1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Accra Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
26°C
24 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
27°C
25 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
27°C
Para Birimi
Gana Sedisi (GHS)
Zaman Dilimi
GMT +0
Accra Şehri En İyileri
  • Su Sporları
  • Le Pleasure Beach
  • Banku ve Tilapia

En Ucuz Accra Varışlı Uçak Seferleri

12 Ağu 2019
Antalya - Accra
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2019
Ankara - Accra
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Accra Kalkışlı Uçak Seferleri

30 Tem 2019
Accra - Antalya
Egyptair
24 Tem 2019
Accra - Ankara
Egyptair
21 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Accra Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Accra Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Accra Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Accra Havaalanları
Ülke Kodu
GH
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,30 GHS
Yemek Fiyatı
10 GHS
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,50 GHS

Accra’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Mart

Ucuz Accra uçak bileti alınarak şehrine yağmur sezonu olarak bilinen Mayıs ve Temmuz ortaları ile Ağustos ayının ortaları ile Ekim ayı dışındaki her ay rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Yağmur sezonunu özellikle tercih eden kişiler için verilen mevsimlerin belirli dönemlerinde Accra'ya gidilebilir ancak bazı park alanlarına yağmur dönemlerinde erişim sağlayabilmek mümkün olmaz. Accra bu anlamda kısa süreli tatiller için ideal bir şehirdir.

Accra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Accra uçak bileti alarak konum açısından da oldukça küçük bir şehir olduğu için havalimanından iniş yapan kişilerin kısa bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşmaları sağlanır. Accra Kotoka Uluslararası Havalimanı üzerinden iniş yapan yolcular için şehir merkezine ulaşım taksiler, araba kiralama hizmetleri ve otobüsler ile sağlanmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 33 GHS

Taksiler dış hatlar üzerinden çıkış yapan yolcuların ulaşabileceği yakınlıkta olup otobüs tercih edecek olan kişilerin ise otobüs duraklarına gidiş yapmaları gerekir.

Araç Kiralama

Accra içerisinde kendi aracı ile dolaşmak isteyen kişiler için de havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden biri ziyaret edilerek kısa sürede kiralama işlemi yapılabilir ve şehir merkezine erişim sağlanır.

Accra Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Accra'ya Türkiye üzerinden yapılacak olan uçuşlar direk olarak yapılabilmektedir. Accra uçak bileti alarak Emirates ile Dubai üzerinden aktarmalı, Alitalia ile Roma üzerinden aktarmalı ya da Ethiopian Airlines ile Addis Ababa üzerinden aktarmalı olarak Accra'ya uçuş yapılabilir.

Kotoka Uluslararası Havalimanı'na erişim sağlandıktan sonra şehir merkezine yapılacak olan kısa bir yolculuğun ardından şehir içerisindeki doğal güzelliklerin keyfi çıkarılabilir.

Havalimanı içerisinde bulunan hizmetlerden de yararlanılabilir.

Accra’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Accra uçak bileti alarak Gana tarihine dair pek çok yapıya erişim sağlanabilir. Afrika ülkeleri genel anlamda bakıldığı zaman sömürge ülkelerinin toplumundan oluşsa da kendi tarihleri içerisinde pek çok ritüeli barındırmaktadır.
  2. Doğal güzellikleri seven kişiler için yeşilin her tonunun bulunabileceği Accra şehri Gana ülkesi içerisinde nadir olan pek çok doğa olayının yaşandığı bir şehir olarak dışarıdan gelen kişileri büyülemektedir.
  3. Sahil şeridi içerisinde yer alan ve kendi sahili üzerinden Afrika'daki pek çok şehirden ayrılan Accra, altın sahili de denilen bir sahil yaşantısına sahiptir. Sahillerini gezebilmek ve keyfini çıkarabilmek için bu şehir ziyaret edilebilir.
  4. Afrika ülkelerinin genelinde yer alan yoksulluk ülkede yaşayanların sömürü sonucu oluşturmuş olduğu vatandaşlıklar yemekleri konusunda da her milletten bir şeyler almalarına neden olmuştur. Bu nedenle Accra'ya gidildiği zaman yöresel yemeklerin tadılması tavsiye edilir.
  5. Accra sahil kenarına yer alan bir şehir olduğundan dolayı deniz üzerinden yapılan bir çok spor ile vakit geçirilebilir. Aynı zamanda balıkçılar ile Afrika’nın serin sularında balıkçılık yapılarak da keyifli vakit geçirilebilir.

