Süha Turizm Otobüs Bileti

Süha Turizm Otobüs Bileti

2007 yılının mayıs ayında Süleyman Hamurcu tarafından Kayseri’de kurulan Süha Turizm; yüzde doksanı kendi sahibi olduğu ve geneli Travego, Man ve Neoplan araçlarla kaliteli hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak seferlerine başlamıştır. Gerçekleştirdiği güvenli ve keyifli seferlerle Kayseri halkının gönlünü kazanan Süha Turizm değişen dünya koşullarında ulaşım sektörünün tüm yeniliklerini yakından takip etmektedir. Müşterilerinin beklentilerine karşılık veren son model lüks araçlarla, Türkiye genelinde 700’ü aşkın şubesiyle, güler yüzlü çalışanları ile 150’den fazla il ve ilçeye sefer düzenlemektedir.

Süha Turizmin gerçekleştirdiği seferlerden bazıları şunlardır. Kayseri-Adana, Kayseri-Afyon, Kayseri-Aksaray, Kayseri-Akseki, Kayseri-Akşehir, Kayseri-Ankara, Kayseri-Salihli, Kayseri-Tarsus, Kayseri-Turgutlu, Kayseri-Uşak, Kayseri-Antalya, Kayseri-Avanos, Kayseri-Aydın, Kayseri-Balıkesir, Kayseri-Banaz, Kayseri-Bolu, Kayseri-Bor, Kayseri-Bozüyük, Kayseri-Bucak, Kayseri-Burdur., Kayseri-Bursa, Kayseri-Ceyhan, Kayseri-Denizli, Kayseri-Dinar, Kayseri-Dörtyol, Kayseri-Düzce, Kayseri-Eğirdir, Kayseri-Eskişehir, Kayseri-Göreme, Kayseri-Hatay, Kayseri-İnegöl, Kayseri-İskenderun, Kayseri-Isparta, Kayseri-İstanbul, Kayseri-İzmir, Kayseri-Kemer, Kayseri-Kırıkkale, Kayseri-Kırşehir, Kayseri-Konya, Kayseri-Manavgat, Kayseri-Mersin, Kayseri-Nazilli, Kayseri-Nevşehir, Kayseri-Niğde olarak karşılıklı olarak sefer düzenlemektedir.

Tüm bu Süha Turizm seferlerine ve daha fazlasına www.biletall.com.tr adresinden kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Kayseri’nin öncü firmalarından biri olan Kent Turizm müşterilerini Kayseri’nin Erciyes Dağında kayak yapmayı, Ali Dağında paraşütle atlamayı, tarihi Camileri Kiliseleri gezmenizi ve nefis yemeklerini Kayseri Mantısını, pastırmasını, sucuğunu tatmanız için birçok şehirden seferler düzenliyor.

Kayseri’nin gezip görmeniz gereken bazı yerleri şunlardır.

Kayseri Kalesi; Kayseri coğrafi konumu gereği birçok işgallere ve akımlara maruz kalmıştır. Ve her dönemde şehrin korunması için Kayseri Kalesi inşa edilmiştir. Dış surlardaki bazı bulgulara göre Roma İmpratoru 3. Gordian tarafından basılan sikkelerin bulunduğu ve bu sikkelerin milattan sonra 238-244 yıllarına ait olduğu için surlarında bu tarihte yapıldığı tahmin edilmektedir.

Erciyes Dağı; İl merkezine 25 km uzakta bulunan Erciyes Dağı Türkiye’nin en büyük dağlarından biridir. Yıl boyunca karı eksik olmayan ve kış aylarında yeni yapılan tesislerde kayak keyfi yapabilirsiniz.

Camii Kebir;  Miladi 1134-1143 yılları arasında Mehmet Melik Gazi tarafından yaptırılan Camii Kebir Kayseri’nin en eski yapısı olarak geçmektedir. Sultan Cami ve Ulu Camii olarak ta bilinmektedir.

Süha Otobüs Bileti

Kültepe Kaniş (Kanesh) Harabeleri; Hititlerin Anadolu’ya geldiğinde Kurduğu ilk şehirdir Kültepe. Milattan önce 2000 li yıllarda kurulduğu bilinmektedir. Kaniş ise Kültepe yakınlarında bulunan bir ören yeridir. Günümüzde hala kazılar yapılmakta ve eserler gün yüzüne çıkarılmaktadır.

Panaya Kilisesi; Kayseri Talas ilçesinde bulunan Panaya Kilisesi 1886 yılında yapılmıştır. Kayseri’deki Rumların mübadele ile gönderilmesinden sonra 1925 yılında camiye çevrilmiştir. Hasbek Kadı Kümbeti; Miladi 1184 yılında yapılan bu Kümbet en eski kitabeli yapıt olarak kabul edilmektedir.

Seracettin Medresesi; Miladi 1238 yılında Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında yaptırılmıştır. Vakıflar tarafından restore edilerek iş yeri olarak kullanılmaktadır.

Diğer eserleri ise; Battal Camii, Hoca Hasan Medresesi, Tekgöz Köprüsü, Gülük Camii, Sultan Hanı, Hacı Kılıç Camii, Lale Camii, Han Camii, Emir Çoban Çeşmesi, Ahi Evran Zaviyesi, Yavaş Kalesi, Selahattin Hamamı, Hunat Hamamı, Keykubat Sarayı, Okburcu, olarak sıralayabiliriz.