1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Santiago

Şili Uçak Bileti

Şili Nüfusu
18 Milyon
Şili Başkenti
Santiago
Şili Resmi Dili
İspanyolca
Şili Zaman Dilimi
GMT -5
Şili Para Birimi
Şili Pesosu (CLP)
Ortama Yemek Fiyatı
9 EUR
Şili Telefon Kodu
+56
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Santiago Uçuş Süresi
36 Saat
İstanbul - Santiago Uçuş Mesafesi
13.096 Km

En Ucuz Türkiye - Şili Uçak Seferleri

08 Nis 2020
İstanbul - La Serena
British Airways
01 May 2020
Ankara - Santiago
Türk Hava Yolları
23 Nis 2020
Denizli - Santiago
Türk Hava Yolları
11 Nis 2020

En Ucuz Şili Kalkışlı Uçak Seferleri

Santiago - Lima
Lan Chile
22 Nis 2020
Santiago - Paris
Lan Chile
25 Nis 2020
04 May 2020
Santiago - Milano
Lan Chile
26 Nis 2020
09 Nis 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şili Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Şili Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Şili'ye Nasıl Gidilir?

İlk olarak belirtilmesi gerekir ki, Şili'ye direkt uçuş Türkiye'den mevcut değildir. Ancak Türkiye'den direkt uçuş bulunan Güney Amerika ülkeleri de vardır ve bu ülkelere gidildikten sonra rahatlıkla kısa bir aktarma ile Şili'ye geçilebilir. Keza bazı Avrupa ülkelerinden de Şili'ye direkt uçuş bulunuyor. Şili uçak bileti alacak yolcular daha ziyade Madrid'i tercih eder. Esas olarak bu pek çok insan açısından çok daha kolay bir yol olarak görülür. Şöyle ki, gezginler Madrid'e Türkiye'den direkt uçtuktan sonra rahatlıkla Şili'ye ikinci bir direkt uçuş ile geçiş yapabilirler. Şili ucuz uçak bileti temin etmek için en akıllıca yol da budur.

Şili uçak bileti THY araması yapanlar pek çok zaman direkt uçuş mevcut olmadığını görürler. Ancak THY Codeshare adı verilen ortak uçuş programları doğrultusunda bu ülkeye sefer düzenler. Bir Güney Amerika ülkesinden sonra yine THY adı altında ancak başka bir firmaya ait uçak ile gidilecek olan yere ulaşım sağlanabilir.

Şili Vize Şartları Neler?

Şili Vize İstiyor mu?
Hayır
Şili Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Şili Vize Şartları

Şili Türkiye uçak saatleri incelendikten sonra pek çok gezgin bu ülkeye gitmek için vize gerekip gerekmediğini merak eder. Ne de olsa tatil planlarının yerle bir olmasını kimse istemez.

Şili, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından doksan günlük süre için vize istemez. Aynı zamanda vatandaşların bu doksan günlük süre içerisinde ülkede serbestçe dolaşma hakları da olacaktır.

Şili'ye gidecek olan Türk vatandaşları vizeye tabi olmadığından dolayı herhangi bir ücret ödemelerine de gerek yoktur. Bu sayede Şili uçak bileti fiyatları üzerine ek bir masraf yapmanız gerekmez.

Şili’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Şili ile Türkiye'nin farklı yarım kürelerde yer aldığı unutulmamalıdır. Bu nedenle mevsimler ters olacaktır. Dolayısıyla Şili Türkiye uçak bileti alacak olan gezginler bu hususa muhakkak dikkat etmelidir.

Şili Hakkında Bilgiler

Şili, güneşin tüm ülkede aynı anda battığı bir yerdir. Okyanus kıyısında yer alan bu ülke, bir Güney Amerika ülkesidir.

 Şili'nin Başkenti

Şili'nin başkenti, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri de olan Santiago'dur.

Şili Nüfusu - Resmi Dili

Şili'nin nüfusu 18 milyona yaklaşmış durumdadır. Ülkede resmi dil olarak ise İspanyolca konuşulur.

Şili Para Birimi

Şili'nin kullandığı yerli para birimi, Şili Pezosu'dur.

Şili'de Saat Kaç?

Şili Türkiye saat farkı bir hayli fazladır. Şili, Türkiye'den altı saat geridedir. Paskalya Adası'ndan söz etmek lazım gelirse de bu süre sekiz saate çıkacaktır.

Şili'de Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Şili'den getirilmesi mümkün olan şeylerin başında her şeyden evvel tahta kaseler ve tahtadan imal edilmiş birtakım araç gereçler gelir. Bunların Şili'nin yerel ürünü olduğunu da bilmek lazımdır.

