Bosna-Hersek Uçak Bileti

Bosna-Hersek Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Bosna-Hersek Hakkında Bilgiler

Bosna-Hersek, Balkanlar'da 51.197 kilometrekarelik alana sahip bir ülkedir.

Bosna-Hersek'e, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan çeşitli yerli ve yabancı hava yolu şirketlerinin düzenlediği günlük yaklaşık olarak 5 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı'ndan, Bosna-Hersek'e çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Lufthansa ve Onur Air olarak sıralanabilir. Bosna-Hersek'e, havayolu ile ulaşmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Bosna-Hersek uçak bileti için Biletall.com üzerinden biletlerini kolayca temin edebilirler. Biletall.com'da istenilen havayolu şirketi için kolayca Bosna-Hersek uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olan yolcular, Türk havayolu şirketi olan THY ile seyahat etmek istediklerinde Biletall.com'a Bosna-Hersek uçak bileti THY yazdıklarında birçok seçenek bulabilirler. Biletall.com'da tüm havayolu şirketlerinin, Bosna-Hersek uçak bileti fiyatları ayrıntılı olarak listelenerek aralarından uygununu seçebilirsiniz.

Bosna-Hersek uçak bileti Pegasus yapılan aramalarda da bu havayolu şirketinin yaptığı uçuşlarla ilgili uçuş saati, yeri ve diğer birçok detay hakkında bilgi alabilirsiniz. Biletall.com'da, Bosna-Hersek Türkiye uçak saatleri de detaylı olarak mevcuttur.

Bosna-Hersek Türkiye uçak seferleri İstanbul, Ankara ve İzmir'den düzenlenmektedir. Bosna-Hersek Türkiye uçak bileti uygun olarak Biletall.com'dan alınabilir.

Bosna-Hersek Türkiye arası uçakla kaç saat? Uçuş süresi aktarmalı ve aktarmasız olarak değişmektedir. Bosna-Hersek Türkiye uçuş süresi aktarmasız olarak yapılacak uçuşlarda yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bosna-Hersek'e ucuz Bosna-Hersek uçak bileti ile gitmek isteyenlerin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Bosna Hersek Devleti arasında imzalanan vize anlaşmasına göre vize muafiyet hakkı tanınmaktadır.

Bosna-Hersek'e seyahat edecek yeşil, gri, bordo ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Bosna-Hersek'e vize uygulanmamaktadır. İkamet edecek pasaport sahiplerine 60 güne kadar muafiyet uygulanmaktadır.

Bosna-Hersek'te kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz mevsimi ise oldukça sıcak ve bunaltıcıdır. ülkeye seyahat edecek olanların sonbahar ve ilkbahar mevsimlerini tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Bosna-Hersek, kültür-sanat ve turizm alanlarında da Balkanların önemli merkezleri arasında yer almaktadır. 1992'de Aliya İzzet Begoviç tarafından yapılan referandum sonrasında Bosna-Hersek bağımsızlığını ilan etmiştir. ülke içerisinde birçok etnik kökenli millet vardır.

Bosna-Hersek'in Başkenti

Bosna-Hersek'in başkenti, tarihi olaylara şahit olmuş olan Saraybosna'dır.

Bosna-Hersek Nüfusu - Bosna-Hersek Resmi Dili

Bosna-Hersek'in nüfusu 3,5 milyonun üzerindedir. ülkenin resmi dili ise Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça'dır.

Bosna-Hersek Para Birimi

Bosna-Hersek'in para birimi Bosna-Hersek Markı (BAM)'dır.

Bosna-Hersek'te Saat Kaç?

Bosna-Hersek Türkiye saat farkı +1'dir yani ülkemizden bir saat geridedir. Türkiye'de saat 10:00 iken Bosna-Hersek'te saat 09:00'dur. Bosna-Hersek Türkiye saat farkı çok fazla olmadığı için hemen uyum sağlanabilir.

Bosna-Hersek'te Ne Ucuz? Bosna-Hersek'ten Gelirken Ne Getirilir?

Seyahat ettiğiniz yerlerden hediye almak size güzel anılar bırakacaktır. Bosna-Hersek el işlemeciliği ile yapılan ürünleri kendi kültürlerini yansıtmaktadır. Başçarşı'dan bakır ve gümüş işlemeli ürünler alabilirsiniz. Telali pazarından kıyafet ve müzik aletleri alabilirsiniz. Sirano ve Ciglane pazarlarından el ürünleri, giysi ve gıda ürünleri alınabilir.

Bosna-Hersek'e, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Bosna-Hersek uçak bileti ile seyahat edecek olan misafirler fırsatlardan yararlanabilir.

ülkenin sahip olduğu tarihi dokusu ile sizlere Osmanlı mimarisinin güzel örneklerini sunmaktadır.

