İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Bilgiler

Marmara Bölgesi'nde yer alan İstanbul, Türkiye'nin kuzeybatısında Marmara kıyısı ve Boğaziçi kıyıları boyunca uzanan kıtalar arası boğaz bağlantısı olan önemli şehirlerden birisidir. öyle ki İstanbul, dünya üzerinde bulunan şehirlerin eskilerindendir. Nüfus yoğunluğu olarak dünyada 34. sırada yer alır.

Birçok medeniyete sahiplik yapılmış olan İstanbul, Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu (Bizans Devleti) ve son olarak da Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapmıştır. Konumu bakımından stratejik bir noktada olan İstanbul, tarih boyunca paylaşılamamıştır. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmış olup, 1517'de Yavuz Sultan Selim'in halifelik yetkisini almasıyla Cumhuriyet'in ilanına kadar İslamiyet'in merkezi olarak sayılmıştır.

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan şehirde, Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bulunur. Bu iki köprü eski olmakla birlikte, bunlara ek olarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete açılmıştır.

Yoğun bir nüfusa sahip olan İstanbul'da kültür çeşitliliği yaşanmaktadır. Gerek turistik gezi amacıyla, gerekse yaşam kalitesinin yüksekliği sebebiyle yaşamaya ve gezmeye giden her türden insana kapıları sonuna kadar açıktır. İstanbul nesiyle meşhur denirse, akla ilk gelen şey trafik olur.

İstanbul Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

İstanbul Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı 35 km Taksi, Otobüs
İstanbul Havalimanı 30 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white