1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Asmara Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
18°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
20°C
18 Temmuz
Perşembe
Sağanak Yağmur
20°C
Para Birimi
Eritre Nakfası (ERN)
Zaman Dilimi
GMT +3
Asmara Şehri En İyileri
  • Tarihi Kalıntılar
  • Colpo di Citta
  • Kitcha

En Ucuz Asmara Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Asmara
Fly Dubaı
29 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Asmara Kalkışlı Uçak Seferleri

16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Asmara Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Asmara Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Asmara Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
ER
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
490 ERN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6,50 ERN

Asmara’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Asmara uçak bileti ile yolculuk yapmayı planlayan seyahat severlerin iklim özelliklerine hakim olması, seyahat esnasında karşılaşılacak sürprizlerin önüne geçecektir. Asmara'nın en yüksek sıcaklığı 30 derecenin üstüne çıkmamaktadır.

Yüksek sıcaklıkların yaşanmaması ile birlikte ılıman iklimin etkisinde olan kentte nem oranı düşük olduğundan bunaltıcı derecede sıcaklık hisleri yaşanmaz. Aralık ve Şubat aylarından en soğuk dönemler yaşanır. Fakat bu soğuklar 0'ın altına düşmez.

Kent genelinde süregelen yağışlar uzun sürmemekle birlikte, en çok yağış Mayıs ve Eylül aylarında gerçekleşir. Tavsiye edilen ziyaret ayları Haziran, Temmuz, Ağustos şeklindedir.

Asmara Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Asmara uçak bileti ile Asmara Havalimanı'na gidecek olan yolcuların ulaşım olanakları sınırlı olsa da, havalimanının merkeze 2 km uzaklıkta olması bu sorunu ortanan kaldırmaktadır. Küçük bir kent olan Asmara'da kullanılan ulaşım ağları oldukça ekonomiktir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 190 ERN

Asmara Uluslararası Havalimanı çıkış terminali önünde bekleyen taksilere binerek kısa sürede merkeze ulaşabilirsiniz. Kilometre başına hesaplanan ücretler normal tarife üzerinden 80 Eritre Nakfası olarak belirlenmiştir. Merkez konumuna göre hesaplana ortalama fiyatlar standart olmakla birlikte, uzun bir şehir turu tercih etmenizle birlikte taksiciyle fiyat konusunda anlaşmanız oldukça kolay olacaktır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 490 ERN

Asmara Havalimanı çıkışlarına yakın bir şekilde konumlanan otobüs duraklarını kolaylıkla görebilirsiniz. Otobüsler 09:0021:00 saatleri arasında çalışırlar. Oldukça gelişmiş otobüs ağıyla, hızlı ve ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Otobüs kullanacaksanız, yanınıza bir miktar Eritre Nakfası almanız yolculuğunuzun iyi geçmesine yardımcı olacaktır.
Havalimanı Servisleri
Asmara'da bulunan 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerin çoğu müşterilerinin istekleri doğrultusunda, ekstra ücretler talep ederek havalimanına ekonomik ve Vip servis araçları göndermektedir. Otel servisi ulaşımından faydalanmak isterseniz mutlaka otelinizin böyle bir hizmeti olup olmadığını sorgulamanız gerekir. Çünkü havalimanının merkeze olan uzaklığı az olduğundan her otelin servis uygulaması bulunmamaktadır.
Araç Kiralama
Asmara'da araç kiralama seçeneği çok tercih edilmediğinden dolayı, havalimanından araç kiralama ofisi bulunmamaktadır. Bunun yerine araç kiralamayı yine de istiyorsanız, kentte hizmet veren araç kiralama ofislerini araştırarak kolaylık araç temin rezerva

Asmara Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Çok büyük olmayan Asmara Havalimanı müşterilere ortalama hizmetler sağlar. Bu bağlamda iki terminallerden oluşan havalimanında, büfe, restoran, revir, bilet satış ofisleri, bekleme salonları ve bir adet danışma masası bulunur.

Hediyelik eşya ve basit kıyafetlerin satıldığı butik mağazalar havalimanına renk katar. Asmara Havalimanı'na uçan havayolu şirketleri; Tarco Air, Air Arabia, Flydubai, Eritrean Airlines, Emirates, Egypt Air, Turkish Airlines şeklindedir.

