1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Norfolk Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Güneşli
33°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
36°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
33°C
Para Birimi
ABD Doları (USD)
Zaman Dilimi
GMT -4
Norfolk Şehri En İyileri
  • Gemi Turları
  • Dragon Hall
  • Sosisli bezelye turtası

Norfolk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Norfolk Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Norfolk Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,40 AUD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 AUD

Norfolk’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Norfolk uçak bileti kullanarak Norfolk'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için Norfolk'a gitmenin en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda adanın güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında adaya gelerek doğanın ve daya özel çam ağaçlarının güzelliklerini görmek için ve adanın tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Norfolk adasını ziyaret edebilirler.

Norfolk Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Norfolk uçak bileti ile seyahat eden yolcular Norfolk Uluslar arası havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,40 AUD

Norfolk Uluslar arası Havalimanından Norfolk kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Norfolk otobüsleridir. Norfolk Uluslar arası Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 45 dakika sonra Norfolk Uluslar arası havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Norfolk ve Otogar yönünde hareket eden Norfolk otobüslerinin Norfolk havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Norfolk havalimanın bilgilendirme panosunu kontrol edilebilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,40 AUD

Toplu taşıma ile Norfolk Uluslar arası havalimanından Norfolk şehir merkezine gitmek isteyen yolcular adada bulunan belediye otobüslerinden yararlanarak da Norfolk Uluslar arası havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Havalimanından ortalama süre: 45 dakika Havalimanından uzaklık: 19 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 5.00 AUD

Norfolk Uluslar arası Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Norfolk Uluslar arası Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde Norfolk adasının istenilen noktasına daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilirler.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Norfolk Uluslar arası havalimanına iniş yapan turistler Norfolk Uluslar arası havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama bürolarından istedikleri &oum

Norfolk Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Norfolk 'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Norfolk Uluslar arası Havalimanı'dır. Norfolk uçak bileti avantajlarından yararlanarak Norfolk havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Norfolk Uluslar arası havalimanını kullanmaktadır.

Norfolk Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 19 km olduğu için havalimanından kent merkezine 35 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Norfolk Uluslar arası Havalimanının iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde Norfolk Uluslar arası hava alanının dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Norfolk’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Norfolk uçak bileti avantajlarından yararlanarak Norfolk'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin küçük cennet adası olmasıdır. Bu küçük cennet adası Avustralya’nın bir turizm bölgesidir. Norfolk Adasına gelen doğa tutkunları mavisi sulara ve çam ormanları ile kaplı parkurlara, sivri tepelere bayılacaklardır.
  2. Norfolk Adasında yapılan etkinliklerden biriside deniz turlarıdır. Güzel bir tekne turu ile adanın keyfini çıkarma fırsatı yakalayan misafirler adanın muhteşem güzelliğini seyredenken bir yandan da teknede şahane bir akşam yemeği sefasını sürerler.
  3. Adaya gelen misafirler gündüz Norfolk adasının denizinden yararlanıp plajın, kristal kumların ve güneşin tadını çıkartıp gece olunca da Norfolk adasının ünlü barlarında sabahlara kadar eğleniyorlar.
  4. Norfolk adasında yapılan etkinliklerden biriside kuş yarışlarıdır. Kuş besicileri besledikleri güvercinleri uçurarak aralarında kuşlara puanlar vererek derecelendirip en iyi kuşu seçmeye çalışırlar. Bu heyecanlı ve çok çekişmeli geçen yarışmayı seyredenlerde çok heyecanlanırlar.
  5. Norfolk adasında en yaygın olan etkinliklerden biriside balık avcılığıdır. Adaya gelen balık avcılığı meraklıları adanın muhteşem manzarasının arasında balık tutma keyfini doyasıya çıkartırlar.

