1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Sapporo Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
20°C
17 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
22°C
18 Temmuz
Perşembe
Bulutlu
23°C
Para Birimi
Japon Yeni (JPY)
Zaman Dilimi
GMT +9
Sapporo Şehri En İyileri
  • Kar Festivali
  • Odori Parkı
  • Gohan
Sapporo

Sapporo Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Sapporo Havaalanları
Ülke Kodu
JP
Priz Voltajı ve Tipi
100v
Resmi Dil
Japonca
Toplu Taşıma Fiyatı
200 JPY
Yemek Fiyatı
800 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
500 JPY

Sapporo’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Sapporo, yaz mevsimi dışındaki mevsimlerde yoğun yağış almaktadır. Yağışların uzun sürmesi ve tatili kötü bir hale getirmesi, yolcuların Yaz aylarında şehre gitmesini sağlamaktadır. Sapporo uçakla kaç saat diye düşüncelere giren kişilerin, ulaşım konusunda aklında bir problem olmaması gerekir. Şehir içerisinde 24 saat ulaşım sağlayabilecek alternatifler bulunmaktadır. Sapporo uçak bileti fiyatları haziran aylarında indirime girmekte ve daha az maliyete sebebiyet vermektedir. Sapporo uçak biletleri alınırken yaz aylarında alınması, yolcuların tatilini daha kaliteli bir hale getirecektir. Yaz aylarında yağışın olmaması ve ısının dengelenmesi, turistlerin rahat bir şekilde gezmesine sebep olacaktır.

Sapporo Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sapporo hava limanından şehir merkezine gitmek için otobüsler, taksiler veya diğer ulaşım araçları tercih edilebilir. Emirates ve diğer uçak firmalarıyla şehre gelen yolcular, hava limanı çıkışında bulunan ulaşım araçlarıyla şehir merkezine gidebilir. Şehir merkezine ulaşım sağlayan yolcular, rahatlıkla gezilmesi gereken yerlere ulaşabiliyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 200 JPY

En ucuz maliyetle şehir merkezine ulaşım sağlayan kişiler, tek yön biletle ulaşımı ekonomik hale getirebilir. Şehre yaklaşık 55 dakika içerisinde ulaşım sağlayan otobüsler genellikle yoğundur ve 15 dakikada bir geçiş sağlamaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 200 JPY

Tramvay, metro ve tren gibi ulaşım araçları; şehir merkezine ulaşım sağlarken tek yön bilet veya diğer kartları istemektedir. Ulaşım aktarmalı veya aktarmasız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.030 JPY

En hızlı ulaşım araçlarından biri olan taksiler, yüksek fiyatlarla hizmet verse de konforu ön planda tutmaktadır. Şehir merkezine ulaşım sağlayan yolcuların yükleri en kolay taksilerde taşınmaktadır.
Araç Kiralama
Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmaları, her bütçeye ve her kesime hitap etmektedir. Hızlı ve konforlu ulaşım aracı isteyen yolcular, araç kiralama firmalarıyla iletişime geçebilir ve ofislerini ziyaret edebilir.

Sapporo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Sapporo hava limanına gelen yolcular rahatlıkla zaman geçirebilsin diye hava limanı yönetimi çok sayıda hizmet sunmaktadır. Restoranlarda yemek ihtiyacı giderilebilir veya alışveriş ihtiyacı olan kişiler, alışveriş salonlarından alışveriş yapabilir. Sapporo uçak bileti rezervasyon yaparak şehre uygun fiyatlarla gelen kişilerin, ekonomik açıdan rahatlayabilmesi için alışveriş salonları ideal fiyatlarla ürünleri satışa sunmaktadır. Sapporo en ucuz uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin hava limanına ulaşabilmesi için ortalama 55 dakikaya ihtiyacı vardır. Sapporo İstanbul uçak bileti ile şehre gelen yolcular için çok sayıda ulaşım alternatifi bulunmaktadır. Otobüsler, metrolar ve çeşitli ulaşım araçları şehir içi ulaşımları kolaylaştırmaktadır.

