Çeşme Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Çeşme Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çeşme İzmir'in hatta Ege Bölgesi'nin en güzel ilçelerindendir. Yaz kış milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi misafir eden çeşme yaz için tam bir tatil mekanı olması nedeniyle nisan ayından itibaren yoğun şekilde ziyaretçi kabul eder.

Şifalı suları, muazzam denizi, kumu ve güneşi ile tatil ve dinlenmek için oldukça güzel bir yerdir. çeşme adını içinde bulunan buz gibi kaynak sularından almaktadır. Sınırları içinde yer alan bazı çeşmeler bozulmuş olsa da bazıları günümüzde kadar varlığını devam ettirmiştir.

çeşme'ye Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çeşme otobüs bileti aldıysanız muhteşem bir tatil sizi bekliyor demektir. Bol güneş, çarşaf gibi demiz bir deniz, şifalı suları ile çeşme sevdiklerinizle zaman geçirip dinlenmek için bulunmaz güzellikte bir ilçedir. üç tarafı denizlerle çevrili bu yarımadada denize girebilir, birçok su sporu aktivitesinde bulunabilinirsiniz.

Tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret edebilir oldukça iyi bir zaman geçirebilirsiniz. Ilıca plajında denize girebilir, çeşme kalesinden muhteşem bir manzarayı izleyebilirsiniz. Dünyanın her yerinde sayısız ziyaretçi alan meşhur Alaçatı'yı gezebilirisiniz, dondurma tadabilirsiniz.

çeşme'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

• Deniz ve güneşe doymak için

• Alaçatı evleri, dondurması

• çeşme Ilıcaları sularından faydalanmak

• Eşek adasını ziyaret etmek

• Erythrai antik kentini ziyaret etmek

çeşmede Gezilecek Yerler

Ege'nin incisi çeşme'de gezilip görülecek onlarca doğal güzellik ve tarihi mekan bulunmaktadır. çeşme' ye geldiyseniz ünü dünyayı saran Alaçatı evlerini görmeden ve dondurmasını tatmadan dönmemelisiniz.

Ilıca Plajı, çeşme kalesi, Eşek adası, Erythrai Antik kenti, çeşme Arkeoloji müzesi, görülmeye değer tarihi ve doğal güzelliklerden bazılarıdır. çeşme bileti alarak tatilinizi daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

çeşme'de Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Ege Bölgesin bütün il ve ilçelerinde olduğu gibi çeşme'de de yöresel birçok lezzet bulunmaktadır. Ege bölgesinin meşhur zeytinyağlılarını, sebzelerini, börülceyi tatmadan buradan ayrılmamalısınız.

Tarhana çorbası, İzmir köfte, Papaz yahnisi, Pirinçli domates çorbası, Kol böreği, Gerdan tatlısı çeşme'ye yolu düşen herkesin tatması gerekir.

Çeşme Otogarları

Çeşme Otogarı

Çeşme Kalkışlı Otobüs Seferi Düzenlenen Şehirler

ba-favicon-white