Çerkeş Otobüs Bileti

Çerkeş Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çerkeş ilçesi; İç Anadolu Bölgesinde yer alan çankırı ilimize bağlı bir ilçemizdir. çankırı çevresi; Karabük, Kastamonu, çorum ve Ankara illerimiz ile komşudur. çerkeş ilçemiz son zamanda çalışma alanları, sanayi girişimleri, yeni yapılaşma ile yükselen illerimiz arasındadır. çerkeş çankırı'nın ve İç Anadolu yöremizin belli başlı özelliklerini de halen taşımakta olup, bir yandan da gelişmesini hızla sürdürmektedir. Gerek eski yapıları gerekse yeni yapılaşma ile günlük yaşamına devam etmektedir

çerkeş Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çerkeş otobüs bileti aldığınızda; tarihini öğrenmeyi, tarihi çerkeş evlerini görmeyi, bozkır topraklarda gezinmeyi seyahat defterinize eklemelisiniz.

çerkeş; bu güne kadar yapılan arkeolojik kazı çalışmalarına istinaden edilen bilgilere göre neolitik dönemden bu yana yerleşim yeri olma özelliğini korumaktadır.

çerkeş'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • İç Anadolu bölgesinde yerleşik hayatı koruyarak yükselen bir ile tanıklık etmiş olursunuz.
  • çerkeş'in tarihi evlerini görmek, dokusunu hissetmek fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • Dünden bugüne tarihin güzel izlerini yakalayabilirsiniz.
  • Rum, Bizans, Hitit, Selçuklu, Osmanlı gibi farklı medeniyetlerden kalma eserleri, yapıları inceleyebilirsiniz.
  • Adres sormak için durup selam verdiğiniz insanlardan sıcak bir yemek, çay daveti alabilir, Anadolu'nun samimiyetini yakalayabilirsiniz.

çerkeş ‘te Gezilecek Yerler

öncelikli tarihi çerkeş evlerinden başlamalısınız. çerkeş bileti aldığınızda Anadolu'nun iyi temsilci illerimizden biri olduğunu hatırlayın.

Ahşap, Anadolu motifleri taşıyan, evlerinde farklı iç mimarileri olan ilçe ile tanışacaksınız.

Bunun yanı sıra; Pir-i Sani Türbesi, 4. Murat Hamamı, olta balıkçılığı da yapabileceğiniz orman işletmeleri, ilçemizde bulunan mesire alanları gezmek, görmek, keşfetmek için yapabileceğiniz geziler arasındadır.

çerkeş'te Ne Yenir? Neleri Meşhur?

çankırı'nın yöresel yemeklerini tabii çerkeş'te tatma lezzetini yaşayacaksınız.

Yemek listemize Anadolu'nun zengin mutfağından başlayan; tarhana çorbası, keşkek aşı, bulgur pilavı, yaren güveci, bazlama gibi yemek lezzetlerinin yanında, tatlı kültürü de oldukça ünlüdür.

Höşmelim, sarma baklava, pıhtı hamuru gibi çeşitli tatlı kültürü de vardır. Ayrıca çerkeş'e gitmişken meşhur çankırı fasulyesi, balı ve kavunlarından almadan dönmeyin.

Çerkeş Otogarları

Çerkeş Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

bus
ba-favicon-white