1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Tampa Uçak Bileti

Tampa Para Birimi
ABD Doları (USD)
Tampa Zaman Dilimi
GMT +2
Tampa Şehri En İyileri
Deniz Turizmi, Turistik ve Simgesel Yerler, Tropikal Meyveli Tatlılar
Tampa Hava Durumu (27 Mayıs) 30°C Parçalı Bulutlu
Tampa Hava Durumu (28 Mayıs) 31°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Tampa Varışlı Uçak Seferleri

Ottawa - Tampa
American Airlines
15 Haz 2020
New York - Tampa
Delta Air Lines
07 Haz 2020
Orlando - Tampa
American Airlines
17 Haz 2020
İstanbul - Tampa
United Airlines
01 Haz 2020
Ankara - Tampa
Deutsche Lufthansa
01 Haz 2020
İzmir - Tampa
Deutsche Lufthansa
12 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Tampa Kalkışlı Uçak Seferleri

Tampa - Ottawa
Delta Air Lines
02 Haz 2020
Tampa - Orlando
American Airlines
22 Haz 2020
Tampa - İzmir
Deutsche Lufthansa
08 Haz 2020
Tampa - İstanbul
American Airlines
08 Haz 2020
Tampa - Adana
Jetblue Airways
15 Haz 2020
Tampa - Ankara
Jetblue Airways
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tampa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Tampa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Tampa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
5 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 USD

Tampa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Tampa'ya seyahat etmek isteyen misafirlerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu Tampa'ya yapılacak seyahatin zamanıdır. Çünkü Tampa'nın turistik bir şehir olmasından dolayı öncelikle deniz ve güneş anlamında tatil yapmak isteyen misafirler buna uygun olan mevsimde gitmeleri gerekiyor.

Abd ile Türkiye arasında mevsimsel farklılıklar olmasından dolayı Türkiye'de kış ayı yaşanırken ABD'de yaz mevsimi yaşanıyor. Bu nedenle Türkiye'den Tampa'ya gitmek isteyen misafirler Türkiye'de kış ayı yaşanırken Tampa'ya gitmeleri gerekiyor.

Birbirinden güzel plajları ve eğlence merkezleri sayesinde Tampa'ya giden misafirler oldukça büyük keyif alarak tatillerini tamamlıyorlar.

Tampa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tampa havalimanına iniş yapan misafirlerin şehir merkezine gitmeleri için birbirinden farklı seçenekleri bulunuyor. Bunlar; havalimanına ait otobüsler, şehir içi otobüsler, taksi ve araç kiralamadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 USD

Tampa havalimanında havalimanına ait otobüsler ile şehir merkezine seyahat etmek mümkün. Ancak havalimanı otobüsleri oldukça yoğun ve kalabalık olduğu için bu konuda büyük sıkıntılar yaşanabiliyor. Havalimanı otobüsleri ile yaklaşık olarak 25 dakikalık bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşmak mümkün. Havalimanı otobüslerinin belirli duraklarda durma durumları nedeni ile misafirlerin nereye gidecekleri hareket etmeden önce sorularak inecekleri yere en yakın durakta duruyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 USD

Tampa havalimanından aynı zamanda Tampa şehir otobüsleri de hareket ediyor. Yoğun misafirin gelmesi durumunda otobüs sayılarında artış meydana gelerek yolcuların daha rahat ve konforlu bir şekilde şehir merkezine gitmeleri sağlanıyor. Şehir içi otobüsleri de 25 dakikalık bir yolculuk ile şehir merkezine varıyor. Şehir içi otobüslerin duracakları duraklar havalimanı otobüslerine göre daha fazla olmasından dolayı birçok kişi şehir içi otobüsleri tercih ediyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 USD

Tampa havaalanından şehir merkezine gitmek için kullanılacak yöntemlerden birisi de taksi yöntemidir. Ancak ulaşım için taksi kullanımı çok fazla tercih edilmiyor. Bunun temel nedeni ekonomik olmaması. Taksi ile şehir merkezine yolculuk yapmak gerek havalimanı otobüsleri gerek ise şehir içi otobüslerine göre oldukça pahalı. Ancak taksi ile ulaşım otobüslere göre daha kısa sürüyor.