Asmara’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Asmara'ya uçak bileti fırsatlarından yararlanarak seyahat eden yolcuların beklentileri doğa üzerinden karşılanmamaktadır. Fakat, tarihi eser ve kalıntı meraklısıysanız seyahatiniz umduğunuz gibi geçecektir. Çünkü eski bir kent olan Asmara'da arkeolojik çalışmalar hızla yürütülmektedir ve değerleri oldukça yüksek kalıntılara rastlanmaktadır. Çıkarılan tarihi eserler ve kalıntıların bazıları açık arttırma şeklide kişilere ve ülkelere satılırken, bir kısmı da manevi değer taşıdığı için ulusal müzede sergilenmektedir.
  2. Asmara'da altın ve gümüşün ucuz olması turistlerin ilgisini bir hayli çekmektedir. Sırf mücevher almaya gidenler bile kentin kalkınmasında önemli bir rol oynuyor. Bunun haricinde tanınmış mağazalara rastlamak mümkün olmasa da, dış ülkelerden getirilen kıyafetler ve eşyalar çeşitlilik anlamında oldukça boldur.
  3. Kente yukarıdan bakıldığında mimarisinin üçe bölündüğünü görmek mümkündür. 1.bölgede İtalyan mimarisi, 2. bölgede İngiliz mimarisi, 3. bölgede Etiyopya mimarisinin yoğunlukta olduğu görülür.
  4. İklimi gereği kuru mevsim özelliklerinin yaşandığı kent, okaliptüs ağaçları, fundalıklar, aloez ağaçları, kaktüsler, begonviller, jakondalar ve daha birçok süs bitkisiyle sarılmış durumdadır. Aslında büyük bir özelliği olmayan bu bitkisel, kentin görüntüsünü büyük bir oranda değiştirdiğinden, hayranlıkla seyredilmektedir.
  5. Küçükbaş hayvancılığının yoğun olarak yapıldığı kentte hayvan kıllarının kesilerek eğrilmesiyle elde edilen iplerle, dokuma kilimler, hediyelik örgü eşyaları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra zeytin ağacından oyma sanatıyla elde edilmiş tahta eşyalar ve kilden yapılmış kahve bardakları oldukça ilgi görmektedir.

Asmara Hakkında

Afrika'da bulunan Eritre'nin başkenti olan Asmara, dünya çapında ilginç özelliklere ve tarihe sahip kentler arasındadır. 12. yüzyılda kötü niyetli kişilerden korunmak amacıyla köylüler tarafından kurulan Asmara, şimdilerde yarım milyondan fazla insan nüfusuna ulaşmıştır. Öncelerde Yahudi nüfusu oldukça yoğun olan bölgede, şu anda bir tane bile Yahudi bulunmamaktadır. Tarihi gereği birden çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

19.yüzyılın sonlarından itibaren İtalyan İmparatorluğu, 2. Dünya Savaşı sırasında İngilizler, 1950'lerde ise Etiyopya egemenliği altında kalarak sömürge kenti haline getirilmiştir. Sömürge dönemlerde zor zamanlardan geçen kent bir türlü kalkınamamıştır. Sonrasında halkın ayaklanmasıyla gösterilen başarılar ve kalkınma hareketleriyle nihayet 1991 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir.

Asmara'da göze çarpan şeylerin çoğu İtalyan egemenliği altında kaldığı dönemlerde yapılmıştır. 1933'da Mussolini İtalya'nın başında bulunuyordu. Mussoli'nin amacı Afrika'yı İtalyan etkisi altında bırakarak merkezi hale getirmekti. Bu amaçla halka işkenceler yaptırmış ve boyun eğmek zorunda bırakmıştır. Hatta Asmara'ya da ''Küçük Roma İmparatorluğu'' adını vermişti. Ayrıca kent kübizmin ve fütürizmin mimari hareketlerinden etkilenerek birçok yapıyı bünyesine dahil etmiştir. Kentte bulunan altın ve gümüş madenleri dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kentte yaşayan halkı büyük bir kısmı geçimlerini madenlerde çalışarak sağlamaktadır. Kentte altın ve gümüş oldukça ucuzdur.