Accra Hakkında

Afrika kıtasının en modern şehirlerinden bir tanesi olarak bilinen ve Gana ülkesinin başkenti olan Accra ülkenin kültür, ticaret ve sanayi bölgesini oluşturur. Accra kelimesinin anlamı "Nkran" kelimesinden türetilmiş ve "Nkran" kelimesinin Afrika kökenlerinde anlamı ise karınca kelimesine gelmektedir.

Bu isim şehrin çevresinde yer alan çok sayıdaki tümsek şekline bürünmüş olan karınca yuvalarından dolayı verilmiştir. Accra şehri Gana ülkesi içerisinde ziyaret edilebilecek olan en bilindik şehirlerden bir tanesi olmasının yanı sıra Afrika'nın kültürel anlamda da en gelişmiş şehri olarak bilinmektedir.

Afrika kıtasının geniş bir alana yayılmasının yanı sıra Gana üzerindeki en etkili şehirlerden bir tanesi olarak Accra şehri bu bölgeye seyahat eden kişiler için gerek gece hayatı gerek gündüz aktiviteleri ile birlikte tadını çıkarmak açısından tavsiye edilir. Accra şehrinin kendi doğal güzellikleri de şehrin büyüsünü anlatır.

Accra Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 DHS
Taksi
5 DHS/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Accra şehrinde şehir içi ulaşımı sağlayabilmek için çeşitli araçlardan faydalanılabilir. Bu araçlar içerisinde şehir içi ulaşımda sıklıkla tercih edilen minibüsler ve otobüsler yer almaktadır. Aynı zamanda taksi kullanımı da yaygın olan şehirde araç kiralayarak da kişinin dilediği gibi gezebilme fırsatı bulunur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Accra şehrinde bir yerden bir yere gidecek olan kişi için şehre yabancılık çekiyor ise uygun fiyat ile birlikte taksi kullanması tavsiye edilirken şehri bilenler ya da keşfetmek isteyenler için otobüsler tercih edilmelidir. Turistik alanda çok gelişmemiş olan bu şehir için ulaşım oldukça kolaydır.

Accra’da Gezilecek Yerler

Le Pleasure Beach
James Town Lighthouse
National Museum of Ghana
Makola Market
Christiansborg (Oso) Kalesi
Le Pleasure Beach

Accra bir sahil şehri olduğundan dolayı çoğu kişinin gittiği zaman yüzmek ve güneşlenmek için sahilin tadını çıkarmak istemesi oldukça doğal. Le Pleasure Beach Accra'da ziyaret edilebilecek ve Afrika sahillerinin tadının çıkarılabileceği nadir beachlerden bir tanesidir. Kumsalı ve masmavi suları ile birlikte gençlerin daha çok gitmeyi tercih ettiği bu beach ailesi ile birlikte tatil yapanların da huzur bulduğu bir yerdir.

James Town Lighthouse

Manzara izlemeyi seven kişiler için James Town Deniz Feneri'ne çıkılarak şehrin genel manzarasına bakabilmek mümkün olur. Fenerin çevresinde bakımsızlıktan ötürü oluşmuş olan çöpler yer alsa da içine girdikten sonraki şehir manzarası görülmeye değer yerlerden bir tanesi olmasına neden olmaktadır.

National Museum of Ghana

Gana ülkesinin Ulusal Müzesi'nin bulunduğu bu şehirde dışarıdan gelen ziyaretçilerin en çok gittiği yerlerden bir tanesi Ulusal Gana Müzesi'dir. Ülkenin yaşam tarzına ve tarihine dair pek çok bilgiye sahip olunabilecek olan bu müzenin bahçesinde yer alan heykeller de birbirinden farklı şeyler anlatmak için dikilmiştir.