Araç Kiralama

Belirtilen bu ulaşım araçlarının haricinde Tampa havalimanında araç kiralama hizmetleri de sunuluyor. Araç kiralama ofislerinin sayısının fazla olması ile birlikte birbirinden kaliteli araçlar misafirlerin hizmetine sunuluyor. Araç kiralama işlemleri hav

Tampa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Tampa şehri için kullanılan havaalanı Tampa İnternational havaalanıdır. Tampa seyahati için uçak bileti temini birçok haya yolu firmasından sağlanabiliyor. Tampa İnternational havaalanından dünyanın hemen hemen her noktasına uçuş gerçekleşiyor. Turistik bir şehir olmasından dolayı havayolu trafiği oldukça gelişmiş bir havaalanı olarak dikkat çekiyor. Havaalanının şehir merkezine olan uzaklığı 15 kilometredir. Havaalanından şehir merkezine araç ile 20 - 25 dakika gibi bir sürede gidilebiliyor. Havaalanında dış ve iç hatlar olmak üzere iki farklı uçuş güzergahı bulunuyor. İç hatlar ülke içi uçuşları dış hatlar ise ülkeler arası uçuşları temsil ediyor. Havaalanı içerisinde kafe ve restoranlar sayesinde beslenme ihtiyaçları kaliteli bir şekilde sağlanabiliyor. Sıcak ve soğuk içeceklerin mevcut olması ile de bekleme yapan yolcuların sıkılması engelleniyor. Havaalanında aynı zamanda araç kiralama ofisleri mevcut. Gelen misafirlerin araç kiralamak istemeleri ile birlikte bu ofislerden bir tanesinden araç kiralayarak Tampa şehrinde diledikleri gibi gezmelerine olanak sağlanıyor. Havaalanında aynı zamanda bir sağlık ünitesi ile emanet eşya ofisi mevcut.

Tampa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Tampa için avantajlı uçak biletlerinden yararlanma imkanı sağlayarak Tampa'ya gidildiğinde misafirleri etkileyen en önemli unsurun deniz olduğu kolaylıkla söylenebilir. Oldukça temiz bir denizinin olması ve buna bağlı olarak geniş kumlu plajları nedeni ile misafirlerin dikkatini çekiyor.
 2. Tampa şehri için önemli unsurlardan birisi de eğlence merkezlerinin hem sayıca fazla olması hem de eğlence mekanlarının kaliteli olmasıdır. Birbirinden kaliteli eğlence mekanlarının olması nedeni ile Tampa'ya gelen misafirler eğlence anlamında kaliteli zaman geçirebiliyor.
 3. Tampa şehri aynı zamanda bir kültür şehridir. Tarihi özellikleri yansıtan birbirinden kaliteli ve güzel müzelerin olması buraya gelen misafirlerin tarihi bir yolculuğa çıkmalarını sağlıyor. Müzelere girişler çok ucuz olması nedeni ile her yaştan misafire hitap ediyor.
 4. Tampa hem tarihi bir şehir hem de kültür konusunda gözde şehirlerden birisidir. Tampa şehrinde bulunan kültür merkezleri gelen ziyaretçi ve misafirlere hitap ediyor.
 5. Tampa'da tatil yapmak isteyen misafirleri kaliteli turistik tesisler karşılıyor. Mevcut olan turistik tesisler ile tatil hayali kuran misafirlerin hayallerinin gerçek olması sağlanıyor.

Tampa Hakkında

Tampa şehri Amerika Birleşik Devletlerinin Florida eyaletinde bulunan bir şehirdir. Florida eyaletinin batı kıyı şeridinde bulunan Tampa denize kıyısı olan bir şehir olması nedeni ile birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Tampa şehrinin bulunduğu Florida eyaletinin batı kıyısı sanayi, turizm ve ticaret merkezi olarak hizmet sunuyor.

Aynı zamanda mevcut olan limanı sayesinde birçok uluslar arası firmanın uğrak noktası oluyor. Tampa aynı zamanda eyaletin endüstri anlamında en yoğun olduğu bölgelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Tampa şehrinde Tampa üniversitesi, askeri, eğitim kurumları ve birçok kolej bulunuyor. Tampa Florida eyaletinin ikinci büyük şehridir.

Tampa, Orlando kadar kalabalık ve Miami kadar göz kamaştırıcı olmamasına rağmen turistik anlamda oldukça gelişmiş bir şehir olarak biliniyor. Tampa kenti kilometrelerce uzunlukta sahil şeridi ve kumsallarının bulunması nedeni ile turizm anlamında parlayan bir yıldız gibi parlıyor.

