1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"That's How We Fly"
Alaska Airlines

Alaska Airlines Alaska Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1932
Firma Kısaltması
Alaska
Firma Merkezi
Seattle
IATA Kodu
AS
Uçtuğu Şehir Sayısı
10
Çağrı Merkezi
+1 (800) 252 7522
Uçak Sayısı
316
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Alaska Airlines Popüler Uçak Seferleri

30 Tem 2020
Los Angeles - Seattle
Uçak Bileti
30 Tem 2020
18 Tem 2020
07 Ağu 2020
Los Angeles - Cancun
Uçak Bileti
04 Ağu 2020
San Francisco - Shiraz
Uçak Bileti
20 Tem 2020
19 Tem 2020
Washington - Nagoya
Uçak Bileti
07 Ağu 2020
San Diego - İzmir
Uçak Bileti
20 Tem 2020
San Diego - Kayseri
Uçak Bileti
25 Tem 2020
Petersburg - İstanbul
Uçak Bileti
03 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Alaska Airlines En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Alaska Airlines Hakkında

Alaska Hava Yolları şirketi 1932 yılında McGee Airways adlı uçuş hizmeti veren şirket tarafından kuruldu. Merkezi Seattle Washington’da bulunmaktadır. Alaska hava yolları bir Amerikan hava yolu şirketi olmasının yanı sıra dünyanın birçok yerine hizmet veren ve 316 filo uçağının 118 tanesinin aktif olarak kullanıldığı bir hava yolu şirketidir.

Alaska. Hawai, Kanada, Meksika, Amerika ve dünyanın büyük çoğunluğunda hizmet veren Alaska Hava Yolu şirketi ABD’de beşinci büyük Hava Yolu şirketidir. Ayrıca Alaska Havayolu şirketi JD Power And Associates tarafından on yıl boyunca üst üste en yüksek müşteri memnuniyetine sahip şirket unvanına da sahip olmuştur. Her ne kadar ismi Alaska Havayolları olsa da gelirinin çoğunu Alaska dışında yapılan uçuşlardan kazanan şirket yine de ABD ile Alaska arasında en fazla yolcu taşıyan şirket olmayı da başarmıştır. dünyanın önde gelen havayolu şirketleri Oneworld, Icelandair, Skyteam, emirates ve Alliance dahil toplam 16 şirket ile anlaşması bulunmaktadır. Şirket 2011 yılından itibaren ise Dow Jones Transportation Averege’ye geçmiştir. Alaska hava yolları şirketi yolcuların özelliklerine göre özel hizmetler sunmakta olan bir havayolu şirketidir.

Alaska Airlines Online Check - in

Check-in işlemlerinizi havalimanında yapabileceğiniz gibi internet sitesi üzerinden de kolaylıkla yapabilirisiniz. Siteye girerek gitmek istediğiniz yeri ve zamanı belirterek yapabilir ve en kısa sürede kendiniz için uygun yeri ayırtabilirsiniz. Bilet ayırtmak için sitede gösterilen bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması yeterli olacaktır. Bu sayede siz havaalanına gelmeden sizin her şey hazır olmuş olacaktır.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online olarak biletinizi ayırttığınızda koltuğunuzu istediğiniz gibi seçebilme avantajına da kavuşabilirsiniz. Ayrıca Alaska havayolları şirketinde birinci sınıf uçuşlarda yolcular için ücretsiz yemek ve atıştırmalıklar sunulmaktayken diğer ekonomi uçuşlarında bellirli bir ücret karşılığı “ Piknik Paketleri” adı verilen atıştırmalıklar servis edilmektedir. 2012’den beri Starbucks kahve servisi sunan şirket Seeatle uçuşlarında bu hizmeti vermektedir. Ayrıca patates cipsi gibi ürünler de havayolu şirketi tarafından sunulan bir hizmettir. Eğer ayrıca bir yiyecek hizmet talep ederseniz bu talep Alaska hava yolları şirketi tarafından uygun bir ücret karşılığında sağlanmaktadır.