Sömürge haline getirilmesindeki başlıca sebep altın ve gümüş madenlerinin bitip tükenmemesi olmuştur. Asmara mutfağının kendine özgü lezzetleri olmasına rağmen, uzun yıllar boyunca İtalyan, İngiliz ve Etiyopya sömürgesi altında kaldığı için fazlasıyla etkilenmiştir. İtalyanların meşhur pizzalarına, İngilizlerin kızarmış tatlılarına, Etiyopyalıların kalın ekmeklerine hem restoranlarda hem de sokaklarda rastlamak mümkündür.

Asmara Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En çok gelişen ulaşım ağı otobüs ağı olmuştur. Küçük bir kent olan Asmara'da tercih edilen otobüsler şehrin her noktasına ulaşmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir halkı tarafından tercih edilen diğer ulaşım aracı taksidir. Otobüse göre daha ekonomik olmaktadır. Uzun yolculuklarda taksi fiyatları anlaşma dahilinde düşürülmektedir.

Asmara Vize Şartları

Eritre Vize İstiyor mu?
Evet
Eritre Vize Detayları
Ülkemizde Eritre diplomatik temsilciliği bulunmadığından dolayı vize başvurularının, ülkemize akredite olan Eritre’nin Doha (Katar) Büyükelçiliğine yapılması gerekmektedir.

Asmara’da Gezilecek Yerler

Colpo di Citta
Opera Evi
Milli Şehitler Parkı
Asmara Sinagogu
Asmara İtalyan Mezarlığı
Asmara'nın Simgesi: Colpo di Citta (Bağımsızlık Bulvarı)

Asmara'nın en ilginç yerlerinden biri Colpo di Citta, İtalyanlar tarafından yapılmış mimari eserlere sahip olan meydanlardandır. Büyüklüğü ve konumuyla ülkenin en önemli meydanı olmuştur. Bulvar içerisinde birçok kafe, mağaza, restoran ve bar bulunur. Eski sinemanın olduğu bölge trafiğe kapalıdır ve yürüyüş yolu olarak kullanılır. Kentin en hareketli yeridir ve mimari eserleri göz alıcıdır.

Eski Yapı: Opera Evi

Opera Evi, 1920'de inşası tamamlanmış, kentin en şık, en gösterişli ve en eski yapıları arasında gösterilir. Zamanında opera gösterilerine sahne olan ypı, şimdilerde film ve maç gösterimlerine sahne olmaktadır. İçerisinde birden çok restoran ve kafe mevcuttur.

Manevi Değer: Milli Şehitler Parkı

Büyük bir alana kurulmuş olan park, 2000 yılında savaşlarda şehit olan askerlerin anısına yapılmıştır. Konum olarak dağların eteğine çok yakındır ve yemyeşil doğasıyla turistlerin gönlünü kazanmıştır. Yürüyüş yapmak isteyenlerin buluşma noktasıdır.

Yahudi İbadethanesi: Asmara Sinagogu

Zamanında kentte birçok Yahudi bulunuyordu. İbadet yapmak amacıyla inşa edilen sinagog eski yapılar arasındadır. Şimdilerde ibadete kapalı olan Asmara Sinagogu sadece ziyarete açıktır. İbadete kapalı olmasının nedeni ise, kentte yaşayan Yahudi dinine mensup olan bir kişinin bile kalmamasıdır.

Tepede Kurulmuş: Asmara İtalyan Mezarlığı

İtalyanların egemenliği altında bulunduğu dönemlerde, bir tepede kurulmuş olan Asmara İtalyan Mezarlığı, mezarların nizami düzeni ve mimari değere sahip haç şeklindeki mezar taşlarıyla oldukça ilgi çekmektedir. Mezarlığın yakınında bulunan en yüksek tepeden gökyüzü elle uzanılsa tutulacak kadar yakın gözükmektedir.