Makola Market

Bölge halkını yakından tanımak ve yerel pazarlarda keşif yapmak isteyen kişiler için Makola Market gezilebilecek alanlar arasında yer alır. Açık pazar olarak kurulmakta olan ve Makola'da yer alan market pazarında el emeği ile yapılmış olan ve bölgeye ait olan pek çok hediyelik eşyaya ve yiyeceğe erişim sağlanabilir.

Christiansborg (Oso) Kalesi

Şehir içerisindeki görülmeye değer tarihi yapıtlardan bir tanesi olan bu kale rehber eşliği ile birlikte şehrin tarihine inilmesine yardımcı olur. Tarihi yapıtlara merakı olan kişiler için bu kaleyi görmeden şehirden ayrılması tavsiye edilir.

Accra’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Banku ve Tilapia
Fufu ve Goat Light Çorbası
Izgara Balık
Jollof Rice
Balığın Buluşma Noktası: Banku ve Tilapia

Accra uçak bileti ile şehre ulaşım sağlandığı zaman şehri adına simge haline gelmiş lezzetlerden bir tanesi olan Banku ve Tilapia iki ayrı lezzetin bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Tilapia ızgara balık olarak, Banku ise manyok ve fermente mısırın bir araya gelmesinden oluşturulan bir sos olarak yan yana servis edilmektedir. Yanına ayrı olarak domates, soğan ve biber de konulmaktadır.

Keçi Etinden Yapılan Çorba: Fufu ve Goat Light Çorbası

Batı Afrika'da bir hayli popüler olan ve Accra şehrinde de pek çok restorantta verilen bu yemek keçi etinden yapılan bir çorba ile birlikte Fufu adındaki bölgeye özel olan baharatlar ile servis edilmesinden dolayı bu adı almıştır. Tadı Türklerin damak zevkine çok fazla uymasa da Accra'ya gelmişken denenebilir.

Deniz Ürünlerinin Vazgeçilmezi: Izgara Balık

Accra şehri sahil kıyısında yer alan bir şehir olduğundan dolayı denizden çıkarılan hemen her deniz ürününün ızgarası yapılmaktadır. Izgara balık da Türk mutfağına daha yakın olan yiyeceklerden bir tanesi olarak şehir içerisinde rahatlıkla tercih edilebilir yemeklerden bir tanesidir.

Pirinç Yemeği: Jollof Rice

Başlangıcı Senegal'e kadar dayanan ancak Accra şehrinde de restoranlarda servis edilen bu yemek pirinç pilavının ya da bulgur pilavının yanında bol miktarda et ya da tavuk ile birlikte servis edilmektedir. Türk mutfağına yatkınlığı ile bilindiği için et yerine balık ile daha rahat tüketilebilir.

Garnitür Kızartması: Kelewele

Accra şehrindeki geleneksel yemeklerden bir tanesi olan ve Türk mutfağındaki türlü yemeğinin hemen hemen aynısı olan bu yemek içerisinde garnitürlerin kızartılması ile birlikte servis edilme durumu söz konusudur. Sarımsak, biber, zencefil, patlıcan ve soya sosundan yapılarak servis edilmektedir.

Pirinç Topları: Omo Tuo

Pirinç Gana ülkesinde genel olarak hemen her şehirde sıklıkla tüketilen gıdalardan bir tanesidir. Hamur haline getirilerek top şekli verilen pirinçlerin çorba olarak servis edildiği Omo Tuo yemeği Accra şehrindeki geleneksel yemeklerden bir tanesidir.

Mısır Hamurundan: Tuo Zaafi

Bölgeye has olarak yapılan yemeklerden bir tanesi olan Tuo Zaafi, mısır hamurunun pişirilmesi ile birlikte servise sunulmaktadır. Bölgedeki üretimi yapılan çeşitli bitkiler ile süslenen bu yemek genellikle akşam menüleri içerisinde tercih edilir.

