1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Tayvan
Uçak Bileti

Nüfus
23 Milyon 500 Bin
Başkent
Taipei
Para Birimi
Yeni Tayvan Doları (TWD)
Zaman Dilimi
GMT +8
Telefon Kodu
886
Resmi Dil
Mandarin Çincesi
Ort. Yemek Fiyatı
120 TWD
Ort. İçecek Fiyatı
75 TWD
İstanbul - Taipei Uçuş Süresi
12 Saat
İstanbul - Taipei Uçuş Mesafesi
8.459 Km
Taipei

En Ucuz Türkiye - Tayvan Uçak Seferleri

İstanbul - Taipei
Sichuan Airlines
31 Eki 2019
İzmir - Taipei
Qatar Airways
17 Eki 2019
Ankara - Taipei
Qatar Airways
20 Eki 2019
Adana - Taipei
Qatar Airways
14 Kas 2019
İstanbul - Kaohsiung
Qatar Airways
15 Kas 2019
Mardin - Taipei
Türk Hava Yolları
02 Kas 2019
Ankara - Taichung
Türk Hava Yolları
25 Eki 2019

En Ucuz Tayvan Kalkışlı Uçak Seferleri

Taipei - Seul
Tiger Airways
23 Eki 2019
Taipei - Jakarta
Tiger Airways
27 Eki 2019
Taipei - İstanbul
Asiana Airlines
30 Eki 2019
Taipei - İzmir
Cathay Pacific Airways
13 Kas 2019
Taipei - Ankara
Cathay Pacific Airways
03 Kas 2019
Taipei - Cezayir
Cathay Pacific Airways
17 Eki 2019
Taipei - Adana
Dragonair
02 Kas 2019
Taipei - Kiev
Eva Airways
14 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tayvan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Tayvan’a Nasıl Gidilir?

Tayvan'a gitmek için en iyi seçenek uçaktır. Tayvan en ucuz uçak bileti ile ülkeye çok uygun fiyatlar ile uçmanız mümkün hale gelmektedir. Tayvan'a Türkiye’den direk olarak aktarmasız uçuşlar bulunduğu gibi aktarmalı olarak da uçuş imkânı da vardır. Tayvan'a ulaşmak için en hızlı seçenek uçak ile en fazla uçuş süresi 15 saatdir.

Tayvan Vize Şartları Neler?

Tayvan Vize İstiyor mu?
Evet
Tayvan Vize Süresi
30 Gün
Tayvan Vize Ücreti
800 TWD
Tayvan Vize Şartları

Tayvan'a gitmek için Tayvan vizesi almanız gerekiyor. Vize almak oldukça kolay ve basit işlemlerden oluşuyor. Gidiş dönüş için almış olduğunuz uçak bileti koltuk numarası, başvuru formu doldurmak ve 2 resim başvuru için yeterli oluyor. Başvuru yapılırken talep edilen ücret ise 800 Tayvan Doları tutuyor.

Türkiye'den Tayvan'a seyahat etmek için Tayvan vizesi almanız gerekir.

Tayvan, vize isteyen ülkeler arasında yer alıyor. Vize ücreti ise yaklaşık olarak 800 Tayvan doları civarında.

Tayvan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Tayvan ada ülkesi olması ve dört bir yanının deniz ile çevrili olması sebebi ile muson rüzgarlarının etkisi altında olmaktadır. Ülke geneline tropikal iklim hakimdir. Kış aylarında ülke genel olarak çok fazla yağış almaktadır. Ülkede mayıs ayında Erik yağmurları denilen yağmurlar görülmektedir. Ülkeye genel olarak kar yağmaz. Ülkede sonbahar aylarında kuvvetli yağış ve muson yağmurları görüldüğü için ziyaret etmek için en iyi dönem kış sonu yaz başı olan İlkbahar mevsimi olmaktadır.

Tayvan Hakkında Bilgiler

Tayvan ulaşımı oldukça rahat ve gezilecek yerleri ile harika bir ülkedir. Hesaplı ve konforlu pek çok otel seçeneği mevcuttur. Tayvan Türkiye saat farkı 5 saat ileri durumdadır. Ülkede ilk yerleşim 30 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Birçok ülke tarafından yerleşim yeri haline gelen Tayvan son olarak da Çin'e bağlı bir bölge haline gelmiştir. Tayvan'da yaşayan halkın büyük bir çoğunluğu Budizm dinine inanmaktadır. Tayvan 21 takım ada ve Pescadores adalarından oluşmaktadır. Gittikçe büyüyen bir ekonomiye sahip olan Tayvan'da yaklaşık olarak 4 binden fazla ağaç çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca Kafur ağaçları dünyaca ünlüdür ve bu ağaçtan elde edilen yağlar, dünya toplamının %70’lik kısmını oluşturmaktadır. Ülkede 500 den fazla balık çeşidi bulunmaktadır. Dünyanın en güvenli ülkeleri arasında gösterilen Tayvan uçak bileti fiyatları oldukça uygun seçeneklere sahiptir.

