1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Ufa Uçak Bileti

Ufa Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Ufa Zaman Dilimi
GMT +5
Ufa Şehri En İyileri
Ekstrem Sporlar, Salavat Yulaev’in Anıtı, Ufa Çorbaları
Ufa Hava Durumu (6 Haziran) 24°C Çoğunlukla Bulutlu
Ufa Hava Durumu (7 Haziran) 28°C Güneşli

En Ucuz Ufa Varışlı Uçak Seferleri

Moskova - Ufa
Aeroflot Russian Airlines
04 Tem 2020
İstanbul - Ufa
Aeroflot Russian Airlines
27 Haz 2020
Ankara - Ufa
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Batman - Ufa
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Van - Ufa
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Erzincan - Ufa
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Adana - Ufa
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Diyarbakır - Ufa
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Kayseri - Ufa
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Bakü - Ufa
Air Astana
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Ufa Kalkışlı Uçak Seferleri

Ufa - Moskova
Aeroflot Russian Airlines
10 Haz 2020
Ufa - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
01 Tem 2020
Ufa - Minsk
Utaır Avıatıon Jsc
18 Haz 2020
Ufa - Alanya
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Ufa - Antalya
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Ufa - İzmir
S7 Airlines
02 Tem 2020
Ufa - Ankara
S7 Airlines
04 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ufa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Ufa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Ufa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
25 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
39 RUB

Ufa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Ufa uçak bileti kullanarak Ufa'ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak kış aylarında Başkurdistan Cumhuriyeti Ufa Ulusal Müzesini gezmenin ve tarihi bilgilerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Ufa'yı ziyaret edebilirler

Ufa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ufa uçak bileti ile seyahat eden yolcular Ufa Uluslararası havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 RUB

Ufa Uluslararası Havalimanından Ufa kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Ufa otobüsleridir. Ufa Uluslararası Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 15 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ufa kent merkezi yönünde havalimanından giden farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 25 RUB

Toplu taşıma ile havalimanından Ufa şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da Ufa Uluslararası havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Farklı otobüs hatları kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri ile istedikleri yönlere giden hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 15 dakika Havalimanından uzaklık: 22km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 RUB

Ufa Uluslararası Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanında günün her saatinde bulunan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa sürede ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Ufa Uluslararası Havalimanına iniş yapan ziyaretçiler Ufa Uluslararası havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolcul

Ufa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Ufa'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Ufa Uluslararası Havalimanıdır. Ufa uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Ufa Uluslararası Havalimanını kullanmaktadır.

Ufa Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 22 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Ufa Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcuların ihtiyaçları için cafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi kabini ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde Ufa Uluslararası Havalimanın dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Ufa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Ufa uçak bileti avantajlarından yararlanarak Ufa’ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti Kuzu etinden yapılan beşparmaktır.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Ufa kaymağıdır. Sadece mükemmel kaymak yemek için bile Ufa 'ya gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Ufa 'nın sembolü olan " Ufa Camii " aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın sayılı camilerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır.
 4. Ufa Arkeoloji Müzesi günümüzde Ufa geçmiş tarihi hakkında ışık tutmak için hizmet vermektedir.
 5. Ufa Ulusal Müze 1864 yılında kurulan müzede ziyaretine gelen misafirlerine 120 binden fazla tarihi eser sergilemektedir.

Ufa Hakkında

Başkurdistan'ın başkenti olan Ufa Rusya’ya bağlı büyük bir şehridir. 1574 yılında bu büyük kent bir kale ile kurulmuştur. Ufa şehrinin 4 üniversitesi bulunuyor. Ünlü Daşka Taşı Ufa şehrinin yakınlarında Rus bilim adamları tarafından bulunuştur.

Ufa Belaya Nehri'nin kıyı kenarında, kuzeyden güneye yaklaşık 30 km’lik alanı kapsamaktadır. Çalışkan bir kent olan Ufa maden ve elektrik donatımları, sentetik lastik olarak işlenmiş yiyecek maddeleri, petrol rafinerileri ve kimyasalları üretmektedir.

 1. Dünya Savaşı’ndan sonra Ufa gelişiminde büyük rol oynayan endüstri merkezlerinin yeniden oluşturulması ve bölgede pek çok petrol yataklarının bulunmasıdır. Ufa’da bugün petrokimya endüstrisi ve çok önemli olan üç geniş petrol rafinerisi bulunmaktadır.

Ufa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 RUB
Taksi
13 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ufa'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Ufa halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye Ufa otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneği de bulunmaktadır.

Ufa Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Ufa’da Gezilecek Yerler

Ulusal Müze
Salavat Yulaev’in Anıtı
Lâle-tülpan Camii
Zooloji Müzesi
Devlet Sanat Müzesi
Ulusal Müze

Sovyet Caddesi üzerinde yer alan tarihi Ulusal Müze 180 binden fazla eseri ziyarete gelen misafirlere sergilemektedir. Ufa şehrinin sanatına ve tarihine ışık tutan önemli bir müze olmaktadır. İki ayrı bölümde sergilenen eserler Kalıcı ve geçici olmak üzere ikiye ayrılarak sınıflandırılmışlar.