Alaska Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Alaska Havayolları şirketinde uçuş boyunca sabit disk tabanlı oyunlar ve kendi geliştirdiği digEplayer adlı cihazdan film, televizyon ve müzik gibi hizmetler de sunulmaktadır. Birinci sınıflar için ücretsiz olan ve ekonomik sınıflardan belirli bir ücret alınarak verilen bu hizmet Yılın En İyi Ürünü ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca uçuş esnasında sunulan çoğu teknolojik unsurun mimarı da Alaska hava yolları şirketidir.
 2. Uçuş sırasında internet servisi ve akışlı eğlence hizmeti sunulmaktadır ve kullanıldığı kadar hizmet bedeli alınmaktadır. Birinci sınıf veya ekonomi sınıfı ayrı ücrete tabi tutulmaktadır.
 3. Şirket kazandığı paranın bir kısmını hayır kurumlarına vermektedir. Bu sayede vermiş olduğunuz para güzel işler için kullanılmış olunacaktır.
 4. Şirket çalışanları profesyonel olarak hizmet veren kişilerden meydana gelmektedir. Uzun yılların verdiği tecrübe ile Alaska hava yolları şirketi sizin için en uygun hizmezleri ayağınıza kadar getirmektedir.
 5. Şirketin dünyanın bilinen çoğu yerine uçuşları mevcut olmasının yanısıra geleneksel havayolu şirketleri arasında on yıl boyunca üst üste en yüksek müşteri memnuniyetine sahip şirket olmayı başarmıştır. Siz de Alaska hava yolları şirketi bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.
 6. Şirketin sunduğu hizmetler kendi denetimi altındadır ve çoğunluğunu Havayolu hizmetlerine kendi kazandırmış olmasının yanı sıra uçuşlarda Starbucks ve kendi internetini sunma gibi hizmetleri ilk sunan şirket bünyesindedir.
 7. Alaska Havayolları 1990 yılından itibaren uçuş hizmetlerini artırmaya yönelik yeni teknolojiler için girişimler yaptı ve daha güvenli uçuşlar sunmak için son teknolojik ürünler Rehberlik Sistemi, otomatik harici defibrilatörler gibi hizmetler sundu. Amaçları yolcuların daha güvenli ve daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlamaktır.

Alaska Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Alaska Havayollarında Taşıma Çantası, cüzdan, evrak Çantası, dizüstü bilgisayar gibi eşyalar el bagajı olarak sayılır ve bunları uçuş anında yanınızda taşıyabilirsiniz. Ancak 4 Haziran 2018 yılı itibariyle çanta boyut limitleri 22 x 14 x 9 olarak değişecektir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Alaska Havayolları şirketinde bagaj bölümüne bırakabileceğiniz bagajlar ya da kendiniz ile beraber taşıyabileceğiniz el bagajı olmak üzere iki tür bagaj sistemi bulunmaktadır.

Bagaj: Alaska Havayollarında ilk iki çanta için fiyat 25 dolar iken her ek çantaya 75 dolar istenmektedir. Ayrıca kırılgan ya da ateşli silahlar verilmeden önce bildirilmesi gerekilmektedir.

Kabin/El Bagajı El bagajlarından herhangi bir ücret alınmaz. Fakat bu bagajlar belli boyut ve sayı gibi kriterlere uygun olması gerekmektedir. Alaska hava yolları şirketinde engellilere ait olan sağlık eşyalarının yanlarına almalarına izin verilir. Ayrıca bebek sahibi olanlara ait olan küçük eşyalar küçük bir el çantasına konularak ücretsiz olarak uçağa sokula bilinmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Daha önce de belirtildiği gibi ilk iki bagaj 25 diğer bagajlardan 75 dolar ücret alınmaktadır.

Yurtiçi: Alaska havayolu şirketi genel olarak yurtiçi uçuşlar yapmaz ve fiyatlar sabittir.

Yurtdışı: Alaska Havayolları şirketine ait uçaklarda fazla bagajlar için yani ikiden fazla her bagaj için ayrıca 75 dolar ücret alınmaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Alaska Havayolları Amerika’ya bağlı bir şirket olduğundan Amerikaya ait olan bagaj sistemini kullanmaktadır. Bu ekonomi sınıfı için el bagajlarının 8 diğer bagajların 23 kilo olması anlamına gelirken birinci sınıf yolculuklarda el bagajı 8 diğer bagajlar 32 kilodur.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Getirdiğiniz bagajlar görevliler tarafından kontrol edilir ve buna göre teslim alınır. Kayıp, hasarlı, eksik veya geç teslim edilen bagajlar için şirkete başvurabilirsiniz.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları silahlı ya da patlayabilecek herhangi bir eşya var ise bu bildirilmelidir. Ayrıca kesici ve delici aletler, patlama özelliğine sahip spreyler ve izinsiz olarak götürülen para, değerli ziynet eşyaları, hayvan gibi bagajlar kısıtlanmıştır. Eğer taşıdığınız özel bir eşyanız var ise bunun bildirilmesi gerekilmektedir.

Alaska Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Alaska Havayollarında çoğu hizmet birinci sınıf uçuşlar için ücretsizken ekonomik sınıflar için belirli bir ücret karşılığı bu hizmetler verilmektedir.