Sapporo’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezleri içerisinde en iyi markalar hizmet vermektedir. Sapporo ucuz uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin ekonomik alışverişleri her kategoride gerçekleştirebilmesi mümkündür. Sapporo alışveriş ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan şehirlerden bir tanesidir.
  2. Şehri tanıtan şehir içi turlar, günün belli saatlerinde düzenlenmektedir. Sapporo uçak bileti THY firmasını tercih ederek şehre gelen kişilerin turlara katılması, şehri daha kolay tanımalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca turlar, tarihi mekanlara da ulaşım sağlamaktadır.
  3. Kar, Leylak, Mevsim festivalleri birçok insanı bir araya getirmektedir. Sapporo uçak bileti ile şehri ziyaret eden kişilerin büyük çoğunluğu bu festivallere katılmaktadır. Festivaller şehrin tarihini ve kültürünü anlatacak tarzda düzenlenmiştir.
  4. Tarihi mekanlar, Sapporo'nun geçmişini anlatmakta ve geçmişe ait olan yapıtları kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Sapporo uçak bileti fiyatları ne olursa olsun, şehrin ziyaret edilmesi ve bu mekanların gezilmesi kişinin kültürel manada bilgi toplamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca tarihi mekanların birçoğu belli saatlerde ziyaretçi kabul etmektedir.
  5. Sapporo mutfağı, Japonya'nın en bilindik yemeklerini kendi içerisinde bulundurmaktadır. En ucuz Sapporo uçak bileti ile şehre gelen kişilerin mutlaka bu lezzetleri tatması gerekmektedir. Mutfak yöresi birçok şehirden farklı olduğunu da söylemek gerekir.

Sapporo Hakkında

Sapporo uçak bileti alarak, şehrin en önemli lezzetleriyle tanışmak mümkündür. Sapporo uçak bileti alırken yolcuların mevsimlere ve hava koşullarına dikkat etmesi gerekir. Şehirde bulunan çeşitli lezzetler, turistlerin damak tadını muhteşem hale getirmektedir. Ayrıca şehir 1900 yıllarından bu yana spor dallarıyla bilinmektedir. Çok sayıda sporcunun Sapporo uçak bileti alarak, şehre geldiğini de söylemek gerekir.

Spor, mutfak, ticaret, ekonomi konusunda kendini geliştiren şehir; turizm zamanlarında çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ekonomik açısından da geliştiğinden dolayı turistlerin ilgisini çekmiş ve birçok turistin kış aylarında bu şehirde zaman geçirmesine sebebiyet vermiştir.

Sapporo Nerede?

Sapporo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
200 JPY
Taksi
21,45 JPY/Km
Tramvay
200 JPY
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Otobüsler, şehrin en çok tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Sapporo İstanbul saat farkı ile uyumlu çalışmaktadırlar. Hava limanından veya şehir merkezinden, şehrin her bölgesine ulaşım sağlanmaktadır. Uygun fiyatlı olması tercih sebeplerinden bir tanesidir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi, tramvay ve tren gibi ulaşım araçları ikinci popülariteye sahiptir. Trenler ile uzak bölgelere ulaşım sağlanmaktadır. Bu ulaşım araçları diğer ulaşım araçlarına göre daha fazla zamana ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden otobüslere göre daha az tercih edilmektedirler.

Sapporo Vize Şartları

Japonya Vize İstiyor mu?
Hayır
Japonya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Japonya Vize Detayları
Japonya’ya giriş yapan 16 yaş üzerindeki kişilerin sınırdan girişlerinde parmak izlerinin alınması ve resimlerinin çekilmesi uygulamalarına başlanmıştır. Japonyao'ya diplomatik statüyle gidenler ve Japonya’ya resmi ziyaret gerçekleştirenler uygulamadan muaftır.

Sapporo’da Gezilecek Yerler

Odori Parkı
Hokkaido Modern Sanat Müzesi
Hokkaido Müzesi
Sapporo Saat Kulesi
Hokkaido Üniversitesi Botanik Bahçesi
Festivallerin Sıklıkla Düzenlendiği Park: Odori Parkı

92 farklı bitki çeşidini içerisinde bulunduran Odori Parkı, turistlerin en çok ilgisini çeken mekanlardan bir tanesidir. Mekanın sahip olduğu konum, insanların rahat bir şekilde zaman geçirmesine sebebiyet vermektedir.

Şehrin En Büyük Sanat Koleksiyonuna Sahip Olan: Hokkaido Modern Sanat Müzesi

Geçmişten bu yana birçok sanat eserini kendi bünyesinde bulunduran ve bulundurmaya devam eden müze, en ilgi çekici yerlerden biri olarak bilinmektedir. Sanat müzesinde çeşitli sergi takvimleri düzenlenmektedir.

Sapporo'nun Kültürel Değerini Gözler Önüne Seren: Hokkaido Müzesi

Şehrin kültürel konulardaki gelişimini gözler önüne seren müze, her yıl kendi gelişimini arttırmaktadır. Ayrıca müzede eğitimlerin verilmesi, yeni kültürel çalışmaların oluşmasına da yardımcı olmaktadır.

Turistlerin En Sık Ziyaret Ettiği Mekan: Sapporo Saat Kulesi

Sapporo'nun kültürel değerlerini ve spor konusundaki başarılarını fotoğraf haline getirip, gözler önüne sermesi kulenin en büyük özelliklerinden bir tanesidir. Ayrıca bahçesinde mükemmel fotoğraflar çekilebilir ve unutulmayacak kanılara imzalar atılabilir.