Tayvan Başkenti

Tayvan'ın başkenti Taipei’dir. Oldukça gelişmiş bir şehir olan Taipei’de ulaşım çok rahat sağlanmaktadır. Şehirde bulunan Taipei 101 dünyanın en büyük ikinci gökdeleni unvanına sahiptir. Binanın yapımı 5 senede tamamlanmıştır. Tayvan'ın en pahalı şehri Taipei’dir.

Tayvan Nüfusu – Tayvan Resmi Dili

Tayvan nüfusu 23,5 milyon civarındadır ve büyük çoğunluk Mandarin Çincesi konuşmaktadır. Mandarin Çincesi yanı sıra Fujian ve Minnan dilleri de konuşulmaktadır.

Tayvan Para Birimi

Tayvan da para birimi olarak Tayvan Doları kullanılmaktadır.

Tayvan’da Saat Kaç?

Tayvan Türkiye konumundan 5 saat ileridedir. Tayvan Türkiye saat farkı 5 saat olarak bilinmektedir.

Tayvan’da Ne Ucuz? Tayvan’dan Gelirken Ne Getirilir?

Tayvan da uygun fiyatlı hediyelik eşya arıyorsanız en uygun seçenek elektronik eşyalar olmaktadır. Elektronik eşyalar ucuz olması sebebi ile çok fazla tercih edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra tütsüler, elektronik ev eşyaları, biblolar ve çeşitli süs eşyaları uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Tayvan'dan gelirken almanız gereken hediyelik eşyaların yanı sıra bitki çayı seçenekleri de bulunmaktadır.

Tayvan Nerede?

Tayvan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Ejderha Kayığı Bayramı
• Taipei
• Tayvan Fener Festivali
• Yat- Sen Tapınağı
• Botanik Bahçeleri
  1. Çin takvimine göre her yıl 5. ayın 5. günü düzenlenen festival haziran ayına denk gelmektedir. Tayvan ucuz uçak bileti imkânı sayesinde festival boyunca bot yarışları izlenir, müzik, dans ve sayısız alışveriş imkânı sunulmaktadır. Festival boyunca geleneksel yemekler ve şenlikler düzenlenerek harika bir eğlence yaşanmaktadır. Tayvan'da gidilmesi görülmesi gereken nedenler arasında bu festival yer almaktadır.
  2. Tayvan'ın başkenti aynı zamanda en gelişmiş şehri olan Taipei mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Tayvan uçak bileti olanakları ile ülkeye gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında başkent yer almaktadır. Doğa güzellikleri, tarihi mekanları ve yemekleri ile Tayvan görmeniz gereken bir yer.
  3. Dünyaca ünlü olan Tayvan fener festivali mutlaka görmeniz gereken festivaller arasında bulunuyor. Tayvan uçak bileti THY imkanları ile şehre şubat ayında gitmeniz halinde festivallere katılarak ışık şovları, şahane fener şenlikleri ve havai fişek gösterileri düzenlenmektedir. Festival yerel ve uluslararası katılımcıları ile dünyanın en büyük fener festivali olarak bilinmektedir.
  4. Modern Çin'in babası kabul edilen siyaset ve düşünür adamı Sun Yat Sen için yapılan ünlü ve tarihi anıt, Tayvan uçak bileti fiyatları ile Tayvan'a gidince görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 1984'te inşa edilen anıt, sadece anıt olarak değil bu alanda sanatsal faaliyetlerde gerçekleşmektedir. Aynı zamanda kültür merkezi olarak da bilinmektedir.
  5. Muhteşem doğası ve iklimi ile harika bir ülke olan Tayvan görülmesi gereken botanik bahçeleri ile ünlüdür. Tayvan uçak bileti ile şehre gittiğinizde bitkilerin ve çiçeklerin muhteşem uyumunun buluştuğu, kuşların cıvıl cıvıl huzur verdiği bahçeleri görmeniz gerekiyor.

Tayvan’ın En Güzel Şehirleri

Tayvan iklimi ve konumu itibari ile çok güzel bir ülkedir. Ülkede birçok orman, botanik bahçe ve yapılar bulunmaktadır. Birçok güzel şehre sahip olan ülke çok fazla turist çekmektedir.