Şili Nerede?

Şili’ye Uçmak İçin 5 Sebep

• Sıcakkanlı Halk
• Vizesiz Seyahat
• Lezzetli Yemekler
• Güvenli Sokaklar
• Kolay Şehir İçi Ulaşım
 1. Şili halkı son derece yardımsever ve sıcakkanlı. Yabancı dil bilmeseler dahi muhakkak yardımcı olmak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Buna ek olarak Şili'de her daim güler yüzlü ve esprili insanlar ile karşılaşmak da mümkün.
 2. Şili, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına doksan güne kadar vizesiz seyahat imkânı sunuyor. Aynı zamanda gezginler bu doksan günlük süre içerisinde herhangi bir harç benzeri ödeme yapmak zorunda da değiller.
 3. Şili yemekleri pek çok insanın gönlünde taht kuracak cinsten. Aynı zamanda bu yemekler arasında pek çok sokak lezzeti de bulunuyor. İşte bu sokak lezzetlerinin de pek çoğunun tadına doyum olmuyor. Hatta Şili uçak bileti rezervasyon işlemlerini yapanlar genelde tamamen sokak yemekleri ile besleniyor.
 4. Güney Amerika ülkeleri içerisinde en gelişkin hak, hukuk, insan hakları ve adalet kavramları esasında Şili'de bulunuyor. Bunun yanı sıra Şili'de tüm bu olgular gelişmeye de her geçen gün devam ediyor.
 5. Şili'de şehir içi ulaşım hem kolay hem de neredeyse sudan ucuz. Bu ülkede başta başkent Santiago olmak üzere pek çok yerde çok uygun fiyatla hizmet veren ve hemen hemen şehrin her yanına ulaşımı mümkün kılan otobüs ve metro hatları mevcut. Şili Türkiye uçak bileti fiyatları bu tasarruf sayesinde sorun olmaktan büyük oranda çıkıyor.

Şili’nin En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan temin edilebilecek olan Şili Türkiye uçak biletleri çok sayıda şehri görme olanağı sunar. İşte bu şehirlerden bazıları;

Santiago

Santiago, Şili'nin başkenti olması ile beraber en büyük kentidir. Bu kentin tüm alanları dikkate alındığı zaman Santiago'da toplam yedi milyon kişi yaşar. Aynı zamanda yurt dışından icra edilen uçuşlarda ilk olarak buraya iniş gerçekleşir. Şehrin her birinde farklı yaşamların olduğu pek çok sokağı ve her biri görülmeye değer olan onlarca meydanı vardır. En ucuz Şili uçak bileti de genellikle bu şehre gerçekleşen uçuşlarda mevcut oluyor.

Concepcion

Şili'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi de işte burasıdır. Aynı zamanda başkentten sonra ülkenin en büyük ikinci ekonomik merkezi olarak da burayı göstermek mümkündür. İki yüz elli bine yakın nüfusu ile bu şehir mutlaka görülmeyi hak eder. Şehirde havalimanı da mevcuttur. Aynı zamanda bu şehrin doğa harikası bir şelalesi de vardır.

Punta Arenas

Şili'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi de Punta Arenas. Bu şehirde çok sayıda gezilecek yer bulunmakla beraber penguen kolonilerine özel turlar da icra ediliyor. Buna ek olarak bu şehir Macellan Boğazı'nın tam kıyısında yer alıyor. Hal böyle olunca da eşsiz bir deniz manzarası vaat ediyor. Önceleri son derece kıymetli bir ticaret kenti olan Punta Arenas'ın önemi Panama Kanalı'nın açılması ile yitip gitmiş.

Şili’de Gezilecek Yerler

Şili'de gezip görmeye değer çok sayıda yer vardır. Bu yerlerin her biri gezginlere bambaşka deneyimler sunacaktır. Öte yandan Şili'de yer alan Paskalya Adası da görülmeye değer yerlerden biridir.

Şili'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Şili, okyanus kıyısında yer alan bir ülke. Adeta bu sahil şeridine boylu boyunca uzanmış olan topraklar, hemen her şehirde denize girmeye imkan sağlıyor. Ancak bu elbette her daim deniz turizmi yapılabileceği anlamına gelmiyor. Zira Şili'nin bilhassa güney kesimleri kış aylarında adeta dondurucu soğuğa bürünüyor.

