Belçika Uçak Bileti

Belçika Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Belçika Hakkında Bilgiler

Avrupa'nın ortasında doğası ve şehirleri ile büyüleyici bir ülkedir Belçika.

Türkiye'den Belçika'ya havayolu ile seyahat etmek için direkt uçuşları seçebilirsiniz. Belçika'nın Brüksel, Liege ve Antwerp şehirlerine uçuş gerçekleştirmek için pasaport süresinin olması gerektiği gibi Schengen vizesi de gerekmektedir.

Belçika'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan çeşitli hava yolu şirketlerinin düzenlediği Belçika Türkiye uçak bileti için günlük yaklaşık olarak 75 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı'ndan, Belçika'ya uçuş yapan havayolu şirketleri; Lufthansa, Türk Hava Yolları, Pegasus, TAROM Airlines, KLM, Air France, Atlasglobal gibi popüler havayolu firmaları olarak sıralanabilir.

Biletall.com'dan istenilen sefer ve havayolu şirketi için kolayca Belçika uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir. Biletall.com'da tüm havayolu şirketlerinin, Belçika uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Belçika'ya ucuz Belçika uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir.

Belçika'ya değişik amaçlarla seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Belçika vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece umumi pasaport sahipleri için istenmektedir.

Belçika'da seyahat etmek, ortaçağ çatılarının, güzel kanalların ve hoşgörülü çikolataların görüntülerini getiriyor. Ancak, zamanın daha yavaş bir hızla ilerlediği ve insanların turistlere karşı güler yüzlü ve misafirperver olduğu bu olağanüstü Avrupa ülkesinde görülmesi gereken çok şey vardır.

Tasarım mağazalarının ve göz alıcı galerilerin, müzeler ve yerli lezzetlerle dolu parke taşlı sokaklara sahip modern şehirlerinden, Belçika'da ziyaret edilecek iyi yerlere kadar, herkesin tatili içi seçenekler sunuyor.

ülkenin tarihi şehirleri, görkemli mimarisi, harika çikolatası, onu tüm dünyada seyahat etmek için iyi yerlerden biri yapmaktadır. Son derece zengin bir kültür ve mirasa sahip oldukça ilgi çekici bir ülkedir.

Belçika'nın Başkenti

Sitelerin ve ilgi alanlarının çeşitliliği ile tanınan Brüksel, Belçika'nın başkentidir ve ziyaretçilerin gezi yapmaya başlayacağı yerlerdir.

Belçika Nüfusu - Belçika Resmi Dili

Belçika'nın nüfusu 11.35 milyon civarındadır. ülkenin resmi dili ise üç farklı dildir. Fransızca, Felemenkçe ve Almanca resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Belçika Para Birim

Belçika, Avrupa Birliği'ne üye olması sebebiyle Euro para birimi kullanır.

Belçika'da Saat Kaç?

Yerel saat bakımından Belçika Türkiye saat farkı +1'dir. Yani ülkemizden bir saat geridedir. Türkiye'de saat 10:00 iken Belçika'da 09:00'dur.

Belçika'da Ne Ucuz? Belçika'dan Gelirken Ne Getirilir?

Gofretler, çikolatalar… Belçika abur cuburla meşhur olabilir, ama ulusal alışveriş çeşitliliğinde çok daha fazlası vardır. Elmaslar Belçika'da oldukça ünlü ve çeşitlidir. Belçika çikolatası, yüksek kakao seviyelerine sahiptir, yüzde 100 saf kakao yağı içerir ve daha uzun bir harmanlama sürecine sahiptir.

Belçika'ya, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Belçika uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

Belçika'da ziyaret edilecek etkileyici yerlerden biri, tarihi binalar ve kanallarla ödüllendirilmiş güzel bir ortaçağ kenti olan Bruges'dir. Bruges'in muhteşem sarayları, şapelleri ve konakları Vikingler'in tarihini yansıtırken, şehrin içinden geçen kanalların ağı, Bruges'in 'Kuzey'in Venedik'i' unvanını kazanmasına yardımcı oldu. Bu şirin kasabayı bisikletle keşfedebilir, kanalda tekne gezebilir ya da ana pazar meydanındaki şirin kafelerden birinde Belçika çikolatası ile kendinizi şımartabilirsiniz.

Gerçek bir Belçika lokumu; Antwerp, kültür, sanat ve geleneklerle ilgilidir. Bir yandan, eski mimari harikası ve sarayları sergiliyor, ancak öte yandan bazı modern ve moda sanat galerileri ve müzeler var. Büyük gıda ile tanınan bu yer, dünyanın elmas kesiminin % 70'inden fazlasının burada işlem görmesi nedeniyle Belçika'nın elmas bölgesidir.