Pirince Farklı Bir Bakış Açısı: Waakye

Ülkenin genelinde yaygın olarak kullanılan pirince farklı bir bakış açısı ile yaklaşarak deneme yapan yerlilerin üretmiş olduğu bu yemek Accra'nın sokaklarında yer alan bir çok arabada ve restoranda servise sunulmaktadır. Kızarmış muz, fasulye, spagetti ve daha farklı tatlarla denenmekte olan bu yemek Accra'ya giden kişiler için tavsiye edilir.

Konaklama İçin Accra Otel Seçenekleri

Ucuz Accra uçak bileti ile şehirde pek çok otel seçeneği üzerinden konaklama yapılabilir.

Villa Monticello Boutique Hotel

Şehir merkezine ve Bawaleshi'ye 10 dakikalık araç sürüş mesafesinde olan bu otel açık yüzme havuzu ile birlikte hizmet vermektedir. Odalarda iPod yuvası, kilma, TV ve uydu kanal alıcıları bulunmaktadır. Ücretsiz havaalanı ulaşım servisi, 24 saat açık resepsiyon gibi hizmetlerde otel içerisinde yer alır.

No.1A Mankata Avenue Link, Accra, Gana
Omanye Lodge

Bu otel Dzorwulu bölgesinde yer almaktadır. Şehir merkezi Accra'ya araba sürüşü ile 10 dakikalık mesafede olan bu otel ücretsiz WiFi erişimi sağlar. 24 saat açık olan resepsiyon, bahçe ve teras otel içerisinde yer alır.

8, Bia Street, Dzorwulu, Accra, Gana
Charleston Hotel Ltd

Şehir merkezine araba sürüşü ile 11 dakikalık mesafede olan bu otel açık mutfak, 24 saat açık resepsiyon, WiFi erişimi ve daha pek çok hizmet ile birlikte bölgedeki en iyi otellerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

17 West loopTesano, Accra, Gana

Accra Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Accra 2.182,79 TL 15 Saat
Antalya - Accra 3.211,26 TL 31 Saat 55 Dakika
Ankara - Accra 3.211,26 TL 27 Saat 45 Dakika
Kayseri - Accra 3.525,97 TL 32 Saat 50 Dakika
Zürih - Accra 3.636,12 TL 17 Saat 20 Dakika
Konya - Accra 4.911,08 TL 17 Saat 10 Dakika
İzmir - Accra 5.034,59 TL 22 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Accra ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
12 Temmuz 2019
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
11 Ocak 2019
Yılbaşı Gecesi'nde dışarıda olmak bazıları için işkence gibi olabilir. Pahalı, kalabalık ve harika bir gün olması için üzerinde çok fazla baskı var ancak yeni yıla evde oturarak girmek herkese göre de
Bozcaada'da Lezzet Dolu Festival: Yerel Tatlar Festivali
Bozcaada'da Lezzet Dolu Festival: Yerel Tatlar Festivali
05 Eylül 2018
Son zamanların popüler tatil beldesi Bozcaada pek çok seyahatseveri ağırlıyor. Havası ve huzurlu ortamıyla sevilen tatil cennetinin aynı zamanda enfes yemekleri bulunuyor. Özellikle Eylül ayında Bozca
En Büyük Yaz Eğlencesi: Türkiye'deki En Keyifli 5 Aqua Park
En Büyük Yaz Eğlencesi: Türkiye'deki En Keyifli 5 Aqua Park
28 Temmuz 2018
Sıcak yaz aylarına merhaba dediğimiz bu günlerde, hem su sporlarının tadını çıkarmak hem de sınırsız eğlence ile tatilini taçlandırmak isteyenlere ülkemizin en geniş olanaklarına sahip su parklarını s

Accra Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
Sevgilim ile gidiyorum bakalım yarın yola çııkıyoruz.
Sevgilim ile birlikte gideceğiz gerçekten çok güzel.
Tren ile diğer şehirlere geçiş çok rahat
Uçakta yolculuk çok keyifliydi, doğası ve insanları çok farklı
Güzel bir yapısı ve mimarisi var gidilip görülebilir
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Accra Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 05:03:38
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Accra, (ACC)
ACC
GH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948