Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
2005 yılların ortasında açılan otogar sayesinde, Kayseri’nin uzun süre hasret çektiği otogara kavuşmuştur. Önceki otogar kayseri şehrinin ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzak bir yapıdaydı. Yeni otogar ise 15 bin metrekare kapalı alan olmak üzere 80 bin metrekare alana konumlandırılmıştır. Otogar’ın geniş bir alana konumlandırılmasının sebebi ise ileride doğacak ihtiyaca daha çabuk cevap vermesi içindir. Yakın zamanda ufak tadilatlarla otogara yeni tesislerde eklenecektir.

Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Şeker Mah. Osman Kavuncu Bulv. 38080 Kocasinan/Kayseri

Merkeze Uzaklık: 8 KM

Otogar Galerisi

Şehir Merkezinden Kayseri Batı Terminaline Nasıl Ulaşırım?

Kayseri Otogarı şehir merkezinden ulaşmak için otobüs firmalarının özel servislerini veya belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Kendi aracınızla gelmek istiyorsanız da, terminal Kayseri şehrinin en işlek caddelerinden birisi olan Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

Ayrıca şehir merkezinden Tranvay ile ulaşım da sağlanmaktadır. Kayseri Otogar Tranvay Durağı: Selimiye Durağıdır. Buradan yaklaşık 500 metre yürüyerek Kayseri Otogarına ulaşabilirsiniz.

Kayseri Otogarında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Diğer adı Kayseri Batı Terminali olarak geçen otogar yolcuların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermektedir.

Bu yüzden kendini yenileyen terminalde beklerken vaktinizi terminaldeki restoran ve kafeteryalarda geçirebileceğiniz gibi Kayseri’nin meşhur sucuk ve pastırmasının satıldığı dükkanlardan alışveriş yaparak yada hediyelik dükkanlardan kendiniz için bir şeyler bakarak veya sevdikleriniz için hediyeler bakarak geçirebilirsiniz.

Ayrıca Otogarın karşısındaki BYZ AVM ve hemen 200 metre ilerisinde bulunan Meysu Outlet'i gezip alışveriş yaparak zaman geçirebilirsiniz.

Kayseri Otogarında Neler Var?

Kayseri Otogarında yolculara hizmet vermek için 38 adet peron bulunmaktadır.

Kayseri Batı Terminali’nde 50’ye yakın firma hizmet vermektedir. Bu firmaların ağırlığı yerel otobüs firmalarıdır.

Yolcuların alışveriş yapması için dükkanlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda dinlenme tesisleri, restoran ve kafeteryalar, Emanet kabinleri ve lavabolar da bulunmaktadır.

Kayseri Otogarı Yakınında Neler Var?

Kayseri Otogarının tam karşısında; BYZ AVM (İçerisinde; çeşitli restoranlar, cafeler ve sinema mevcuttur.),

200 metre ilerisinde; Meysu Outlet (İçerisinde; alışveriş mağazaları, restoranlar, cafeler ve eğlence alanları mevcuttur.)

Otogar karşısında konaklamanız için otel ve yemek yemek için çeşitli restoranlar vardır.

Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Nerede?

Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) İçinde Bulunan Otobüs Firmaları