1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Norfolk Uçak Bileti

Norfolk Para Birimi
ABD Doları (USD)
Norfolk Zaman Dilimi
GMT -4
Norfolk Şehri En İyileri
Gemi Turları, Dragon Hall, Sosisli bezelye turtası
Norfolk Hava Durumu (6 Haziran) 30°C Parçalı Bulutlu
Norfolk Hava Durumu (7 Haziran) 26°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Norfolk Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Norfolk
United Airlines
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Norfolk Kalkışlı Uçak Seferleri

Norfolk - İstanbul
United Airlines
25 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Norfolk Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Norfolk Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Norfolk Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,40 AUD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 AUD

Norfolk’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Norfolk uçak bileti kullanarak Norfolk'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için Norfolk'a gitmenin en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda adanın güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında adaya gelerek doğanın ve daya özel çam ağaçlarının güzelliklerini görmek için ve adanın tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Norfolk adasını ziyaret edebilirler.

Norfolk Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Norfolk uçak bileti ile seyahat eden yolcular Norfolk Uluslar arası havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,40 AUD

Norfolk Uluslar arası Havalimanından Norfolk kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Norfolk otobüsleridir. Norfolk Uluslar arası Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 45 dakika sonra Norfolk Uluslar arası havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Norfolk ve Otogar yönünde hareket eden Norfolk otobüslerinin Norfolk havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Norfolk havalimanın bilgilendirme panosunu kontrol edilebilir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,40 AUD

Toplu taşıma ile Norfolk Uluslar arası havalimanından Norfolk şehir merkezine gitmek isteyen yolcular adada bulunan belediye otobüslerinden yararlanarak da Norfolk Uluslar arası havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Havalimanından ortalama süre: 45 dakika Havalimanından uzaklık: 19 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 5.00 AUD

Norfolk Uluslar arası Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Norfolk Uluslar arası Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde Norfolk adasının istenilen noktasına daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilirler.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Norfolk Uluslar arası havalimanına iniş yapan turistler Norfolk Uluslar arası havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama bürolarından istedikleri &oum

Norfolk Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Norfolk 'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Norfolk Uluslar arası Havalimanı'dır. Norfolk uçak bileti avantajlarından yararlanarak Norfolk havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Norfolk Uluslar arası havalimanını kullanmaktadır.

Norfolk Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 19 km olduğu için havalimanından kent merkezine 35 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Norfolk Uluslar arası Havalimanının iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde Norfolk Uluslar arası hava alanının dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Norfolk’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Norfolk uçak bileti avantajlarından yararlanarak Norfolk'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin küçük cennet adası olmasıdır. Bu küçük cennet adası Avustralya’nın bir turizm bölgesidir. Norfolk Adasına gelen doğa tutkunları mavisi sulara ve çam ormanları ile kaplı parkurlara, sivri tepelere bayılacaklardır.
 2. Norfolk Adasında yapılan etkinliklerden biriside deniz turlarıdır. Güzel bir tekne turu ile adanın keyfini çıkarma fırsatı yakalayan misafirler adanın muhteşem güzelliğini seyredenken bir yandan da teknede şahane bir akşam yemeği sefasını sürerler.
 3. Adaya gelen misafirler gündüz Norfolk adasının denizinden yararlanıp plajın, kristal kumların ve güneşin tadını çıkartıp gece olunca da Norfolk adasının ünlü barlarında sabahlara kadar eğleniyorlar.
 4. Norfolk adasında yapılan etkinliklerden biriside kuş yarışlarıdır. Kuş besicileri besledikleri güvercinleri uçurarak aralarında kuşlara puanlar vererek derecelendirip en iyi kuşu seçmeye çalışırlar. Bu heyecanlı ve çok çekişmeli geçen yarışmayı seyredenlerde çok heyecanlanırlar.
 5. Norfolk adasında en yaygın olan etkinliklerden biriside balık avcılığıdır. Adaya gelen balık avcılığı meraklıları adanın muhteşem manzarasının arasında balık tutma keyfini doyasıya çıkartırlar.