Doğaya Muhteşem Bakış Açısı Sunan: Hokkaido Üniversitesi Botanik Bahçesi

Üniversitenin botanik bahçesinde binlerce çiçek çeşidi bulunmaktadır. Dinlenmek için ideal mekanlardan biridir. Ayrıca ücretsiz bir şekilde giriş yapılabilmektedir. Bu yüzden çok sayıda turist bahçeyi ziyaret etmektedir.

Sapporo’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Akaşi Yaki
Çanko Nabe
Donburi
Gohan

Şehrin mutfağında yer alan çeşitli yemekler, damak tadını mükemmel hale getirmektedir. Sapporo İstanbul uçuş süresi boyunca mutfak konusunda araştırma yapılabilir. Tercih edilecek olan yemeklerin özelliklerine bakmak, daha kolay yemek seçimi yapılmasına yardımcı olacaktır.

Sapporo'nun En Ünlü Yemeklerinden Biri: Akaşi Yaki

Yumurtaya banılarak pişirilen ahtapot parçaları, şehre gelen turistlerin en çok sevdiği yemeklerden biri olarak bilinmektedir. Ayrıca servis edilirken yanında sosun da bulunması, lezzeti ön plana çıkarmaktadır.

Vitamin Deposu: Çanko Nabe

Japonya'da yetişen en verimli sebzelerin bir araya getirilmesi vitamin deposunun oluşmasına sebebiyet vermektedir. Özellikle sporcuların tercih ettiği bu yemek, şehrin tüm restoranlarında servis edilmektedir.

En İyi Sebze Yemeği: Donburi

İçerisinde çeşitli sebzelerin bulunması ve pirinçle hazırlanması, yemeğin en belirgin özelliğidir. Özel baharatlarla hazırlanan bu yemek, restoranlarda uygun fiyatlarla servis edilmektedir. Japonya'nın nadide yemeklerinden biri olarak nitelendirilmektedir.

Japon Pilavı: Gohan

Deniz mahsulleri, pilav ve yumurtanın karışımıyla oluşan Japon Pilavı, en çok tercih edilen yemeklerden biridir. Japonya'nın vazgeçilmez yemeklerinden biri olarak nitelendirilmekte ve mükemmel bir lezzete sahiptir.

Sapporo'nun En Bilindik Yöresel Yemeği: Gyoza

Mantı görünümüne sahip olan yemeğin içerisinde et bulunmaktadır. Hamurla etin sarılarak hazırlanan yemeğin yanında çeşitli soslar bulunmaktadır. Soslarla yenilip, yenilmeyeceği kişinin tercihine bırakılmaktadır.

Konaklama İçin Sapporo Otel Seçenekleri

Sapporo'da iyi bir şekilde zaman geçirebilmek için uygun fiyatlı ve şehir merkezine yakın olan bir otelde konaklamak gerekir. Sapporo İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, 24 saat boyunca hizmet veren konaklama seçenekleri

Sapporo Grand

En sık tercih edilen otellerden biri olan Sapporo Grand, müşterilerin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri kusursuz bir şekilde vermektedir. SPA, havuz ve spor salonu gibi hizmetler müşterilere her saatte sunulmaktadır. Fiyatları 650 ile 950 TL arasında değişmektedir.

Nishi 4 Chome, Kita 1 Jo, Chuo Ku, 060 0001, Sapporo, Japonya
Monterey Sapporo

Şehir merkezinde bulunan otel, eğlence merkezlerine de yakındır. Dinlenmek ve eğlenmek için en ideal otel olarak nitelendirilmektedir. Sunduğu hizmetler, müşterilerin memnun kalmasına sebebiyet veriyor. Fiyatları 550 ile 900 TL arasında değişmektedir.

Higashi 1 3 Kita 4 Jyo Chuo ku Sapporo shi Hokkaido, 060 0034, Sapporo, Japonya
Sapporo Park Hotel

Şehir merkezine yakın olan otelin hizmetleri tüm müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Uzun bir yolculuktan sonra dinlenmek ve yorgunluğu atmak isteyen müşteriler için masaj hizmeti verilmektedir. Otel fiyatları 520 ile 750 TL arasında değişmektedir.

1-1 Minami-10, Nishi-3, Chuo-ku Sapporo Hokkaido, 064-8589, Sapporo, Japonya

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sapporo ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
23 Kasım 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
17 Kasım 2018
Eğer Türkiye’de doğa harikası deyince aklınıza sadece Pamukkale Travertenleri gibi popüler yerler geliyorsa çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Bu sebeple, bu yazımızda Türkiye’nin saklı kalmış doğa hari

Sapporo Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sapporo Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:53:37

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948