Bu önemli müzede olan sergi salonlarında toplamda 4 sergi konusu işlenmektedir. Bunlardan ilki Doğa Tarihi sergisi, ikinci Arkeoloji Bölümü sergisi, üçüncüsü Bölge Tarihi sergisi ve son olarak dördüncüsü de Etnografya sergisi olmaktadır.

Salavat Yulaev’in Anıtı

Ufa’nın simgelerinden birisi olarak bilinen Salavat Yulaev Anıtı yaklaşık 1967 yılından beri kent merkezine kurulmuştur. Ufa için oldukça önem taşıyan bu yapı Ufa’ya gelen ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir. Bu bölgenin ulusal kahramanın anısına yaptırılmış olan bu anıt, aynı zamanda Avrupa’nın da en büyük binici heykeli olmaktadır. anıtın ağırlığı tahmini olarak 40 tonu bulmaktadır.

Lâle-tülpan Camii

Muhteşem mimarisiyle dikkatleri ilgiyi üzerinde toplayan bu büyük Lale-tülpan Camii Ufa’nın en estetik yapılarından birisi olmaktadır. Görenleri hayran bırakan Lale-tülpan Camii, aynı zamanda cami olmanın ötesinde de Müslümanlar için bir kutsal ziyaret yeri olarak gösterilmektedir. İnşası tam 6 yıl süren Lale-tülpan Cami’sinin tamamlanması 2005 yılında bitirilmiştir. Ufa bölgesinin en gösterişli dini yapısı olarak Ufa’ya gelen ziyaretçiler mutlaka bu camiyi görmek istemekteler.

Zooloji Müzesi

Zooloji Müzesi bütün gezegendeki tüm hayvan gruplarına adanmış bir hayvanat müzesidir. Ufa şehrinin küçük kuşlardan tutunda memeli hayvan türlerinin en büyüğüne kadar hemen her hayvana ait doldurma tekniği yapılmış heykelleri sergilemektedir. Görülebilecek ve dikkat çekici hayvan heykelleri barındıran bir müze olarak bu adres gösterilmektedir. Diğer yandan da oldukça dikkat çekici olarak Ufa bölgesinde eski dönemlerde yaşamış olup ancak ve soyu tükenmiş olan hayvanlara ait iskeletlerden oluşan bir koleksiyonları da sergilemektedir. Ufaya gelen ziyaretçilerin yanı sıra Ufa’nın halkı tarafından da ailecek gezebilecek yer olan bu müze en popüler turistik müze olarak talep görmektedir.

Devlet Sanat Müzesi

Ufa kentinde 1919 yılında Rus sanatçı Micheal Vasilyevich Nesterov’un katkıları ile kurulmuştur.

Ufa Devlet Sanat Müzesi olara hizmet veren bu müzede pek çok sanat eserini bir arada görülmektedir. Ufa şehrinin muazzam müzelerden biri olan bu müze şehrin sanata bakış açısını daha iyi anlamaktadır. Ufa Devlet Sanat Müzesinde 107 eşsiz serden oluşan bir koleksiyon yer almaktadır. Koleksiyonlar içerisinde muhteşem tablolar ve heykeller bulunmaktadır.

Ufa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ufa Çorbaları (Supy)
Sebze Yemekleri (Ovoschi)
Et Yemekleri (Masnye Bliuda)
Tatlılar Çeşitleri (Sladkie Bliuda)
Ufa Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Pastırma

Ufa’nın ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan av eti yemekleri, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Ufa uçak bileti olanakları ile sadece av eti yemek çeşitlerini yemek için bile dünyanın bir ucundan Ufa şehrini ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Ufa Halkının Olmazsa Olmazı Olan Çorbaları (Supy)

Ufa’da halk arasında çorba demek her şey demek olmaktadır. Çünkü Ufa çorbalarının içeriğinde yok yoktur. Balıktan sebzeye ete kadar farklı besinler ile yapılan çorbalar komple bir öğün olarak kabul edilip her an içilmektedir.

Ucha çorbasının tarifinde çeşitli sebzelerin yanı sıra et ya da balıkla hazırlanan defneyaprağı karabiber maydanoz yabani rezene gibi baharatla bulunmaktadır. Ufa’nın ilginç çorbalarından bazıları; Borsc ve Shtci çorbası, Rassolinik çorbası, Soljanka çorbası’ balık eti ile yapılan Okroska çorbası ve Botwina çorbası olmaktadır.

Sebzeler-Ovoschi

Ufa aşçılarının özenle yaptığı sebze yemekleri Rus mutfağının geleneksel yöre yemekleri olmaktadır. Ufa’nın yöresel sebze yemeklerin de en çok kullanılan sebzeler; Lahana, pancar, turp, patates, fasulye, mantar, soğan ve salatalık gibi sebzelerden oluşmaktadır.

Ülkenin dondurucu iklimi nedeni ile meyve ve sebze gibi yiyecekler açısından zengin olmadığı için en çok kullanılan sebzeler ülkede yetiştirilebilen sebzelerdir. Ufa halkı için lüks yiyecekler statüsüne giren patlıcan, kabak, biber ve domates sebzeler olmaktadır.

