Mumbai Uçak Bileti

Mumbai Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Mumbai Hakkında Bilgiler

Hindistan'ın kalabalık şehirlerinden birisi olan Mumbai, Maharaşta Eyaleti'nin de başkenti olarak bilinir. Nüfus kalabalığı ile dünyanın kalabalık 10 şehrinden birisidir. 16. yüzyılda Portekizliler tarafından fethedilmiş ve ''güzel şehir'' anlamını taşıyan Bombahai ismiyle anılmıştır. Daha sonra İngilizler'in sömürgesi olan bu şehir Mumbai adını almıştır. Kültürel ve tarihi yönden büyük değerlere sahip olan bu şehir için keyifli bir gezi planlanabilir. Bunun için de farklı sezonlarda Mumbai uçak bileti aranabilir. özellikle kampanyalı dönemlerde indirimli Mumbai uçak bileti seçenekleri yakalanabilir.

Mumbai şehrinde oldukça yoğun şekilde ticaret ve endüstri alanında çalışmalar yapılmaktadır. Ancak buna rağmen, şehirdeki birçok bireyin alım gücü düşüktür. Doğal alanları olduğu kadar, yüksek gökdelenleri, müzeleri, katedral ve camileri ile de dikkat çeken bir şehirdir. Mumbai ucuz uçak bileti aramalarına başlayarak herkes güzel bir tatil rotası çizebilir.

Hindu, Müslüman, Budist ve Hristiyan toplumların yoğunlukta yaşadığı Mumbai şehri, çok farklı din ve kültürlere kucak açmış bir yerleşim yeridir. Bu anlamda oldukça farklı yaşam biçimlerini gözlemlemek de mümkün olacaktır. İnsanların günün büyük bir çoğunluğunu sokaklarda geçirmesi, her zaman yaşamın burada hareketli olduğunu göstermektedir. Mumbai uçak bileti THY ve Qatar Airways gibi farklı hava yolu şirketlerinden yılın farklı zamanları için temin edilebilir.

Mumbai Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Mumbai Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chhatrapati Shivaji Havalimanı
flight
ba-favicon-white