Şili'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Şili'de daha ziyade yerel pazarlar rağbet görüyor. Öte yandan turistik açıdan da alışveriş merkezleri yerine bu yerel pazarların tercih edilmesi son derece mantıklı görünüyor. Bu yerel pazarlardan alınması mümkün olan çok sayıda ürün var. Bu yerlerden gökyüzü mavisi taşı ile imal edilen çok özel bir takı alınabilir. Öte yandan Şili'ye özel olan tahta kaseler ve buna benzer el işlerinin de hatıra olarak satın alınması mümkündür. Fakat bu alışverişler yapılırken Şili Türkiye uçak seferleri için yeterli bagaj hakkınızın olup olmadığı incelenmelidir.

Şili'nin Doğal Güzellikleri

Şili her şeyden önce okyanus kıyısında yer aldığından dolayı denizin güzelliği tüm görenleri büyülemeye yetiyor. Elbette bunda Macellan Boğazı'nın da etkisi var. Öte yandan Şili'de Atakama Çölü gibi eşsiz bir güzellik de mevcut. Bu çölde ekstrem sporlar yapılması mümkün olduğu gibi safarinin tadına doymak da mümkün. Nihayetinde Torres de Paine adı verilen dağlık bölge de ciddi manada görülmeye değer bir yer.

Şili'de Gezilecek Tarihi Yerler

Şili'de gezilecek tarihi yerlerden konu açıldığı vakit Paskalya Adası haricinde bir yeri ifade etmek bu güzel adaya hakaret olur. İşte herkesin yakından tanıdığı taştan adam heykelleri bu adada bulunuyor. Çok eski zamanlarda inşa edilmiş olmasında karşın halen daha nasıl dayanabildiklerini ve o döneme ait teknoloji ile nasıl konulduklarını düşünmek dahi insanı büyülemeye yetiyor. Bu adaya sadece uçak ile ulaşım mümkün ve en yakın karadan yaklaşık beş saatlik bir yolculuk söz konusu. Adada çeşitli butik oteller de bulunuyor ve turistler çok güzel karşılanıyor.

Şili Gezi Rehberi

Her şeyden önce bilinmesi gerekir ki Şili ucuz bir ülke değil. Ancak bu durum Şili'de uygun fiyatlı tatil yapılamayacağı anlamına da gelmiyor. Gerçekten ülkede toplu taşıma araçlarından istifade edilmesi durumunda pek tabii uygun fiyata tatil yapılabiliyor. İşte bu toplu taşıma araçları özellikle başkent Santiago'da son derece gelişmiş. Güvenlik endişesi duyanların da bu ülke hakkında bir tereddütleri olmasına gerek yok. Zira Güney Amerika Kıtası'nda yer alan pek çok ülkeye kıyasla haklar ve adalet çok daha gelişkin durumda.

Turistlerin kullanmakta oldukları ilk ulaşım aracı taksi. Taksiler esasında dünyadaki pek çok şehre göre uygun fiyatlı. Ancak zaman zaman pazarlık etmekten de zarar gelmez. Öte yandan turistler metro ile de gidecekleri yere ulaşabilirler. Metro, bilhassa başkent Santiago'da son derece sık tercih edilen bir ulaşım aracı. Şehirde çok sayıda metro hattı mevcut. Böylelikle banliyöler dahil pek ok yere ulaşım rahatlıkla sağlanabilir.

Ülkede şehir içi ulaşım sağlamanın bir diğer yolu ise otobüs kullanmak. Bu şehirde otobüsler bir firma tarafından işletiliyor ve son derece konforlu. Aynı zamanda bu otobüslerin ücret politikaları da hayli düşük. Bu sayede gezginler rahatlıkla otobüsle gidecekleri yere seyahat edebiliyor. Ancak otobüs ücretleri hatlara göre ve kullanılan saatlere göre değişkenlik arz edebiliyor.

Ülkeye ulaşmak için söz konusu olan Şili Türkiye uçuş süresi hakkında net bir şey ifade etmek ise mümkün değil. Zira Şili'ye direkt uçuş yok ve Şili Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna bu aktarmalara ve aralarındaki bekleme sürelerine göre yanıt verilmesi icap ediyor.

Şili’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sopapilla
Empenada
Completo
Pollo
Pişinin Şili Hali

Sopapilla, Türkiye'deki pişi adı verilen hamur kızartmasına verilen isimdir. Aynı zamanda içerisine reçel, peynir ve çeşitli soslar konularak da yeniliyor. Sokak lezzetleri arasında ise bu yemek başı çekiyor.

Anne Elinden Çıkmış Gibi

Empenada, Türkiye'deki çiğ börek benzeri bir yemek. Bu yemeğin içerisinde daha ziyade kıyma bulunuyor. Ancak Şili'de kıymalı böreğin içerisinde daha ziyade soğan ve çeşitli baharatlar yer alıyor. Nadiren olsa da peynirli çeşitlerine rastlamak da mümkün olabiliyor.

