1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Tigerair Tigerair Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2003
Firma Kısaltması
TGW
Firma Merkezi
Singapur
IATA Kodu
TR
Uçtuğu Şehir Sayısı
2
Çağrı Merkezi
+61 732 952 04
Uçak Sayısı
31
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Tigerair Popüler Uçak Seferleri

05 Ağu 2020
Seul - Taipei
Uçak Bileti
13 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tigerair En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Tigerair En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Tigerair Hakkında

Tiger Aırways 12 Aralık 2003 yılında kurulmuş ve 31 Ağustos 2014 tarihinde uçak bileti satışlarına başlamıştır. Şirket merkezi Changi, Sungapur’da Honeywell binasında bulunmaktadır. İlk uçuşunu 15 eylül 2014 tarihinde Bangkok’a yapmıştır. Uluslararası hizmetlerini Singapur Changi havalimanından vermektedir.

Hizmet vermeye başladıktan sonra yıllık verilerine göre 2016 yılında %75 artış sağlayarak taşıdığı yolcu sayısını 1.2 milyon kişiye çıkarmıştır. 2005 yılında ilk yılı olmasına rağmen 500 bin yolcu ile 5 bin uçuş gerçekleştirmiştir. Filosunda bulunan Airbus A320 9 adet uçağı ile 2006 yılı sonuna kadar 3 milyon yolcu taşımıştır.

Tiger Aırways Çin ve Hindistan’da değişik noktalara uçuşlar yapmış ve her geçen gün uçuş noktalarını artırmıştır. En son uçuş noktasını ellinin üzerine çıkarmıştır.

Tigerair Online Check - in

Tiger Airways yolcuları aldıkları biletleri kullanabilmek için Tiger Airways tarafından belirlenen süre içerisinde check-in yaptırmalarını istemektedir. Check-in işlemleri için Tiger Airways’a ait havaalanlarında bulunan gişelerden yapılabilmektedir. Ayrıca işlemlerini online olarak yapan, biletlerini online olarak alan yolcular, check-in işlemlerini yine online site üzerinden yapabilirler. Online site üzerinden istenilen bilgiler girilerek yapılmaktadır. Check-in işlemleri için yolcunun adı, soyadı ve bilet PNR numarasına ihtiyaç duyulur.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Tiger Airways ile seyahat etmek için bilet alan yolcular online check-in yaptıkları sırada yolcularına istedikleri koltuğu seçme hakkı vermektedir. Tiger Aırways yolcularına online işlemleri sırasında yolculuk esnasında istedikleri yemek siparişlerinin önceden oluşturma avantajı da tanımaktadır.

Tigerair Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Tiger Airways son yılların kurulmuş en iyi ve güvenli şirketlerden birisidir ve en kaliteli hizmetleri vermeye çalışmaktadır. Yeni kurulması nedeniyle yeni model uçakları ile konforlu uçuş yapmak kaçınılmazdır.
 2. Kısa zamanda uçak filosunu genişleten Tiger Airways yolcularını dünyanın farklı noktalarına her geçen gün artan uçak seferleri ile sağlamaktadır. Tiger Airways hem yurtiçi hem de yurtdışı seferlerini aralıksız olarak yapmakta her gün uçuş tarifeleri sunmaktadır.
 3. Tiger Aırways piyasaya uyum sağlamak rekabet kurallarına uygun hizmet verebilmek için personelinin tamamını hizmet kalitesi anlayışı ile eğitmiş ve benimsetmiştir. Tüm personeli yolculara güler yüzlü davranışları ile hizmet vermektedir.
 4. Tiger Aırways havayollarını tercih eden yolcular Miles&Smiles ve benzeri kuruluşların avantajlarından faydalanmaktadırlar.
 5. Tiger Aırways planlı olarak seyahat eden ve biletlerini erken tarihlerde alan tüm yolcularına daha ekonomik fiyatlarla bilet sahibi olmalarını sağlamaktadır. Erken rezervasyon avantajları yurtiçi ve yurtdışı yolculukları için ucuz bilet alabilmektedirler.
 6. Tiger Aırways şirketi uçuşlarında yolcularına en iyi içecek ve yiyecek ikramları yapmaktadır. Yiyecek kalitesinde seçici davranmaktadır.
 7. Tiger Aırways engelli olan ve belgesi olan kişilere indirimli seyahat hakkı vermektedir. Yolcuların her uçuş için belge ibraz etmelerini önlemek için Miles and Smiles ile ortak çalışma yapmıştır.

Tigerair Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

TGW yolcularına kullandıkları bölüme göre bagaj hakkı ayrıcalıkları sunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

TGW, yolcularına kabin içi el bagaj hakkı ve check-in bagaj olmak üzere iki bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Tiger Aırways yapmış olduğu tüm uçuşlar için yolcularına ekonomi ve business bölümü için ayrı ayrı ağırlık limiti oluşturmuştur. Ekonomi bölümü yolcuları için 20 kg, business bölümü yolcuları için 30 kg bagaj ağırlık limiti koymuştur. Ayrıca yapılacak uçuşun güzergahı ve ülkesine göre bagaj limitlerinde değişiklik yapılabilmektedir.