 • Economy Class İkramlar

Alaska Havayolları şirketinde ücretsiz kokteyller verilmektedir. Ekonomik sınıflar için hazırlanmış ücretli yiyecek paketleri mevcuttur. Ayrıca kahve ve diğer ek hizmetler için ayrıca ücret alınmaktadır. Yolcuların istemesi halinde ek olarak verilen yiyecekler güvenilir markalardan alınmakta ve sunulmaktadır. Bu yüzden alacağınız her şeyi güvenle tüketebilirsiniz.

 • Business Class İkramlar

Business classlar için ücretsiz kokteyl ve yiyecek sunulmaktadır. Ancak istenen ayrı bir yiyecek ve içecek hizmeti için ayrıca ücret alınmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

Alaska havayollarında son derece lezzetli yemekler sunulmaktadır ve sunulan yiyecekler güvenli yerlerden tedarik edilip yapılmaktadır. Bu yüzden uçak içinde yer alan yiyecekleri güven içinde tüketebilirsiniz.

Alaska : Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

Alaska havayolları şirketi Normal bir koltuk için 31-32 inç büyüklüğü uygun görmüştür ancak birinci sınıf business classlar için uçuşlarda bu aralık 35 inç olarak görülmektedir. Ancak eğer bundan daha fazla genişlik istiyorsanız belli bir ücret karşılığı bu hizmeti alarak 40 inç’e kadar da geniş koltuklarda oturabilirsiniz.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class için sunulan içecek ve yiyecek ikramları ücretsizdir. Ancak ikram hizmetinde yer almayan içecek ve yiyecekler ücret karşılığında sunulmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Alaska Havayolları şirketinin sunduğu bir hizmet olan özel üyelikler sayesinde siz de keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Kahvaltıda krepler ve gün boyu sunulan yiyecekler alabilir ücretsiz olarak sunulan içki starbucks kahve, espresso; meyve suyu ve kokteylleri içebilir aynı zamanda ücretsiz wifi den yaralanabilirsiniz. Belli bir tutar karşılığı konferans salonunu kiralayabilir ve uçuş saatiniz gelene kadar keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

 • Diğer Özellikler

Alaska Havayolları üyeliği hem size hem de aileniz ve evcil hayvanlarınıza oldukça avantajlı seçenekler sunmaktadır. Evcil hayvanlarınız veya aile üyeleriniz için sunulan özel imkanlar tamamıyla siz ve ailenizi mutlu etmek için hazırlanmaktadır. Siz bu anların keyfini uçuşunuzu beklerken dolu dolu yasabilesiniz diye Alaska hava yolları şirketi elinden geleni yapacağından emin olabilirsiniz.

Alaska : Money and Smiles

Alaska havayollarında Miles&Smiles yerine Money & miles bulunmaktadır ve uçuş yaparak ödüller kazanabilir ve bu ödüller ile birinci sınıf uçuşlarda %50 ye varan indirimler kazanabilir veya yüzlerce dolara varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu indirimler ile daha ucuza uçmanın keyfini yaşarken istediğiniz yere daha uygun fiyatlarla da uçabilme imkanına kavuşursunuz. Ayrıca Alaska hava yolları şirketi servilerini alarak gerekli bilgileri almanız da mümkün olmaktadır.

Alaska Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Alaska Havayolları şirketi dünyanın birçok yerine uçuş sağlamakta olan bir şirkettir. Özellikle Amerika ile Alaska arasında yer alan bölgeler arasında en fazla uçuş yapan şirket unvanına sahiptir. Toplam 16 havayolu şirketi ile anlaşması olduğundan Kosta Rika’dan Hawaii’ye kadar pek çok yere uçuşu mevcuttur. Bu nedenle bilet almak ve rezervasyon yapmak da oldukça kolay bir hale gelmektedir. İster online olarak ister de havaalanına giderek alacağınız bilet sizin bilgileriniz doğrultusunda hazırlanır. Ayrıca uygun gördüğünüz ve belirtmek istediğiniz durumları da söyleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.

 • Alaska Havayolları Seferleri: Alaska Havayolları şirketi toplam 115 yöne uçuş gerçekleştirmektedir. Bu yerler en sıcak ülkelerden en soğuk ülkelere kadar pek çok alanı kapsamakta ve size pek çok seçenek sunmaktadır. Bu ülkeler gitmek Alaska hava yolları şirketi konforluğunda ve ulusal hizmetler eşliğinde olacaktır.
 • Alaska Havayolları Rezervasyon: Alaska Havayolları için ister online olarak ister ise havaalanına giderek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Biletall.com da istediğiniz uçuşu görebilir ve Alaska Havayolları şirketinden anında biletinizi ayırtabilirsiniz.
 • Alaska Havayolları Bilet Al: Alaska Havayolları şirketi ait olan biletler internet üzerinde online olarak da satılmaktadır. Biletall.com üzerinden gitmek istediğiniz konumu ve zamanı belirtmeniz, ayrıca gerekli olan bölümleri doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca özel bir durumunuz varsa bunu da belirtmeyi unutmayınız.