Tampa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
1,37 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tampa'da şehir içi ulaşımların en popüler olanı şehir içi otobüslerdir. Şehir içi otobüsler şehrin her noktasına sefer düzenleyerek misafirlerin ulaşım ihtiyaçlarını oldukça kolay bir şekilde karşılıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tampa'da bir diğer ulaşım hizmetleri ise taksi ve tramvay hizmetleridir. Bu hizmetler de diğer ulaşım hizmeti olan şehir içi otobüsler gibi yaygın. Birçok kişi gün içerisinde taksi ve tramvayı kullanarak gitmek istedikleri yere kolay bir şekilde gidebiliyorlar.

Tampa Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Tampa’da Gezilecek Yerler

Açık Hava Aktiviteleri
Yiyecek İçecek Aktivitesi
Müzeler
Turistik ve Simgesel Yerler
Turistik ve Simgesel Yerler
Tampa'da Açık Hava Aktiviteleri

Tampa şehrinde yapılacak en önemli açık hava aktivitesi su sporları ve kayaklarıdır. Bunun için özel tesislerin bulunması ile birlikte misafirler farklı deneyimler yaşayabiliyorlar. Bunun için özel eğitim merkezleri de mevcut. Giriş oldukça ucuz bir şekilde misafirlere sunuluyor. Su kayakları hem yetişkinler için hem de çocuklar için ayrı ayrı sunuluyor. Misafirler bu aktiviteden oldukça büyük memnuniyet duyuyorlar. Açık hava aktivitelerinden birisi de bisiklet şehir turudur. Şehir içerisinde bisiklet yollarının bulunması nedeni ile oldukça güvenli ve huzurlu bir şekilde bisiklet kullanmak mümkün.

Tampa'da Yiyecek İçecek Aktivitesi

Tampa şehrinde yapılacak etkinliklerden birisi de birbirinden lezzetli yiyecek ve içecekler ile olan etkinliklerdir. Oldukça kaliteli restoranların olmasından dolayı deniz ürünlerinden birçok mutfağa hitap eden yemekler ile misafirler farklı tatları alabiliyorlar.

Turistik ve Simgesel Yerler

Tampa'da turistik alanda birçok tesis ve tarihi yerler söz konusudur. Bu yerler devlet tarafından koruma altına alınarak misafirlerin ziyaretlerine açılmıştır. Bu nedenle Tampa2ya gelen misafirlerin bu yerleri gezmeden dönmemesi öneriliyor. Aynı zamanda müze konusunda da oldukça gelişmiş bir şehir olmasından dolayı birbirinden farklı konulara hitap eden birçok müze olması nedeni ile ilgi alanı konusunda farklı ilgi alanları olan misafirlere hitap etmesi açısından oldukça önemli.

Tampa'da Alışveriş Bir Başka

Tampa'ya gidildiğinde alışveriş yapılmadan dönülmez. Özellikle birçok alış veriş merkezinin bulunması nedeni ile alış veriş konusunda oldukça rahat ve konforlu bir şehir olarak dikkat çekiyor. Alış veriş konusunda da pahalı bir şehir olmaması nedeni ile turistler için bulunmaz bir nimet olarak görülüyor.

Doğal Yaşam Parkları

Gerek insanlar gerek ise hayvanlar için Tampa şehrinde doğal yaşam parkları mevcut. Özelikle sağlıklı yaşam için trafikten arındırılmış bu alanlarda insanlar sevdikleri ile yürüyüş ve koşu yapabiliyor ve aynı zamanda bol oksijenin keyfini çıkarabiliyorlar. Hayvanlar için düzenlenen doğal yaşam parkları sayesinde de birbirinden farklı hayvanlara ev sahipliği yaparak misafirlerin hayvanları görmeleri ve onlarla fotoğraf çektirmeleri mevcut.

Tampa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Deniz Ürünleri
Alkolsüz İçecekler
Tropikal Meyveli Tatlılar
Tampa Deniz Ürünü Cenneti

Uzun sahil kıyı şeridi olmasından dolayı Tampa şehrinde deniz ürünleri oldukça bol. Deniz ürünleri konusunda oldukça fazla çeşidin bulunması ile birlikte istenirse kişisel olarak satın alınabiliyor arzu edilirse de Tampa'da bulunan restoranlarda bu deniz ürünlerinden yapılan birbirinden kaliteli yemeklerden yemek mümkün.

