili veya kış mevsiminde kar tatillerini ülke dışında geçirmek isteyenler için bulunmaz nimet olarak nitelendirilse abartı olmaz.

ülkede zaman zaman çeşitli festivaller ve karnavallar düzenlenmektedir. Viyana maratonu, yılbaşı festivalleri ve film festivalleri meşhur olanıdır. Festivaller is mayıs ve ağustos yani yaz aylarında başlamaktadır. Gelip gezmek isteyen kişiler bu tarihlere plan yapması halinde festivallere de katılma imkânı yakalayabilir. Ancak bu dönemlerde Avusturya uçak seferleri konusunda sıkıntı yaşamamak için erken rezervasyon imkanından faydalanmak daha karlı bir yol olacaktır.

Müzik denince akla gelen şehirlerin başında Avusturya vardır. Klasik müzik ve opera müziğinin atası olarak nitelendirilmektedir. Sanat alanında birçok dalda ilgi alanlarına göre bir uğraş bulmak mümkündür bu şehirde. Müzik yanında resim, edebiyat ve mimari alanında da zengin bir tablo ile karşı karşıya kalmaktayız.

Avusturya'ya gelen kişilerin kesinlikle uğramadan ve bu eşsiz bir mimariye sahip olan şehir Viyana'yı görmeden gitmek olmaz. Hem yaz tatili döneminde hem de Avusturya uçak bileti fiyatları için ucuz olduğu kış mevsiminde bu şehre uğramak için yegâne fırsat olarak nitelendirilebilir. Hem zengin kültürel mirası hem de çeşitli etkinliklerin göz bebeği olarak Viyana Avusturya için vazgeçilmez bir unsur olarak değerlendirilebilir.

Ucuz Avusturya uçak bileti imkanlarından yararlanarak gelme fırsatı bulan kişilerin ülkedeki birbirinden güzel şehirleri kesinlikle gezmesi gerekmektedir. Bu şehirler yakın mesafelerde olup ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşım sağlamasına engel durum teşkil etmemektedir.

Viyana

Tarihi ve mimari dokusu ile eşsiz bir lezzet olan Viyana şehir merkezi ve sokakları tam bir tarih kokmaktadır. Gecesi bir ayrı gündüzü bir ayrı tada sahip olan Viyana görülmeden gelinmeyecek nadide parçalardandır.

Graz

Kelimenin tam bir anlamı ile Graz şehri bir öğrenci dostu ve eğitim üniversite şehri olarak nitelendirilir. Avusturya Türkiye uçak biletleri İle hava yolu aracıyla gelen öğrencilerin hiç maddi ve manevi açıdan sıkıntı yaşamadıkları bir şehirdir.

Salzburg

Avusturya'nın kuzey batısında bulunan şehir dünyanın kalabalık dördüncü şehri olarak adından söz ettirmektedir. ünlü müzik adamlarından birisi olan Mozart'ın doğduğu şehir olarak adından söz ettirmektedir.

Avusturya geçmiş zamandan günümüze kadar pek çok ırka ev sahipliği yaptığından dolayı turizm alanında da gelen turistleri doyuracak imkanlar ile donatılmış ülkelerdendir. Avusturya ucuz uçak bileti imkanından faydalananlar için gezilecek birçok yer bulunmaktadır.

Avusturya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Avusturya'da deniz turizmine imkân sağlayacak bir durum bulunmamaktadır. Avusturya denize kıyısı olmayan Avrupa eyaletlerinden birisidir.

Avusturya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Avusturya'ya giden kişilerin alışveriş yapabilmeleri için AVM'ler ve aynı zamanda meşhur alışveriş caddeleri bulunmaktadır. Bu caddelerin ünlüsü ise Viyana'da bulunan Kärntner Straße, Mariahilfer Straße caddesidir. Avusturya uçak bileti fiyatları en uygun olduğu zamanlardan birisine denk gelmiş iseniz bu cadde üzerindeki birçok üründen ve indirimden de yaralanabilirsiniz. Buradaki alışveriş için uygun olan ise kıyafetlerdir. Alınacak her tür ve her tarza kıyafet ve ünlü makyaj ürünlerini oldukça ucuza bulabilirsiniz.