Norfolk Hakkında

Avustralya’ya bağlı olan topraklarda, Norfolk Adası büyük Okyanusun güneybatısında ve Sidney’in kuzeydoğusunda yer almaktadır. Yüzölçümü 35 km uzunluğu ise 8 km ve 5 km de genişliğe sahiptir. Volkanik bir oluşumdan olan adanın iklim örtüsü ile engebeli bir araziye, Uçurumlu kıyı şeridine, iç kısmında tepelere, çayır ve çam ağaçları ile muhteşem bir görüntüye sahiptir. Kaptan Cook tarafından tesadüfen bulunan Norfolk Adası, 18. yüzyılın sonlarına doğru bulunmuştur. Norfolk Adası'nın eski dönemlerde bir sürgün yeri olarak kullanılmıştır.

Ülke gezileri yapanların daha aktif ve yapılacak fraklı aktiviteler yapmak isteyenler için en uygun ada burası olabilir. Turistlerin yapabilecekleri faaliyetlerden bazı popüler aktiviteler; Uzun engebe yürüyüşleri, golf oynamak, tenis oynamak, balığa tutmak, denizde dalış yapmak gibi sayılabilir.

Norfolk Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
1,40 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Norfolk 'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Adanın tüm merkezi noktalarından geçtiği için Norfolk ada halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Norfolk Havalimanına inen yolcular tramvay hattını kullanarak havalimanından ada şehrinin merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Adanın farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneği de bu adada bulunmaktadır.

Norfolk Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Norfolk’da Gezilecek Yerler

Norwich Katedrali
Dragon Hall
Elm Tepesi
Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezi
Norwich Kalesi
Norwich Katedrali

Gotik dönemden esinlenen Etkileyici mimarisi ile Norwich Katedrali Salisbury’den sonra gelen en yüksek kilisedir. 1906 yılından bu güne kadar zarar görmeden ulaşan katedralin en dikkat çekici özelliği ise sivri mimarisi olmaktadır.

Bu kilisenin çatısına İncil tasvirlerinin eklenmesiyle farklı bir atmosfer alan katedral içinde bir sürü görülmesi gereken heykel biblo yer alır.

Dragon Hall

Orta Çağ dönemlerinde tüccarların en önemli ticaret merkez binası olarak kullanılan Dragon Hall, Kral Sokağı’nda yer almaktadır. Bu önemli tarihi bina 14. yüzyıla ait bir yapıdır. Wensum Nehri yakınlarında bulunan Dragon Hall’da yapılan arkeolojik çalışmalarda yüz yıl öncesine ait yerleşim kalıntıları ortaya çıkmıştır.

Elm Tepesi

Elm tepesine gelen misafirleri büyüleyen Arnavut kaldırımları, antika dükkanları, farklı mağazaları ve kapılarıdır. Elm tepesinde bulunan kafeler ve bistrolar ise şehre gelen turistlerin çok beğenecekleri mekanlardır. Elm tepesindeki Ahşap evlerin tarihi Tudor dönemine aittir

Sokağın hemen kenarından akan Wensum Nehri ve otantik sokaklarıyla Elm Tepesi mutlaka görülmesi gereken yerler olarak tavsiye edilmektedir.

Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezi

Misafirlerin en çok ilgisini çeken bir müze dönemin ünlü mimarı Norman Foster tarafından yapıla Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezidir.

Bu ilgi çekici merkezde bulunan Henry Moore heykel bahçesi, açık hava sanatları fraklı etkinlikleri ile şehrin en çok ziyaret edilen sanat merkezidir.

Bu sanat merkezine gelen misafirler Picasso, Moore, Degas ve Bacon gibi ünlü sanatçıların eserlerini görebilir ve bu eserler hakkında bilgi alabilirler.

Norwich Kalesi

Norwich Kalesi 12. yüzyıl bu güne kadar en iyi korunmuş bir kaledir. Muhteşem bir manzaraya sahip olan bir tepeye kurulmuş oldukça eski tarihi bir kilisedir. Norwich kilisesi aynı zamanda müze görevini de görmektedir. Anglosaksonlar ve Vikingler döneminden kalma pek çok eser bu kilisenin bir bölümünde sergilenmektedir. Eski dönemlerde ülkenin işgalcileri olan bu Vikingler, ülkenin kültürel değerinin ve geleneğinin oluşmasında büyük katkıda bulunmuşlardır.