Norfolk Hakkında

Avustralya’ya bağlı olan topraklarda, Norfolk Adası büyük Okyanusun güneybatısında ve Sidney’in kuzeydoğusunda yer almaktadır. Yüzölçümü 35 km uzunluğu ise 8 km ve 5 km de genişliğe sahiptir. Volkanik bir oluşumdan olan adanın iklim örtüsü ile engebeli bir araziye, Uçurumlu kıyı şeridine, iç kısmında tepelere, çayır ve çam ağaçları ile muhteşem bir görüntüye sahiptir. Kaptan Cook tarafından tesadüfen bulunan Norfolk Adası, 18. yüzyılın sonlarına doğru bulunmuştur. Norfolk Adası'nın eski dönemlerde bir sürgün yeri olarak kullanılmıştır.

Ülke gezileri yapanların daha aktif ve yapılacak fraklı aktiviteler yapmak isteyenler için en uygun ada burası olabilir. Turistlerin yapabilecekleri faaliyetlerden bazı popüler aktiviteler; Uzun engebe yürüyüşleri, golf oynamak, tenis oynamak, balığa tutmak, denizde dalış yapmak gibi sayılabilir.

Norfolk Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
1,40 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Norfolk 'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Adanın tüm merkezi noktalarından geçtiği için Norfolk ada halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Norfolk Havalimanına inen yolcular tramvay hattını kullanarak havalimanından ada şehrinin merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Adanın farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneği de bu adada bulunmaktadır.

Norfolk Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Norfolk’da Gezilecek Yerler

Norwich Katedrali
Dragon Hall
Elm Tepesi
Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezi
Norwich Kalesi
Norwich Katedrali

Gotik dönemden esinlenen Etkileyici mimarisi ile Norwich Katedrali Salisbury’den sonra gelen en yüksek kilisedir. 1906 yılından bu güne kadar zarar görmeden ulaşan katedralin en dikkat çekici özelliği ise sivri mimarisi olmaktadır.

Bu kilisenin çatısına İncil tasvirlerinin eklenmesiyle farklı bir atmosfer alan katedral içinde bir sürü görülmesi gereken heykel biblo yer alır.

Dragon Hall

Orta Çağ dönemlerinde tüccarların en önemli ticaret merkez binası olarak kullanılan Dragon Hall, Kral Sokağı’nda yer almaktadır. Bu önemli tarihi bina 14. yüzyıla ait bir yapıdır. Wensum Nehri yakınlarında bulunan Dragon Hall’da yapılan arkeolojik çalışmalarda yüz yıl öncesine ait yerleşim kalıntıları ortaya çıkmıştır.

Elm Tepesi

Elm tepesine gelen misafirleri büyüleyen Arnavut kaldırımları, antika dükkanları, farklı mağazaları ve kapılarıdır. Elm tepesinde bulunan kafeler ve bistrolar ise şehre gelen turistlerin çok beğenecekleri mekanlardır. Elm tepesindeki Ahşap evlerin tarihi Tudor dönemine aittir

Sokağın hemen kenarından akan Wensum Nehri ve otantik sokaklarıyla Elm Tepesi mutlaka görülmesi gereken yerler olarak tavsiye edilmektedir.

Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezi

Misafirlerin en çok ilgisini çeken bir müze dönemin ünlü mimarı Norman Foster tarafından yapıla Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezidir.

Bu ilgi çekici merkezde bulunan Henry Moore heykel bahçesi, açık hava sanatları fraklı etkinlikleri ile şehrin en çok ziyaret edilen sanat merkezidir.

Bu sanat merkezine gelen misafirler Picasso, Moore, Degas ve Bacon gibi ünlü sanatçıların eserlerini görebilir ve bu eserler hakkında bilgi alabilirler.

Norwich Kalesi

Norwich Kalesi 12. yüzyıl bu güne kadar en iyi korunmuş bir kaledir. Muhteşem bir manzaraya sahip olan bir tepeye kurulmuş oldukça eski tarihi bir kilisedir. Norwich kilisesi aynı zamanda müze görevini de görmektedir. Anglosaksonlar ve Vikingler döneminden kalma pek çok eser bu kilisenin bir bölümünde sergilenmektedir. Eski dönemlerde ülkenin işgalcileri olan bu Vikingler, ülkenin kültürel değerinin ve geleneğinin oluşmasında büyük katkıda bulunmuşlardır.

