1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Toulouse

Toulouse Uçak Bileti

Toulouse Para Birimi
EURO (EUR)
Toulouse Zaman Dilimi
GMT +2
Toulouse Şehri En İyileri
Komün Hayatı, Menekşe Festivali, Kaz Ciğeri
Toulouse Hava Durumu (6 Haziran) 22°C Çoğunlukla Bulutlu
Toulouse Hava Durumu (7 Haziran) 17°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Toulouse Varışlı Uçak Seferleri

Paris - Toulouse
Air France
01 Tem 2020
06 Haz 2020
Berlin - Toulouse
Brussels Airlines
12 Haz 2020
Kayseri - Toulouse
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Antalya - Toulouse
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Ankara - Toulouse
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Konya - Toulouse
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Gaziantep - Toulouse
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Isparta - Toulouse
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
İzmir - Toulouse
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Malatya - Toulouse
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Kahramanmaraş - Toulouse
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Van - Toulouse
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Aşkabat - Toulouse
Türk Hava Yolları
05 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Toulouse Kalkışlı Uçak Seferleri

Toulouse - Paris
Air France
01 Tem 2020
Toulouse - Kayseri
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Toulouse - Gaziantep
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Toulouse - Alanya
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Toulouse - Malatya
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Toulouse - Kahramanmaraş
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Toulouse - Muş
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Toulouse - Isparta
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Toulouse - Ankara
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Toulouse - İstanbul
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Toulouse - Adana
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Toulouse - Bologna
Aer Lingus Irish Airlines
24 Haz 2020
Toulouse - İzmir
Türk Hava Yolları
04 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Toulouse Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Toulouse Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Toulouse Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Toulouse Havaalanları
Ülke Kodu
FR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,60 EUR
Yemek Fiyatı
12,56 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 EUR

Toulouse’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Toulouse uçak bileti kullanarak Toulouse’a gitmek isteyen yolcuların es geçmemesi gereken dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun, havanın en güzel ve kalabalığın en az olduğu zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda şehirde rahat rahat gezip şehirdeki kültür, sanat eserlerini gezip doğal güzelliklerini keşfetmek için en uygun mevsim yaz ve sonbahar aylarıdır.

Toulouse Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Toulouse uçak bileti ile bu şehre gelen yolcular uçaktan indikten sonra rahat ve konforlu bir şekilde havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarını kullanabilmektedirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 EUR

Havalimanından Toulouse kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Shuttle otobüsleridir. Toulouse Havalimanı'na inen tüm yolcuların bu hizmetten faydalanabilmesi için kısa aralıklarla havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına shuttle seferleri düzenlenmektedir. Şehre hızlı ve uygun fiyatta seyahat imkânı sağladığı için gelen yolcuların büyük bir çoğunluğu şehir merkezine ulaşmak için havaalanıyla anlaşmalı olan bu shuttle adı verilen otobüsleri kullanmaktadırlar.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1,60 EUR

Toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından Toulouse kent merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerini kullanarak da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Farklı otobüs hatlarını kullanarak çok kısa sürede ve uygun fiyata havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 EUR

Uçaktan indikten sonra havalimanından kent merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını ve shuttle kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen yolcuların en sık tercih ettikleri başka bir ulaşım aracı ise taksilerdir. Havalimanından günün her saati 7/24 yolculara hizmet veren taksiler ziyaretçilere hızlı, konforlu ve güvenli bir yolculuk imkânı sunmaktadır.

Araç Kiralama

Yukarıda bahsettiğimiz ulaşım araçlarından başka olarak havalimanına gelmiş olan yolcular havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden de faydalanabilmektedirler. Gelen yolcular bu şirketlerden istedikleri özelliklerde ara&ccedil

Toulouse Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Otel

Tolouse’a gelecek olan turistler ya da yolcular havayolu ulaşımı için Fransa'nın Midi-Pyrénées Bölgesi'nin Haute-Garonne şehrinin Blagnac kentindeki Toulouse-Blagnac Havalimanını kullanmaktadır. Ancak havalimanı genel olarak Toulouse şehrine hizmet vermektedir. Toulouse uçak biletinin avantajlarından yararlanarak uçak ile şehre gelen yolcular ve Avrupa’nın, dünyanın ve Fransa’nın farklı noktalarına uçmak isteyen yolcular bu havalimanını kullanmaktadır.