İçecekler

Tampa'da dünya genelinde ender rastlanan içecekler mevcut. İçeceklerde birbirinden farklı aromalar isteyenlere sunuluyor. Özellikle tropikal meyveli içecekler Tampa şehrinde oldukça popüler.

Tropikal Meyveli Tatlılar

Farklı bir tat olarak hitap eden tropikal meyvelerden yapılan tatlılar Tampa restoranlarında ve Tampa'da yaşayanlar tarafından sıklıkla yapılıyor. Bu nedenle Tampa'ya giden misafirlerin tropikal meyvelerden yapılan tatlıları tatmadan Tampa'dan ayrılmaması öneriliyor.

Konaklama İçin Tampa Otel Seçenekleri

Hotel South Tampa and Suites
Tampa şehrinde birbirinden güzel ve konforlu oteller söz konusudur. Bu otellerden birisi de 5 yıldızlı otel olan Hotel South Tampa and Suites'dir. Otelde her şey içinde dahil sistemi ile hizmet verilmesinden dolayı misafirler ekstra harcama yapmıyorlar. Otelde bulunan havuz ve otopark ile yaşam oldukça kolaylaşıyor. Çocuklar için oyun parklarının da bulunması ayrıuca önemli bir özellik olarak dikkat çekiyor. Açık büfe tarzında öğünler ile istenildiği kadar yemek yenebiliyor.
South at 3314 S. Dale Mabry Hwy. Tampa Florida
Tampa Airport Marriott
Tampa'da bulunan bir başka 5 yıldız otel de Tampa Airpor Marriott'dur. Otelin dizaynı göze hoş gelen bir mimaride yapılması dikkat çekici en büyük özelliği. 5 yıldızlı otelin özelliklerini fazlası ile karşılaması nedeni ile misafirler tarafından oldukça tutulan bir otel olarak dikkat çekiyor.
4200, Tampa İnternational Airport, Tampa Florida

Tampa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Tampa 3.164,83 TL 22 Saat 11 Dakika
Ankara - Tampa 3.587,69 TL 39 Saat 55 Dakika
İzmir - Tampa 3.694,35 TL 32 Saat 55 Dakika
Ottawa - Tampa 678,46 TL 5 Saat 34 Dakika
New York - Tampa 818,18 TL 2 Saat 52 Dakika
Orlando - Tampa 901,67 TL 3 Saat 2 Dakika

Tampa Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tampa uçuşu olan firmalar hangileridir?
  American Airlines, Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Jetblue Airways, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Tampa yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Tampa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Ottawa - Tampa olup, bilet fiyatı 678,46 TL'dir.
 • Tampa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tampa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
16 Mart 2020
2020 yılına girdiğimiz şu günlerde herkes gibi bizler de resmi tatillerin ne zaman olduğunu merak ediyoruz. İş hayatı nedeni ile üzerimize bilen yüksek stres, tatilin dört gözle beklenmesine neden olu
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
16 Ekim 2019
Karadeniz’de oluşan kirliliğin önlenmesi amacıyla, 21 Nisan 1992 tarihinde Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin temsilcileri tarafından imzalanan Karadeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi sonrası
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
04 Ekim 2019
Her mevsim ayrı güzel olan şehrimiz Antalya, gezilecek-görülecek yerler bakımından çok zengin! Önemli tarihi yapıları, nefes kesen doğası ve muhteşem sahilleri ile Antalya gezisi planlayanlar bu şehir
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
Adana Gezilecek Yerler, Adana da Nereye Gidilir?
19 Temmuz 2019
Birçoğumuzun kebabın memleketi olarak bildiği Adana bundan çok daha fazlası aslında. Ülkemizin Güney kesiminde yer alan Adana’ya gitmeden önce, “Adana gezilecek yerler” diye bir araştırmakta fayda var

Tampa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
80 Değerlendirme
B*** Ö***
12 Kasım Pazartesi
Bayram da bir yerlere kaçmak istiyorsanız kesinlikle gitmeniz gerekmekte
T*** Y***
6 Ekim Cumartesi
Haftasonu nereye gidelim diye düşünürken burayı gördüm atladık gittik , güzel geçti
M*** K***
23 Eylül Pazar
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
Z*** S***
13 Ağustos Pazartesi
Herşey çok güzeldi karım ile çok keyif aldık biz çok memnun kaldık
M*** E*** G***
27 Haziran Çarşamba
İçecekleri falan çok farklı, hiç bizimkilere benzemiyor.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tampa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.05.2020 04:39:24 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tampa, (Tümü)
TPAT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678