Alaska Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Alaska Havayolları şirketinden alınmış olan bir biletin alımından itibaren yaklaşık 24 saat içerisinde iptal edilebilir. Bilet parası nakit alımlarda 20, kredi kartı alımlarında ise 7 iş günü içinde iade işlemleri yapılır. Ancak kredi kartı işlemlerinde paranın geri gelmesi 7 – 14 iş gününü bulabilmektedir. Kayıp veya yok edilen biletin yenilenmesinde ek ücret alınabilir. Ayrıca değiştirilmek istenen bilet için ek fark ücreti alınır.

Alaska Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Alaska Havayollarında şirket daha fazla konfor sağlamak amacıyla deri koltuklar kullanılmıştır. Ayrıca genişlik yeteri görülmezse belirli bir ücret karşılığı daha geniş bir koltuk seçilebilir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Çocukların araba koltuğu ve puseti ücretsiz olarak bagaj kısmında taşınılır. Ayrıca coçuğunuz için taşımak istediğiniz eşyaları yanınızda küçük çantalar ile taşıyabilirsiniz. Bebekler ve çocuklar güvenlik taramasından geçirildikten sonra gerekli bir durum varsa söylenir.

 • Hamile Yolcular

Alaska Havayollarında hamileler ile ilgili herhangi bir kısıtlama olmamasına rağmen yine de bir doktora danışılması önerilmektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Alaska Havayolları şirketinde belirli engelli yolcular için özel koltuk ayrılabilir, tekerlekli sandalyeye bağlı olan kişiler için transfer ve sahip oldukları eşyaların taşınmasında yardım edilmektedir. Kullanmanız geren bir eşya var ise daha öncesinden doktorunuzdan bildirim ve onay formu alınması gerekilmektedir. Gerekli durumlarda eskort sağlanmaktadır.

 • Evcil Hayvanlar

Alaska havayolları şirketi evcil hayvanlara büyük önem vermektedir. Ancak daha önceden hayvanın aşı durumu ve ırkı bildirilmelidir. Çünkü evcil hayvanların kabulü yerlerin müsait olması, hayvanın uçuşa uygun olması ve aşılarının tam olmasına bağlıdır. Bu yüzden uçuş öncesi bu durumlar bildirilmelidir.

 • Seyahat Sigortası

Alaska havayolları ile uçan herkes sigortalanmış olarak uçar.            

Alaska Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Santa Ana - San Francisco 512,24 TL 1 Saat 19 Dakika
Los Angeles - Seattle 649,24 TL 2 Saat 40 Dakika
San Francisco - New York 951,39 TL 8 Saat 49 Dakika
Guadalajara - Los Angeles 1.024,98 TL 1 Saat 15 Dakika
Los Angeles - Cancun 1.536,25 TL 12 Saat 40 Dakika
San Francisco - Shiraz 5.834,36 TL 43 Saat 30 Dakika
Washington - Nagoya 6.806,97 TL 50 Saat
San Diego - İzmir 9.946,17 TL 29 Saat 50 Dakika
San Diego - Kayseri 10.394,39 TL 52 Saat 30 Dakika
Petersburg - İstanbul 12.142,13 TL 54 Saat 15 Dakika

Alaska Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Alaska Airlines uçak bileti ne kadar?

  Alaska Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Santa Ana - San Francisco olup, bilet fiyatı 512,24 TL'dir.
 • Alaska Airlines kaç yılında kuruldu?

  1932 yılında kurulmuştur.
 • Alaska Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Seattle şehrindedir.
 • Alaska Airlines IATA kodu nedir?

  AS uluslar arası IATA kodudur.
 • Alaska Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 (800) 252 7522

Alaska Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (67)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
85 Değerlendirme
D*** D***
28 Ekim Pazar
İlk defa uçağa bindim hem heyecanlı hem de meraklıydım çok keyifli geçti
Ç*** S***
28 Ekim Pazar
Firma gerçekten kaliteli fakat personel olarak biraz sıkıntıları var gibi
M*** A***
15 Ekim Pazartesi
Firma gerçekten kaliteli hizmet sağlıyor, bence güvenilri ve uygun fiyatlı
E*** K***
11 Eylül Salı
Firmanın içecekler konusun da kendini geliştirmesi gerekli hepsi o
A*** G***
31 Ağustos Cuma
Personel biraz daha teknik olsa hiçbir problem yok aslında. Yine de çok kaliteli bir firma
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Alaska Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Alaska Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 13.07.2020 03:16:27 )

Petersburg, (PSG)
PSG
US
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857