Toulouse-Blagnac Havalimanı'nın kent merkezine olan uzaklığı 10 km olduğu için havalimanından şehir merkezine 30 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanından şehre gitmek isteyen yolcular taksi, yeraltı treni ve belediye otobüsü hizmetinden faydalanabilmektedir.

Toulouse’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Toulouse uçak bileti Biletall.com'un eşsiz avantajlarından yararlanarak sizin için neredeyse hiç yük olmayacaktır ve bu şehrin eşsiz gün doğumu ve gün batımını seyretmek için hemen bir bilet almak isteyeceksiniz.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş şeylerden birisi de binalarıdır. Pembe şehir “La ville en rose” denilen bu şehrin binalarının kiremit rengi olmasından dolayı sahip olduğu güzelliği görmek için bile Toulouse’a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Tartışmasız Aziz Sernin Bazilikası bu şehirdeki en önemli ve mutlaka görülmesi gereken tarihi yapıtlardan birisidir. Şehre sahip olduğu pembe şehir lakabını vermiş olan bu bazilika Avrupa’daki en büyük ve en önemli Romanesk yapısıdır ve Unesco Dünya Miras Listesi’nde de bulunmaktadır. Aziz Sernin Bazilikası, Hıristiyanlar tarafından kutsal hacıyolu olarak kabul edilen ve İspanya’da bulunan Santiago de Compostela’da biten tarihi uzantının Toulouse’daki ayağıdır.
 4. Toulouse şehrinde gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği bir diğer yer, şehrin belediye binasının da bulunduğu Capitole Meydanı’dır. Şehirdeki en kalabalık ve en çok ziyaret edilen meydan olan Capitolu’un etrafı şehir hakkında size fazlasıyla bilgi veren şehri size özetleyen klasik yapılarla doludur ve bunların yansıra gelen herkesin hayran kaldığı devasa belediye binası da bu meydanda bulunmaktadır.
 5. Tolouse futbol takımı belediye stadyumu, Fransa'daki en büyük sekizinci futbol stadyumu olma özelliğini taşımaktadır. Stadyumu Toulouse şehrinin futbol kulübü ve şehrin ragbi kulübü kullanmaktadır. 1937’de açılmış olan bu stat Fransa’daki en eski statlardan biri olma özelliğine sahiptir ve kapasitesi 33.150’dir.

Toulouse Hakkında

Toulouse şehri güneybatı Fransa’da bulunur ve Midi-Pyrénées ile Haute-Garonne bölgelerinin merkezi konumundadır. Toulouse şehri Fransa’nın en yüksek gayri safi milli hasılasına sahip 3. Şehirdir. Bu yüzden ekonomiye katkısı çok yüksektir. Ayrıca Avrupa için de havacılık sanayisinde önemli bir yere sahiptir. Dünya da en çok uçan uçak firmalarından Airbus firmasının uçaklarının yapımı burada gerçekleşir.

Fransız vatandaşları bu şehre “pembe şehir” demektedirler. Bunun en önemli sebeplerinden birisi şehirdeki bütün binaların kiremit renginde olması. Toulouse şehir gerçekten de tam bir güney şehir çünkü ikliminin özelliği olan sıcak hava insanlar üzerinde de etkisini göstermiş. Parizyelerin soğukkanlı olmasına karşın Toulouse şehrinin halkı gerçekten de çok sıcakkanlı, misafirperver ve yardımsever.

Eğitim açısından da Toulouse bünyesinde barındırdığı üniversitelerle genç nüfusu kendisine çekmektedir. Nüfusu 900.000 olan bu bölgede nüfusun çoğunluğunu yurtdışından ya da yurtiçinden gelen genç üniversite öğrencileri oluşturmaktadır.