Bir Farklı Sosisli Sandviç

Completo da bir tür sosisli sandviç. Esas olarak üzerine bol miktarda dökülen sos haricinde bir farkı da yok. Ancak bu sosislerin neredeyse tamamı sığır etinden imal ediliyor. Bu nedenle de gezginlerin dikkatli olması icap ediyor.

Pek Hoş Görünmese de Lezzetine Doyum Olmaz

Bu yemeği ilk defa görenler görüntüsünden pek hoşlanmıyor. Ancak kendisi hem lezzetli hem de besleyici. Türk mutfağında yer alan haşlamaya benziyor. İçerisine et, haşlanmış mısır, patates, kabak ve pirinç benzeri gıdalar konularak hazırlanıyor.

İçi Dışı Mısır

Humitas ise Şili'nin en ilginç yemekleri arasında bulunuyor. Aynı zamanda sokaklarda da sıklıkla satılıyor. Mısır ununun bulamaç haline getirilmesinden sonra bu karışım mısır yaprağına sarılıyor ve bu haliyle bağlanarak yağda kızartılıyor.

Şili'de Yenecek En Güzel Yemekler

Şili'de, Şili Türkiye uçak bileti fiyatları olarak ödenen parayı amorti edecek çok sayıda lezzet bulunur. Bunların bazıları Completo, Humitas, Empenada, Pollo ve Sopapilla olarak sıralanabilir.

Şili Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Lima - Santiago 624,21 TL 14 Saat 49 Dakika
Rio De Janeiro - Santiago 1.396,62 TL 4 Saat 35 Dakika
Sao Paulo - Santiago 3.656,17 TL 4 Saat 35 Dakika
İstanbul - Santiago 4.325,18 TL 34 Saat 20 Dakika
İstanbul - La Serena 5.361,86 TL 26 Saat 32 Dakika
Ankara - Santiago 7.908,73 TL 24 Saat 39 Dakika
Denizli - Santiago 8.519,76 TL 32 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Şili ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
Erzincan’da Gezilecek Yerler: Erzincan’da Nereye Gidilir?
21 Mart 2020
Doğu Anadolu Bölgesi’nin dağlar ve platolarla kaplı şehri Erzincan, doğasına aşık olacağınız bir ilimiz. Dağ ve platolar bana yetmez derseniz bu şehrin 20’de 1’inin yaylalarla kaplı olduğunu söyleyeli
Ankara'da Fotoğraf Çekebileceğiniz En Güzel 10 Yer
Ankara'da Fotoğraf Çekebileceğiniz En Güzel 10 Yer
01 Şubat 2020
Gri şehir lafına sakın aldanmayın! Birbirinden güzel doğal ve tarihi yerlere sahip olan Ankara fotoğrafçılar için bir cennet adeta. Neyse, bu kadar takdim yeter sizi daha fazla tutmayalım, işte Ankara
Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
Bitlis’te Gezilecek Yerler: Bitlis’te Nereye Gidilir?
23 Aralık 2019
Önünüzde Bitlis planı varsa kendinizi çok şanslı saymalısınız çünkü Bitlis’te gezecek yer çok fazla! Bitlis’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Bitlis’in haritadaki konumunu görelim.
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve

Şili Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Şili uçak bileti ne kadar?
  Şili varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Santiago olup, bilet fiyatı 4.325,18 TL'dir.
 • Şili uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Canada, Air France, Gol Transportes Aereos, Klm, Lan Chile, Türk Hava Yolları.
 • Şili ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Santiago arası 36 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Şili ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.
 • Şili başkenti neresidir?
  Başkent Santiago şehridir.
 • Şili para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Şili Pesosu (CLP)
 • Şili nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 18 Milyon kişidir.

Şili Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

K*** T*** U***
4 Ağustos Cumartesi
Santiago
Bayram tatili için gitmiştik, herkesin met ettiği kadar varmış gerçekten
A*** E*** E***
5 Haziran Salı
Santiago
Tur ile gitmiştik, biz çok keyif aldık gerçekten güzeldi teşekkür ederiz
S*** K***
17 Ekim Çarşamba
Santiago
İnsanları farklı, yemekleri farklı kültürleri farklı
H*** G*** K***
30 Temmuz Pazartesi
Santiago
Herşey çok güzeldi, teşekkürler, tur ile gitmiştik.
P*** A***
11 Temmuz Çarşamba
Santiago
Karım ile birlikte bir daha ki ay buraya gidiyoruz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Şili Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 8.04.2020 02:38:27 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Santiago, (Tümü)
SCLT
CL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=80728
/ True
80728