Norfolk’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çin kabağı yemeği
Barbekü karides
Sosisli bezelye turtası
Vegemite
Norfolk Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Karides

Norfolk’un ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan karides, adanın dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Norfolk uçak bileti olanakları ile sadece karides yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır. Çin kabağı yemeği chili biberli ve siyah fasulye ile yapılan bu yemeğe yöreye ait özel bir sos hazırlanır. Çin kabağı, zencefil, sherry, karanfil, tavuk suyu, kırmızı chili biberi, siyah fasulye sosu ve zeytinyağı eşliğinde pişirilen bu yemek adada oldukça sık yapılan bir yemektir. Vejetaryenlerin çok beğendikleri yemekler arasında yer alan bu yemek mutlaka misafirlere önerilmektedir.

Barbekü Karides

Pancettalı barbekü karides adı verilen bu adaya ait bir barbekü yemeğidir. jumbo karideslerin Etrafının İtalyan salamı pancetta ile sarılması ve maydanoz ve limon sosunda bekletilmiş avokado parçalarıyla barbeküde pişirilmesinden oluşan bir özel yemektir.

Vegemite

Vegemite ismini verdikleri bu kahvaltılık Avustralya’ya özgü bir çeşit maya sosudur. Aynı fındık kreması gibi özellikle adada kahvaltılarda ekmeğin üzerine sürerek yenen Vegemite Norfolk yöre halkının kahvaltı sofralarında olmazsa olmazlarındandır.

Konaklama İçin Norfolk Otel Seçenekleri

Cumberland Apts
Norfolk Adasını ziyaret edenler için bu otel konforlu bir konaklama adına her şeye sahiptir. Servis kalitesi yüksek olan otel çalışanları misafirlerini memnuniyetle ağırlıyorlar ve misafirlerin rahatınız için ellerinden geleni yapıyorlar. Otel ziyaretçilerinin konaklamaları süresince bahçe, masaj, sağlık havuzu, sauna, su sporları (motorsuz) gibi eğlence imkânları da barındırıyor.
100 Taylors Road, 2899, Burnt Pine, Norfolk Island
A frame Chalets Mokutu
Bu otelde Özenle döşenen konuk odalarının yanı sıra odaların balkonlarında kahve ve çay keyfi için balkonlarda balkon takımları bulunmaktadır. Ayrıca duş ve küvet, mini bar, saç kurutma makinesi, internet erişimi sunuluyor.
165 Stockyard Road, 2899, Burnt Pine, Norfolk Island
Paradise Hotel & Resort
Paradise Hotel Adaya eğlence amaçlı gelen misafirler için konfor ve rahatlık sunmaktadır. Otelin havaalanı transferi, çocuk bahçesi, çamaşırhane, Konuk odaları, kahve çay makinesi, kablosuz internet erişimi kablo TV, buzdolabı, gibi hizmetleri sunmaktadır.
Queen Elizabeth Avenue, 2899, Burnt Pine, Norfolk Island

Norfolk Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Norfolk 1.509,75 TL 16 Saat 35 Dakika

Norfolk Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Norfolk uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Alitalia Linee Aeree Italiane, British Airways, United Airlines.
 • Norfolk yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Norfolk varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Norfolk olup, bilet fiyatı 1.509,75 TL'dir.
 • Norfolk şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Norfolk ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
15 Ocak 2020
Seyahat ederken hatıra eşyası toplamak hem gezerken hem de sonrası için çok eğlenceli bir etkinlik olabilir. Ücretsiz, ucuz ya da pahalı, seyahatlerinizde topladığınız tüm eşyalar gezinin üzerinden za
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
02 Aralık 2019
Birçok yapısında Osmanlı izleri görünen Bilecik, küçük bir şehrimiz olarak bilinse de tek günde bitirilemeyecek kadar çok önemli yapıya sahip! Bilecik’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
28 Kasım 2019
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve zengin bir tarihe sahip olan Batman, manastırları, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile keyifli bir gezi vaat ediyor. Batman’da görülecek yer çok fazla! Batm
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
24 Ekim 2019
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk

Norfolk Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (45)
İyi (36)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
81 Değerlendirme
A*** E***
24 Ağustos Cumartesi
Annem ile gitmiş olduğumuz muhteşem seyahatin adresidir kendisi
Ş*** E***
1 Nisan Pazartesi
Omur boyu unutamayacagimiz bir gezi oldu
H*** C***
16 Eylül Pazartesi
Bazı mekanlar uzak ama düşünmeden gidin
İ*** K***
8 Eylül Pazar
Yemekleri iyiydi bak ona diyecek yok
E*** G***
22 Eylül Pazar
Ben bize çok benzettim
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Norfolk Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 05:48:12 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Norfolk, (ORF)
ORF
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699