Saraybosna Bosna-Hersek ülkesinin başkentidir. Müze, cami ve kiliseleri oldukça ünlüdür. Baş çarşı'sı oldukça ünlü bir pazardır.

Bosna-Hersek'in Mostar şehrinde Neretva nehri üzerinde yer alan Mostar Köprüsü 1566 yılında Osmanlı mimarisinin güzel örneğidir. Günümüze kadar gelmiş paha biçilemez bir tarihi eserdir.

ülkenin yemek kültürü oldukça zengin ve her türlü bünyesindeki milletlerin izini taşımaktadır. Boşnak Böreği yapılışı ve lezzetiyle bu alanda tektir.

Bosna-Hersek toprakları uzun yıllar boyunca Osmanlı himayesinde kalarak tarihi olaylara şahitlik etmiştir. Yakın geçmişte yaşadığı savaşın izlerini halen daha sarmaktadır.

Biletall.com üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz Bosna-Hersek ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun ve en ucuz uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz.

Saraybosna

Saraybosna yaşamış olduğu savaşların izini sarmaya çalışmaktadır. 1992 yıldan kalan savaş izlerinin çoğunun onarıldığı görülebilir. Saraybosna insanı oldukça samimi ve misafirperverdir. Suç oranı oldukça düşüktür. Gece hayatı ve festivalleri oldukça renkli ve eğlenceli geçmektedir. çarşı ve pazarlarında oldukça güzel ürünler bulunabilir. Şehir içi ulaşım şartları oldukça gelişmiştir. Tramvay ve otobüs ulaşımı yerli halk tarafından çok tercih edilen yöntemdir.

Mostar

Bosna-Hersek'in büyük şehirlerinden birdir Mostar. Boşnakların yanı sıra Hırvatlar ve Sırplar yaşamaktadır. 2005 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınmıştır. Tarihi Mostar Köprüsü turistlerin çok ziyaret ettikleri yerler arasında ilk sıradadır. Müzeleri ve camileri ile tarihin derinliklerine sizi götürecektir. Otobüs ağırlıklı bir toplu taşıma kullanılmaktadır. Bisiklet ve yürüyüş yolları oldukça fazladır.

Blagaj

Blagaj, Bosna-Hersek'in Hersek-Neretva Kantonunda, ülkenin güneydoğu bölgesinde yer alan bir şehirdir. Burası Bisce ovasının kenarında bulunan kent Bosna-Hersek'in modern yönünden sıyrılmış kırsal bir kenttir. Ilıman bir iklime sahip olan kentte yer mevsim yeşil renk hakimdir. Ulaşım otobüs ile sağlanmaktadır. Blagal nehri, Blağaj Fort kalesi ve Stari grad Blagaj tarihi kalıntıları önemli turizm merkezleridir.

ülkeye, Bosna-Hersek ucuz uçak bileti avantajları ile gelecek olan misafirler Bosna-Hersek'in tarihi dokusuyla büyülenip, göz kamaştıran doğasıyla unutulmaz anlar yaşayacaklardır.

Bosna-Hersek'te Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Neum şehri, Bosna-Hersek'in denize kıyısı olan tek şehri olma özelliğine sahiptir. ülkenin 21 kilometrelik kıyı şeridi Adriyatik Denizi'ne tek çıkış noktasıdır. Şehir yapısı itibariyle dik tepelere ve kumlu plajlara sahiptir. Plajlarda kurulu olan oteller deniz turizmi için gelir kaynağıdır. Sahil kentinin ünlü Venedik'e oldukça benzemektedir. Yazları oldukça kalabalık olan şehir, kışın sessiz ve sakindir.

Bosna-Hersek'ten Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Bosna-Hersek sahip olduğu muhteşem çarşı ve pazarlar ile misafirlerine hediyelik eşyalar için birçok seçenek ve uygun fiyat sunmaktadır. Kültürel izlerin işlendiği bakır ve gümüş el ürünleri, yöresel ve geleneksel Boşnak kıyafetleri bulunmaktadır. Saraybosna ve Mostar kentinde bulunan pazarlar tercih edilebilir. büyük alış veriş merkezi Baş çarşı Saraybosna'dadır. Boşnak böreği her kentte aynı lezzette yapılmaktadır.