Ardennes, macera tutkunları arasında tepede yer alan ve Belçika'nın gözde yerlerinden biri. Trekking, kamp ve bisiklet için ideal olan Ardennes, kalın ormanlar, uçurumlar, mağaralar, vaşak, geyik ve yaban domuzu gibi heyecan verici vahşi yaşamı ile ünlüdür.

Belçika'daki iyi yerler arasında bir diğeri de tarihi yerler, kiliseler, ortaçağ yapıları ve binaları ile donatılmış ilginç ve sakin bir kasaba olan Gent'ti. Alter parçasını barındırmak için ünlü; Ghent, sanat tutkunları ve tarih meraklıları için favori bir yer, ancak yerin sessizliği ve cazibesi her türden yolcuları kendine çekiyor.

Biletall.com'dan yapılan Belçika ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun Belçika Türkiye uçak biletleri ile birlikte Belçika'yı ziyaret etmek isteyen misafirler için, ülke hakkında detaylı bilgilerde verilmektedir.

Brugge

Vikingler'in ruhu ve tarihi, bu güzel şehirde hissedilmektedir. Belçika'ya“Kuzey'in Venedik'i” unvanını kazandıran birçok etken vardır. Kolaylıkla geçebilen Bruges, şehrin ana merkezi Grote Market Meydanı'nın güney tarafındaki muhteşem ortaçağ mimarisine ev sahipliği yapmaktadır. Batı tarafını kuşatan ziyaretçiler, eyalet mahkemesinin ortasında neo-gotik tarzın tadını çıkarabilir. çarpıcı Belfry Kulesi, meydanın hemen kuzeyindedir. Kaçırılmaması gereken diğer yerler arasında muhteşem Gruuthuse Malikanesi ve 1188 yılında inşa edilen etkileyici Saint John's Hastanesi bulunmaktadır.

Brüksel

İlgi alanlarının çeşitliliği ile tanınan Brüksel, Belçika'nın başkentidir ve ziyaretçilerin gezi yapmaya başlayacağı yerlerden biridir. Birçok Avrupa kurumunun merkezi olan Brüksel, Avrupa Birliği için de bir sermaye olarak değerlendirilebilir. önemlisi, Grand Palace, kentin merkezidir ve 13. yüzyılda kurulmuştur. Teras kafeleri ve barlar, büyüleyici Gotik tarzdaki Belediye Binası gibi diğer ilgi çekici yerler gibi, bu merkezi meydanın etrafında bol miktarda bulunmaktadır. Mağazalar, kafeler ve tiyatrolarla dolu merkezi bir konumda bulunan cam çatılı çarşı Galeries St. Hubert'un ortasında alışveriş yapılabilecek yerler yer almaktadır.

Gent

Belçika'nın iyi saklanan sırrı olan Ghent bir tarih şehridir. Orta çağ boyunca, Avrupa'nın zengin ve güçlü şehirlerinden biriydi. Bir zamanlar Paris'ten sonra Alpler'in kuzeyindeki büyük ikinci şehir olarak kabul edildi. Bu zengin geçmişin etkisi, kiliselerin heybetli mimarisini zengin tüccarların evlerini izlerken açıkça görebilirsiniz. Şehir merkezinin tamamı bu şekilde restore edilmekte ve ortaçağdan kalma bir şehir devletinin atmosferini yaşatmaktadır. Bu özellikle doğal Graslei Limanı, büyük orta çağ katedralleri ve Gravensteen Kalesi'nde hissedilmektedir.

ülkeye, Belçika ucuz uçak bileti avantajları ile gelenler, olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacakları söylenebilmektedir.

Belçika'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Belçika genellikle deniz kenarında bir tatil beldesi olarak düşünülmese de, 42 kilometre Kuzey Denizi sahil şeridi, Bredene'de birkaç temiz, yumuşak kumlu plaja sahiptir. Bazı plajlar turizm için geliştirilmiştir ve hepsi çeşitli kuşlar ve deniz canlıları için bir yaşam alanı sağlayan kum tepeleri ile korunmaktadır. Kıyı kasabaları, Knokke'den De Panne'ye uzanan bir tramvay sistemi olan De Kusttram ile bağlantılıdır.

Belçika'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Belçika'da alışveriş yapmak, makul fiyatlarla ve iyi bir uluslararası mal ve gıda tedarikine sahiptir, bu da Belçika'da alışveriş yapan yabancılar için iyi bir haberdir. Belçika da alışveriş, büyük alışveriş merkezlerinde lüks alışveriş merkezleri ve atmosferik yaya caddeleri ve çoğu kenti süsleyen ilginç antika ve pire pazarları ile her türlü deneyim yaşatmaya sahiptir. Yüzlerce açık pazar, hafta boyunca Belçika genelinde küçük şehir meydanlarında faaliyet gösterirken, büyük pazarlar genellikle Pazar günü kurulmaktadır.

