Irlanda Uçak Bileti

Irlanda Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Irlanda Hakkında Bilgiler

İrlanda Avrupa'da bulunan gelişmiş ve güzel ülkelerinin başında yer alıyor.

İrlanda'ya, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan sefer düzenleyen birçok havayolu firması bulunur. İrlanda'ya günlük yaklaşık olarak 40'a yakın uçuş seferi düzenliyor. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan İrlanda'ya çok uçuş düzenleyen havayolu firmaları; Onurair, Lufthansa, AirFrance, Atlas Global, KLM, British Airways, Aegean, Türk Hava Yolları'dır.

İrlanda'ya, havayoluyla seyahat etmeyi tercih edenler, yolculukları için gerekli olan İrlanda uçak bileti için havaalanına gitmeye gerek kalmadan, Biletall.com'dan kolayca biletlerini temin edebilirler. Biletall.com'da istediğiniz havayolu şirketi için kolaylıkla İrlanda uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabilmektedir.

Biletall.com'da tüm havayolu şirketlerinin, İrlanda uçak bileti fiyatları listelenmektedir. Ayrıca Biletall.com'da firmaların hizmetlerini kıyaslayarak, kendiniz için uygun olanı seçmenize imkan tanır.

İrlanda uçak bileti Pegasus olarak yaptığınız aramalarda da bu havayolu firmasının düzenlediği uçuşlarla ilgili tüm detaylı bilgilere (uçuş saati, yeri ve fiyatları gibi) ulaşılabilirsiniz. Biletall.com'da, İrlanda Türkiye uçak saatleri ile alakalı ayrıntılı bilgilerde mevcuttur.

İrlanda'ya ucuz İrlanda uçak bileti avantajından yararlanarak gitmek isteyenler, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, gitmeden önce ülkenin vize şartlarını öğrenmesi gerekir.

İrlanda'ya değişik amaçlarla seyahat edecek ve pasaport sahibi olan kişiler için, İrlanda vizesi uygulanmaktadır. Hangi amaç olursa olsun İrlanda vize uygular. Böylece vize aldıktan sonra sonrasında İrlanda'ya İrlanda Türkiye uçak biletleri ile gitmek mümkündür.

İrlanda'da yaz mevsimi, çok kurak geçer. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya sonbaharı tercih ederek ziyaret etmeleri önerilir.

Bilim, teknoloji ve sanat açısından Avrupa'da ki gelişmiş ülkeler arasında bulunan İrlanda, kültür-sanat ve turizm alanlarında da dünyanın önemli yerlerinden birisi haline gelmiştir.

İrlanda'nın Başkenti

İrlanda'nın başkenti, doğal güzellikleri ve sanatın birleştiği yer olarak kabul edilen Dublin'dir.

İrlanda Nüfusu - İrlanda Resmi Dili

İrlanda'nın nüfusu 4.773 milyonun üzerine çıkmıştır. ülkede resmi dil olarak İrlandaca ve İngilizce konuşulur.

İrlanda Para Birimi

İrlanda, Avrupa Birliğine dâhil olan bir ülke olduğu için, para birimi olarak da Euro kullanılır.

İrlanda'da Saat Kaç?

İrlanda Türkiye saat farkı +2'dir, yani ülkemizden 2 saat geridedir. Türkiye'de Cuma günü saat 02.58 iken İrlanda'da Cuma günü saat 00.58'dir.

İrlanda'da Ne Ucuz? İrlanda'dan Gelirken Ne Getirilir?

İrlanda'da kıyafet alışverişi, hediyelik eşya, yeme ve içme konusunda fazla sayıda alternatif bulunuyor. İrlanda'da süslemeli koyunlar, aşkı sembolize eden geleneksel yüzükler ve İrlanda çikolatası alınabilir. İrlanda'da çok uygun fiyatlara kıyafetler alabilirsiniz. Bunun dışında İrlanda davulu da tercihler arasında bulunur. Bunlar makul fiyatlı hediyelik ürünlerdir.

İrlanda'ya, Biletall.com'un sunduğu avantajlar sayesinde en ucuz İrlanda uçak bileti ile havayolu taşımacılığıyla, gelecek olanlar hem hızlı hem ekonomik hem de güvenilir bir seyahate çıkmış olacaktır.

ülkenin, plajları ve plajların etrafında bulunan doğal zenginlikler, İrlanda'yı ziyaret eden milyonlarca turistin gelmesinde oldukça etkili olan nedenler arasında yer alır.

İrlanda'nın dünyaca ünlü olan Dublin Castle kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Burayı ziyaret edip güzel bir hatıra fotoğrafı çektire bilirsiniz.

Dünyanın güzel kiliselerinden birisidir ve İrlanda'da sembolik hale gelmiştir. 1726 yılında inşa edilmiştir ve hala ziyaretçi ağırlar.