Avusturya'nın Doğal Güzellikleri

Avusturya Alp dağları ile üne sahip olan bir şehirdir. Bu dağlarda yaz mevsimlerinde yaylacılık faaliyetleri şehirde sıcaktan bunalan insanlar için bulunmaz bir nimettir. Kış mevsiminde ise bu dağlarda kayak turizmi yapılmaktadır. Bunun yanında doğal göller ve akarsular da görülmeye değerdir.

Avusturya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarihi güzellikleri açısında Avusturya hem şehir merkezi hem de eyaletlerindeki mimarisi ile oldukça iyi bir konumdadır. Parlamento binası, Belvedere Sarayı ve kelebeklerin diyarı olarak adlandırılan Kale Bahçesi tropikal atmosferin nadide örneklerindendir.

Avusturya Gezi Rehberi

Avrupa'nın düzenli temiz ve rafineri şehirlerinden birisi olan Avusturya oldukça gelişmiş ve herhangi bir siyasi veya sosyal problemleri olmayan sıkıntısız bir şehir olarak nitelendirilebilir. Nüfus oranı olarak da oldukça sade ve sakin bir şehir olmasından dolayı yaşanılacak listelerin başındadır.

Ulaşım için tramvay, taksi ve şehir içindeki dolmuş imkanlarını kullanabilirler. İklim özellikleri kış mevsiminde biraz sert olmasına karşın yazın tadını çıkarmak mümkün olacaktır. ünlü şehirlerinden Viyana, Linz gibi nimetleri içinde barındırmaktadır. Ulaşım konusunda ekonomik fiyatlar geçerlidir. Bu aşamada kullanılacak ekonomik ulaşım araçlarından birisi de demir yoludur. Hatta Avrupa'nın uzun demiryolu da Avusturya'da bulunmaktadır. Bu sayede kişiler şehirler arasında kolay ve ucuz bir yol ile seyahat edebilme imkânı bulmaktadır.

Türkiye'deki Pankekin Karşılığı Kaiserschmarrn

Tatlı yiyecekler kategorisinde bulunan bu kaiserscharrn pankek, küçük küçük dilimlenerek servis tabağına alındıktan sonra üzerine pudra şekeri, room, kuş üzümü ve vanilya serpilerek yanında da elma sosu ile servis edilen bir lezzettir. Eski dönemlerde kralın isteği üzerine ve onun için özel yapılmıştır. Hatta ismi de imparator demek olan “kaiser” anlamına gelen bir kelimeden oluşmaktadır.

Etin Lezzetli Hali Rauchfleisch

Dana etinin kemiksiz halinden yapılan bir yemektir. Etler hafifçe tütsülenerek yanında da yaban turpu veya bezelye taneleri ile süslenerek servis edilmektedir. Bunu yapan birçok restoran bulunması mümkündür. İsteğe göre etinizi kendiniz de seçebilme imkânınız bulunmaktadır.

Elmalı Turta Tadında Linzer Torte

Avusturya'nın Linz şehrinin ünlü lezzetlerinden birisidir. Oldukça hafif olan bu lezzetin içerisinde un, şeker, tuzsuz tereyağı, yumurta beyazı ve tarçın gibi malzemelerden oluşturulmaktadır. Turta şekli verilip fırınlanması aşamasında üzerine çeşitli kuru yemişler ile süslenerek farklı bir lezzet katılmaktadır. Hamuru ise oldukça gevrek ve kıtır kıtır bir lezzettedir. Daha sonra ise pudra şekeri ile servis edilmektedir.

Avusturya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Avusturya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Schwechat Havalimanı
Salzburg Havalimanı
Linz Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Innsbruck Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Graz Havalimanı
Hohenems Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Woerthersee Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white