Toulouse Nerede?

Toulouse Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,60 EUR
Taksi
2,75 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Toulouse’ta şehir içi ulaşımda tercih edilen en temel ulaşım aracı otobüs ve tramvaydır. Bunun yanında yeraltı treni ve bisiklette birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin her yerinde görebileceğiniz taksilerle de istediğiniz her yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toulouse Vize Şartları

Fransa Vize İstiyor mu?
Evet
Fransa Vize Ücreti
80 EUR
Fransa Vize Detayları
Yeşil veya gri pasaportunuz varsa vize almanıza gerek yoktur.

Toulouse’de Gezilecek Yerler

Augustin Müzesi
Capitole Meydanı
Jakobeler Manastırı
Saint Sernin Bazilikası
Menekşe Festivali
Augustin Müzesi

Göz kamaştırıcı bir binası bulunan Augustin Müzesi, Toulouse şehrindeki herkesin hayranlıkla ve ziyaret edenin tekrar tekrar ziyaret ettiği güzel sanatlar müzesidir. İçerisinde sayısız resim ve heykele ev sahipliği yapan müzede Ortaçağ'dan 20. yüzyıla kadar yapılmış eşsiz ve farklı eserler yer alıyor.

Capitole Meydanı

Şehrin en büyük meydanı olan Capitole Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bu meydana ait resimlerde görülen büyük bina devasa belediye binasıdır. Capitole Meydanı’nın arkasında yer alan Square Cahrles de Gualle Meydanı bulunmaktadır. Bu meydanda pek çok turizm ofisi yer almakta ve ücretsiz wifi hizmeti sunmaktadır.

Jakobeler Manastırı

Toulouse şehrinin pembe tuğlalar ile inşa edilmiş sayısız binalarından birisi olan Jakobenler Manastırı, 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Saint Sernin Bazilikası'nda da yer alan kule ile benzer özellikler taşıyan bir kulesi olan Jakobenler Manastırı, güney gotik mimarisinin özelliklerini taşımaktadır.

Saint Sernin Bazilikası

Roma döneminin en önemli eserlerinden olan Aziz Sernin Bazilikası Hıristiyanların kutsal haça yolu üzerindeki görülmesi gereken en önemli mimari yapıdır. Etkileyici bir dini sanatı yansıtmaktadır. Turistlerin sık sık ziyaret ettikleri yerlerden birisidir.

Menekşe festivali

Kente şubat ayında geldiyseniz Toulouse ile özdeşleşmiş menekşenin festivaline katılabilirsiniz. Tüm kentin morla süslendiği görmek ve mis gibi menekşe kokusunu içinize çekmek isterseniz bu festival sizin için görülmeye değer.

Toulouse’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kaz Ciğeri
Cassoulet
Fenetra
Peynir
Toulouse Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Kaz ciğeri

Toulouse denince akla ilk gelen lezzetlerden biri olan kaz ciğeri Fransa’nın Toulouse şehrini ziyaret eden herkesin mutlaka tatması gereken bir yiyecektir. Fransız mutfağının en ünlü yemeklerindendir.

Cassoulet

Fransa’nın zengin mutfak çeşitlerinden birisi olan cassoulet fasulye ve sosis karışımından oluşan geleneksel bir yemek çeşididir. Bölgede bolca tüketilmektedir.

Fenetra

Kayısı, limon ve pudra şekerinin birleşiminden meydana gelen bu kek, Toulous'ta mutlaka yemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor, özellikle de tatlı ile arası iyi olanlar için.

Peynir

Toulouse denince akla ilk gelen yiyeceklerden biridir. Toulouse da çok çeşitli ve enfes peynirler yiyebilirsiniz. Bleu des Causses, Roquefort, Laguile gibi pek çok sayıda peynir türü var.

 

Konaklama İçin Toulouse Otel Seçenekleri

Ucuz Toulouse uçak bileti ile hem iş için hem de gezi için gelen ziyaretçiler zengin konaklama seçeneklerine sahiptir.