Norfolk’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çin kabağı yemeği
Barbekü karides
Sosisli bezelye turtası
Vegemite
Norfolk Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Karides

Norfolk’un ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan karides, adanın dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Norfolk uçak bileti olanakları ile sadece karides yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır. Çin kabağı yemeği chili biberli ve siyah fasulye ile yapılan bu yemeğe yöreye ait özel bir sos hazırlanır. Çin kabağı, zencefil, sherry, karanfil, tavuk suyu, kırmızı chili biberi, siyah fasulye sosu ve zeytinyağı eşliğinde pişirilen bu yemek adada oldukça sık yapılan bir yemektir. Vejetaryenlerin çok beğendikleri yemekler arasında yer alan bu yemek mutlaka misafirlere önerilmektedir.

Barbekü Karides

Pancettalı barbekü karides adı verilen bu adaya ait bir barbekü yemeğidir. jumbo karideslerin Etrafının İtalyan salamı pancetta ile sarılması ve maydanoz ve limon sosunda bekletilmiş avokado parçalarıyla barbeküde pişirilmesinden oluşan bir özel yemektir.

Vegemite

Vegemite ismini verdikleri bu kahvaltılık Avustralya’ya özgü bir çeşit maya sosudur. Aynı fındık kreması gibi özellikle adada kahvaltılarda ekmeğin üzerine sürerek yenen Vegemite Norfolk yöre halkının kahvaltı sofralarında olmazsa olmazlarındandır.

Konaklama İçin Norfolk Otel Seçenekleri

Cumberland Apts

Norfolk Adasını ziyaret edenler için bu otel konforlu bir konaklama adına her şeye sahiptir. Servis kalitesi yüksek olan otel çalışanları misafirlerini memnuniyetle ağırlıyorlar ve misafirlerin rahatınız için ellerinden geleni yapıyorlar. Otel ziyaretçilerinin konaklamaları süresince bahçe, masaj, sağlık havuzu, sauna, su sporları (motorsuz) gibi eğlence imkânları da barındırıyor.

100 Taylors Road, 2899, Burnt Pine, Norfolk Island
A frame Chalets Mokutu

Bu otelde Özenle döşenen konuk odalarının yanı sıra odaların balkonlarında kahve ve çay keyfi için balkonlarda balkon takımları bulunmaktadır. Ayrıca duş ve küvet, mini bar, saç kurutma makinesi, internet erişimi sunuluyor.

165 Stockyard Road, 2899, Burnt Pine, Norfolk Island
Paradise Hotel & Resort

Paradise Hotel Adaya eğlence amaçlı gelen misafirler için konfor ve rahatlık sunmaktadır. Otelin havaalanı transferi, çocuk bahçesi, çamaşırhane, Konuk odaları, kahve çay makinesi, kablosuz internet erişimi kablo TV, buzdolabı, gibi hizmetleri sunmaktadır.

Queen Elizabeth Avenue, 2899, Burnt Pine, Norfolk Island

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Norfolk ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
Seyahat Kullanımına En Uygun 6 Kamera Önerisi
20 Eylül 2018
Seyahate çıkmak çoğu insan için vazgeçilmez bir tutku. Yeni yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek en güzel deneyimlerden biri. Seyahatlerde fotoğraf çekilmeyi hepimiz çok seviyoruz. Gittiğimiz yerde
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
26 Ağustos 2018
Baktığınızda gerçeğinden ayıramayacağınız, dünyaca ünlü sanatçıların ve tarihi kişiliklerin heykellerinin özel bir yöntemle yapıldığı balmumu müzeleri, dünyada olduğu kadar ülkemizde de büyük bir heye
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
15 Ağustos 2018
Bayram tatillerinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz için Biletall.com olarak Türkiye’nin dört bir yanından bayramda gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz yer

Norfolk Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Norfolk Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:41:17

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948