Bosna-Hersek'in Doğal Güzellikleri

Bosna-Hersek sahip olduğu doğal yapısı ve nehirleri misafirlerine güzelliklerini sunmaktadır. Kaleleri ve tarihi köprüleri yılların geçmesiyle beraber adeta doğa ile iç içe görünmektedir. Saraybosna'nın dağları doğal güzellikleri sergilenmektedir. Treskavica, Bjelasnica, Jahorina, Trebevic ve Igman Dağları muhteşem manzaraları ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Bosna-Hersek'te Gezilecek Tarihi Yerler

Bosna-Hersek'te gezilip görülecek oldukça fazla tarihi yer ve mekân vardır. Saraybosna ve Mostar şehirleri karı karış tarih kokmaktadır. Şehirlerin her köşesinden tarihi bir ese bulunmaktadır. Saraybosna, Mostar Köprüsü, Gazi Hüsrev Yadigâr Cami, Nivera Nehri, Nemu, Saraybosna Tüneli, Old Bridge Museum, Muslibegovica evi, Karadjoc Camii, Hersek Tarihi Müzesi, Koski Mehmet Paşa Cami.

Bosna-Hersek Gezi Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına üç ay boyunca vize istemeyen Bosna-Hersek'e gitmek için havayolu ve kara yolu kullanılabilir. Aynı zamanda kara veya hava yolu ile tren garlarına ulaştıktan sonra tren ile ulaşım imkânı vardır. Aktarmalı ve direk uçuş seçenekleri ülkemizden yapılmaktadır. Belgrad veya Zagreb üzerinden aktarmalı tren yolculuğu da tercihler arasındadır. Bulgaristan sınırından sonra kara yolu ile ulaşım için transit vize alınmalıdır.

Bosna-Hersek'in ünlü şehri ve başkenti Saraybosna'ya tren, karayolu veya havayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir içinde gelişmiş olan tramvay ve otobüs taşımacılığı kullanılabilir. Kart sistemi geçerli olan şehirde büfe kart merkezlerinden bilet alınabilir.

Nebu kentinin sadece denize kıyısı olması sebebiyle deniz taşımacılığı ülkeler arası yapılmaktadır. Aynı zamanda bazı nehirler üzerinden taşımacılık yapılmaktadır. Deniz taşımacılığı çok gelişmemiştir.

Mostar şehrinde otobüs taşımacılığı yapılmaktadır. Şehir içinde birçok tarihi yere turlar düzenlenmektedir. Havayolu ulaşımı sağlanmaktadır.

Bosna-Hersek ülkesinde şehirlerarası tren ve karayolu taşımacılığı çok tercih edilen taşımacılıktır. Aynı zamanda bazı büyük şehirlerarasında havayolu ulaşımı bulunmaktadır. Aktarmalı ve aktarmasız ulaşım seçenekleri mevcuttur.

Bosna-Hersek'in tüm tarihi mekanlarını gezmek için tercih edebileceğiniz bir yöntemde araç kiralamaktır. Araç kiralama imkânı hava alanları ve şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Kara yollarını kullanarak ülkenin her yerine rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası gezi yapmak için kullanacağınız yöntemlerde sıkıntı çekmezsiniz. Ulaşım şehir içi ve şehirlerarası oldukça uygundur.

Küçük olan ülkenin küçük şehirlerini yürüyerek keşfetmek daha farklı bir haz verecektir. Etrafı dağlar ile çevrili olan şehirlerin içinde tatlı yokuşlar bulunmaktadır.

ülkedeki lezzetleri tatmak için en ucuz Bosna-Hersek uçak bileti alarak ülkeye gelenlerin, tatlarını aslan unutamayacakları birçok yemek vardır.

Saraybosna Usulü Köfte, Cevapi

Normal köftenin daha büyük boyutu ve özel baharatlar ile pişirilerek yapılmış harika bir lezzettir.

Asılda Bir Hamur çeşidi, Pita

Hamur ile yapılan bir tür yemek olan Pita Tamamıyla Boşnaklara özgüdür.

İtalyan Ravolisine Benzeyen, Klepe

İtalyanların ünlü ravolisine oldukça benzeyen yiyecek, Boşnak kültürüne uyarlanmıştır.

Biraz Sebze Ve Tabi Ki Et, Basanski Lonac

Et yemeği sevmeyenleri sebzeler ile renklendirip tatlandıran isteğe göre farklı pişirme yöntemleri ile hazırlanan bir yemek, Basanski Lonac.

Böylesini Bir Böreği Başka Bir Yerde Yiyemezsiniz, Boşnak Böreği

Boşnak Böreği yapılışı ve lezzeti ile tamamıyla Boşnaklar özgü olan ve taklitlerinin dünyanın her yerinde bulunan bir börektir.

Bosna-Hersek'te Yenecek Güzel Yemekler

Bosna-Hersek'te yenebilecek güzel yemekler hamur ve et ile yapılanlardır. Cevapi, Pita, Boşnak Böreği, Klepe, Bey çorbası, Bosanski lonac, begova çorbası, pleskavitsa, yuhayahni çorbası gibi birçok yemek Boşnaklara özgü yöntemler ile yapılmaktadır.

Bosna-Hersek Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Bosna-Hersek Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sarajevo Havalimanı
Mostar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Banja Luka Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tuzla Intl Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white