Kabin/El Bagajı: Tiger Aırways kabin içi el bagaj hakkı olarak business bölümünde bulunan yolcularına her biri 8 kg ağırlığında 2 adet, ekonomi bölümündekiler için ise aynı ağırlıkta 1 adet bagaj hakkı verilmiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Yurtiçin seyahatlerde bagaj ağırlığının aşılması durumunda her kilo için 2 dolar, aktarma söz konusu olursa 2,5 dolar ücret ödenir.

Yurtdışı: Yurtdışı uçuşlar için bagaj ücretleri gidilecek ülkeye ve varış noktasına göre değişmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Tiger Airways ABD’ye yapacağı seyahatlerde yolcuları ekonomi bölümünde seyahat ediyorsa el bagajı olarak 8 kg, check-in bagajı olarak 25 kg, business bölümündeki yolcular için el bagajı 8 kg, check-in bagajı olarak 30 kg’a kadar hak tanınmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Tiger Airways hizmet anlayışı gereği tüm yolcularını eşyalarını en güvenli ve özenli bir şekilde taşımaktadır. Unutulan ve kaybolan eşyalar kayıp eşya ofisinde muhafaza edilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Tiger Aırways uçuş güvenliği için bazı maddelerin taşınmasını ve yolcuların yanında bulundurmasını yasaklamıştır. Bunlar her türlü silah, kesici ve delici alet, zehirli gaz çeşitleridir. İzinli bulunan özel eşyalar ise özel kabin bölümündeki bagaj kısmında taşınır.

Tigerair Yiyecek, İçecek ve İkram

Tiger Aırways özellikle uzun süreli olan uçuşlarında yolcularına yiyecek ve içecek ikramları ile özel hizmetler sunmaktadır. İkram hizmetleri uçuş süresi boyunca devam etmektedir.

 • Economy Class İkramlar

Tiger Aırways şirketi ekonomi bölümündeki yolcularına yurtiçi uçuşlar için sıcak içecekler ve sandviç yiyecekler ikram etmektedir.

 • Business Class İkramlar

Tiger Aırways business bölümü yolcularına alkolsüz içecek türleri ve en lezzetli yemek çeşitleri ile ikramlarda bulunmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

TGW seyahatleri boyunca yolcularına özel yemek servisi yapmaktadır. Bebekler için bebek yemekleri, yolcular kendileri için özel yemek çeşitleri siparişi verebilir ve siparişlerler.

Tiger Airways: Business Class

Tiger Airways uçaklarında yolcular için iki bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler ekonomi ve business bölümlerdir. Business bölümündeki yolcularına özel ayrıcalıklar vardır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafeleri uçak modeline göre değişiklik gösterse de genellikle ekonomi bölümünde 72 cm, busines bölümünde ise 89 cm olmaktadır. business bölümünün koltukları daha konforludur.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business bölümündeki yolcular uçakta bulunan aşçılar tarafından özenle hazırlanmış çeşitli yiyecekleri istedikleri gibi tüketebilir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Tiger Aırways yolcularının rahatını her aşamada düşünmekte ve uçuş öncesi beklemeler için CIP salonu hizmeti vermektedir. CIP lounge hizmeti ile de yolcuları aktarma ve uçuş sonrası beklemelerde yemek hizmeti, duş hizmeti gibi hizmetleri sunmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Tiger Airways uçuş noktası ayrıma yapmaksızın erken rezervasyonlara indirimli bilet avantajı sunmaktadır.

Tiger Aırways: Miles and Smiles

Tiger Aırways uçak ile seyahat etmek isteyenlere Miles&Smiles programı sayesinde Tiger Aırways şirketini tercih eden müşterilerine özel avantajlar sunmaktadır. Ekstra bedava bilet, Tiger Airways Lougne, bilet almalarda rezervasyon önceliği ve ek bagaj hakkı gibi avantajları vardır.

Tigerair Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

2003 yılında kurulduktan sonra sahip olduğu filosu ile en iyi havayolu şirketlerinden birisi olan Tiger Airways hem yurt içi hem de yurtdışı olmak üzere her gün yüzlerce sefer düzenlemektedir. Düzenlediği seferler arasında, Çin, Hindistan ilk sırada gelir ve Avrupa, ABD ülkelerinde çok sayıda noktaya seferleri mevcuttur.