Kısa Minareli: Büyük Cami

1938'de eski pazarın yanında inşa edilen Büyük Cami, mimari görüntü olarak klasik ve İslami işlemelerden oluşmuştur. Düzgün ve düz bir biçime sahip olan cami, minaresi kısa olsa da ilgi görmektedir. Camiye sadece Müslümanların girmesine izin verilir. Müslüman olmayanlar sadece kapıdan bakarlar.

Asmara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kitcha
Injera
Tsebhi
Kahvaltıların Olmazsa Olmazı: Kitcha

Buğday unundan yapılan ince ekmekler, tereyağı ve kırmızı renkli baharatlarla buluşunca ortaya güzel bir görüntü ve lezzet çıkıyor.

Sayılı Etli Yemeklerden Biri: Tsehbi     

Kentte ve ülkede etle yapılan yemekler nadir sayıdadır. Bunlardan birisi olan Kitcha, kuzu veya koyun etinin çeşitli baharatlarla süslenmesi ve güveç kaplarında pişirilmesiyle ortaya çıkıyor.

Kek Mi Krep Mi: Injera

Daha çok tatlı bir krep tadında olan Injera, Asmara kentinin geleneksel tatlılarından biridir. Porsiyonlar halinde krep gibi pişirilen tatlı buğday hamuru, sarılarak servis edilir.

Konaklama İçin Asmara Otel Seçenekleri

Ucuz Asmara uçak bileti ile seyahat eden yolcuların ekonomik olmasına rağmen, kaliteli hizmet alma ve konaklama seçenekleri oldukça fazladır.

Asmara Palaca Hotel

Asmara Havalimanı'na 2,5 km uzaklıkta olan Asmara Palace, 4 yıldızlı hizmet olanaklarına sahiptir. Kentin en vizyonu geniş otelidir ve kahvaltı hizmetleri ücretsizdir.

Hday st, AsmaraEritre
Crystal Hotel

Asmara Stadyumu'na 1,2 km, Pediatri Hastanesi'ne 800 metre, Asmara Havalimanı'na 5,3 Km uzaklıktadır. 3 yıldızlı hizmet veren otelin fiyatları oldukça ekonomiktir.

Bihat St, AsmaraEritre
Sunshine Hotel

Yeşillikler içerisinde adeta bir tatil köyünü anımsatan otel, havalimanına 5,1 km uzaklıktadır. Hizmeti 3 yıldızlı olmasına rağmen verdiği hizmet ve manzara paha biçilemez.

Bidho Str. 76, P.O. Box: 3406, AsmaraEritre

Asmara Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Asmara 2.826,54 TL 29 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Asmara ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler (İnfografik)
Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler (İnfografik)
25 Mart 2019
Hayal etmesi kolay, hayata geçirmesi zor: Çocuklarla Seyahat Edeceklere Tavsiyeler. Küçük gezginlerle çıkacağınız yolculuklarda zorluk yaşamamanız adına hazırlamış olduğumuz bu infografik ile hazırlan
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
28 Şubat 2019
Kar yağarken pencere kenarına koşup sıcak bir içecek içmek gibisi var mı? Çayın ve kahvenin yerini sarsması çok zor ama sizler için kar yağdığında diğer ülkelerdeki insanları pencere kenarına koşturan
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
06 Aralık 2018
29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla ve büyük bir törenle açılan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, Dünya’daki en büyük ha
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
Avrupa Şehirlerinin Kendine Has Mutlaka Denenmesi Gereken Ünlü Lezzetleri
27 Eylül 2018
Avrupa eşsiz mimarisi ve birbirinden güzel seyahat noktalarıyla her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Avrupa seyahatlerinden önce gidilecek mekanlar ve kalınacak yerler detaylıca araştırılıyor. Tüm bunla

Asmara Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Türkiyeden sonra ilk defa farklı bir ülke şehrini beğendim
Çok farklıydı gerçekten biz çok keyif aldık muhteşem bir yer
Yabancılık çekmeyeceğinzi kültürleri bize yakın olan bir şehir bence gidilebilir
Tur ile gidecekseniz kesinlikle bu firmadan destek alın
Güzel bir tatil oldu bizim için keyifliydi
Sevgilim ile birlikte tatil amaçlı gitmiştik, güzeldi keyif aldık
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Asmara Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:42:53
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Asmara, (ASM)
ASM
ER

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948