ülkenin yemek kültürü çok gelişmiştir ve zengin dünya mutfakları arasında yerini alır. Yemekleri çok lezzetli olan İrlanda, bunun yanı sıra sunumuna da sanatsallık katarak servis eder.

İrlanda, muhteşem doğal güzelliklere sahiptir. Doğanın yeşili ve denizin mavisi bu ülkede birbirine karışır.

Biletall.com'a İrlanda ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun uçak biletlerine ulaşabilir ve İrlanda'yı ziyaret etmek isteyenler için de ülke hakkında detaylı açıklamalara ulaşılabilir.

Dublin

İrlanda'nın başkenti olan Dublin, tarih ve kültür şehri olarak da anılır. Ayrıca, İrlanda Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevaben İstanbul'dan Dublin'e uçuş yaklaşık 4 saat sürmektedir.

527.612 bin kişilik nüfusu ile dünyanın küçük başkent şehirleri arasında yer alan Dublin'de birçok eser ve yapı bulunur. Ulaşım imkânları da oldukça çeşitlidir ve yaygınlığından dolayı İrlanda'nın her bölgesine kolayca ve kısa sürede ulaşım mümkün oluyor.

Dublin'in bir diğer önemli özelliği ise İngiltere ile yapılan uzun savaşlar sonrasında bağımsız olan İrlanda'nın, bağımsızlık sembolü olmasıdır. Müzik, dans ve sanat gibi birçok uluslararası festivalleri de Dublin de görmek mümkün oluyor. ülkenin turizm gelirlerine büyük katkıyı festivaller sağlar. Alışveriş tutkunları için de uğrak bir yer olan şehir, sınırsız eğlence ve gece hayatı sunmasıyla birçok insanı kendisine çekmektedir.

Galway

Galway, Connacht ilinin başlıca kentidir. Şehir İrlanda'nın batısında yer alır. Şehir ismini Dún Bhun na Gaillimhe denilen ve yerleşilen ilk yerin, Batı kıyısını oluşturan ırmağın ağzında ki kaleden alır. Gaillimh kelimesinin anlamı taşlık yerdir.

Şehre verilen takma isim ise Kabileler Şehridir. Normanların bu şehirde bulunduğu ve hüküm sürdüğü bir zaman içerisinde 14 tüccar aile bu şehri kurmuştur. Bu aileler kendilerini İngiliz soyundan saymış ve İngiltere kralına sadık kalmıştır. Şehrin zengin tarihinden kaynaklı olarak birçok tarihi yapıya ve doğal güzelliğe rastlamak mümkün oluyor.

Cork

İrlanda'nın ikinci büyük şehridir ve İrlanda Adasında ki kalabalık olan şehirlerarasında 3. sırada yer alır. Cork Kontluğunun ana yerleşim ve idari merkezi konumunda bulunur. Cork şehri ismini ise İrlandaca da bataklık bölge anlamına gelen corcach kelimesinden alır. Cork muhteşem olan doğal güzelliklerine sahiptir. Turizm açısında da önem taşıyan bir yer halindedir.

ülkeye, İrlanda Türkiye uçak bileti avantajları sayesinde İrlanda'ya gidenler, beklentilerinin çok üzerinde bir manzarayla karşılaşacaklardır. Olağanüstü vakit geçirip, unutulmayan anlara şahitlik edecekleri garantidir.

İrlanda'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İrlanda'ya deniz turizmi için gidenler, muazzam bir manzaraya sahip olan sahil ve plajları gördüklerinde, internetten gördükleri resimlerin gerçeğinin yanında ne kadar da sönük olduğunu fark edecektir.

ülke de deniz turizmi için birçok plaj ve sahil bulunuyor. Clonakilty, turkuaz rengi bakir deniziyle muhteşem bir yerdir. Roundstone ise dağların arasında bulunan ve size eşsiz deneyim yaşatacak bir sahil iken Dingle temmuz ve eylül aylarında muhteşem görünen bir sahil olarak karşımıza çıkıyor. İrlanda sahillerinin hepsi gidenlere olağanüstü bir deneyim yaşatacaktır.

İrlanda'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

İrlanda'da alışveriş denilince ilk akla Dublin'dir. Burası başkent olduğu için alışveriş yapmak için harika bir yer olacaktır. Buradan hediyelik eşyalar Carrolls, O'connell Street'ten alınabilir. ülkenin geleneksel sembolü olan yüzükleri, uygun fiyata satılıyor. İrlanda çikolatası çikolata severler için harika bir seçenek olacaktır. İrlanda davulu da İrlanda'yı yansıtan bir anı olarak satın alınabilir.