 • TGW Seferleri: Tiger Airways şirketinin her gün çeşitli noktalara uzman hizmet anlayışı ile seferler düzenlediği bilinmektedir. Düzenlediği seferler dünyanın değişik noktalarına yapılmakta ve elliden fazla noktaya sefer düzenlemektedir.
 • TGW Rezervasyon: Tiger Airways ile uçmayı tercih eden yolcular uçak biletlerini online sistemler üzerinde rezervasyon yaparak ucuza getirebilirler.

TGW Bilet Al: Tiger Aırways bileti alarak seyahat etmek isteyen yolcular bilet teminlerinin online sistemler üzerinden karşılayabilirler.

Tigerair Bilet İptal/İade Prosedürü

Tiger Aırways ile seyahat etmek için alınan uçak biletleri iade veya iptal edilmek istenildiğinde Tiger Aırways müşteri hizmetleri telefon numarası ile iletişime geçerek iptal edilebilir. Ayrıca Biletall.com sistemi üzerinden alınmış ise site ile iletişime geçilmelidir. Business bölümü biletlerini iptali için uçuş saatinden en az 12 saat önce müracaat edilirse kesinti oranı %10 olur. uçuş saatine 2 saat ve daha az zaman kalmışsa iade işlemlerinde kesinti oranı %30 olmaktadır.

Ekonomi bölümüne ait esnek bilet uygulamasında bilet iadeleri için uçuşa 12 saatten daha fazla bir zaman varsı kesinti oranı %20 olarak belirlenmiştir. Uçuş saatine ortalama 2 saat kalmışsa yapılan iade işlemlerine kesinti oranı %40 yapılmaktadır. İadeler iç hat uçuşları içindir. Yurtdışı uçuşlara ait biletlere iptal ve iade işlemi yapılmamaktadır.

Tigerair Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Tiger Airways uçakları koltukları uçak modellerine göre farklı özelliklerdedir. Ancak tüm koltuklar en üst konfor seviyesindedir. Masaj koltuğu konforunda olan koltuklarda elektrik bağlantıları bulunmakta ve yolcuların cihazlarını şarj edebilme imkanı bulunmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Yanında bebeği ve çocuğu ile seyahat eden ailelere çocuklar için özel kemerler kullandırılır. Talep eden ailelere çocuk koltuğu verilir. Ailelerin talepleri doğrultusun da bebekler için mama siparişleri kabul edilmekte ve yerine getirilmektedir.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcunun hamileliği 28 ile 35. Haftası arasında ise o hamile kişiden doktor raporu istenir ve raporda, uçak ile seyahat edebilir ibaresinin olması istenir. Hamileliğin 36. Haftasında olan hastalar raporlu dahi olsa uçmasına izin verilmez.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcular hastalıklarına göre kendi başlarına seyahat edebilirler. Ancak hastalık ve engel durumuna göre doktor raporu ve refakatçileri ile uçuş yapabilirler.

 • Evcil Hayvanlar

Uçakta evcil hayvanlarını yanında götürmek isteyen yolcular ek ücret ödeyerek ve pet bölümün özel kafesler ile evcil hayvanlarını taşıyabilirler.

 • Seyahat Sigortası

Tiger Airways şirketini uçak seyahatleri için tercih eden tüm yolcular, şirketin anlaşmalı olduğu sağlık sigorta şirketi tarafından sigortalanır. Yolcular uçak bileti alarak sigorta sözleşmesi yapmış sayılır.

Tigerair Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Singapur - Ho Chi Minh City 746,22 TL 1 Saat 5 Dakika
Seul - Taipei 1.098,75 TL 1 Saat 35 Dakika

Tigerair Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tigerair uçak bileti ne kadar?

  Tigerair firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Singapur - Ho Chi Minh City olup, bilet fiyatı 746,22 TL'dir.
 • Tigerair kaç yılında kuruldu?

  2003 yılında kurulmuştur.
 • Tigerair firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Singapur şehrindedir.
 • Tigerair IATA kodu nedir?

  TR uluslar arası IATA kodudur.
 • Tigerair çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +61 732 952 04

Tigerair Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (29)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
92 Değerlendirme
B*** A***
12 Kasım Pazartesi
Camlar biraz daha büyük olabilirdi ama ilgi alaka on numara personel güler yüzlü
T*** Ö***
14 Ekim Pazar
Koltuktan biraz rahatsız edici ama yine de keyifli denenebilir
H*** E***
5 Ekim Cuma
Ben her zaman bu firmayı tercih etmeye çalışıyorum, gerçekten çok rahat yolculuk yapıyoruz
A*** O***
3 Ekim Çarşamba
Kaliteli bir firma arıyorsanız o bu firma değil benden demesi
S*** A***
26 Ağustos Pazar
Tatile çıkarken tercih etmiştik ikramlar güzel personel biraz daha ilgili olabilirdi
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Tigerair sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Tigerair Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 05:47:30 )

Seul, (Tümü)
SELT
KR
Taipei, (Tümü)
TPET
TW

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857