Belçika'nın Doğal Güzellikleri

Güzel kireçtaşından yapılmış muhteşem bir yer altı mağara kompleksi; Han-sur-Lesse Mağaraları, içinden geçen olağanüstü bir yer altı ırmağına sahiptir. Mağaraların akışı yukarısında, Lesse Nehri, mağaralarını içeren kireçtaşı masifine ulaşana kadar zeminin üzerinde akar. Rambouillet, Orleans ve Fontainebleau ormanları, meşe yaprakları, yaprak döken ağaçlar ve kayın ağacının rengini değiştirmeye başladığı sonbahar mevsiminin güzel sahnelerindendir. Gün batımında, çarpıcı tonları ateşi andırır. Yaban hayatı parkı ile Rambouillet, toplam 1.300 çarpıcı çiçek türüne sahiptir. L'Ardenne, alçak zeminde çoğunlukla toprak, demir, çinko, kömür ve diğer metalleri içeren eski bir dağdır. Ardennes'in engebeli arazisi, tarımın için uygun olan bir bölgedir. Bölge, mineraller ve kereste bakımından zengindir. Coo'nun muhteşem şelaleleri 15 metre yükseklikte olup, Belçika'nın yüksek şelalesidir. Coo'nun şelaleleri, özellikle Camping Hohenbusch'a 35 km uzaklıktadır.

Belçika'da Gezilecek Tarihi Yerler

Belçika küçük olabilir, ancak manzara dolu. Brüksel'in başkentindeki UNESCO tarafından tanınan bölgeler, zarif Grand Place'i, Victor Horta'nın 20. yüzyılın başlarına ait Art Nouveau şehir evlerini çevreleyen 14. yüzyıldan kalma loncalardan gelmektedir. Bruges, mükemmel korunmuş orta çağ sokakları ile her yıl gezgin sürülerini cezbeden, sakin kanalları saran turistler için önemli bir cazibe merkezidir. Ancak, ülkenin diğer pek çok şehri - özellikle Ghent ve Mechelen - Orta çağ'dan da mükemmel mimari örnekleri koruyor. Bu küçük ülke, Avrupa'nın tarihinin ön saflarında yer almakta olup, kıtanın çoğu, kırsal kesimlerinde oynanan önemli olaylardır.

Belçika Gezi Rehberi

Belçika, erişilebilir ve verimli olan mükemmel bir toplu taşıma ağına sahiptir. Güçlü yönlerinden biri, farklı ulaşım türleri arasında bağlantıları daha kolay hale getiren entegre bir tren, tramvay, metro ve otobüs sistemidir. Tramvay ve metro, şehirde dolaşmak için ideal araçlardır. Diğer trafik türlerinden çok az ya da hiç engel ile karşılaşırlar ve sizi şehirde çok sayıda yere güvenli ve hızlı bir şekilde getirirler. Brüksel şehir toplu taşıma STIB / MIVB tarafından yürütülmektedir.

Merkez dışında otobüs taşımacılığı ise Flanders'deki De Lijn ve Wallonia'daki sarı ve kırmızı TEC otobüsleri tarafından işletilmektedir. Tüm biletler şirketler arasında değiştirilemez. Ancak bazı biletler, Brüksel geçişi ve MTB sezonu geçişi için 'atlama' bileti gibi üç ağa erişim sağlar. Belçika'daki yoğun tren ağı devlete aittir ve SNCB / NMBS tarafından işletilmektedir. çoğunlukla verimli ve ucuzdur.

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye en ucuz Belçika uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Farklı Kültür Farklı Lezzet, Waterzooi

Yumurta ve tereyağlı bir kremalı balık güveci olan Ghent'teki waterzooi, yerel kili Charles V (Kutsal Roma İmparatoru)'nun sevdiği yemek olarak saydığı söyleniyor.

Sirop de Liège / Luikse Siroop

Buharlaşan meyve sularından yapılan tatlı, yapışkan kahverengi bir jöledir. Elma ve armut temel malzemeleridir.

Moules-frites / Mosselen-friet

Belçika'da yaz mevsimi midye mevsimi anlamına gelir: Etli ve Fransızlardan daha büyük olan Kuzey Denizi midyeleri, Haziran ayından nisan Ayına kadar hasat edilir ve klasik sebze suyunda pişirilir. Patates kızartmasıyla servis edilir, gayri resmi milli yemeğidir.

Tomates aux Crevettes Grises

Juicy crevettes grises yani küçük gri karides, "Kuzey Denizi havyarı" olarak bilinir. Bu popüler mezede soyulurlar, mayonezle karıştırılırlar ve soğuk domates ile tüketilirler.

Belçika'da Yenecek Güzel Yemekler

Belçika'da yenecek yemek dışındaki önemli şey ise tabi ki Belçika çikolataları ve Waffle'dır.

Belçika Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Belçika Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Brussels Natl Havalimanı
Deurne Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Brussels South Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kortrijk-Wevelgem Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Liege Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oostende Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Knokke-Heist Westkapelle Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Midi Railway Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guillemins Railway Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white