 Taipei

Ülkenin başkenti olan şehir, en sevilen ve en güzel şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde görülmesi ve gezilmesi gereken çok fazla yapı mevcut durumda. Taipei 101 gökdeleni ise en çok dikkat çeken yapılar arasında yer alıyor.

Tainan

Tayvan'ın en eski şehirleri arasında yer alan Tainan önemli ticaret ve eğitim merkezidir. Yemekleri ve çay kültürü ile tanınmaktadır. Şehirde konaklamanız gezip görebilmeniz için harika mekanlar bulunmaktadır.

Hua Lien

Mükemmel bir tatil için iyi bir alternatif olan Hua Lien gezilecek mekanları ile ünlüdür. Harika bir güzelliğe sahip olan şehir, nehir üzerinde asma köprüleri, dağ yamaçları ve muhteşem yürüyüş parkurları ile ünlüdür.

Tayvan’da Gezilecek Yerler

Tayvan'da kesinlikle keşfetmeniz gereken tarihi alanlar bulunuyor. Tayvan uçak bileti imkanları ile ülkeye gittiğinizde pek çok gezilecek mekân bulabilirsiniz. Bunlar arasında birçok ünlü tapınak, müze, botanik bahçeler, ormanlar yer alıyor. Tayvan'a gittiğinizde mutlaka Taipei'yi ziyaret etmeniz gerekiyor.

Tayvan'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Dört bir yanı denizlerle çevrili olan Tayvan deniz turizmi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle Hualiye görmeniz gereken şehirler arasında bulunuyor.

Tayvan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Tayvan'a gittiğinizde mutlaka almanız gereken eşyalar arasında elektronik eşyalar yer alıyor. Özellikle Taipei' de bulunan Yılan Pazarı gitmeniz gereken alışveriş mekanları arasında yer alıyor. Shilin gece pazarı, Huaxi gece pazarı alışveriş yapmanız için oldukça uygun mekanlardır

Tayvan'ın Doğal Güzellikleri

Tayvan'ın en önemli doğal güzellikleri arasında Taipei botanik bahçeleri, 228 barış parkı ve daha birçok güzellikler yer alıyor.

Tayvan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tayvan'da gezilecek birçok tarihi mekân bulunuyor. Bu mekanlar arasında Taiwan Ulusal Müzesi, Longshan Tapınağı, Taipei 101, Ximending, Yangmingshan Milli Parkı, Kaplıca ve Müzeler yer almaktadır.

Tayvan Gezi Rehberi

Tayvan oldukça güzel mekanlara sahip ilkimi ve doğa şartları nedeni ile harika bir ülkedir. Gezilecek yerler arasında bulunan ülke ulaşım konusunda da oldukça gelişmiş olması sebebi ile çok rahat gezi imkânı sunmaktadır.

THY direk olarak Tayvan'da bulunan Taoyuan Havalimanı'na uçuşlar düzenlemektedir. Tayvan'dan şehir merkezine ise birçok farklı alternatif ile ulaşmanız mümkün olmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 1 saat içinde ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Tayvan'da toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş durumda… Şehirler arası mesafelere ulaşmak için toplu taşıma sistemlerinden, demir yolu, taksi, tramvay, otobüs ve feribot seferlerini kullanabilirsiniz. Asya'nın en gelişmiş ulaşım ağına sahip ülkede ziyaretçilerine sunulan farklı ulaşım alternatiflerinden en yaygın olarak kullanılan sistem tren seferleri oluyor. En rahat ulaşım seferi ise araç kiralama seçeneği oluyor.

Tren ağının çok fazla gelişmiş olduğu ülkede tren seferlerini kullanarak pek çok şehre yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca trenle yolculuk yapan ziyaretçilerine İngilizce dil seçeneği ile yardımcı olan kişiler bulunuyor. Şehirde tren seferleri 15 dakika aralık ile düzenlenmektedir. Bilmeniz gereken tek şey trende yemek ve içmek kesinlikle yasaktır.

Şehir içinde kullanılan bir diğer yaygın seçenek ise otobüsler oluyor. Hem konforlu hem de uygun fiyat seçeneklerine sahip otobüsler ile birçok bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz otobüs içerisinden bilet alabileceğiniz gibi duraklarda bulunan otomatlardan da bilet temin edebilirsiniz. Yolculuk için taksi seçeneği diğer seçeneklerden daha pahalıdır ama rahat bir yolculuk için tercih edilebilir.