Courtyard by Marriott Toulouse Airport
Şehrin biraz dışında olan bu otel ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen otellerden birisidir. Özellikle halaalanına yakın olması gelen yolcular için çok daha iyi olmaktadır.
Saint Martin du Touch 4 B rue Alain Fournier, 31300, Toulouse, Fransa
Le Grand Balcon
Şehrin 5 yıldızlı otellerinden birisi olan bu otel Avrupa’da farklı ülkelerde de bulunmasından dolayı oldukça ünlü bir oteldir ve turistlerin çokça tercih ettiği otellerden birisidir.
8 rue Romiguieres | on Capitole place, 31000, Toulouse, Fransa
Hotel de Brienne
Toulouse’nin 5 yıldızlı otellerinden birisi de Hotel de Brienne'dir. Şehir merkezinde bulunan otelin şehir merkezine olan uzaklığı 3 km dir. Müşterilerine kalite ve konforu mümkün olduğunca hissettiren bu otelin yemekleri oldukça lezzetlidir.
20 boulevard du Marechal Leclerc, 31000, Toulouse, Fransa

Toulouse Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Toulouse 939,58 TL 8 Saat 30 Dakika
Kayseri - Toulouse 1.428,03 TL 13 Saat 25 Dakika
Antalya - Toulouse 1.480,64 TL 8 Saat 20 Dakika
Ankara - Toulouse 1.495,88 TL 6 Saat 40 Dakika
Konya - Toulouse 1.522,51 TL 9 Saat 55 Dakika
Gaziantep - Toulouse 1.525,43 TL 8 Saat 40 Dakika
Isparta - Toulouse 1.616,78 TL 25 Saat 10 Dakika
İzmir - Toulouse 1.728,64 TL 6 Saat 55 Dakika

Toulouse Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Toulouse uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aer Lingus Irish Airlines, Air France, Brussels Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Toulouse yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Toulouse varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Paris - Toulouse olup, bilet fiyatı 806,18 TL'dir.
 • Toulouse şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Toulouse ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
2020 Resmi Tatil Günleri ve Tatillerde Gidilebilecek Yerler
16 Mart 2020
2020 yılına girdiğimiz şu günlerde herkes gibi bizler de resmi tatillerin ne zaman olduğunu merak ediyoruz. İş hayatı nedeni ile üzerimize bilen yüksek stres, tatilin dört gözle beklenmesine neden olu
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
14 Ekim 2019
Karadeniz’de bulunan Artvin, yemyeşil görünümü ve muhteşem dağları ile Artvin gezisi planlayanları muhteşem bir tatile çağırıyor. Artvin’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Artvin’in h
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
12 Temmuz 2019
Son zamanların sosyal medya paylaşımlarını süsleyen, yazın hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi tatil yeri: Kaş. Kaş adeta Akdeniz’in mücevheri gibi. Doğallığı, güzelliği ve eskiden beri var oluş
Yeni Yılda Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Dünya Mirası
Yeni Yılda Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Dünya Mirası
30 Aralık 2015
Dünya keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle dolu... Ancak bu güzelliklerin hepsini görebilmek mümkün değil. Yeni bir yıl geliyor ve bu da dünyayı yeniden keşfe çıkmak için güzel bir fırsat... Keşfedilme

Toulouse Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (56)
İyi (38)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%60
%40
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
94 Değerlendirme
S*** B***
9 Kasım Cuma
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
İ*** K***
18 Ekim Perşembe
Şehri araştırdım çok merak ettiğim biryer çok yazı okudum bunun adında
K*** G***
10 Temmuz Salı
Haftaya buraya gidiyoruz, bakalım nasıl olacak inşallah güzel geçer
S*** K*** B***
12 Ekim Cuma
Herşey çok keyifliydi tur ile giitmiştik keyif aldık
İ*** Y***
26 Ekim Cuma
Kaybolduk biraz gibi ama yine de keyifliydi.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Toulouse Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:56:39 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Toulouse, (TLS)
TLS
FR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699