İrlanda'nın Doğal Güzellikleri

İrlanda'nın neredeyse tüm sahilleri olağanüstü olan güzelliğe sahiptir. Plajlarının yanı sıra bir jeoloji harikası olan Cork, muhteşem tarihi ile Dublin, harika manzarası ve kalıntıları ile Galway ve doğal yaşam parkları, ülkenin sayısız doğal güzellikleri arasında sadece birkaç tanesine örnektir.

İrlanda'da Gezilecek Tarihi Yerler

İrlanda'da gezilmesi gereken yerlerin başında kaleler bulunuyor. 350'den fazla olan kaleler, hemen hemen her yerde vardır. Bu kaleler İrlandalılar, İngilizler ve İskoçlar tarafından yaptırılmıştır. Her birisinin kendisine ait bir hikâyesi vardır. Tarihi kalıntılarıyla Dun Aongasa, bir diziye konu olmuş tarihi Drombeg Stone Circle ziyaretinde bulunabilirsiniz.

İrlanda Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok yeri bulanan İrlanda da ulaşım imkânı olarak da oldukça fazla seçenek sunar. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm yerlere kolayca ulaşım imkânı bulabilirsiniz. İrlanda da ulaşım; otobüs, metro ve ray sistemleri olmak üzere üç ana hattan oluşuyor. Ulaşım sağlamak için otobüslere bilet almanız gerekiyor. Şehirde taksi ile de ulaşım sağlamak mümkün oluyor.

İrlanda'nın başkenti ve ünlü şehri olan Dublin'e ulaşmak için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. İrlanda'nın herhangi bir kentinden, Dublin'e direkt olarak uçak ile ulaşım sağlanabilir. Ulaşım için 1 tane basit bir havaalanı bulunuyor. Bu sayede kolaylıkla Dublin'e ulaşılıyor ve yolcular rahat bir yolculuk geçiriyor.

Tarihi bir kent olan Galway, ulaşımı da oldukça rahattır. Toplu taşıma ağının yağın olduğu kentte, ulaşım için otobüs, taksi gibi araçları kullanabilirsiniz.

Doğal güzellikleriyle öne çıkan Cork ise otobüsle ya da Dublin'den uçakla ulaşmak mümkün oluyor. Aynı zaman da bu şehre trenle de gidilebiliyor. Hangi ulaşım yöntemini seçeceği ise kişinin kendisine kalıyor.

İrlanda'da şehirlerarasında ulaşımı sağlanan geniş bir tren ağı vardır. Gün içerisin de bile birçok yere trenle kısa sürede ulaşılıyor ve pek çok yeri görme imkânı oluyor.

İrlanda'nın tüm şehirlerini kolayca gezmek için de iyi tercih araç kiralama oluyor. Harika yolları ve güzel manzaraların tadını bu sayede çıkarmak mümkün oluyor. İrlanda'yı araç kiralayarak çok daha kolay keşfedebilirsiniz. Fazlasıyla araç kiralama firması hizmet vermektedir.

Şehirde ulaşım sorunu yaşamadan gezmeniz mümkün oluyor. Hem yer altı hem deniz hem de karayolu taşımacılığı sayesinde İrlanda'da her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirlere özellikle İngiltere'den feribot seferleri düzenlenir.

Mutfağı çok zengin olan ülkede en ucuz İrlanda uçak bileti alarak gidenlerin, tatların damağında kalacağı birçok lezzetli yemek bulunuyor.

Pancakelerin Güzel Hali, Boxty

İrlanda'ya özgü bir lezzet olan Boxty oldukça lezzetli bir pancakedir. Bu pancake patates parçalarından yapılır. Onu farklı kılan bu patates aromasıdır.

Patates Lezzeti, Champ

ülkemizde de oldukça sevilen soğanla yapılan bir yemektir. Patates püresi soğanla karıştırılarak tüketilir.

Böylesini Denemediniz, Colcannon

Oldukça farklı bir lezzet olan Colcannon içinde patates kullanılır. Patates püresi ve lahana ile beraber yenilen lezzetli bir yemektir.

Dünyanın Güzel Kahvaltısı, İrlanda Usulü Kahvaltı

İrlandalılarda Türkler gibi zengin bir kahvaltı kültürüne sahiptir. Pastırma, yumurta, sosis, beyaz ya da siyah puding gibi çok çeşitli alternatifler bulunur.

İrlanda'da Yenecek Güzel Yemekler

İrlanda'da yenecek güzel yemekler şüphesiz patates içerikli olanlardır. Oldukça çeşitli bir menüye sahip olan İrlandalıların yemeklerini severek yemek mümkündür.

Irlanda Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Irlanda Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Waterford Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sligo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dublin Havalimanı
Cork Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Galway Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ireland West Knock Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kerry Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shannon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Donegal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Inishmore Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Connemara Regional Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Inisheer Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Inishmaan Aerodrome Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bantry Aerodrome Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Castlebridge Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white