Et Masnye Bliuda

Antik çağlardan beri Rus sofralarında sığır etleri pek nadir görülür. Günümüzde ise bu gelenek biraz değişmektedir. Artık Rus mutfağında da dana haşlama ızgara ve kızarmış etler yapılmaya başlamıştır. Rusların en çok yedikleri etler; ördek, at, keçi ve bolca balıketi olmaktadır.

Tatlılar- Sladkie Bliuda

Rus mutfağının özellikleri içine pek fazla giremeyen tatlıların yapılması biraz azınlıktadır. Ancak azda olsa yapılan tatlılar bol meyve süslemeleri ile sunularak göz doldurmaktadır. Rus tatlıları denildiğinde; Pasha Rusların Paskalya bayramının geleneksel tatlısı olarak Pasha piramit şeklinde yapılıp meyve şeker ile süslenmiş bir pastadır. Kulic ise kremayla kaplı değişik bir ekmek şeklinde kektir. Pudin ise İngiliz pudinglerine çok benzemektedir. Varenk de çilek ve vişne ile yapılan bir hamur tatlısıdır.

Konaklama İçin Ufa Otel Seçenekleri

Posadskaya Hotel
Otelin verdiği hizmetler; Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı, Ücretsiz otopark, Havaalanı servisi,

Evcil hayvan girebilir, 24-saat açık resepsiyon, Sigara içilmeyen odalar bulunmaktadır.

Posadskaya Ulitsa 28, 450047 Ufa
Hampton by Hilton Ufa
Otelin verdiği hizmetler; Ücretsiz Wi Fi internet bağlantısı, Ücretsiz otopark, Havaalanı servisi, çok iyi fitness merkezi, Restoran, 24 saat açık resepsiyon, ve bar bulunmaktadır.
Ulitsa 50 let Oktyabrya, 17, 450005 Ufa
AMAKS Tourist Hotel
Otelin verdiği hizmetler; Ücretsiz Wi Fi internet bağlantısı, Otopark, Yüzme havuzu, Spa ve sağlık merkezi, Havaalanı servisi, Aile odaları ve bar olmaktadır.
Ulitsa Zorge,17, 450059 Ufa,

Ufa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Ufa 829,59 TL 7 Saat 50 Dakika
Ankara - Ufa 2.666,21 TL 9 Saat 50 Dakika
Batman - Ufa 2.672,41 TL 11 Saat 10 Dakika
Van - Ufa 2.675,33 TL 10 Saat 35 Dakika
Erzincan - Ufa 2.682,41 TL 13 Saat 10 Dakika
Adana - Ufa 2.704,43 TL 8 Saat 20 Dakika
Diyarbakır - Ufa 2.795,58 TL 9 Saat 25 Dakika
Kayseri - Ufa 2.805,58 TL 7 Saat

Ufa Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Ufa uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aeroflot Russian Airlines, Air Astana, Belavia - Belarusian Airlines, S7 Airlines, Türk Hava Yolları, Utaır Avıatıon Jsc.
 • Ufa yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Ufa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Moskova - Ufa olup, bilet fiyatı 689,87 TL'dir.
 • Ufa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ufa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
13 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 694 Km Yolculuk Süresi: 12 Saat Konya Mavi Tren Nedir? Konya Mavi Tren; İzmir(Basmane)’den başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Konya
Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
04 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Balıkesir Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 5 Saat Ege Ekspresi Nedir? Ege Ekspresi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından işletilmekte
Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
04 Kasım 2019
Christopher Johnson Mccandless’ın kimdir? Cristopher Johnson Mccandless 12 şubat 1968’de doğmuştur. 1990 yılında Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra üniversite hayatı boyunca biriktirdiğ
Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Yılbaşı Tatili Hangi Güne Denk Geliyor? Yılbaşında Gidilebilecek Yerler?
Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Yılbaşı Tatili Hangi Güne Denk Geliyor? Yılbaşında Gidilebilecek Yerler?
10 Eylül 2019
2021 yılına gireceğimiz yılbaşına sayılı günler kaldı. Herkes bu sene yılbaşında sevdikleriyle olabilmek için planlar yapıyor. Tatili dört gözle bekleyen öğrenciler ve çalışanlar bu sene yılbaşının ha

Ufa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (61)
İyi (21)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
82 Değerlendirme
N*** Ö*** S***
10 Kasım Cumartesi
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
A*** Y***
8 Kasım Perşembe
Yolculuk çok keyifli geçti, insanları çok farklı gidilmesi gereken biryer bence
A*** A*** K***
3 Eylül Pazartesi
Tur rehberimiz çok ilgili ve eğlenceli bir arkadaştı teşekkür ediyorum ona buradan
S*** B***
4 Ağustos Cumartesi
Futbol anlayışlarını pek benimseyemedim fakat yinede güzel biryer
D*** S***
2 Temmuz Pazartesi
Türklere yakın kültürleri var pek yabancılık çekmeyeceğiniz biryer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ufa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:27:18 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ufa, (UFA)
UFA
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699