Tayvan'ın en ünlü şehri olan Taipei şehrine tren ile ulaşmanız mümkün olmaktadır. Hızlı tren ve raylı sistem sayesinde şehirlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün. Ulaşım birçok Asya ülkesine oranla oldukça ekonomiktir. Tayvan da şehirler arası ulaşım yapısı itibari ile tüm sahil boyunca uzandığı için isterseniz feribot ile deniz yolu ile de ulaşmanız mümkün oluyor.

 

Tayvan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sushi
Noodle
Ramen
Tofu

Tayvan yöresel ve ulusal lezzetleri bir arada barındıran ülkedir. Tayvan uçak bileti sayesinde yolculuk yaptığınızda mutlaka tüketmeniz gereken yemek çeşitleri bulunuyor. Her damağa hitap edebilecek, her bütçeye uygun yemek seçenekleri Tayvan'da bulunmaktadır. Özellikle çay ve kahve kültürü ile ünlü olan ülkede mutlaka çay ve kahve tüketimi yapmanız tavsiye edilmektedir.

 Muhteşem Lezzet: Sushi

Tayvan'da hemen hemen her restoranda rastlayabileceğiniz lezzet oldukça yaygındır. Dört tarafı denizler ile çevrili olması sebebi ile çok fazla balık çeşidi bulunmaktadır.

Yemeden Gelmemeniz Gereken Lezzet: Noodle

Birçok restoranda rastlayabileceğiniz lezzet oldukça yaygındır. Yerli halk ve gelen turistler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Kalın Noodle: Ramen

Çorba gibi bir yemek olan Ramen aslında kalın Noodle den oluşmaktadır. İçerisinde et de bulunan yemek seçeneği çok fazla tercih edilmektedir.

Olmazsa Olmaz Lezzet: Tofu

Yemeniz gereken en iyi yemek seçenekleri arasında yer alan Tofu besin değeri bakımından çok zengindir. Soya ile yapılan yemek mutlaka tadına bakmanız gereken lezzetler arasında bulunuyor.

Olmazsa Olmaz: Çay

Uzak doğu kültüründe yaygın olan çay ve kahve seçenekleri ile Tayvan harika bir alternatif. Mutlaka Tayvan da çay ve kahve tüketimi yapmanız tavsiye ediliyor.

Tayvan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Seul - Taipei 970,74 TL 2 Saat 35 Dakika
Şangay - Taipei 1.073,84 TL 2 Saat 10 Dakika
Manila - Taipei 1.105,66 TL 2 Saat 10 Dakika
Hong Kong - Taipei 1.183,08 TL 1 Saat 45 Dakika
Daegu - Taipei 1.664,12 TL 2 Saat 45 Dakika
Dubai - Taipei 2.183,05 TL 32 Saat 45 Dakika
İstanbul - Taipei 3.112,30 TL 21 Saat 10 Dakika
İzmir - Taipei 3.319,75 TL 25 Saat 40 Dakika
Ankara - Taipei 3.340,01 TL 24 Saat 50 Dakika
Adana - Taipei 3.361,91 TL 24 Saat
Amsterdam - Taipei 3.691,42 TL 14 Saat 20 Dakika
İstanbul - Kaohsiung 4.223,25 TL 17 Saat
Mardin - Taipei 5.133,93 TL 17 Saat
Ankara - Taichung 29.427,54 TL 30 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tayvan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Instagram’da Takip Etmeniz Gereken 7 Seyyah
Instagram’da Takip Etmeniz Gereken 7 Seyyah
30 Nisan 2017
1. Gürkan Genç (Instagram Hesabı) 15.1.1979 doğumlu Gürkan Genç, instagram’da yaklaşık 41.000 takipçiye sahip bir seyyah. Radyo-Televizyon-Sinema bölümü mezunu genç seyyah, ilk olarak kendi se
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Yüzüklerin Efendisi Tutkunlarının Mutlaka Görmesi Gereken Yerler
Yüzüklerin Efendisi Tutkunlarının Mutlaka Görmesi Gereken Yerler
31 Mart 2016
Orta Dünya tutkunlarından biriyseniz ve kahramanlarınızın adımlarını takip etmek isterseniz, filmin bir çok setine ev sahipliği yapmış Yeni Zelanda’ya uğramanızı ve aşağıdaki yerlere bir göz atmanızı

Tayvan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

A*** S*** Ö***
6 Kasım Salı
Taipei
Kurban bayramında oradayım kısmetse.
N*** Y***
18 Ekim Perşembe
Taipei
Otel konaklamamız ve gezmelerimiz çok güzeldi, pek fazla yer göremedik ama gezdiğimiz yerler bile yetti bize
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tayvan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.10.2019 03:25:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Taipei, (Tümü)
TPET
TW

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=13317
/
13317